IBF Örebro Ungdom

Laginformation: Träningsmatcher Dam/Flick 2018/2019, Träningsmatcher Dam, Damer Division 1 Region, Kval till Allsv Dam Play Off 1H, Kval till Allsv Dam Play Off 2D

Föreningsnummer
25617
Adress
Eyragatan 1
Idrottshuset
70225 ÖREBRO
Telefon
070-603 07 03 
Mobil
070-603 07 03
E-post
info@orebroinnebandy.se 
Hemsida lag
www.orebroinnebandy.se
Hemsida förening
www.OrebroInnebandy.se
Kontaktperson
Johanna Bengtsson
Förening
IBF Örebro Ungdom
Alla matcher
Alla matcher aktuell säsong
Färger
Röd, svart, svarta (tröja, byxa, strumpa)
Reservfärger
vit, vit, svarta (tröja, byxa, strumpa)
Alla spelare
Tröjnr Namn Position
Thilda Carlsson (Saknas år) Forward
Emelie Vikström (Saknas år)
1 Alexandra Fält Tallén (Saknas år) Målvakt
7 Josefin Tammert (Saknas år) Forward
8 Olivia Holm (Saknas år) Forward
9 Maaika Moes (Saknas år) Center
10 Sandra Blomqvist (Saknas år) Forward
12 Frida Israelsson (Saknas år) Center
14 Josefin Jönsson (Saknas år) Back
16 Michaéla Eriksson (Saknas år) Back
17 Andrea Lundin (Saknas år) Center
18 Petra Lundin (Saknas år) Back
19 Marie Fischerström (Saknas år) Forward
22 Fanny Israelsson (Saknas år) Back
23 Johanna Hörberg (Saknas år) Back
24 Sofia Erlandsson (Saknas år) Back
25 Amanda Aittamaa (Saknas år) Back
28 Josefine Angestjärna (Saknas år) Forward
36 Tilda Einarsson (Saknas år) Forward
39 Jennifer Myckelberg (Saknas år) Back
51 Linnéa Eriksson (Saknas år) Center
53 Andrea Eriksson (Saknas år) Forward
55 Madeleine Jakobsson (Saknas år) Back
79 Elin Westerlund (Saknas år) Målvakt
80 Natalie Eriksson (Saknas år) Målvakt
87 Lisa Ögren (Saknas år) Back
89 Emelie Andersson (Saknas år) Målvakt
Alla ledare
Namn Lagroll
Björn Bengtsson Målvaktstränare
Micke Palmroth Laganknuten
Linus Westholm Ass tränare
Mats Eriksson Tränare
Johan Thörnberg Laganknuten
Johanna Bengtsson Lagledare

Stämmer inte uppgifterna? - Kontakta din iBIS-administratör i föreningen eller ändra i iBIS.

Damer Division 1 Region
Plac. Lag S D P
Gå till detaljerad tabell
1. IBF Örebro Ungdom 26 47 59
2. IFK Arboga IBK 26 61 57
3. Per-Ols IBF 26 30 51
4. Skälby IBK 26 26 45
5. Hagfors IF Uddeholm 26 8 44
6. Kumla IBK 26 41 43
7. Filipstad IBK 26 12 42
8. Sala Silverstaden IBK 26 30 40
9. Karlstad IBF Ungdom 26 -1 38
10. Skattkärrs IK 26 5 36
11. Kristinehamns IBF 26 -3 34
12. Lillån IBK 26 -22 24
13. IBK Hallsta 26 -60 20
14. IBK Sala 26 -174 3
Kval till Allsv Dam Play Off 2D
Plac. Lag S D P
Gå till detaljerad tabell
0. Telge SIBK 2 1 4
1. IBF Örebro Ungdom 2 -1 1
Välj säsong
Visa tävlingar 2018/19

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis