Täby FC

Laginformation: Göransson Cup Flickor 13 Grupp C, Pantamera Flickor Röd Medellätt Södra, Träningsmatcher Uppland 2019/2020

Föreningsnummer
39870
Adress
Hägerneholmshallen, Hägerneholmsvägen 3
18760 Täby
Telefon
08-446 4220 
E-post
kansli@tabyfc.se 
Hemsida lag
https://www.tabyfc.se/tabyfc-f06gribby
Hemsida förening
http://www.tabyfc.se
Kontaktperson
Moira Sheridan
Förening
Täby FC
Alla matcher
Alla matcher aktuell säsong
Färger
vit/svart/vit
Reservfärger
svart/svart/vit
Alla spelare
Tröjnr Namn Position
Lova Ahlbom (Saknas år)
Filippa Castenäs Kjerrgren (Saknas år)
Wilma Sjöström (Saknas år)
2 Nora Wagner Nottberg (Saknas år)
3 Jina Zhou (Saknas år)
4 Evelina Tjärnvall (Saknas år)
5 Frida Lundberg (Saknas år)
7 Stella Eriksson (Saknas år)
8 Ebba Andersson (Saknas år)
9 Sofia Cantérus (Saknas år)
10 Vilma Wileen (Saknas år)
11 Agnes Carlsson (Saknas år)
12 Cornelia Söderström (Saknas år)
13 Hedda Legelius (Saknas år)
14 Selma Lövehagen (Saknas år)
15 Nelly Bergqvist (Saknas år)
16 Felicia Wu (Saknas år)
17 Julia Sinclair (Saknas år)
18 Ida Svaneland (Saknas år)
20 Tuva Öhrmalm (Saknas år)
21 Tuva Ljungblad (Saknas år)
23 Isabelle Richardson (Saknas år)
24 India Rauman (Saknas år)
25 Perla Jansson (Saknas år)
26 Julia Kvarnström (Saknas år)
28 Matilde Gikling Meineche (Saknas år)
33 Tilda Brögger (Saknas år)
40 Anna Livia Anrell (Saknas år)
44 Elsa Lövefors (Saknas år)
54 Josefin Granstedt (Saknas år)
68 Tilda Nihleström (Saknas år)
88 Anna Söderblom (Saknas år)
90 Gabriella Kallner (Saknas år)
99 Alice Stenbeck (Saknas år)
Alla ledare
Namn Lagroll
Anders Lövefors Tränare
Johan Larsson Tränare
Gabriel Eriksson Tränare
Kalle Anrell Tränare
Ola Andersson Tränare
Moira Sheridan Lagledare
Anette Tjärnvall Ass tränare

Stämmer inte uppgifterna? - Kontakta din iBIS-administratör i föreningen eller ändra i iBIS.

Göransson Cup Flickor 13 Grupp C
Plac. Lag S D P
Gå till detaljerad tabell
0. Ersmarks IK F06 0 0 0
0. Täby FC F06 Gribby 0 0 0
0. Valbo IBF F06 0 0 0
0. Vallentuna IBK F05-07 0 0 0
Pantamera Flickor Röd Medellätt Södra
Plac. Lag S D P
Gå till detaljerad tabell
1. Tumba GOIF 10 13 20
2. Huddinge IK 10 17 17
3. Värmdö IF (B) 8 10 14
4. Djurö-Vindö IF 9 6 14
5. Älvsjö AIK IBF (A) 10 -2 14
6. Vendelsö IK 11 -7 13
7. Nacka Wallenstam IBK 9 -9 12
8. Täby FC (C) 9 -5 10
9. Tyresö Trollbäcken IBK 10 -23 6
Ingarö IF (A) Utgått
Salems IF Utgått
Välj säsong
Visa tävlingar 2019/20

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis