FBC Engelholm

Föreningsnummer
25223
Adress:
Idrottsgatan 2 A, 26263 ÄNGELHOLM
Telefon:
0733-30 59 25, 0733-30 52 85
E-post/Hemsida:
kansli@fbce.seHemsida: http://www.fbce.se
Sociala medier:
Organisation:
Ordförande: Jörgen Magnusson  Kanslist: Peter Andersson  Kanslist: Bodil Willumsen  Ungdomsansvarig: Anne-Lie Ekenberg  Utbildningsansvarig: Peter Andersson 
Förbund
Skånes Innebandyförbund
Färger
Vit, Svart, Orange (tröja, byxa, strumpa)
Reservfärger
Orange, Svart, Orange (tröja, byxa, strumpa)

Stämmer inte uppgifterna? - Kontakta din iBIS-administratör i föreningen eller ändra i iBIS.

Visa laginformation
Välj säsong
Visa tävlingar 2017/18
Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil
Herrar Div 2 Skåne (FBC Engelholm H2) David Ljungdahl 0709-963367
Herrar Div 4 Norra Skåne (FBC Engelholm H4) Hampus Skog 0730-289082
Pantamera Herrjunior 18 (HJ99) Skåne Hampus Skog 0730-289082
Pantamera Pojkar A (P01) Lätt Jonas Nylén 0431-167 11 0702-10 60 28
Pantamera Pojkar B (P02) Lätt Norra Per Johansson 0705-97 94 48
Pantamera Pojkar C (P03) Svår (FBC Engelholm P03) Per Johansson 0705-97 94 48
Pantamera Pojkar C (P03) Lätt Norra (FBC Engelholm P04) Ingmar Persson 0705-92 11 49
Pantamera Pojkar D (P04) Lätt Norra Ingmar Persson 0705-92 11 49
Pantamera Pojkar E (P05) Svår
Pantamera Pojkar E (P05) Lätt Norra
Damer Div 1 Skåne (FBC Engelholm D1) Peter Andersson 0733-305925
Damer Div 2 Skåne (FBC Engelholm D2) Peter Andersson 0733-305925
Pantamera Flickor A (F01) Skåne Mikael Magnusson 0736-963298
Pantamera Flickor B Svår (F02) Roger Lindqvist 0703-85 16 44
Pantamera Flickor B Lätt (F02) Roger Lindqvist 0703-85 16 44
Pantamera Flickor C (F03) Roger Lindqvist 0703-85 16 44
Pantamera Flickor DE (F04/05) Svår (FBC Engelholm F05) Benny Hägg 0705-416482
Pantamera Flickor DE (F04/05) Lätt (FBC Engelholm F06) Linda Månsson 0701-747852
Pojkar B Norra Blå Nivå Poolspel (FBC Engelholm 06) Magnus Roski 0709-212010
Pojkar C Nordvästra Blå Nivå Poolspel (FBC Engelholm 07 A)
Flickor A Grön Nivå Knatteligan
Pojkar A Norra Grön Nivå Knatteligan (FBC Engelholm 09) Niclas Lindberg 0733-929830
Pojkar B Nordvästra Grön Nivå Knatteligan (FBC Engelholm 09 Svart A) Niclas Lindberg 0733-929830
Pojkar C Nordvästra Grön Nivå Knatteligan (FBC Engelholm 10 A) Daniel Åkeborg 0705-17 78 28
Skånemästerskapen by Hedbergs Bil Damer Grupp 2 Peter Andersson 0733-305925
Skånemästerskapen by Hedbergs Bil Damer Slutspel Peter Andersson 0733-305925
Skånemästerskapen by Hedbergs Bil Herrar Grupp 3 David Ljungdahl 0709-963367
Skånemästerskapen by Hedbergs Bil Herrar Slutspel David Ljungdahl 0709-963367
Skånemästerskapen Flickor C Grupp B Roger Lindqvist 0703-85 16 44
Skånemästerskapen Flickor E Grupp A Benny Hägg 0705-416482
Skånemästerskapen Herrjunior 18 Grupp B Hampus Skog 0730-289082
Skånemästerskapen Herrjunior 18 Slutspel Hampus Skog 0730-289082
Skånemästerskapen Pojkar A Grupp B Jonas Nylén 0431-167 11 0702-10 60 28
Skånemästerskapen Pojkar C Grupp A Per Johansson 0705-97 94 48
Skånemästerskapen Pojkar C Slutspel Per Johansson 0705-97 94 48
Skånemästerskapen Pojkar D Grupp C (FBC Engelholm 1) Ingmar Persson 0705-92 11 49
Skånemästerskapen Pojkar D Grupp D (FBC Engelholm 2) Ingmar Persson 0705-92 11 49
Skånemästerskapen Pojkar D Slutspel (FBC Engelholm 2) Ingmar Persson 0705-92 11 49
Skånemästerskapen Pojkar E Grupp F
FPC F12 grupp E Benny Hägg 0705-416482
FPC F12 B-slutspel Benny Hägg 0705-416482
Juniorallsvenskan K Herr Hampus Skog 0730-289082
Juniorallsvenskan G Dam Pierre Hansson 0763-396116

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis