Örnsköldsvik IBK

Föreningsnummer
39221
Adress:
Valhallavägen 20, 891 37 Örnsköldsvik
Telefon:
0660-699100
E-post/Hemsida:
kansli@ornskoldsvikib.seHemsida: http://www.ornskoldsvikib.se
Organisation:
Ordförande: Michael Zakolski  Kassör: Ann Kristoffersson 
Förbund
Västernorrlands IBF
Färger
Röd, Svart, Röd (tröja, byxa, strumpa)
Reservfärger
Vit, Svart, Vit (tröja, byxa, strumpa)

Stämmer inte uppgifterna? - Kontakta din iBIS-administratör i föreningen eller ändra i iBIS.

Visa laginformation
Välj säsong
Visa tävlingar 2020/21
Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil
Herrar Utveckling Serie 1 Thomas Thegenholm 0706806646
Damer Utveckling Serie C (Örnsköldsvik IBK/IBF) Linda Öhlén 0730519884
Damer Utveckling Serie D (Örnsköldsvik IBK /IBF) Linda Öhlén 0730519884
Herrjunior A (Örnsköldsvik IBK HJ18) Thomas Thegenholm 0706806646
Herrjunior B (Örnsköldsviks IBK P05) Jenny Nordlund 0706655905
Damer Utveckling B (Örnsköldsvik IBK /IBF DJ17) Linda Öhlén 0730519884
Träningsmatcher Herr (Örnsköldsvik IBK P05) Jenny Nordlund 0706655905
Träningsmatcher barn/ungdom (Örnsköldsvik IBK P06) Peter Eskelind 070-3042777
Pantamera Flickor Division 1A (Örnsköldsvik IBK/IBF F05) Anna Sedin 070-670 84 44
Pantamera Flickor Division 1A (Örnsköldsvik IBK F 06) Henning Johannesson 0722-414136
Pantamera Flickor Division 1B (Örnsköldsvik IBK/IBF F05) Anna Sedin 070-670 84 44
Pantamera Flickor Division 1B (Örnsköldsvik IBK F06) Henning Johannesson 0722-414136
Pantamera Flickor Division 2A (Örnsköldsvik IBK F06 Röd) Henning Johannesson 0722-414136
Pantamera Flickor Division 4B (Örnsköldsvik IBK F08) Jens Sundström 0703280478
Pantamera Flickor Division 5A (Örnsköldsvik IBK F09) Jessica Kjellin 0702886837
Pantamera Flickor Division 5B (Örnsköldsvik IBK F09) Jessica Kjellin 0702886837
Pantamera Flickor Division 6A (Örnsköldsvik IBK F09) Jessica Kjellin 0702886837
Pantamera Flickor Division 6B (Örnsköldsvik IBK F10) Desirée Wikner 0730492430
Pantamera Flickor Division 7 Norr (Örnsköldsvik IBK F11 Svart) Johanna Engwall 0702661552
Pantamera Flickor Division 3A (Örnsköldsvik IBK F06 Svart) Henning Johannesson 0722-414136
Pantamera Pojkar Division 1 A (Örnsköldsviks IBK P05) Jenny Nordlund 0706655905
Pantamera Pojkar Division 2 A (Örnsköldsvik IBK P06) Peter Eskelind 070-3042777
Pantamera Pojkar Division 2 B (Örnsköldsvik IBK P06) Peter Eskelind 070-3042777
Pantamera Pojkar Division 3 B (Örnsköldsvik IBK P07) Sara Klingenberg 070-3301461
Pantamera Pojkar Division 4 A (Örnsköldsvik IBK P07) Sara Klingenberg 070-3301461
Pantamera Pojkar Division 6A (Örnsköldsviks IBK P09) Caroline Blomström 070-6686527
Pantamera Pojkar Division 6B Nord (Örnsköldsviks IBK P09) Caroline Blomström 070-6686527
Pantamera Pojkar Division 7 Norr (Örnsköldsvik IBK P11 Svart) Linda Öhlén 0730519884
Damer Allsvenskan Norra Ann Kristoffersson 070-393 19 79
Herrar Div 1 Norrland-Södra Johan Kindberg 0660-19122 073-035 25 61
Juniorallsvenskan A HJ18 Thomas Thegenholm 0706806646

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis