IBF Falun Ungdom

Föreningsnummer
38649
Adress:
Lugnetvägen 3 B, 791 31 FALUN
Telefon:
023-70 22 149, 070-2680777, 070-2680777
E-post/Hemsida:
kansli@ibffalunu.seHemsida: www.ibffalunu.se
Sociala medier:
Organisation:
Sekreterare: Ulf Lindström  Kanslist: Rasmus Enström  Ungdomsansvarig: Rasmus Enström  Utbildningsansvarig: Rasmus Enström 
Förbund
Dalarnas Innebandyförbund
Färger
Rosa, Svart, Svart (tröja, byxa, strumpa)
Reservfärger
Rosa / Svart om hemmalag har Rosa hemmaställ, Svart, Svart (tröja, byxa, strumpa)

Stämmer inte uppgifterna? - Kontakta din iBIS-administratör i föreningen eller ändra i iBIS.

Visa laginformation
Välj säsong
Visa tävlingar 2019/20
Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil
Ungdomsspelen Flickor Blå Svår Grupp B (IBF Falun Ungdom 1) Jörgen Andersson
Ungdomsspelen Flickor Blå Svår Grupp C (IBF Falun Ungdom 2) Jörgen Andersson
Ungdomsspelen Flickor Röd Medel Gruppspel Andreas Kallursén 0706-24 68 50
Ungdomsspelen Pojkar Röd Lätt Grupp C Joakim Kindingstad 0702804995
Ungdomsspelen Pojkar Röd Medel Grupp C Mattias Grannas 0706108787 0706108787
Ungdomsspelen Pojkar Röd Svår Grupp B Mattias Grannas 0706108787 0706108787
Division 3 Herrar Dalarna/Gästrikland (IBF Falun Ungdom 2) Mattias Papmehl-Dufay +46702435075 0702435075
Senior-DM Herrar Grupp A (IBF Falun Ungdom 1) Mattias Papmehl-Dufay +46702435075 0702435075
Senior-DM Herrar Grupp B (IBF Falun Ungdom 2) Peter Magnusson 023-213 78 070-2881594
Senior-DM Damer Grupp A Magnus Röhnisch 0707316498
Senior-DM Damer Slutspel Magnus Röhnisch 0707316498
Senior-DM Herrar Slutspel (IBF Falun Ungdom 2) Peter Magnusson 023-213 78 070-2881594
Pojkar Röd Lätt Södra Joakim Kindingstad 0702804995
Pojkar Blå Svår Charlotte Rosencrantz 0736267443
Pojkar Blå Medel Norra Lars Fellbrink 0702261675
Pojkar Blå Medel Södra Monica Nordsten 0722118826
Pojkar Grön Svår Mattias Backlund
Pojkar Grön Medel Ellen Gräfnings
Flickor Röd Svår Andreas Kallursén 0706-24 68 50
Flickor Blå Svår Norra (IBF Falun Ungdom 2) Jörgen Andersson
Pojkar Grön Lätt (IBF Falun Ungdom Svart) Jonas Björklund 070 - 790 20 72
Flickor Blå Svår Södra (IBF Falun Ungdom 1) Jörgen Andersson
Pojkar Röd Svår Mattias Grannas 0706108787 0706108787
Damjuniorer (00-02) GUD Mikael Heurlin 0720852408
Division 4 Herrar Dalarna/Gästrikland (IBF Falun Ungdom 3) Peter Magnusson 023-213 78 070-2881594
Ungdoms-DM Pojkar 16 (03) Gruppspel (IBF Falun Ungdom Pojkar 16 GUD) Joacim Svensson 070-6761778
Ungdomsspelen Flickor Röd Svår Grupp B Andreas Kallursén 0706-24 68 50
Herrjuniorer (01-02) GUD Andreas Ekbladh 076-8715564
Flickor Blå Lätt Mattias Fredin 073-945 26 90
Flickor Röd Medel Andreas Kallursén 0706-24 68 50
Pojkar 16 (03-04) GUD Västra Joacim Svensson 070-6761778
Pojkar 16 (03-04) GUD Östra Joacim Svensson 070-6761778
Ungdoms-DM Flickor 16 (03) Gruppspel (IBF Falun Ungdom Dam DJ17) Mikael Heurlin 0720852408
Elon Cup Grupp 2 Birgitta Bortas 073-5040200
Elon Cup Final Birgitta Bortas 073-5040200
Göransson Cup Pojkar 13 Grupp A (IBF Falun Ungdom P06) Joakim Kindingstad 0702804995
Träningsmatcher - Herr/Pojkar (IBF Falun Ungdom P04/05) Mattias Grannas 0706108787 0706108787
Division 1 Damer GUD Magnus Röhnisch 0707316498
Herrar Div 1 Mellersta Birgitta Bortas 073-5040200
USM Pojkar 16 Grupp 2 Andreas Ekbladh 076-8715564
USM P16 Region Grupp B Andreas Ekbladh 076-8715564
DJSM 18 Region Grupp B
DJSM 18 Regionslutspel Norra
DJSM 18 Kval Grupp 3
Juniorallsvenskan B HJ18 Ciya Hajo
Juniorallsvenskan B DJ17 Magnus Röhnisch 0707316498

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis