Linköping IBK Ungdom

Föreningsnummer
41675
Adress:
Snickaregatan 35, 582 26 Linköping
Telefon:
013-36 44 30
E-post/Hemsida:
kansli@linkopinginnebandy.se; sofia.selleby@linkopinginnebandy.se; Hemsida: http://www.linkopinginnebandy.se
Sociala medier:
Organisation:
Ordförande: Anders Lindström  Sekreterare: Kristin Averland  Kassör: Sofia Selleby  Kanslist: Sofia Selleby  Ungdomsansvarig: Kjell Selleby 
Förbund
Östergötlands Innebandyförbund
Färger
Svart, Svart, Svart (tröja, byxa, strumpa)
Reservfärger
Vit, Svart, Svart (tröja, byxa, strumpa)

Stämmer inte uppgifterna? - Kontakta din iBIS-administratör i föreningen eller ändra i iBIS.

Visa laginformation
Välj säsong
Visa tävlingar 2019/20
Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil
FPC P07 grupp E (Linköping IBK Ungdom Vit) Patric Coric 013311725 0736007673
FPC P07 grupp F (Linköping IBK Ungdom Svart) Patric Coric 013311725 0736007673
Damer division 1 Rickard Ekberg 0705515093
Damer division 2 S (Linköping IBK Ungdom U-lag) Rickard Ekberg 0705515093
Damer division 2 Ö (Linköping IBK Ungdom U-lag) Rickard Ekberg 0705515093
Herrjunior 18 (Linköping IBK Ungdom P 04 Svart) Kjell Tudegård 0705243420
Herrar Division 2 Mats Ahnlund 013-13 58 19 0733-66 46 23
Herrar Division 3 (Linköping IBK Ungdom U-lag) Sara Möller 013-13 05 16 0733-45 35 68
Pantamera Pojkar Röd Klass A (Linköping IBK Ungdom P 04:44) Kjell Tudegård 0705243420
Pantamera Pojkar Röd Klass B (Linköping IBK Ungdom P 05:51 Svart) Jesper Wilhelmsson 0701-788866
Pantamera Pojkar Röd Klass C Östra (Linköping IBK Ungdom P 05:51 Vit) Jesper Wilhelmsson 0701-788866
Pantamera Pojkar Röd Klass C Västra (Linköping IBK Ungdom P 05:50) Magnus Gårdestig 0738521807
Pantamera Pojkar Röd Klass D (Linköping IBK Ungdom P 06:66) Michael Ekvall 0708540623
Pantamera Pojkar Röd Klass E (Linköping IBK Ungdom P 07:77 Svart)
Pantamera Pojkar Röd Klass F (Linköping IBK Ungdom P 07:77 Vit) Fredrik Eklund 0733-454113 0733-454113
Pantamera Pojkar Röd Klass G (Linköping IBK Ungdom P 07:71 Svart) Patric Coric 013311725 0736007673
Pantamera Flickor Röd Klass A (Linköping IBK Ungdom F 05:18 Svart) Magnus Sundstedt 013-274102 0707-661510
Pantamera Flickor Röd Klass B (Linköping IBK Ungdom F 05:18 Vit) Magnus Sundstedt 013-274102 0707-661510
Pantamera Flickor Röd Klass C (Linköping IBK Ungdom F 06:16) Ann-Sofi Mikaelsson 013-101133 0706-986867
Pantamera Flickor Röd Klass D (Linköping IBK Ungdom F 06-08:77) Cecilia Karlsson
Pojkar Blå Klass A (Linköping IBK Ungdom P 08:87 Svart) Andreas Trygg 013-149948 0705-343857
Pojkar Blå Klass B (Linköping IBK Ungdom P 09:93 Svart) Lina Willerö
Pojkar Blå Klass C (Linköping IBK Ungdom P 09:93 Vit) Lina Willerö
Pojkar Blå Klass D (Linköping IBK Ungdom P 10:05 Svart) Fredrik Johansson 0733159279 0733159279
Pojkar Blå Klass E (Linköping IBK Ungdom P 10:05 Vit) Fredrik Johansson 0733159279 0733159279
Pojkar Blå Klass F (Linköping IBK Ungdom P 10:07) Stefan Andersson 0733148373
Flickor Blå Klass B (Linköping IBK Ungdom F 08/09:89) Henrik Lerner 0768539373
Pojkar Grön Klass B Västra (Linköping IBK Ungdom P/F 11:11 Vit) Karl Schärlund 0733223868
Pojkar Grön Klass B Östra (Linköping IBK Ungdom P 11:15 Vit) Tobias Östlund 0735201112
Flickor Grön Klass A (Linköping IBK Ungdom F 10/11:10 Vit) Nathalie Amnefalk 0766233774
Herr DM grupp 3 (Linköping IBK Ungdom U-lag) Sara Möller 013-13 05 16 0733-45 35 68
Herr DM grupp 4 Mats Ahnlund 013-13 58 19 0733-66 46 23
Herr DM slutspel Mats Ahnlund 013-13 58 19 0733-66 46 23
DM Herrjunior (Linköping IBK Ungdom Röd) Mats Ahnlund 013-13 58 19 0733-66 46 23
DM P 16 gruppspel (Linköping IBK Ungdom P 03:30 Vit) Britt-Louise Karlsson
DM P 16 3-4:e plats (Linköping IBK Ungdom P 03:30 Vit) Britt-Louise Karlsson
DM P 16 final (Linköping IBK Ungdom DM P03:30 Svart)
DM P 15 gruppspel (Linköping IBK Ungdom P 04:44) Kjell Tudegård 0705243420
DM P 15 A slutspel (Linköping IBK Ungdom P 04:44) Kjell Tudegård 0705243420
DM P 14 gruppspel (Linköping IBK Ungdom P 05:51) Jesper Wilhelmsson 0701-788866
DM P 14 3-4:e plats (Linköping IBK Ungdom P 05:51) Jesper Wilhelmsson 0701-788866
DM P 13 grupp 2 (Linköping IBK Ungdom P 06:66) Michael Ekvall 0708540623
DM P 13 A slutspel (Linköping IBK Ungdom P 06:66) Michael Ekvall 0708540623
DM P 12 gruppspel (Linköping IBK Ungdom P 07:77 Vit) Fredrik Eklund 0733-454113 0733-454113
DM P 12 3-4:e plats (Linköping IBK Ungdom P 07:77 Vit) Fredrik Eklund 0733-454113 0733-454113
DM P 12 final (Linköping IBK Ungdom P 07:77 Svart)
DM Flickor Röd Klass A (Linköping IBK Ungdom F 05:18 Svart) Magnus Sundstedt 013-274102 0707-661510
DM Flickor Röd Klass B (Linköping IBK Ungdom F 06-08:77) Cecilia Karlsson
DM Flickor Röd Klass A slutspel (Linköping IBK Ungdom F 05:18 Svart) Magnus Sundstedt 013-274102 0707-661510
DM Flickor Röd Klass B 3-4:e plats (Linköping IBK Ungdom F 06-08:77) Cecilia Karlsson
DM Flickor Röd Klass B final (Linköping IBK Ungdom F 06:16) Ann-Sofi Mikaelsson 013-101133 0706-986867
Träningsmatch Östergötland Rickard Ekberg 0705515093
Träningsmatch - Distriktslag (Linköping IBK Ungdom D2) Rickard Ekberg 0705515093
USM Pojkar 16 Grupp 10
Juniorallsvenskan F HJ18 Mikael Forkner 070-5651756

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis