Malmö FBC

Föreningsnummer
26604
Adress:
Östra Fäladsgatan 60, 212 24 Malmö
Telefon:
040-18 60 33
E-post/Hemsida:
info@malmofbc.se; ekonomi@malmofbc.seHemsida: http://www.malmofbc.se
Sociala medier:
Organisation:
Ordförande: Henrik Mainz  Sekreterare: Johan Eriksson  Kassör: Erik Keller  Evenemangsansvarig: Lars-Göran Andersson  Evenemangsansvarig: Per-Henrik Rasmussen 
Förbund
Skånes Innebandyförbund
Färger
Magenta, Svart, Svart (tröja, byxa, strumpa)
Reservfärger
Vit (SSL Dam) Svart (Övriga), Svart, Vit (tröja, byxa, strumpa)

Stämmer inte uppgifterna? - Kontakta din iBIS-administratör i föreningen eller ändra i iBIS.

Visa laginformation
Välj säsong
Visa tävlingar 2018/19
Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil
Träningsmatcher 2018/2019 Mikael Jeppsson 070-364 51 01
Herrar Div 3 Södra Skåne (Malmö FBC H3) Simon Löf 0703820286
Pantamera Pojkar A (P02) Svår (Malmö FBC P02-1) Jonas Svensson 0702-237316
Pantamera Pojkar A (P02) Lätt (Malmö FBC P02-2) Jonas Svensson 0702-237316
Pantamera Pojkar D (P05) Lätt Nordvästra (Malmö FBC P05-1) Magnus Weiner 040123809 0708384809
Pantamera Pojkar D (P05) Lätt Södra (Malmö FBC P06) Lars Walles 0707-311342 0707-311342
Pantamera Pojkar E Höst (P06) Södra (Malmö FBC P05-2) Magnus Weiner 040123809 0708384809
Pantamera Pojkar E Höst (P06) Västra (Malmö FBC P06) Lars Walles 0707-311342 0707-311342
Pantamera Pojkar E Vår (P06) Svår (Malmö FBC P06) Lars Walles 0707-311342 0707-311342
Pantamera Pojkar E Vår (P06) Södra (Malmö FBC P05-2) Magnus Weiner 040123809 0708384809
Pantamera Flickor B (F03) (Malmö FBC/Gårdarike IBK) Charles Hansen
Pantamera Flickor CD (F04/05) Svår Norra (Malmö FBC F04-1) Niklas Lundberg 0731-558505
Pantamera Flickor CD (F04/05) Svår Södra (Malmö FBC F04-1) Niklas Lundberg 0731-558505
Pantamera Flickor CD (F04/05) Lätt (Malmö FBC F04-2) Niklas Lundberg 0731-558505
Skånemästerskapen Damer Slutspel Mikael Jeppsson 070-364 51 01
Skånemästerskapen Herrar Slutspel Jörgen Hansen 0733-87 60 13
Skånemästerskapen Flickor C Grupp C Niklas Lundberg 0731-558505
Skånemästerskapen Flickor C Slutspel A Niklas Lundberg 0731-558505
Skånemästerskapen Flickor D Grupp B (Malmö FBC F05)
Skånemästerskapen Flickor D Slutspel A (Malmö FBC F05)
Skånemästerskapen Flickor E Grupp A Fredrik Ingvarsson 0733-36 51 87
Skånemästerskapen Flickor E Slutspel B Fredrik Ingvarsson 0733-36 51 87
Skånemästerskapen Herrjunior 20 Grupp A
Skånemästerskapen Herrjunior 20 Slutspel
Skånemästerskapen Pojkar A Grupp B Jonas Svensson 0702-237316
Skånemästerskapen Pojkar A Slutspel A Jonas Svensson 0702-237316
Skånemästerskapen Pojkar D Grupp B (Malmö FBC P05-1) Magnus Weiner 040123809 0708384809
Skånemästerskapen Pojkar D Grupp D (Malmö FBC P06) Lars Walles 0707-311342 0707-311342
Skånemästerskapen Pojkar D Slutspel B (Malmö FBC P06) Lars Walles 0707-311342 0707-311342
Skånemästerskapen Pojkar E Grupp B Lars Walles 0707-311342 0707-311342
Skånemästerskapen Pojkar E Slutspel A Lars Walles 0707-311342 0707-311342
Kval Herrar Div 3 Grupp 1 (Malmö FBC H3) Simon Löf 0703820286
Herrar Allsvenskan Södra Jörgen Hansen 0733-87 60 13
Svenska Superligan Dam Mikael Jeppsson 070-364 51 01
USM Pojkar 16 Grupp 24 Jonas Svensson 0702-237316
Juniorallsvenskan K Herr (Malmö FBC/Skurups IBK) Carl-William Kullenberg 076-171 13 11

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis