Täby FC

Föreningsnummer
39870
Adress:
Hägerneholmshallen, Hägerneholmsvägen 3, 18760 Täby
Telefon:
08-446 4220
E-post/Hemsida:
kansli@tabyfc.seHemsida: http://www.tabyfc.se
Organisation:
Sekreterare: Alex Wallsten 
Förbund
Stockholms Innebandyförbund
Färger
Vit, Vit, Vit (tröja, byxa, strumpa)
Reservfärger
Svart, Svart, Svart (tröja, byxa, strumpa)

Stämmer inte uppgifterna? - Kontakta din iBIS-administratör i föreningen eller ändra i iBIS.

Visa laginformation
Välj säsong
Visa tävlingar 2015/16
Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil
FPC Flickor 14 Grupp A (Täby FC Angels) Per Högberg 070-9316650 070-9316650
FPC Flickor 14 A-slutspel (Täby FC Angels) Per Högberg 070-9316650 070-9316650
FPC Flickor 12 Grupp B Pelle Dohlwitz 0761-853883 0761-853883
FPC Flickor 12 A-slutspel Pelle Dohlwitz 0761-853883 0761-853883
Damer division 2 Peder Hägg 0735-426606
Herrar veteraner division 1 (Täby FC (A)) Jörgen Lundbeck 0767209078
Herrar veteraner division 2 norra (Täby FC (B)) Thomas Widén 070 966 0799
Pantamera Herrjuniorer division 1 (Täby FC (A)) Josef Rosengren 0766415174
Pantamera Herrjuniorer division 2 norra (Täby FC (B))
Pantamera Herrjuniorer division 2 södra (Täby FC (C))
Pantamera Herrjuniorer division 3 B (Täby FC (E)) Josef Rosengren 0766415174
Pantamera Damjuniorer division 1 (Täby FC (A)) Pelle Dohlwitz 0761-853883 0761-853883
Pantamera Damjuniorer division 2 norra (Täby FC (C)) Björn Alexanderson 0709209474
Pantamera Damjuniorer division 2 norra (Täby FC (B)) Björn Alexanderson 0709209474
Pantamera Damjuniorer division 2 södra (Täby FC (D)) Claes Leander 0702410045
DM Herrar Slutspel (Täby FC (Allsvenskan)) Robin Andersson 0704121065 0704121065
DM Herrjuniorer Slutspel (Täby FC (Juniorer Herrar))
DM Damjuniorer Slutspel (Täby FC (Juniorer Damer)) Björn Alexanderson 0709209474
Herrjuniorer slutspel (Täby FC (A)) Josef Rosengren 0766415174
Förkval 2 Josef Rosengren 0766415174
Damjuniorer slutspel Pelle Dohlwitz 0761-853883 0761-853883
Pantamera Pojkar Mörkröd Svår (Täby FC (A))
Pantamera Pojkar Mörkröd Medelsvår Norra
Pantamera Pojkar Mörkröd Medellätt Norra Niclas Osmund 070-588 8249
Pantamera Pojkar Ljusröd Svår Jan Jansson 070-3047150 0703047150
Pantamera Pojkar Ljusröd Medelsvår A (Täby FC (C)) Ulrika Fridén 0707220835
Pantamera Flickor Röd Medelsvår Norra (Täby FC (C))
Pantamera Flickor Röd Medelsvår Norra (Täby FC (A)) Göran Svegeboe 08-510 506 98 070 - 263 7133
Pantamera Flickor Röd Medelsvår Södra (Täby FC (D))
Pantamera Flickor Röd Medel Norra (Täby FC (B))
Pantamera Flickor Röd Medel Mellersta (Täby FC (A)) Anna Brunell 0703839811 0703839811
Pantamera Flickor Röd Medellätt Norra (Täby FC (B)) Pelle Dohlwitz 0761-853883 0761-853883
Pantamera Flickor Röd Medellätt Norra (Täby FC (A))
Pantamera Flickor Röd Medellätt Södra (Täby FC (C)) Pelle Dohlwitz 0761-853883 0761-853883
Pantamera Flickor Röd Lätt Norra (Täby FC ) Pelle Dohlwitz 0761-853883 0761-853883
Pantamera Pojkar Ljusröd Medelsvår B (Täby FC (A)) Niclas Osmund 070-588 8249
Pantamera Pojkar Ljusröd Medel B (Täby FC (C)) Anna Brunell 0703839811 0703839811
Pantamera Pojkar Ljusröd Medel B (Täby FC (A)) Peter Damberg 073-5319019 073-5319019
Pantamera Pojkar Ljusröd Medellätt C (Täby FC )
Pantamera Pojkar Ljusröd Lätt A (Täby FC (A))
Pantamera Pojkar Ljusröd Lätt B (Täby FC (B))
Pantamera Pojkar Blå Svår Svår A (Täby FC (A))
Pantamera Pojkar Blå Svår Svår B (Täby FC (B))
Pantamera Pojkar Blå Svår Lätt A (Täby FC (C))
Pantamera Pojkar Blå Svår Lätt B (Täby FC (B))
Pantamera Pojkar Blå Medel Svår A (Täby FC (D))
Pantamera Pojkar Blå Medel Svår A (Täby FC (B))
Pantamera Pojkar Blå Medel Svår B (Täby FC (A)) Jan Andersson 073-5142101
Pantamera Pojkar Blå Medel Lätt A (Täby FC (G))
Pantamera Pojkar Blå Medel Lätt A (Täby FC (D)) Virva Popovic 073-5337308
Pantamera Pojkar Blå Medel Lätt A (Täby FC (C)) Tom Raushagen 0707811145 0707811145
Pantamera Pojkar Blå Medel Lätt B (Täby FC (F))
Pantamera Pojkar Blå Medel Lätt B (Täby FC (B)) Patrick Wiberg 0709-177036
Pantamera Pojkar Blå Medel Lätt B (Täby FC (A))
Pantamera Pojkar Blå Medel Lätt C (Täby FC (E))
Pantamera Pojkar Blå Lätt Svår A (Täby FC (E)) Virva Popovic 073-5337308
Pantamera Pojkar Blå Lätt Svår A (Täby FC (D)) Patrick Wiberg 0709-177036
Pantamera Pojkar Blå Lätt Svår A (Täby FC (C)) Lasse Hanson 0730567927 0730567927
Pantamera Pojkar Blå Lätt Svår B (Täby FC (F))
Pantamera Pojkar Blå Lätt Svår B (Täby FC (B)) Ulf Berg 070-8644674
Pantamera Pojkar Blå Lätt Svår B (Täby FC (A)) Patrick Wiberg 0709-177036
Pantamera Pojkar Blå Lätt Lätt A (Täby FC (B)) Ulf Berg 070-8644674
Pantamera Pojkar Blå Lätt Lätt A (Täby FC (A)) Ulrika Cedermark 070-2061457
Pantamera Pojkar Blå Lätt Lätt B (Täby FC (D))
Pantamera Pojkar Blå Lätt Lätt B (Täby FC (C))
Pantamera Flickor Blå Svår A (Täby FC (A))
Pantamera Flickor Blå Svår B (Täby FC (C))
Pantamera Flickor Blå Medel A (Täby FC (C))
Pantamera Flickor Blå Medel A (Täby FC (A))
Pantamera Flickor Blå Medel B (Täby FC (B)) Johan Larsson 073-8093153
Pantamera Flickor Blå Lätt Svår A (Täby FC (C))
Pantamera Flickor Blå Lätt Svår A (Täby FC (A))
Pantamera Flickor Blå Lätt Svår B (Täby FC (E))
Pantamera Flickor Blå Lätt Svår B (Täby FC (D))
Pantamera Flickor Blå Lätt Svår B (Täby FC (B)) Carl Henrik Anderzén 070-739 19 65
Pantamera Flickor Blå Lätt Lätt A (Täby FC (E))
Pantamera Flickor Blå Lätt Lätt A (Täby FC (B))
Pantamera Flickor Blå Lätt Lätt A (Täby FC (A))
Pantamera Flickor Blå Lätt Lätt B (Täby FC (C))
Pantamera Pojkar Mörkröd Medel Norra (Täby FC )
Lätt Grupp 4 (Täby FC (Pojkar Ljusröd)) Niclas Osmund 070-588 8249
Lätt B-Slutspel (Täby FC (Pojkar Ljusröd)) Niclas Osmund 070-588 8249
Medel Grupp 1 (Täby FC (Pojkar Ljusröd)) Jan Jansson 070-3047150 0703047150
Medel B-Slutspel (Täby FC (Pojkar Ljusröd)) Jan Jansson 070-3047150 0703047150
Träningsmatcher Herr Robin Andersson 0704121065 0704121065
Träningsmatcher Flickor (Täby FC F01:2) Anna Brunell 0703839811 0703839811
1 IBK Cup Grupp A (Täby FC - 02) Per Högberg 070-9316650 070-9316650
2 IBK Cup Grupp B (Täby FC - 01) Janne Modigh
Herrar Allsvenskan Norra Robin Andersson 0704121065 0704121065
USM P16 Grupp 9 Ida Nedin 0702859536
USM P16 Region Grupp C Ida Nedin 0702859536
USM P16 Regionslutspel Öster Ida Nedin 0702859536
DJSM Kval Grupp 4 Pelle Dohlwitz 0761-853883 0761-853883
Juniorallsvenskan C Herr Ida Nedin 0702859536
Juniorallsvenskan B1 Dam Pelle Dohlwitz 0761-853883 0761-853883
Juniorallsvenskan B2 Dam Pelle Dohlwitz 0761-853883 0761-853883
JAS DJ17 Play Off Pelle Dohlwitz 0761-853883 0761-853883
Flickor Lätt Gr B Hässelby Göran Svegeboe 08-510 506 98 070 - 263 7133
Flickor Lätt Gr D Hässelby (Täby FC 01)
Flickor Lätt Slutspel Hässelby (Täby FC 01)
Flickor Svår Gr H Kungälv (Täby FC (F15) Röda Cupen) Janne Modigh
Flickor Svår Kungälv Finalspel (Täby FC (F15) Röda Cupen) Janne Modigh
Pojkar Lätt Gr G Arboga
Pojkar Lätt pl 9-12 Arboga
Pojkar Svår Grupp D Arboga
Pojkar Svår Arboga Final

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis