FBC Engelholm

Föreningsnummer
25223
Adress:
Idrottsgatan 2 A, 26263 ÄNGELHOLM
Telefon:
0733-30 59 25, 0733-30 52 85
E-post/Hemsida:
kansli@fbce.seHemsida: http://www.fbce.se
Sociala medier:
Organisation:
Ordförande: Petra Malmgren  Kanslist: Peter Andersson  Kanslist: Bodil Willumsen  Utbildningsansvarig: Peter Andersson 
Förbund
Skånes IBF
Färger
Vit, Svart, Orange (tröja, byxa, strumpa)
Reservfärger
Orange, Svart, Orange (tröja, byxa, strumpa)

Stämmer inte uppgifterna? - Kontakta din iBIS-administratör i föreningen eller ändra i iBIS.

Visa laginformation
Välj säsong
Visa tävlingar 2013/14
Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil
Damer Division 1 Södra (FBC Engelholm ) Jessica Lindgren 0703003397
Kval till H1 Skövde-Engelholm (FBC Engelholm ) Oskar Smith 0705-395007
Skånemästerskapen Herrar Grupp 7 (FBC Engelholm ) Oskar Smith 0705-395007
SkM Herrar Sextondelsfinal 4 (FBC Engelholm ) Oskar Smith 0705-395007
Herrar Div 2 Skåne (FBC Engelholm ) Oskar Smith 0705-395007
U20 Elit (FBC Engelholm )
SkM Damer Final (FBC Engelholm ) Jessica Lindgren 0703003397
SkM Damer Kvartsfinal 4 (FBC Engelholm ) Jessica Lindgren 0703003397
SkM Damer Semifinal 2 (FBC Engelholm ) Jessica Lindgren 0703003397
Herrjunior 18 Div 2 Skåne (FBC Engelholm )
USM P16 Grupp 22 (FBC Engelholm )
Pojkar 16 Div 1 Skåne (FBC Engelholm )
Pojkar 15 Div 1 Skåne (FBC Engelholm 1)
Pojkar 15 Div 2 Skåne (FBC Engelholm 2)
Pojkar 14 Norra Skåne (FBC Engelholm A)
Pojkar 14 Södra Skåne (FBC Engelholm 1)
Pojkar 13 Västra Skåne (FBC Engelholm S A)
Pojkar 13 Östra Skåne (FBC Engelholm S 1)
Pojkar 12 Norra Skåne (FBC Engelholm S)
Flickor 16 Skåne (FBC Engelholm )
Flickor 15 Skåne (FBC Engelholm )
USM F16 Grupp 12 (FBC Engelholm )
Flickor 14 Skåne (FBC Engelholm )
USM F Region Grupp H (FBC Engelholm )
USM F Region Söder Semifinal 2 (FBC Engelholm )
Flickor 12 Skåne (FBC Engelholm )
Flickor 12 Norra Skåne (FBC Engelholm )
NB P15 Grupp 24 (FBC Engelholm 1)
NBC P15 Grupp H (FBC Engelholm 1)
NB P14 Grupp 25 (FBC Engelholm 1)
F16 Skånemästerskapen Final (FBC Engelholm )
F16 Skånemästerskapen Grupp B (FBC Engelholm )
F16 Skånemästerskapen Semifinal 1 (FBC Engelholm )
NB P13 Grupp 23 (FBC Engelholm S 1)
F15 Skånemästerskapen Grupp A (FBC Engelholm )
F14 Skånemästerskapen Grupp A (FBC Engelholm )
NB F14 Grupp 14 (FBC Engelholm )
F13 Skånemästerskapen Grupp A (FBC Engelholm )
HJ18 Skånemästerskapen Grupp A (FBC Engelholm )
P16 Skånemästerskapen Grupp B (FBC Engelholm )
P16 Skånemästerskapen Kvartsfinal 1 (FBC Engelholm )
Juniorallsvenskan J (FBC Engelholm )
P15 Skånemästerskapen Grupp A (FBC Engelholm 1)
P14 Skånemästerskapen Grupp B (FBC Engelholm 1)
P13 Skånemästerskapen Grupp C (FBC Engelholm S 1)
P12 Skånemästerskapen Grupp B (FBC Engelholm S)
P15 Kvartsfinal 1 (FBC Engelholm 1)
P15 Match om 7:e plats (FBC Engelholm 1)
P15 Placeringsmatch 1 (FBC Engelholm 1)

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis