Herrar Division 2 Södra
|
11:00 |
Vindelns IF - Obbola IK |
FC Vindeln |
3 - 8 |
11:30 |
Hörnefors IF - Holmsund City IBC |
Bråvallahallen |
5 - 5 |
14:30 |
IBS Dalen - Gullänget-Kroksta IBS |
Musköten 1 |
5 - 5 |
14:30 |
Spöland Vännäs IF - Gimonäs Umeå IBF |
Hammarhallen Vännäs |
4 - 4 |
Herrar Division 3 Norra
|
18:15 |
Alhem FF - FBC Moröbacke /Utv |
Balderhallen A |
19 - 6 |
18:30 |
IK Rutin - Guldstaden IBK |
Balderhallen B |
6 - 11 |
Sunday League Herrar
|
18:00 |
IF Vildmännen - Täfteå IK |
Umeå Energi Arena Väst |
9 - 4 |
19:00 |
Hörnefors IF - Obbola IK |
Umeå Energi Arena Väst |
4 - 1 |
20:00 |
IBK Decon - Vindelns IF |
Umeå Energi Arena Öst |
4 - 4 |
Damer Division 1
|
12:00 |
Sandåkerns SK - Röbäcks IF |
Musköten 2 |
5 - 8 |
15:00 |
Sävar IK - Holmsund City IBC |
Sävaråhallen |
9 - 2 |
Pantamera Damer Serie A
|
11:30 |
IKSU/IKSU Ungdom - Gullänget-Kroksta IBS |
Vildmannahallen |
6 - 5 |
Pantamera Damer Serie E
|
12:30 |
Jäbo IK - Skellefteå IBK /RIF |
Skyttis Arena |
4 - 6 |
12:30 |
Sävar IK/Täfteå IK - Kågedalens AIF |
Sävaråhallen |
2 - 2 |
13:30 |
Umeå City IBF - Gamla Stan IBK |
Vildmannahallen |
2 - 2 |
Sunday League Damer
|
18:00 |
IBF Dalen - IKSU |
Umeå Energi Arena Öst |
3 - 5 |
19:00 |
Obbola IK - Umeå City IBF |
Umeå Energi Arena Öst |
1 - 6 |
Pantamera P Div. 4
|
14:00 |
Hörnefors IF - Vindelns IF |
Bråvallahallen |
5 - 5 |
Pantamera P Div. 6
|
12:00 |
Gimonäs Umeå IF/P05Vit - Håknäs Idrottsförening |
Midgårdshallen |
6 - 6 |
12:30 |
Röbäcks IF - Sävar IK |
Elofssonhallen |
1 - 5 |
16:00 |
IBF Dalen - Täfteå IK |
Umeå Energi Arena Öst |
7 - 4 |
Pantamera P Div. 10
|
11:15 |
IBF Dalen /P06 - Sandåkerns SK |
Musköten 1 |
3 - 6 |
13:00 |
Umeå City IBF/Blå - Spöland Vännäs IF |
Midgårdshallen |
7 - 0 |
Pantamera P Div. 12
|
11:30 |
Röbäcks IF P-06 - Hörnefors IF |
Elofssonhallen |
3 - 1 |
Pantamera P Div. 14
|
15:30 |
IBF Dalen/Södra - Sävar IK |
Vildmannahallen |
2 - 2 |
Pantamera P Div. 2 Skeå
|
16:00 |
Skellefteå IBS P05 - Skellefteå IBS P03-04 |
Balderhallen B |
4 - 9 |
Pantamera P Div. 4 Skeå
|
17:00 |
Skellefteå IBK P05/Vit - Boliden FFI P03-05 |
Balderhallen B |
3 - 5 |
Pantamera F Div. 6
|
09:15 |
Sävar IK/F05 - Gimonäs Umeå IF /Svart |
Sävaråhallen |
1 - 1 |
Pantamera F Div. 8
|
10:00 |
Umeå City IBF - Vindelns IF |
Midgårdshallen |
4 - 3 |
Pantamera F Div. 12
|
10:10 |
Hissjö SK/Vit - Sandåkerns SK/Ersboda SK |
Vildmannahallen |
3 - 3 |
11:00 |
Umeå City IBF F07 - Sävar IK |
Midgårdshallen |
2 - 3 |
12:30 |
Täfteå IK/F06 - Vindelns IF |
Täftehallen |
5 - 4 |
Pantamera F Div. 2 Skeå
|
13:00 |
Kågedalens AIF F05 - Kågedalens AIF F06 |
Eddahallen |
4 - 1 |
14:00 |
Bureå IF F04-06 - Skellefteå IBS F05 |
Balderhallen B |
4 - 2 |
Pantamera P Div. 16
|
10:10 |
Sävar IK /Blå - Holmsund City IBC |
Sävaråhallen |
|
15:00 |
Umeå City IBF/Vit - Röbäcks IF /Röd |
Midgårdshallen |
|
Pantamera P Div. 18
|
11:15 |
Gimonäs Umeå IF/To-Vit - Obbola IK |
Sjöfruhallen |
|
11:30 |
Täfteå IK /P07 - Täfteå IK |
Täftehallen |
|
12:10 |
IBF Dalen/P07 - Hörnefors IF |
Musköten 1 |
|
Pantamera P Div. 22
|
13:05 |
IBF Dalen/Södra/Svart - Sandåkerns SK /Vit |
Musköten 1 |
|
Pantamera P Div. 24
|
13:30 |
Täfteå IK - Sandåkerns SK/Vit |
Täftehallen |
|
Pantamera P Div. 26
|
14:00 |
Umeå City IBF /Blå - Gimonäs Umeå IF /Ca |
Midgårdshallen |
|
15:00 |
Hörnefors IF - IBF Dalen |
Bråvallahallen |
|
Pantamera P Div. 8 Skeå
|
10:30 |
Boliden FFI P07-08 - Gamla Stan IBK /Svart 08 |
Balderhallen B |
|
15:00 |
Gamla Stan IBK /Gul 07 - Skellefteå IBK P07/Röd |
Balderhallen B |
|
Pantamera F Div. 16
|
11:05 |
Sävar IK - Röbäcks IF/Blå |
Sävaråhallen |
|
12:10 |
Gimonäs Umeå IF - Gimonäs Umeå IF /F08Vit |
Sjöfruhallen |
|
Pantamera F Div. 20
|
16:00 |
Hörnefors IF - IBF Dalen |
Bråvallahallen |
|
Pantamera F Div. 4 Skeå
|
12:00 |
Skellefteå IBS F06-07 - Boliden FFI F07 |
Balderhallen B |
|
Pantamera F Div. 6 Skeå
|
13:00 |
Skellefteå IBK F08 - Rönnskär Railcare IF F07-08 |
Balderhallen B |
|
Pojkar 10 Umeå
|
10:30 |
Holmsund City IBC - Täfteå IK |
Storsjöhallen |
|
11:30 |
Sävar IK/Vit - Vindelns IF |
Storsjöhallen |
|
12:30 |
Täfteå IK - Gimonäs Umeå IF/To |
Storsjöhallen |
|
13:30 |
Vindelns IF - Holmsund City IBC |
Storsjöhallen |
|
14:30 |
Gimonäs Umeå IF/To - Sävar IK/Vit |
Storsjöhallen |
|
Flickor 10 Umeå
|
10:30 |
Umeå City IBF/Blå - Obbola IK |
Umeå Energi Arena Öst |
|
11:30 |
Röbäcks IF - Täfteå IK |
Umeå Energi Arena Öst |
|
12:30 |
Obbola IK - Gimonäs Umeå IF/CSÅ |
Umeå Energi Arena Öst |
|
13:30 |
Täfteå IK - Umeå City IBF/Blå |
Umeå Energi Arena Öst |
|
14:30 |
Gimonäs Umeå IF/CSÅ - Röbäcks IF |
Umeå Energi Arena Öst |
|
Flickor 09 Skeå
|
10:00 |
Kågedalens AIF F09 - Skellefteå IBS F08-09 |
Morö Backe A |
|
11:00 |
Clemensnäs IF F08-09 - Gamla Stan IBK F09 |
Morö Backe A |
|
12:00 |
Skellefteå IBS F08-09 - Clemensnäs IF F08-09 |
Morö Backe A |
|
13:00 |
Gamla Stan IBK F09 - Kågedalens AIF F09 |
Morö Backe A |
|
Herrar Allsvenskan Norra
|
15:00 |
RIG Umeå IBF - Hudik/Björkberg IBK |
Umeå Energi Arena Väst |
7 - 6 |
Damer Allsvenskan Norra
|
12:00 |
RIG Umeå IBF - FBI Tullinge |
Umeå Energi Arena Väst |
4 - 2 |
15:00 |
IBF Dalen - Älvsjö AIK IBF |
Musköten 2 |
7 - 8 |
Juniorallsvenskan A DJ17
|
16:00 |
IKSU /IKSU Ungdom - Öjebyns IBF |
IKSU Sport |
23 - 2 |