Täby FC

Föreningsnummer
39870
Adress:
Hägerneholmshallen, Hägerneholmsvägen, 18760 Täby
Telefon:
08-446 4220
E-post/Hemsida:
kansli@tabyfc.seHemsida: http://www.tabyfc.se
Organisation:
Sekreterare: Alex Wallsten 
Förbund
Stockholms Innebandyförbund
Färger
Vit, Vit, Vit (tröja, byxa, strumpa)
Reservfärger
Svart, Svart, Svart (tröja, byxa, strumpa)

Stämmer inte uppgifterna? - Kontakta din iBIS-administratör i föreningen eller ändra i iBIS.

Visa laginformation
Välj säsong
Visa tävlingar 2017/18
Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil
Höstcupen - SIF05 Grupp B (Täby FC F05) Carl Henrik Anderzén 070-739 19 65
FPC F15-16 A-slutspel
FPC F15/16 grupp A
FPC F13 A-slutspel Johan Larsson 073-8093153
FPC F13 grupp A Johan Larsson 073-8093153
FPC P13 A-slutspel (Täby FC ) Johan Fredriksson 0768692142 0768692142
FPC P13 grupp F (Täby FC ) Johan Fredriksson 0768692142 0768692142
Damer division 1 (Täby FC (A)) Peder Hägg 0735-426606
Herrar veteraner division 1 (Täby FC (A)) Jörgen Lundbeck 0767209078
Herrar veteraner division 2 norra (Täby FC (B)) Thomas Widén 070 966 0799
Pantamera Herrjuniorer division 1 (Täby FC (A)) Josef Rosengren 0766415174
Pantamera Herrjuniorer division 2 norra (Täby FC (C)) Peter Damberg 073-5319019 073-5319019
Pantamera Herrjuniorer division 2 södra (Täby FC (B))
Pantamera Herrjuniorer division 3 Norra (Täby FC (D)) Josef Rosengren 0766415174
Pantamera Damjuniorer division 1 (Täby FC (A)) Pelle Dohlwitz 0761-853883 0761-853883
Pantamera Damjuniorer division 2 norra (Täby FC (B)) Pelle Dohlwitz 0761-853883 0761-853883
Pantamera Damjuniorer division 2 södra (Täby FC (C))
Damer division 3 norra (Täby FC (B)) Pelle Dohlwitz 0761-853883 0761-853883
Slutspel DM Herr (Täby FC (Allsvenskan)) Robin Andersson 0704121065 0704121065
DM Damer Grupp 1 (Täby FC (Div 1)) Pelle Dohlwitz 0761-853883 0761-853883
DM Damjuniorer Grupp 2 (Täby FC ) Pelle Dohlwitz 0761-853883 0761-853883
DM Herrjuniorer Grupp 3
DM Damer slutspel (Täby FC (Div1)) Peder Hägg 0735-426606
DM Herrjuniorer Slutspel (Täby FC )
Damjuniorer Slutspel (Täby FC (A)) Pelle Dohlwitz 0761-853883 0761-853883
Förkval 2 (Täby FC (A)) Josef Rosengren 0766415174
Herrjuniorer Slutspel (Täby FC (A)) Josef Rosengren 0766415174
Pantamera Pojkar Mörkröd Svår
Pantamera Pojkar Mörkröd Medelsvår Norra
Pantamera Pojkar Mörkröd Medellätt Norra
Pantamera Pojkar Ljusröd Svår
Pantamera Pojkar Ljusröd Medelsvår Norra (Täby FC (B))
Pantamera Flickor Röd Svår
Pantamera Flickor Röd Medelsvår Norra (Täby FC (A))
Pantamera Flickor Röd Medelsvår Södra (Täby FC (B))
Pantamera Flickor Röd Medel Norra (Täby FC (A))
Pantamera Flickor Röd Medel Mellersta (Täby FC (B)) Pelle Dohlwitz 0761-853883 0761-853883
Pantamera Flickor Röd Medel Södra (Täby FC (C))
Pantamera Flickor Röd Medellätt Norra (Täby FC (A)) Johan Larsson 073-8093153
Pantamera Flickor Röd Medellätt Mellersta (Täby FC (B)) Johan Larsson 073-8093153
Pantamera Pojkar Ljusröd Medelsvår Mellersta (Täby FC (A))
Pantamera Pojkar Ljusröd Medel A (Täby FC (D)) Jerry Hakefjäll 07099-79100
Pantamera Pojkar Ljusröd Medel B (Täby FC (E)) Johan Fredriksson 0768692142 0768692142
Pantamera Pojkar Ljusröd Medel C (Täby FC (C))
Pantamera Pojkar Ljusröd Medellätt Norra Jerry Hakefjäll 07099-79100
Pantamera Pojkar Blå Svår Lätt B (Täby FC (H)) Patrick Wiberg 0709-177036
Pantamera Pojkar Blå Svår Svår Norra (Täby FC (A))
Pantamera Pojkar Blå Svår Lätt A (Täby FC (G)) Patrick Wiberg 0709-177036
Pantamera Pojkar Blå Svår Lätt C (Täby FC (F))
Pantamera Pojkar Blå Medel Svår A
Pantamera Pojkar Blå Medel Lätt A (Täby FC (C))
Pantamera Pojkar Blå Medel Lätt B (Täby FC (D)) Susanna Olofsson
Pantamera Pojkar Blå Medel Lätt C (Täby FC (B)) Karin Larsson 0793363819
Pantamera Pojkar Blå Lätt Svår A (Täby FC (A)) Susanna Olofsson
Pantamera Pojkar Blå Lätt Svår B (Täby FC (C))
Pantamera Pojkar Blå Lätt Svår C (Täby FC (E)) Mats Erlandsson 0722200822
Pantamera Pojkar Blå Lätt Lätt A (Täby FC (D)) Anna Erneving 197202290685
Pantamera Pojkar Blå Lätt Lätt B (Täby FC (I)) Camilla Westerholm 0707420689
Pantamera Pojkar Blå Svår Svår Mellersta (Täby FC (B)) Mikael Blomgren 070-6129663
Pantamera Flickor Blå Svår Norra (Täby FC (C))
Pantamera Flickor Blå Svår Södra (Täby FC (C))
Pantamera Flickor Blå Medel A (Täby FC (C))
Pantamera Flickor Blå Medel B (Täby FC (G)) Moira Sheridan 0767772276
Pantamera Flickor Blå Lätt Svår B (Täby FC (D))
Pantamera Flickor Blå Lätt Svår A (Täby FC (B))
Pantamera Flickor Blå Lätt Lätt A (Täby FC (A)) Caroline Gustafsson 0709911256
Pantamera Flickor Blå Lätt Lätt B (Täby FC (B)) Ann Gysell 0704673151 0704673151
Pantamera Pojkar Ljusröd Svår B
Gruppspel Pojkar Svår 4 (Täby FC (A))
Gruppspel Flickor Lätt 3 (Täby FC )
A-Slutspel Flickor Lätt (Täby FC )
Gruppspel Pojkar Svår 3 (Täby FC (B))
A-Slutspel Pojkar Svår (Täby FC (A))
B-Slutspel Pojkar Svår (Täby FC (B))
Träningsmatcher Flickor
Träningsmatcher Herr/Pojk 2017/2018
Herrar Allsvenskan Norra Robin Andersson 0704121065 0704121065
USM Pojkar 16 Grupp 7 Ida Nedin 0702859536
DJSM Region Grupp D Pelle Dohlwitz 0761-853883 0761-853883
DJSM Regionslutspel Östra Pelle Dohlwitz 0761-853883 0761-853883
DJSM Kval Grupp 4 Pelle Dohlwitz 0761-853883 0761-853883
Juniorallsvenskan C Herr Ida Nedin 0702859536
JAS HJ18 Play Off 1 Ida Nedin 0702859536
JAS HJ18 Play Off 2 Ida Nedin 0702859536
Juniorallsvenskan C Dam Pelle Dohlwitz 0761-853883 0761-853883

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis