Spelprogram - Träningsmatcher Dam/Flick 2018/2019

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Alunda IBF Jörgen Olsson jorgen.olsson1@telia.com 070 - 398 03 81 Blå, Svart, Svart
Bele Barkarby IF IBF D1 Therese Ek therrus10@gmail.com 070-9274919 Svart, Svart, Svart
Endre IF A-Lag Sabina Wedberg s_wedberg@hotmail.com 070-5719235 Gul, Svart , Gul
IBF Borlänge Blå, Svart, Svart
IBF Hedemora Dam Kicki Olhans kickibanun@live.se 0730274485 Röd, Röd, Röd
IBF Lokomotiv Avesta Peter Lindell 0702012130 Vit, Vit, Vit
IBF Örebro Ung (DJ) Gustav Salmela gustav.salmela@hotmail.com 072-8307050 Röd, svart, svarta
IBK Hallsta D1 Tenho Tuhkanen tenho8@hotmail.com 0761788002 Vit, Svart, Vit
IBK Köping Ung (2) Victoria Wigholm Hedlund victoria.hedlund@koping.net 073-0298251 Svart, Svart, Svart
IFK Arboga (DJ) Blå, Blå, Blå
IFK Arboga 1 Anna Norgren anna.norgren@hotmail.com 0707-56 13 18 Blå, Blå, Blå
IFK Arboga H2 Mikael Nilsson mikke.nilsson@telia.com 070-346 07 34 Blå, Blå, Blå
IFK Arboga IBK D1 Blå, Blå, Blå
IK Sirius FBC SSL Mikael Ekeberg mikael.ekeberg@buhlergroup.com 070-3955377 Blå/Svart, svart, svart
IK Sirius IBK D1 Caroline Johansson Caroline.Johansson@galderma.com Blå/Svart, Svart, Svart
KAIS Mora IF SSL Dam Röd, Svart, Svart
Kumla IBK Magnus Oskarsson magnus.oskarsson@sanda.se 073-0334577 Blå, Blå, Blå
Kumla IBK D1 Niclas Noord niclas.noord@gmail.com 070-551 65 19 Blå, Blå, Blå
Kungsörs IBK D2 Peter Skogsberg peter.skogsberg@lyreco.com 0733138869 Svart, Svart , Svart
Nykvarns IF Andreas Hellqwist andreas.hellqwist@gmail.com 0734354129 Svart, Svart, Svart
Per-Ols IBF D1 Annette Fredsvik annettefredsvik@hotmail.com 0706744402 Röd, Svart, Svart
Rönnby Västerås IBK Ung 2 Sara Carmo E Silva s.carmoesilva@gmail.com 070-2880648 Orange, Svart, Svart
Rönnby Västerås IBK Ung 3 Fredrik Johansson fredrik.x.johansson@sandvik.com +46703883033 Orange, Svart, Svart
Rönnby Västerås IBK Ungdom Allsvenska Peter Stillman peter.stillman@se.abb.com 070-5703790 Orange, Svart, Svart
Sala Silverstaden IBK Svart, Svart, Svart
SB Pro (Finland)
Skälby IBK D1 Thomas Machacny machacny@outlook.com 0730-61 95 88 Svart, Svart, Svart
Storvreta IBK Dam Div 1 Marie Gezelius marie@gezelius.nu 0763-376862 Röd, Svart, Röd
Strömsbro IF Orange, Blå, Vit
Strömsbro IF DJ Ulf Rönnewald ulf@garmin.se 0766202643 Orange, Blå, Vit
Surahammars IBF (3) Gul, Svart, Svart/vit
Surahammars IBF D2 Mikael Bagge bagge.65@gmail.com 0707721625 Gul, Svart, Svart/vit
Södermanland F16 Zacharias Göthberg zacharias.gothberg@hotmail.com 0730267594
WSK Lindesberg A-dam Kent Svensson kent.svensson@lindesberg.se 070-530 39 49 Marinblå, Marinblå, Marinblå
Västerås IBS Vit, Svart, Vit
Västerås IBS Dam Allsv Per-Inge Hellman per-inge.hellman@vasteras.se 0765690735 Vit, Svart, Vit
Västerås IBS Ung (DJ) Jarkko Råback jarkko.tamola@gmail.com 0736448710 Vit, Svart, Vit
Västerås Rönnby IBK John Kvist john.kvist@live.se 0725-888030
Västmanland F16
Västra Mälardalen IB Dam Allsv Anders Östensson anders.ostensson@saabgroup.com 076-6371208 Svart, Svart, Svart
Åkersberga IBF Dam Rickard Nilsson rille.74@outlook.se Orange, Svart, Orange
Åkersberga IBF DJ Andreas Berglind ante71@hotmail.com 0768093085 Orange, Svart, Orange
Örebro Läns F16
Örebro SK Ungdomsklubb F06/08 Vit Rebecka Andersson rebecka.a@live.se 070-3397467 Vit, svart, vit
Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
210002012 Västerås Rönnby IBK - SB Pro (Finland) Inst.
2018-08-17 19:00 210002011 Västra Mälardalen IB Dam Allsv - SB Pro (Finland) Vasahallen
2018-08-18 14:00 210002001 Västerås IBS Dam Allsv - Åkersberga IBF Dam Kristiansborgshallen
2018-08-18 14:00 210002015 Strömsbro IF - Västra Mälardalen IB Dam Allsv 6 - 5 Bäckby Sportcenter
2018-08-18 16:30 210002005 Västerås IBS Ung (DJ) - Åkersberga IBF DJ 1 - 6 Kristiansborgshallen
2018-08-19 14:00 210002002 Västerås IBS Dam Allsv - Strömsbro IF 7 - 3 Kristiansborgshallen
2018-08-19 16:30 210002006 Västerås IBS Ung (DJ) - Strömsbro IF DJ 8 - 5 Kristiansborgshallen
2018-08-26 09:00 210002016 Västmanland F16 - Örebro Läns F16 3 - 6 Vasahallen
2018-08-26 13:00 210002013 Västerås Rönnby IBK - Endre IF A-Lag Frida Hansdotter Arena
2018-08-26 13:00 210002023 Skälby IBK D1 - Surahammars IBF D2 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2018-08-26 13:30 210002008 Per-Ols IBF D1 - Skälby IBK D1 Inst. Fagerstahallen
2018-08-26 15:00 210002017 Västmanland F16 - Örebro Läns F16 7 - 0 Vasahallen
2018-08-26 16:00 210002018 Sala Silverstaden IBK - Alunda IBF 4 - 4 Sala Idrottshall
2018-09-01 12:00 210002024 Kungsörs IBK D2 - WSK Lindesberg A-dam Kenzas Sportcenter A
2018-09-02 11:00 210002025 IFK Arboga IBK D1 - Kumla IBK D1 -1 - -1 Vasahallen
2018-09-04 19:00 210002021 Skälby IBK D1 - Rönnby Västerås IBK Ungdom Allsvenska Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2018-09-08 12:00 210002026 KAIS Mora IF SSL Dam - Västerås Rönnby IBK Sala Idrottshall
2018-09-08 13:00 210002020 IFK Arboga IBK D1 - Nykvarns IF 6 - 0 Vasahallen
2018-09-08 16:30 210002027 Sala Silverstaden IBK - IBF Hedemora Dam Sala Idrottshall
2018-09-09 13:30 210002003 Västerås IBS Dam Allsv - Bele Barkarby IF IBF D1 Kristiansborgshallen
2018-09-09 13:30 210002010 Per-Ols IBF D1 - IBF Borlänge 3 - 2 Fagerstahallen
2018-09-09 15:00 210002028 Västerås Rönnby IBK - IK Sirius FBC SSL 3 - 3 Bombardier Arena A
2018-09-13 18:45 210002022 Skälby IBK D1 - Rönnby Västerås IBK Ungdom Allsvenska Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2018-09-15 14:00 210002019 Kungsörs IBK D2 - IBK Hallsta D1 Kenzas Sportcenter A
2018-09-16 13:30 210002004 Västerås IBS Dam Allsv - IK Sirius FBC SSL Kristiansborgshallen
2018-09-16 13:30 210002009 Per-Ols IBF D1 - IBF Hedemora Dam Fagerstahallen
2018-09-16 14:30 210002032 IFK Arboga (DJ) - IBF Örebro Ung (DJ) Vasahallen
2018-09-17 18:45 210002031 Rönnby Västerås IBK Ung 2 - Surahammars IBF (3) Önsta Skolan
2018-09-17 19:40 210002030 Skälby IBK D1 - Västra Mälardalen IB Dam Allsv Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2018-09-19 19:45 210002029 Västra Mälardalen IB Dam Allsv - Storvreta IBK Dam Div 1 Vasahallen
2018-09-24 18:45 210002033 Rönnby Västerås IBK Ung 2 - IFK Arboga 1 0 - 0 Önsta Skolan
2018-09-30 11:00 210002034 IFK Arboga 1 - IBK Köping Ung (2) Vasahallen
2018-11-24 14:30 210002035 Västmanland F16 - Södermanland F16 Sturehallen
2019-01-26 10:00 210002036 Rönnby Västerås IBK Ung 3 - Örebro SK Ungdomsklubb F06/08 Vit Klövernhallen Plan 2

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis