FBC Engelholm

Föreningsnummer
25223
Adress:
Idrottsgatan 2 A, 26263 ÄNGELHOLM
Telefon:
0733-30 59 25, 0733-30 52 85
E-post/Hemsida:
kansli@fbce.seHemsida: http://www.fbce.se
Sociala medier:
Organisation:
Ordförande: Petra Malmgren  Kanslist: Peter Andersson  Kanslist: Bodil Willumsen  Utbildningsansvarig: Peter Andersson 
Förbund
Skånes IBF
Färger
Vit, Svart, Orange (tröja, byxa, strumpa)
Reservfärger
Orange, Svart, Orange (tröja, byxa, strumpa)

Stämmer inte uppgifterna? - Kontakta din iBIS-administratör i föreningen eller ändra i iBIS.

Visa laginformation
Välj säsong
Visa tävlingar 2016/17
Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil
Herrar Div 3 Norra Skåne (FBC Engelholm H3) Oskar Smith 0705-395007
Herrar Div 4 Norra Skåne (FBC Engelholm H4) Jonas Nylén 0431-167 11 0702-10 60 28
Pantamera Herrjunior 18 (HJ98)
Damer Div 1 Skåne (FBC Engelholm D1) Jessica Lindgren 0703003397
Damer Div 2 Skåne (FBC Engelholm D2)
Pantamera Flickor AB (F00) Svår
Pantamera Flickor C (F02)
Pantamera Flickor D (F03)
Pantamera Flickor E (F04)
Flickor A Blå Nivå Poolspel (FBC Engelholm 05)
Flickor C Blå Nivå Poolspel (FBC Engelholm 06)
Pojkar B Norra Blå Nivå Poolspel (FBC Engelholm 05 Vita)
Pojkar C Norra Blå Nivå Poolspel (FBC Engelholm 07)
Pojkar C Norra Blå Nivå Poolspel (FBC Engelholm 06)
Pantamera Pojkar A (P00) Svår (FBC Engelholm 1)
Pantamera Pojkar A (P00) Lätt Jimmy Nyström 0708-16 85 86
Pantamera Pojkar C (P02) Svår
Pantamera Pojkar D (P03) Norra (FBC Engelholm Svarta A)
Pantamera Pojkar D (P03) Norra (FBC Engelholm P04)
Pantamera Pojkar D (P03) Sydvästra (FBC Engelholm Vita)
Pantamera Pojkar E (P04) Norra (FBC Engelholm Orange)
Pantamera Pojkar E (P04) Norra (FBC Engelholm 05)
Pojkar A Norra Grön Nivå Knatteligan (FBC Engelholm 07)
Pojkar B Nordvästra Grön Nivå Knatteligan (FBC Engelholm 09) Andre' Jönsson 0702824250
Pojkar B Nordöstra Grön Nivå Knatteligan (FBC Engelholm 08/A)
Pojkar C Nordvästra Grön Nivå Knatteligan (FBC Engelholm 09 Svarta A)
Pojkar C Nordvästra Grön Nivå Knatteligan (FBC Engelholm 09 Orange)
Skånemästerskapen Damer Grupp 3 Jessica Lindgren 0703003397
Skånemästerskapen Slutspel Jessica Lindgren 0703003397
Skånemästerskapen Herrar Grupp 2 Oskar Smith 0705-395007
Skånemästerskapen Herrar Slutspel Oskar Smith 0705-395007
Skånemästerskapen Flickor C Grupp A
Skånemästerskapen Flickor C Slutspel
Skånemästerskapen Flickor D Grupp B
Skånemästerskapen Flickor D Slutspel
Skånemästerskapen Flickor E Grupp A
Skånemästerskapen Flickor E Slutspel
Skånemästerskapen Herrjunior 18 Grupp A
Skånemästerskapen Pojkar A Grupp B
Skånemästerskapen Pojkar A Slutspel
Skånemästerskapen Pojkar C Grupp B
Skånemästerskapen Pojkar D Grupp B (FBC Engelholm Svarta)
Skånemästerskapen Pojkar D Grupp E (FBC Engelholm Vita)
Skånemästerskapen Pojkar D Slutspel (FBC Engelholm Vita)
Skånemästerskapen Pojkar E Grupp A
Skånemästerskapen Pojkar E Slutspel
USM P16 Grupp 13
Juniorallsvenskan K Herr
Juniorallsvenskan F DJ17

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis