Senaste resultat | |||
Tid | Match | Resultat | Spelplats |
---|---|---|---|
|
|||
2024-03-10 16:30 | Gimonäs Umeå IF - Vattjoms IK | 8 - 7 | Jubileumshallen Teg |
2024-03-10 16:30 | Timrå IBC - Jemtland Innebandy | 9 - 6 | Timrå Sporthall |
2024-03-10 16:30 | IBK Luleå - Öjebyns IBF | 4 - 4 e.förl. | Kronanhallen |
2024-03-10 16:30 | Kiruna AIF - Skellefteå IBK | 4 - 19 | Rakethallen Kiruna |
2024-03-10 16:30 | IBK Härnösand - Team Thorengruppen Ungdom SK | 4 - 5 | Öbacka SC |
2024-03-10 16:30 | Bergnäsets AIK - IBF Dalen | 3 - 24 | Luleå Energi Arena |
2024-03-03 16:00 | Jemtland Innebandy - Gimonäs Umeå IF | 5 - 6 e.förl. | Östersunds sporthall |
2024-03-03 16:00 | IBF Dalen - IBK Härnösand | 12 - 4 | Umeå Energi Arena Väst |
2024-03-02 15:00 | Team Thorengruppen Ungdom SK - Kiruna AIF | 19 - 3 | Nolia Arena |
2024-03-02 14:00 | Skellefteå IBK - IBK Luleå | 6 - 12 | Eddahallen |
2024-03-02 14:00 | Öjebyns IBF - Bergnäsets AIK | 9 - 1 | Norrmalmia Sph |
2024-03-01 19:30 | Vattjoms IK - Timrå IBC | 14 - 9 | Sundsvalls Sporthall-A |
Tabell | Totalt | Hemma | Borta | |||||||||||||||||||||
Plac. | Lag | S | V | O (SDV) | F | GM-IM | D | P | S | V | O (SDV) | F | GM-IM | D | P | S | V | O (SDV) | F | GM-IM | D | P | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
||||||||||||||||||||||||
1. | IBF Dalen | 22 | 18 | 2 (1) | 2 | 209-104 | 105 | 57 | 11 | 10 | 1 (1) | 0 | 98-47 | 51 | 32 | 11 | 8 | 1 (0) | 2 | 111-57 | 54 | 25 | ||
2. | Öjebyns IBF | 22 | 17 | 2 (1) | 3 | 169-111 | 58 | 54 | 11 | 10 | 1 (1) | 0 | 85-46 | 39 | 32 | 11 | 7 | 1 (0) | 3 | 84-65 | 19 | 22 | ||
3. | Gimonäs Umeå IF | 22 | 13 | 1 (1) | 8 | 186-131 | 55 | 41 | 11 | 9 | 0 (0) | 2 | 101-54 | 47 | 27 | 11 | 4 | 1 (1) | 6 | 85-77 | 8 | 14 | ||
4. | IBK Luleå | 22 | 13 | 1 (0) | 8 | 157-122 | 35 | 40 | 11 | 6 | 1 (0) | 4 | 90-64 | 26 | 19 | 11 | 7 | 0 (0) | 4 | 67-58 | 9 | 21 | ||
5. | Vattjoms IK | 22 | 13 | 1 (0) | 8 | 167-143 | 24 | 40 | 11 | 6 | 1 (0) | 4 | 91-74 | 17 | 19 | 11 | 7 | 0 (0) | 4 | 76-69 | 7 | 21 | ||
6. | Team Thorengruppen Ungdom SK | 22 | 10 | 5 (0) | 7 | 139-116 | 23 | 35 | 11 | 3 | 3 (0) | 5 | 65-58 | 7 | 12 | 11 | 7 | 2 (0) | 2 | 74-58 | 16 | 23 | ||
7. | Timrå IBC | 22 | 11 | 1 (1) | 10 | 172-159 | 13 | 35 | 11 | 5 | 1 (1) | 5 | 94-75 | 19 | 17 | 11 | 6 | 0 (0) | 5 | 78-84 | -6 | 18 | ||
8. | Skellefteå IBK | 22 | 11 | 1 (0) | 10 | 170-146 | 24 | 34 | 11 | 7 | 0 (0) | 4 | 92-72 | 20 | 21 | 11 | 4 | 1 (0) | 6 | 78-74 | 4 | 13 | ||
9. | IBK Härnösand | 22 | 7 | 3 (1) | 12 | 123-119 | 4 | 25 | 11 | 4 | 0 (0) | 7 | 56-55 | 1 | 12 | 11 | 3 | 3 (1) | 5 | 67-64 | 3 | 13 | ||
10. | Jemtland Innebandy | 22 | 3 | 4 (3) | 15 | 115-166 | -51 | 16 | 11 | 2 | 3 (2) | 6 | 66-79 | -13 | 11 | 11 | 1 | 1 (1) | 9 | 49-87 | -38 | 5 | ||
11. | Bergnäsets AIK | 22 | 3 | 4 (2) | 15 | 112-177 | -65 | 15 | 11 | 2 | 1 (0) | 8 | 57-98 | -41 | 7 | 11 | 1 | 3 (2) | 7 | 55-79 | -24 | 8 | ||
12. | Kiruna AIF | 22 | 0 | 1 (0) | 21 | 83-308 | -225 | 1 | 11 | 0 | 1 (0) | 10 | 50-135 | -85 | 1 | 11 | 0 | 0 (0) | 11 | 33-173 | -140 | 0 |
Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis