FBC Engelholm

Föreningsnummer
25223
Adress:
Idrottsgatan 2 A, 26263 ÄNGELHOLM
Telefon:
0733-30 59 25, 0733-30 52 85
E-post/Hemsida:
kansli@fbce.seHemsida: http://www.fbce.se
Sociala medier:
Organisation:
Ordförande: Petra Malmgren  Kanslist: Peter Andersson  Kanslist: Bodil Willumsen  Utbildningsansvarig: Peter Andersson 
Förbund
Skånes IBF
Färger
Vit, Svart, Orange (tröja, byxa, strumpa)
Reservfärger
Orange, Svart, Orange (tröja, byxa, strumpa)

Stämmer inte uppgifterna? - Kontakta din iBIS-administratör i föreningen eller ändra i iBIS.

Visa laginformation
Välj säsong
Visa tävlingar 2014/15
Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil
Grön Nivå - Flickor B Rickard Lejon 0734088717
Blå Nivå - Pojkar A
Herrjunior 18 Div 1 Skåne (FBC Engelholm 1)
Herrjunior 18 Div 2 Skåne
Pojkar A (P98) Skåne
Pojkar B (P99) Div 1 Skåne (FBC Engelholm 1)
Pojkar C (P00) Norra Skåne
Pojkar C (P00) Södra Skåne (FBC Engelholm 1)
Pojkar D (P01) Norra Skåne Jimmy Nyström 0708-16 85 86
Pojkar E (P02) Nordvästra Skåne (FBC Engelholm Svarta)
Pojkar E (P02) Nordöstra Skåne (FBC Engelholm Vita)
Flickor A (F98) Skåne
Flickor C (F00) Skåne
Flickor D (F01) Skåne
Flickor E (F02) Skåne (FBC Engelholm Vita)
Flickor E (F02) Skåne (FBC Engelholm Svarta)
Skånemästerskapen Damer Slutspel Jessica Lindgren 0703003397
Skånemästerskapen Herrar Grupp 6 Oskar Smith 0705-395007
Skånemästerskapen Herrar Slutspel Oskar Smith 0705-395007
Skånemästerskapen Flickor A (F98) Grupp A
Skånemästerskapen Flickor B (F99) Grupp A
Skånemästerskapen Flickor C (F00) Grupp A
Skånemästerskapen Flickor E (F02) Grupp A (FBC Engelholm Svarta)
Skånemästerskapen Flickor E (F02) Slutspel (FBC Engelholm Svarta)
Skånemästerskapen Herrjunior 18 (HJ96) Grupp A
Skånemästerskapen Pojkar A (P98) Grupp A
Skånemästerskapen Pojkar A (P98) Slutspel
Skånemästerskapen Pojkar C (P00) Grupp C
Skånemästerskapen Pojkar C (P00) Slutspel
Skånemästerskapen Pojkar D (P01) Grupp D Jimmy Nyström 0708-16 85 86
Skånemästerskapen Pojkar E (P02) Grupp B
Blå Nivå - Pojkar B Norra (FBC Engelholm Svarta A)
Blå Nivå - Pojkar B Norra (FBC Engelholm Svarta 1)
Blå Nivå - Pojkar C Norra (FBC Engelholm Svarta)
Blå Nivå - Pojkar C Norra (FBC Engelholm Orange)
Blå Nivå - Flickor AB
Blå Nivå - Flickor C
Grön Nivå - Pojkar B Nordvästra (FBC Engelholm Vita A)
Grön Nivå - Pojkar B Nordvästra (FBC Engelholm Orange)
Grön Nivå - Pojkar B Nordöstra (FBC Engelholm Svarta A)
Grön Nivå - Pojkar B Nordöstra
Grön Nivå - Pojkar C Nordvästra (FBC Engelholm Svarta)
Grön Nivå - Pojkar C Nordvästra (FBC Engelholm Orange)
Grön Nivå - Pojkar C Nordöstra (FBC Engelholm 07:2) Andre' Jönsson 0702824250
FPC Pojkar 15 Grupp A (FBC Engelholm 1 )
FPC Pojkar 15 B-Slutspel (FBC Engelholm 1 )
Damer Div 1 Södra Jessica Lindgren 0703003397
Herrar Div 1 Södra Götaland Oskar Smith 0705-395007
USM P16 Grupp 20
USM F16 Region Grupp G (FBC Engelholm (USM F16))
DJSM Kval Grupp 11
USM F16 Grupp 11 (FBC Engelholm (USM F16))
Newbody Cup P14 Grupp 24
Newbody Cup P15 Grupp 23

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis