Storvreta IBK

Föreningsnummer
25588
Adress:
Kansli ,Vattgårdsvägen 1, 74334 STORVRETA
Telefon:
018-366900, Fax: 018-36 69 14
E-post/Hemsida:
kansli@storvretaibk.seHemsida: http://www.storvretaibk.se
Organisation:
Ordförande: Henrik Ededahl  Sekreterare: Ingemar Lundqvist  Kassör: Kent Mattsson  Kassör: Johan Carlström  Ungdomsansvarig: Linnéa Aveholt  Utbildningsansvarig: Jonas Wärm 
Förbund
Upplands Innebandyförbund
Färger
Röd, Svart, Röd (tröja, byxa, strumpa)
Reservfärger
Svart, Svart, Röd (tröja, byxa, strumpa)

Stämmer inte uppgifterna? - Kontakta din iBIS-administratör i föreningen eller ändra i iBIS.

Visa laginformation
Välj säsong
Visa tävlingar 2018/19
Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil
Lila F16 GUD (02-03) (Storvreta IBK F16-15) Markus Ylitalo 070-7270360
Lila P16 GUD (02-03) (Storvreta IBK P03 P16 GUD) Niklas Henestål 0706511217
HC Grupp B Markus Ylitalo 070-7270360
Lila Herrar Juniorer GUD (Storvreta IBK HJ) Noél Alm Johansson 070-318 70 27
Träningsmatcher Dam (Storvreta IBK Dam Div 1) Marie Gezelius 0763-376862
H4 (Storvreta IBK U) Noél Alm Johansson 070-318 70 27
Pantamera HJ Uppland Noél Alm Johansson 070-318 70 27
Damer Division 1 GUD Marie Gezelius 0763-376862
D2 (Storvreta IBK U) Noél Alm Johansson 070-318 70 27
Knatteligan Pojkar grön 3 (11) (Storvreta IBK P11 vit)
Knatteligan Pojkar grön 1 (09) (Storvreta IBK P09)
Knatteligan Pojkar grön 2 (10) Mariana Uddfalk 0739740247
Pantamera Pojkar blå 5 POOL Mariana Uddfalk 0739740247
Pantamera Pojkar blå 1 västra (Storvreta IBK P07) Mats Karlenius 070-872 80 94
Pantamera Pojkar blå 2 östra (Storvreta IBK P08) Fredrik Engström 0704-322152
Pantamera Pojkar blå 4 (Storvreta IBK P09)
Pantamera Pojkar blå 1 östra (Storvreta IBK P07 (svart)) Mats Karlenius 070-872 80 94
Pantamera Pojkar röd div 8 östra (Storvreta IBK P06) Roger Mideklev 073-987 07 34
Pantamera Pojkar röd div 6 östra (Storvreta IBK P05) Gunnar Götegård 0703449541
Pantamera Pojkar röd div 4Ö Therese Edin 073-6821195
Pantamera Pojkar röd div 2Ö Niklas Henestål 0706511217
Pantamera Pojkar röd div 2V Niklas Henestål 0706511217
Pantamera Pojkar röd div 3 Therese Edin 073-6821195
Pantamera Pojkar röd div 7 Roger Mideklev 073-987 07 34
Pantamera Pojkar röd div 8 västra (Storvreta IBK P07) Mats Karlenius 070-872 80 94
DM Damjuniorer 3 vs 3 grp 1 (Storvreta IBK Svart) Noél Alm Johansson 070-318 70 27
DM Damjuniorer 3 vs 3 grp 2 (Storvreta IBK Röd) Henrik Ededahl 018315655 0709418032
DM Damjuniorer 3 vs 3 slutspel (Storvreta IBK Svart) Noél Alm Johansson 070-318 70 27
Knatteligan Flickor grön 1 (09/10) (Storvreta IBK svart) Emmelie Wall 0709100899
Knatteligan Flickor grön 2 (10/11) (Storvreta IBK svart) Malin Fallenius 070-2187994
Pantamera Flickor blå 1 (Storvreta IBK F07) Ulf Westerlund 0724519373
Pantamera Flickor blå 3 serie/pool (Storvreta IBK F09 ny) Joakim Riml 0702780775
Pantamera Flickor blå 2 (Storvreta IBK F08) Malin Fallenius 070-2187994
Pantamera Flickor blå 2 (Storvreta IBK F07) Ulf Westerlund 0724519373
Pantamera Flickor röd div 1 Markus Ylitalo 070-7270360
Pantamera Flickor röd div 2 (Storvreta IBK Svart) Markus Ylitalo 070-7270360
Pantamera Flickor röd div 3 Andreas Lindberg
Pantamera Flickor röd div 4 (Storvreta IBK svart) Andreas Lindberg
Träningsmatcher Uppland HT-2018 (Storvreta IBK P05) Alexandra Götegård Moreno 0739-753690
Träningsmatcher Uppland VT-2019 (Storvreta IBK svart) Joakim Riml 0702780775
DM Flickor klass 2 Grupp 1 Markus Ylitalo 070-7270360
DM Flickor klass 3 Grupp 2 Conny Wennberg 0703616535 0703616535
DM Flickor klass 2 slutspel Markus Ylitalo 070-7270360
DM Flickor klass 3 slutspel Conny Wennberg 0703616535 0703616535
DM Pojkar klass 4 (Storvreta IBK P05) Gunnar Götegård 0703449541
DM Pojkar klass 4 slutspel (Storvreta IBK P05) Gunnar Götegård 0703449541
HJ17 grupp 1 (Storvreta IBK 2) Noél Alm Johansson 070-318 70 27
HJ17 slutspel (Storvreta IBK 2) Noél Alm Johansson 070-318 70 27
DJ17 grupp 1 Noél Alm Johansson 070-318 70 27
DJ17 placeringsmatch Noél Alm Johansson 070-318 70 27
DM Flickor klass 5 grupp 2 (Storvreta IBK F06) Jonas Eriksson 070-22 55 286
DM Flickor klass 5 slutspel (Storvreta IBK F06) Jonas Eriksson 070-22 55 286
Träningsmatcher Dam/Flick 2018/2019 (Storvreta IBK Dam Div 1) Marie Gezelius 0763-376862
Svenska Superligan Herr Kent Bäckström 0708-385394
Herrar Kvartsfinalserie 1 Kent Bäckström 0708-385394
Herrar Semifinalserie 1 Kent Bäckström 0708-385394
Herrar Final Kent Bäckström 0708-385394
Kval till Allsv Dam Play Off 1E Marie Gezelius 0763-376862
Kval till Allsv Dam Play Off 2C Marie Gezelius 0763-376862
USM Pojkar 16 Grupp 3 Noél Alm Johansson 070-318 70 27
USM P16 Region Grupp A Noél Alm Johansson 070-318 70 27
USM P16 Regionslutspel Norra Noél Alm Johansson 070-318 70 27
Juniorallsvenskan C Herr Noél Alm Johansson 070-318 70 27
JAS HJ18 Play Off 1 Noél Alm Johansson 070-318 70 27
Juniorallsvenskan C Dam Noél Alm Johansson 070-318 70 27

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis