IBF Örebro Ungdom

Laginformation: Träninsmatcher Dam/Flick 2019/2020 , Damer Division 2 - Slutspel, Damer Division 2 Västra

Föreningsnummer
25617
Adress
Johanna Bengtsson
Norrgatan 35
703 56 ÖREBRO
Telefon
 
Mobil
0760-162873
E-post
hasse.andreasson@orebroinnebandy.se 
Hemsida förening
www.OrebroInnebandy.se
Kontaktperson
Mats Eriksson
Förening
IBF Örebro Ungdom
Alla matcher
Alla matcher aktuell säsong
Färger
Röd, svart, svarta (tröja, byxa, strumpa)
Reservfärger
vit, svart, vit (tröja, byxa, strumpa)
Alla spelare
Tröjnr Namn Position
Josefine Angestjärna (Saknas år) Forward
Michaéla Eriksson (Saknas år) Center
Jennie Evaldsson (Saknas år) Back
Andrea Lundin (Saknas år) Center
Petra Lundin (Saknas år) Back
Therese Mineur (Saknas år) Back
Moa Molin (Saknas år) Back
1 Hanna Lord  (Saknas år) Målvakt
2 Anna Bergkvist (Saknas år) Center
4 Emilia Persson (Saknas år) Center
5 Emma Sundström (Saknas år) Forward
5 Josefin Tammert (Saknas år) Forward
7 Evelina Jonsson (Saknas år) Back
8 Sofia Kleist (Saknas år) Back
9 Kajsa Janssen (Saknas år) Center
9 Maaika Moes (Saknas år) Back
11 Hannah Knifström (Saknas år) Center
12 Nathalie Blomberg (Saknas år) Forward
14 Jovelina Larsson (Saknas år) Back
15 Isabell Karlsson-Lundborg (Saknas år) Forward
16 Cassandra Larsson (Saknas år) Forward
17 Emmie Westholm (Saknas år) Back
18 Thilda Carlsson (Saknas år) Forward
19 Marie Fischerström (Saknas år) Forward
21 Tuva Thunell (Saknas år) Forward
24 Sofia Erlandsson (Saknas år) Back
28 Linnéa Hedengran (Saknas år) Forward
29 Sigrid Bernsten (Saknas år) Forward
35 Josefin Persson (Saknas år) Forward
39 Alva Lysén (Saknas år) Forward
53 Andrea Eriksson (Saknas år) Back
55 Madeleine Jakobsson (Saknas år) Back
67 Tove Elvin (Saknas år) Målvakt
80 Natalie Eriksson (Saknas år) Målvakt
82 Mathilda Unzeitig (Saknas år) Center
87 Olivia Holm (Saknas år) Center
Alla ledare
Namn Lagroll
Martin Johansson Ass tränare
Mats Eriksson Tränare
Björn Bengtsson Ass tränare
Tove Elvin Laganknuten

Stämmer inte uppgifterna? - Kontakta din iBIS-administratör i föreningen eller ändra i iBIS.

Damer Division 2 - Slutspel
Plac. Lag S D P
Gå till detaljerad tabell
1. Lillån IBK D2 5 30 15
2. Per-Ols IBF D2 5 22 12
3. IBK Köping Ung D2 5 2 10
4. IBK Sala D2 5 -1 7
5. Rönnby IBK Ung D2 (B-lag) 4 2 5
6. Surahammars IBF D2 5 -14 4
7. IBF Örebro Ung D2 B-lag 4 -12 3
8. IBK Hallsta D2 5 -29 0
Damer Division 2 Västra
Plac. Lag S D P
Gå till detaljerad tabell
1. Lillån IBK D2 12 49 31
2. Per-Ols IBF D2 12 40 28
3. IBK Köping Ung D2 12 6 20
4. IBF Örebro Ung D2 B-lag 12 -15 19
5. Kumla IBK D2 B-Lag 12 21 15
6. WSK Lindesberg D2 12 -15 11
7. Pålsboda IBF D2 12 -86 0
Välj säsong
Visa tävlingar 2019/20

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis