Strömsbro IF

Föreningsnummer
3870
Adress:
Box 11047, 80011 GÄVLE
Telefon:
026-10 32 38, Fax: 026-10 19 78
E-post/Hemsida:
kansli@stromsbroif.seHemsida: www.laget.se/stromsbroif
Organisation:
Ordförande: Mikael Moberg  Kassör: Dan Norman 
Förbund
Gästriklands Innebandyförbund
Färger
Orange, Blå, Vit (tröja, byxa, strumpa)
Reservfärger
Blå, Blå, Orange (tröja, byxa, strumpa)

Stämmer inte uppgifterna? - Kontakta din iBIS-administratör i föreningen eller ändra i iBIS.

Visa laginformation
Välj säsong
Visa tävlingar 2019/20
Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil
Division 3 Herrar Dalarna/Gästrikland Fredrik Winberg 0768041575
Damjuniorer (00-02) GUD (Strömsbro IF /Norrsundets IF) Therese Gustafsson 0706-75 75 15
Pojkar 16 (03-04) GUD Västra Anders Hermansson 070-996 69 59
Pojkar 16 (03-04) GUD Östra Anders Hermansson 070-996 69 59
Flickor 16 (03-04) GUD Thomas Asp 070-306 86 22
Sommarserien 2019 Herr/Mix Fredrik Winberg 0768041575
Slutspel Sommarserien 2019 Herr/Mix
DM Herr Senior Grupp 2C Fredrik Winberg 0768041575
DM Flickor 16 Gruppspel (Strömsbro IF F03-04) Thomas Asp 070-306 86 22
DM Dam Junior Gruppspel (Strömsbro IF/Norrsundets IF DJ) Therese Gustafsson 0706-75 75 15
Flickor Grön Sammandrag (-10-11) (Strömsbro IF F11) Mikael Engström 0760261070
Pojkar Blå Div.1 (08-09) (Strömsbro IF P08) Mattias Algotsson 0707761155
Pojkar Blå Div.2 A (09-10) (Strömsbro IF P09) Therese Ekblom 0704474242
Pojkar Blå Div.2 B (09-10) (Strömsbro IF P10 Orange) Henrik Odelros 0701016416
Pojkar Grön Seriespel A (-10-11) (Strömsbro IF P10 Orange) Henrik Odelros 0701016416
Pojkar Grön Seriespel B (-10-11) (Strömsbro IF P12 Orange) Tobias Arvidsson
Pantamera Flickor Röd Div 1 Gävleborg (-04-05) (Strömsbro IF F05) Carina Hedström 073-981 67 67
Pantamera Flickor Röd Div 2 Gävleborg (-05-06) (Strömsbro IF F06) Bengt Sjöberg +46706517697
Pantamera Flickor Röd Div 4 Gävleborg (-07-08) (Strömsbro IF F08)
Pantamera Pojkar Röd Div 2 Gävleborg (-05-06) (Strömsbro IF P05) Patrik Eriksson 070-3368446
Pantamera Pojkar Röd Div 3 Gävleborg (-06-07) (Strömsbro IF Blå P06) Jessika Belusa 073-037 40 09
Pantamera Pojkar Röd Div 4 Gävleborg (-07-08) (Strömsbro IF P07) Jens Bergfors 070-277 55 12
Flickor Blå (-08-10) (Strömsbro IF F09 Orange) Per Utterström 070-795 16 33
DM Pojkar Röd Div.2 (Strömsbro IF P05) Patrik Eriksson 070-3368446
DM Pojkar Röd Div.3 Grupp 2 (Strömsbro IF Blå P06) Jessika Belusa 073-037 40 09
DM Pojkar Röd Div.4 Grupp 2 (Strömsbro IF P07) Jens Bergfors 070-277 55 12
DM Herr Senior Slutspel 18/19 Fredrik Winberg 0768041575
Träningsmatcher - Dam/Flickor (Strömsbro IF F07) Lars Lövbom 070-398 49 20
DM Pojkar 16 Grupp 2 (Strömsbro IF P03) Anders Hermansson 070-996 69 59
Göransson Cup Flickor 15-16 Grupp B (Strömsbro IF F03/04) Thomas Asp 070-306 86 22
Göransson Cup Flickor 14 Grupp C (Strömsbro IF F05) Carina Hedström 073-981 67 67
Göransson Cup Flickor 13 Grupp B (Strömsbro IF F06) Bengt Sjöberg +46706517697
DM Flickor Röd Div.1 (Strömsbro IF F05) Carina Hedström 073-981 67 67
DM Flickor Röd Div.2 (Strömsbro IF F06) Bengt Sjöberg +46706517697
DM Flickor Röd Div.4 Grupp 2 (Strömsbro IF F07) Lars Lövbom 070-398 49 20
Göransson Cup Pojkar 16-17 Grupp C (Strömsbro IF P03) Anders Hermansson 070-996 69 59
Göransson Cup Pojkar 13 Grupp B (Strömsbro IF P06) Jessika Belusa 073-037 40 09
Göransson Cup Pojkar 11 (Strömsbro IF P08) Mattias Algotsson 0707761155
Grön P/F Div Knatteligan 1A (Strömsbro IF Blå P12 )
Träningsmatcher - Herr/Pojkar
USM Pojkar 16 Grupp 3 Anders Hermansson 070-996 69 59
DJSM 18 Kval Grupp 2 Therese Gustafsson 0706-75 75 15
Juniorallsvenskan B DJ17 Therese Gustafsson 0706-75 75 15

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis