FBC Engelholm

Föreningsnummer
25223
Adress:
Idrottsgatan 2 A, 26263 ÄNGELHOLM
Telefon:
0733-30 59 25, 0733-30 52 85
E-post/Hemsida:
kansli@fbce.seHemsida: http://www.fbce.se
Sociala medier:
Organisation:
Ordförande: Petra Malmgren  Kanslist: Peter Andersson  Kanslist: Bodil Willumsen  Utbildningsansvarig: Peter Andersson 
Förbund
Skånes IBF
Färger
Vit, Svart, Orange (tröja, byxa, strumpa)
Reservfärger
Orange, Svart, Orange (tröja, byxa, strumpa)

Stämmer inte uppgifterna? - Kontakta din iBIS-administratör i föreningen eller ändra i iBIS.

Visa laginformation
Välj säsong
Visa tävlingar 2018/19
Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil
Herrar Div 2 Skåne (FBC Engelholm H2) Oskar Smith 0705-395007
Herrar Div 4 Norra Skåne (FBC Engelholm H4) Jonas Nylén 0431-167 11 0702-10 60 28
Pantamera Herrjunior 18 (P00)
Pantamera Pojkar A (P02) Lätt Jimmy Nyström 0708-16 85 86
Pantamera Pojkar B (P03) Svår (FBC Engelholm P03)
Pantamera Pojkar B (P03) Lätt Norra (FBC Engelholm P04)
Pantamera Pojkar C (P04) Norra (FBC Engelholm P04)
Pantamera Pojkar E Höst (P06) Norra (FBC Engelholm P06)
Pantamera Pojkar E Vår (P06) Svår (FBC Engelholm P06)
Damer Div 1 Skåne (FBC Engelholm D1) Jessica Lindgren 0703003397
Damer Div 2 Norra Skåne (FBC Engelholm D2)
Damer Div 2 Uppflyttningsserien (FBC Engelholm D2)
Pantamera Flickor B (F03)
Pantamera Flickor CD (F04/05) Svår Norra (FBC Engelholm F04-1)
Pantamera Flickor CD (F04/05) Svår Södra (FBC Engelholm F04-1)
Pantamera Flickor CD (F04/05) Lätt
Pantamera Flickor E (F06) (FBC Engelholm F06) Linda Månsson 0701-747852
Pojkar B Nordvästra Grön Nivå Knatteligan (FBC Engelholm P10) Daniel Åkeborg 0705-17 78 28
Skånemästerskapen Damer Grupp 1 Jessica Lindgren 0703003397
Skånemästerskapen Herrar Grupp 3 Oskar Smith 0705-395007
Skånemästerskapen Herrar Slutspel Oskar Smith 0705-395007
Skånemästerskapen Flickor B Gruppspel
Skånemästerskapen Flickor D Grupp A
Skånemästerskapen Flickor D Slutspel A
Skånemästerskapen Flickor E Grupp A Linda Månsson 0701-747852
Skånemästerskapen Flickor E Slutspel A Linda Månsson 0701-747852
Skånemästerskapen Herrjunior 18 Grupp B
Skånemästerskapen Herrjunior 18 Slutspel
Skånemästerskapen Pojkar A Grupp B Jimmy Nyström 0708-16 85 86
Skånemästerskapen Pojkar A Slutspel B Jimmy Nyström 0708-16 85 86
Skånemästerskapen Pojkar B Grupp C (FBC Engelholm 2)
Skånemästerskapen Pojkar B Grupp D (FBC Engelholm 1)
Skånemästerskapen Pojkar B Slutspel A (FBC Engelholm 1)
Skånemästerskapen Pojkar B Slutspel B (FBC Engelholm 2)
Skånemästerskapen Pojkar C Grupp A (FBC Engelholm 2)
Skånemästerskapen Pojkar C Grupp D (FBC Engelholm 1)
Skånemästerskapen Pojkar C Slutspel A (FBC Engelholm 1)
Skånemästerskapen Pojkar C Slutspel B (FBC Engelholm 2)
Skånemästerskapen Pojkar E Grupp C
Skånemästerskapen Pojkar E Slutspel A
Kval Herrar Div 3 Grupp 2 (FBC Engelholm H4) Jonas Nylén 0431-167 11 0702-10 60 28
Kval till H1 Play Off D Oskar Smith 0705-395007
Juniorallsvenskan K Herr
Juniorallsvenskan G DJ17 Martin Johansson 0709-767497

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis