FBC Engelholm

Föreningsnummer
25223
Adress:
Idrottsgatan 2 A, 26263 ÄNGELHOLM
Telefon:
0733-30 59 25, 0733-30 52 85
E-post/Hemsida:
kansli@fbce.seHemsida: http://www.fbce.se
Sociala medier:
Organisation:
Ordförande: Jonas Dacke Thall  Kassör: Kristoffer Ekdahl  Kanslist: Peter Andersson  Kanslist: Bodil Willumsen  Domaransvarig: Hampus Skog  Utbildningsansvarig: Peter Andersson 
Förbund
Skånes IBF
Färger
Vit, Svart, Orange (tröja, byxa, strumpa)
Reservfärger
Orange, Svart, Orange (tröja, byxa, strumpa)

Stämmer inte uppgifterna? - Kontakta din iBIS-administratör i föreningen eller ändra i iBIS.

Visa laginformation
Välj säsong
Visa tävlingar 2023/24
Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil
Damjunior (FBC Engelholm F06/F07 / DJ18) Magnus Lidén 0709-77 17 12
Träningsmatcher 2023/2024 (FBC Engelholm DA Div.1) Martin Johansson 0709-767497
Herrar Div 2 Skåne (FBC Engelholm A) Oskar Smith 0705-395007
Herrar Div 4 Norra Skåne (FBC Engelholm B) Jesper Lindén 076 - 632 73 77
Pantamera Pojkar A (P07) Svår (FBC Engelholm P07/08) Johan Lundahl 073-524 29 57
Pantamera Pojkar B (P08) Norra (FBC Engelholm P09) Hampus Skog 0730-289082
Pantamera Pojkar C (P09) Svår (FBC Engelholm P10) Filip Magnusson 073-0215473
Pantamera Pojkar D (P10) Norra (FBC Engelholm P11) Jimmy Nyström 0708-16 85 86
Pantamera Pojkar E (P11) Norra Höst (FBC Engelholm P11) Jimmy Nyström 0708-16 85 86
Pantamera Pojkar E (P11) Svår Vår (FBC Engelholm P11) Jimmy Nyström 0708-16 85 86
Damer Div 1 Skåne Martin Johansson 0709-767497
Pantamera Flickor B Norra (FBC Engelholm F08/F09) Donny Svensson 0702327430
Pantamera Flickor B Södra (FBC Engelholm F08/F09) Donny Svensson 0702327430
Pantamera Flickor E Norra Höst (FBC Engelholm F10-12) Mikael Andersson 0709-47 88 88
Pantamera Flickor E Svår Vår (FBC Engelholm F10-12) Mikael Andersson 0709-47 88 88
Blå Nivå Flickor C Norra Poolspel (FBC Engelholm F12/F13) Johan Gustafsson 0708-10 10 21
Blå Nivå Pojkar B Norra Poolspel (FBC Engelholm P13) Zandra Blomqvist 0768653686
Blå Nivå Pojkar C Nordvästra Poolspel (FBC Engelholm P13) Zandra Blomqvist 0768653686
Grön Nivå Flickor A Knatteligan (FBC Engelholm F14/15 Röd) Sofie Johansson 0703-02 30 86
Grön Nivå Pojkar A Norra Knatteligan (FBC Engelholm P15 Röd) Johan Eskilsson 0733-46 66 27
Grön Nivå Pojkar B Nordvästra Knatteligan (FBC Engelholm P16 Röd) Oskar Sjöström 0702-929006
Skånemästerskapen Damer Grupp A2 Martin Johansson 0709-767497
Skånemästerskapen Damer Slutspel Martin Johansson 0709-767497
Skånemästerskapen Herrar Grupp A2 Oskar Smith 0705-395007
Skånemästerskapen Herrar Slutspel Oskar Smith 0705-395007
Träningsmatcher Ungdom (FBC Engelholm/Munka Ljungby IBK) David Ljungdahl 0709-963367
Skånemästerskapen Flickor A Grupp A (FBC Engelholm F07) Magnus Lidén 0709-77 17 12
Skånemästerskapen Flickor B Grupp B (FBC Engelholm F08/F09) Donny Svensson 0702327430
Skånemästerskapen Flickor E Grupp C (FBC Engelholm F11) Mikael Andersson 0709-47 88 88
Skånemästerskapen Pojkar A Grupp A (FBC Engelholm P07/08) Johan Lundahl 073-524 29 57
Skånemästerskapen Pojkar B Grupp B (FBC Engelholm P08) Johan Lundahl 073-524 29 57
Skånemästerskapen Pojkar D Grupp B (FBC Engelholm P10) Filip Magnusson 073-0215473
Skånemästerskapen Pojkar E Grupp C (FBC Engelholm P11) Jimmy Nyström 0708-16 85 86
USM Pojkar 16 Grupp 29 Hampus Skog 0730-289082
USM Flickor 16 Grupp 21 (FBC Engelholm/Munka-Ljungby IBK ) David Ljungdahl 0709-963367
USM Flickor 16 Region Grupp N (FBC Engelholm/Munka-Ljungby IBK ) David Ljungdahl 0709-963367
Juniorallsvenskan H DJ18 (FBC Engelholm ) David Ljungdahl 0709-963367
Flickor 16 Grupp C (FBC Engelholm/Munka-Ljungby IBK) David Ljungdahl 0709-963367

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis