FBC Engelholm

Föreningsnummer
25223
Adress:
Idrottsgatan 2 A, 26263 ÄNGELHOLM
Telefon:
0733-30 59 25, 0733-30 52 85
E-post/Hemsida:
kansli@fbce.seHemsida: http://www.fbce.se
Sociala medier:
Organisation:
Ordförande: Jörgen Magnusson  Kanslist: Peter Andersson  Kanslist: Bodil Willumsen  Ungdomsansvarig: Anne-Lie Ekenberg  Utbildningsansvarig: Peter Andersson 
Förbund
Skånes Innebandyförbund
Färger
Vit, Svart, Orange (tröja, byxa, strumpa)
Reservfärger
Orange, Svart, Orange (tröja, byxa, strumpa)

Stämmer inte uppgifterna? - Kontakta din iBIS-administratör i föreningen eller ändra i iBIS.

Visa laginformation
Välj säsong
Visa tävlingar 2019/20
Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil
Herrar Div 4 Norra Skåne (FBC Engelholm H4) Hampus Skog 0730-289082
Pantamera Herrjunior 18 Hampus Skog 0730-289082
Pantamera Pojkar A (P03) Svår Ingmar Persson 0705-92 11 49
Pantamera Pojkar B (P04) Norra (FBC Engelholm P04) Ingmar Persson 0705-92 11 49
Pantamera Pojkar D (P06) Svår Magnus Roski 0709-212010
Pantamera Pojkar E Höst (P07) Norra (FBC Engelholm P07) Rasmus Ekberg 0709-95 15 53
Pantamera Pojkar E Vår (P07) Norra (FBC Engelholm P08) Martin Walfridsson 0708-538550
Damer Div 1 Skåne (FBC Engelholm D1) Martin Johansson 0709-767497
Damer Div 2 Skåne (FBC Engelholm D2) Pierre Hansson 0763-396116
Pantamera Flickor A (FBC Engelholm F03) Benny Hägg 0705-416482
Pantamera Flickor B (FBC Engelholm F04) Benny Hägg 0705-416482
Pantamera Flickor C (FBC Engelholm F06) Linda Månsson 0701-747852
Skånemästerskapen Damer Grupp 1 Martin Johansson 0709-767497
Skånemästerskapen Damer Slutspel Martin Johansson 0709-767497
Skånemästerskapen Herrar Slutspel David Ljungdahl 0709-963367
Skånemästerskapen Flickor B Grupp A (FBC Engelholm F04) Benny Hägg 0705-416482
Skånemästerskapen Flickor C Grupp A (FBC Engelholm F05) Benny Hägg 0705-416482
Skånemästerskapen Flickor D Grupp C (FBC Engelholm F06) Linda Månsson 0701-747852
Skånemästerskapen Flickor E Grupp A (FBC Engelholm F07) Linda Månsson 0701-747852
Skånemästerskapen Herrjunior 18 Grupp A Hampus Skog 0730-289082
Skånemästerskapen Pojkar A Grupp A (FBC Engelholm P03) Hampus Skog 0730-289082
Skånemästerskapen Pojkar B Grupp A (FBC Engelholm P04 Svart) Ingmar Persson 0705-92 11 49
Skånemästerskapen Pojkar B Grupp C (FBC Engelholm P04 Vit) Ingmar Persson 0705-92 11 49
Skånemästerskapen Pojkar D Grupp D (FBC Engelholm P06) Magnus Roski 0709-212010
Herrar Div 1 Södra Götaland David Ljungdahl 0709-963367
USM Pojkar 16 Grupp 23 Ingmar Persson 0705-92 11 49
Juniorallsvenskan L HJ18 Hampus Skog 0730-289082
Juniorallsvenskan H DJ17 Pierre Hansson 0763-396116

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis