Solfjäderstaden IBK

Föreningsnummer
23402
Adress:
Box 102, 59139 MOTALA
Telefon:
0709-507419
E-post/Hemsida:
kansli@solfjadern.nu pontus.norlin@solfjadern.nu Hemsida: https://www.svenskalag.se/sibk
Sociala medier:
Organisation:
Ordförande: Jonny Hammer  Kassör: Lisa Olsson  Evenemangsansvarig: Ann Lövgren 
Förbund
Östergötlands IBF
Färger
Svart, Svart, Svart (tröja, byxa, strumpa)
Reservfärger
Röd, Röd, Svart (tröja, byxa, strumpa)

Stämmer inte uppgifterna? - Kontakta din iBIS-administratör i föreningen eller ändra i iBIS.

Visa laginformation
Välj säsong
Visa tävlingar 2023/24
Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil
Träningsmatcher Dam/Flick ÖLIBF (Solfjäderstaden IBK Dam div 1) Philip Johansson 0707-284354
Träningsmatcher SBIBF Ungdom (Solfjäderstaden IBK P09)
Flickor Röd A Grupp B (Solfjäderstaden IBK F08) Martin Peterson 0733872677
Flickor Röd A-slutspel (Solfjäderstaden IBK F08) Martin Peterson 0733872677
Herrar Division 2 Jens Johansson 076-000 26 72
Herrar Division 3 (Solfjäderstaden IBK U-lag) Johan Olsson 0705235152
Damer Division 1 (Solfjäderstaden IBK ) Philip Johansson 0707-284354
Herrjunior A Pontus Norlin 0702328657
Herrjunior (Solfjäderstaden IBK HJ) Pontus Norlin 0702328657
Damjunior (Solfjäderstaden IBK ) Martin Peterson 0733872677
Pantamera Pojkar Röd Klass A (Solfjäderstaden IBK P 08/09) Joakim Schelin 070-6051780
Pantamera Pojkar Röd Klass B (Solfjäderstaden IBK P 08/09 Svart) Joakim Schelin 070-6051780
Pantamera Pojkar Röd Klass C (Solfjäderstaden IBK P 10) Karin Olsson 0702-908172
Pantamera Pojkar Röd Klass D (Solfjäderstaden IBK P 11 Svart) Margareta Hagman 0702-898796
Pantamera Pojkar Röd Klass E (Solfjäderstaden IBK P 11 Röd) Margareta Hagman 0702-898796
Pantamera Flickor Röd Klass A (Solfjäderstaden IBK F RÖD A) Martin Peterson 0733872677
Pantamera Flickor Röd Klass B (Solfjäderstaden IBK F 10) Camilla Cederin 0735874209
Pantamera Flickor Röd Klass C (Solfjäderstaden IBK F 11 Blå) Marthina Svärm 0763371543
Pojkar Blå Klass B (Solfjäderstaden IBK P 12 Röd) Peter Ek 070-577 61 77
Pojkar Blå Klass C (Solfjäderstaden IBK P 13 Röd) Mattias Borup 0707288618
Pojkar Blå Klass D Södra (Solfjäderstaden IBK P 13 Svart) Mattias Borup 0707288618
Pojkar Blå Klass F (Solfjäderstaden IBK P 14 Svart) Therese Carlsson 0709778095
Pojkar Blå Klass G (Solfjäderstaden IBK P 14 Röd) Therese Carlsson 0709778095
Flickor Blå Klass A (Solfjäderstaden IBK F 12 Svart) Henrik Gustafsson 0701812753
Flickor Blå Klass B (Solfjäderstaden IBK F 13 Röd) Johan Jensen 0705620795
Flickor Blå Klass C (Solfjäderstaden IBK F 14) Maria Dahl Karlgren 0704359495
Pojkar Grön Klass A Södra (Solfjäderstaden IBK P 15 Svart) Andreas Eriksson 0706418047
Pojkar Grön Klass B Södra (Solfjäderstaden IBK P 15 röd) Andreas Eriksson 0706418047
Pojkar Grön Klass C Norra (Solfjäderstaden IBK P 16 Vit) Emma Holmgren 076-015 43 47
Pojkar Grön Klass C Södra (Solfjäderstaden IBK P 16 Svart) Emma Holmgren 076-015 43 47
Flickor Grön Klass A (Solfjäderstaden IBK F 14 Svart) Maria Dahl Karlgren 0704359495
Flickor Grön Klass B (Solfjäderstaden IBK F 15) Simon Ekström 070-2020794
Flickor Grön Klass C (Solfjäderstaden IBK F 16 svart)
DM Herrar Grupp 1 (Solfjäderstaden IBK H3) Johan Olsson 0705235152
DM Herrar Grupp 3 (Solfjäderstaden IBK H2) Jens Johansson 076-000 26 72
DM Damer (Solfjäderstaden IBK ) Philip Johansson 0707-284354
DM HJ gruppspel (Solfjäderstaden IBK ) Pontus Norlin 0702328657
DM HJ slutspel (Solfjäderstaden IBK ) Pontus Norlin 0702328657
DM P 15 grupp C (Solfjäderstaden IBK P 09) Joakim Schelin 070-6051780
DM P 15 A-slutspel (Solfjäderstaden IBK P 09) Joakim Schelin 070-6051780
DM P 15 B-slutspel (Solfjäderstaden IBK P 09) Joakim Schelin 070-6051780
Träningsmatcher Herr/Pojk (Solfjäderstaden IBK P 08/09 A) Rickard Elf 0706340602
Träningsmatcher Dam/Flick (Solfjäderstaden IBK JAS) Daniel Alfheim 070-363 99 75
Parainnebandy Division 1 (Solfjäderstaden IBK IFA) Pontus Norlin 0702328657
Parainnebandy Division 2 (Solfjäderstaden IBK IFA ) Pontus Norlin 0702328657
Parainnebandy Division 3 (Solfjäderstaden IBK IFA Svart) Pontus Norlin 0702328657
Träningsmatcher Distriktslag (Solfjäderstaden IBK Herr Div 2) Jens Johansson 076-000 26 72
USM Flickor 16 Grupp 16 Daniel Alfheim 070-363 99 75
USM Flickor 16 Region Grupp L Daniel Alfheim 070-363 99 75
Juniorallsvenskan F DJ18 (Solfjäderstaden IBK ) Daniel Alfheim 070-363 99 75

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis