Föreningens matcher - Västsvenska IBF

Ändra urval
Välj sortering
Välj listning


Matcher för IBF Backadalen 2018-10-17 - 2018-10-31. Antal matcher: 41
Tid Tävling Matchnr Match Resultat Anläggning
Röd text
= Ändrad matchtid 
Oktober
2018-10-19 20:00 Herrar Div. 2 602001020 Hovås IBK - IBF Backadalen Lisebergshallen
2018-10-19 20:15 Pantamera P MR 1 069000008 Varla IBK HJ 2 - IBF Backadalen HJ Lindälvshallen
2018-10-20 11:30 NEWBODY spelen Pojkar Omg 1 3 062202004 IBF backadalen P10 Blå 1-1 - Mölndals IBF P10 Blå 1-1 Tuve Sporthall
2018-10-20 11:30 USM Pojkar 16 Grupp 19 580368002 IBF Backadalen - IK Zenith Wallenstamhallen
2018-10-20 12:00 NEWBODY spelen Pojkar Omg 1 3 062202005 IBF Backadalen P10 Röd 1-2 - Mölndals IBF P10 Gul 1-2 Tuve Sporthall
2018-10-20 13:00 NEWBODY spelen Pojkar Omg 1 3 062202010 Landvetter IBK P10 1 1-1 - IBF Backadalen P10 Röd 1-2 Tuve Sporthall
2018-10-20 13:00 NEWBODY spelen Pojkar Omg 1 3 062202009 Mölndals IBF P10 Gul 1-2 - IBF backadalen P10 Blå 1-1 Tuve Sporthall
2018-10-20 14:00 NEWBODY spelen Pojkar Omg 1 3 062202014 IBF backadalen P10 Blå 1-1 - Landvetter IBK P10 1 1-1 Tuve Sporthall
2018-10-20 14:30 Damer Div. 1 621201020 Ale IBF - IBF Backadalen Ale Kulturrum
2018-10-20 14:30 NEWBODY spelen Pojkar Omg 1 3 062202015 IBF Backadalen P10 Röd 1-2 - Landvetter IBK P10 2 1-2 Tuve Sporthall
2018-10-20 14:50 USM Pojkar 16 Grupp 19 580368004 Pixbo Wallenstam IBF - IBF Backadalen Wallenstamhallen
2018-10-20 16:00 Pantamera F R 1B 064001007 IBF Backadalen F04/05 - IK Zenith F04-05 Tuve Sporthall
2018-10-20 16:40 Herrar Div. 6 606001013 FBC Aspen H6 - IBF Backadalen H6 Hjällsnäshallen
2018-10-20 17:10 USM Pojkar 16 Grupp 19 580368005 IBF Backadalen - Mölndals IBF Wallenstamhallen
2018-10-20 17:15 Pantamera F MR 3A 069015008 IBF Backadalen F02-03 - Myggenäs IBK F-03 2 Tuve Sporthall
2018-10-21 09:00 Pantamera P R 1B 062001013 Lindome IBK P04 Lila - IBF Backadalen P04 Blå Almåshallen A
2018-10-21 09:00 Newbody Sydväst P08 066009014 IBF Backadalen P08 - Guldhedens IK P08 Tuve Sporthall
2018-10-21 10:00 Pantamera P R 1A 062000015 IBF Backadalen P04 Röd - Ale IBF P04 Tuve Sporthall
2018-10-21 12:00 Juniorallsvenskan F Dam 580735021 IBF Backadalen /IK Zenith - Onsala IBK Tuve Sporthall
2018-10-21 13:45 Pantamera P R 2B 062003014 IBF Backadalen P05 Blå - Frölunda IBK P05/04 Tuve Sporthall
2018-10-21 14:30 Newbody Sydväst P09 066010017 Lindås Rasta IBK P09 Grön - IBF Backadalen P08/09 mix Salming Arena
2018-10-21 15:00 Newbody Sydväst P07 066002024 Guldhedens IK P07 - IBF Backadalen P07 Vit Tuve Sporthall
2018-10-21 17:15 Pantamera P R 4C 062008012 Utbynäs SK P06 - IBF Backadalen P06 Prioritet SERNEKE Arena B-Hallen
2018-10-21 19:30 Damer Veteraner 621701010 IBF Backadalen DV - Lindome IBK DV Skälltorpsskolan
2018-10-24 19:30 Pantamera P MR 4C 069010009 IBK Kungälv P 03/04 Munkgärde - IBF Backadalen P03 Munkegärdehallen
2018-10-26 19:30 Damer Div. 1 621201029 IBF Backadalen - Guldhedens IK D1 Lundbystrand 1
2018-10-26 20:00 Juniorallsvenskan I Herr 580708023 IBK Kungälv - IBF Backadalen Kastellegårdshallen
2018-10-27 13:45 Pantamera P MR 4C 069010011 IBF Backadalen P03 - Lindås Rasta IBK P04 Blå Tuve Sporthall
2018-10-27 15:00 Pantamera F R 1B 064001010 Öckerö IBK F04 - IBF Backadalen F04/05 Hedenskolans Idrottshall
2018-10-27 15:15 Pantamera P MR 1 069000010 IBF Backadalen HJ - Pixbo Wallenstam IBF HJ Svart Tuve Sporthall
2018-10-27 17:00 Herrar Div. 6 606001017 IBF Backadalen H6 - Mölndals IBF H6 Tuve Sporthall
2018-10-27 17:00 Pantamera P R 2B 062003020 Lindome IBK P05 Lila - IBF Backadalen P05 Blå Almåshallen A
2018-10-28 10:30 Pantamera P R 1B 062001017 IBF Backadalen P04 Blå - Partille IBS P04 Vit Tuve Sporthall
2018-10-28 11:40 Pantamera P R 1A 062000020 IBF Backadalen P04 Röd - IK Zenith P04 Grön Tuve Sporthall
2018-10-28 12:00 Juniorallsvenskan F Dam 580735028 Ale IBF - IBF Backadalen /IK Zenith Ale Kulturrum
2018-10-28 12:15 Newbody Sydväst P08 066009021 Frölunda IBK P/F 08 - IBF Backadalen P08 Flatåsskolan
2018-10-28 13:30 Herrar Div. 2 602001029 IBF Backadalen - Guldhedens IK H2 Lundbystrand 1
2018-10-28 14:00 Newbody Sydväst P07 066002031 IBF Backadalen P07 Vit - FBC Vinga P07 Orange Tuve Sporthall
2018-10-28 14:30 Pantamera F MR 3A 069015012 FBC Lerum F04 Röd - IBF Backadalen F02-03 Hjällsnäshallen
2018-10-28 15:00 Newbody Sydväst P09 066010023 IBF Backadalen P08/09 mix - Lindås Rasta IBK P09 svart Tuve Sporthall
2018-10-28 18:00 Damer Veteraner 621701015 Landvetter IBK D Vet - IBF Backadalen DV Pinntorps Idrottshall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis