Tabell | Totalt | Hemma | Borta | |||||||||||||||||||||
Plac. | Lag | S | V | O | F | GM-IM | D | P | S | V | O | F | GM-IM | D | P | S | V | O | F | GM-IM | D | P | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
||||||||||||||||||||||||
1. | Danderyds SK IBF | 4 | 3 | 1 | 0 | 27-8 | 19 | 10 | 2 | 2 | 0 (0) | 0 | 18-3 | 15 | 6 | 2 | 1 | 1 (0) | 0 | 9-5 | 4 | 4 | ||
2. | Åkersberga IBF (A) | 4 | 3 | 1 | 0 | 21-6 | 15 | 10 | 2 | 1 | 1 (0) | 0 | 7-6 | 1 | 4 | 2 | 2 | 0 (0) | 0 | 14-0 | 14 | 6 | ||
3. | Vaxholms IBF | 2 | 2 | 0 | 0 | 15-12 | 3 | 6 | 1 | 1 | 0 (0) | 0 | 7-6 | 1 | 3 | 1 | 1 | 0 (0) | 0 | 8-6 | 2 | 3 | ||
4. | Bele Barkarby IF IBF | 3 | 2 | 0 | 1 | 10-11 | -1 | 6 | 1 | 0 | 0 (0) | 1 | 0-5 | -5 | 0 | 2 | 2 | 0 (0) | 0 | 10-6 | 4 | 6 | ||
5. | Rotebro IS IBK (A) | 1 | 1 | 0 | 0 | 6-3 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 (0) | 0 | 0-0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 (0) | 0 | 6-3 | 3 | 3 | ||
6. | Silverdals IF | 3 | 1 | 0 | 2 | 15-15 | 0 | 3 | 2 | 1 | 0 (0) | 1 | 12-11 | 1 | 3 | 1 | 0 | 0 (0) | 1 | 3-4 | -1 | 0 | ||
7. | Töjnan IBK | 3 | 1 | 0 | 2 | 11-13 | -2 | 3 | 2 | 1 | 0 (0) | 1 | 5-6 | -1 | 3 | 1 | 0 | 0 (0) | 1 | 6-7 | -1 | 0 | ||
8. | Vallentuna IBK (A) | 4 | 0 | 0 | 4 | 15-30 | -15 | 0 | 2 | 0 | 0 (0) | 2 | 8-13 | -5 | 0 | 2 | 0 | 0 (0) | 2 | 7-17 | -10 | 0 | ||
9. | Täby FC (A) | 4 | 0 | 0 | 4 | 5-27 | -22 | 0 | 2 | 0 | 0 (0) | 2 | 4-14 | -10 | 0 | 2 | 0 | 0 (0) | 2 | 1-13 | -12 | 0 | ||
Hässelby SK IBK | Utgått |
Kommande matcher | ||
Tid | Match | Arena |
---|---|---|
|
||
2020-11-21 16:00 | Åkersberga IBF (A) - Rotebro IS IBK (A) | Åkersberga Sporthall A |
2020-11-21 16:15 | Täby FC (A) - Vaxholms IBF | Grindtorpshallen |
2020-11-22 14:45 | Töjnan IBK - Bele Barkarby IF IBF | Töjnahallen |
2020-11-22 16:15 | Danderyds SK IBF - Silverdals IF | Mörbyhallen |
2020-11-27 20:00 | Vaxholms IBF - Danderyds SK IBF | Vaxholm innebandyhallen |
2020-11-28 15:00 | Silverdals IF - Bele Barkarby IF IBF | Silverdalshallen |
2020-11-28 15:30 | Vallentuna IBK (A) - Töjnan IBK | Rosendalsskolan Norra Sporthall |
2020-11-29 12:00 | Rotebro IS IBK (A) - Täby FC (A) | Rotebrohallen (Nya) |
2020-12-06 10:00 | Åkersberga IBF (A) - Vallentuna IBK (A) | Åkersberga Sporthall A |
2020-12-06 12:15 | Bele Barkarby IF IBF - Vaxholms IBF | Björkebyhallen |
2020-12-06 14:45 | Töjnan IBK - Silverdals IF | Töjnahallen |
2020-12-06 16:30 | Danderyds SK IBF - Rotebro IS IBK (A) | Mörbyhallen |
Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis