Spelprogram - Pantamera PK7 Vårserie

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Askersunds IBK PK7 Tomas Johansson tmsjohansson@gmail.com 0703901389 svart/svart/svart
Ekeby IF PK7 Svart, Svart, Svart
Fellingsbro IBS PK7 John David Persson david@winja.nu 0703626097 Gul, Grön, Gul
Gropens IF PK7 Svart/Gul, Svart, Gul
IBF Örebro Ung PK7 Peter Ahlqvist peter.ahlqvist@burningheart.com Röd, svart, svarta
KFUM Örebro PK7 Lag 1 Magnus Frid manganfrid@hotmail.com 0703731394 Blå/Blå
KFUM Örebro PK7 Lag 2 blå, blå, vit
Kumla IBK PK7 Tom Jägestedt tom.jagestedt@gmail.com 073-9646438 Blå, Blå, Blå
Lillån IBK PK7 Jonny Strömberg jonnystromberg@hotmail.com 070-4135805 Grön/Vit/Vit
Örebro SK Ung PK7 Lag 1 Helena Eriksson helleb@gmail.com 0734407666 vit/svart/vit
Örebro SK Ung PK7 Lag 2 Annika Lindmark Annika.lindmark@live.se Vit, svart, vit
Spelprogram
Tid Omgång Match Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2019-01-11 17:30 1 IBF Örebro Ung PK7 - KFUM Örebro PK7 Lag 1 Adolfsbergsskolan
2019-01-12 11:30 1 Fellingsbro IBS PK7 - Kumla IBK PK7 Fellingsbro Idrottshall
2019-01-12 12:30 1 Örebro SK Ung PK7 Lag 1 - Askersunds IBK PK7 Navets skola
2019-01-12 13:30 1 Ekeby IF PK7 - Lillån IBK PK7 Kumlahallen
2019-01-13 10:00 1 Gropens IF PK7 - KFUM Örebro PK7 Lag 2 Fjugesta Bollhall
Omgång 2
2019-01-19 14:00 2 Kumla IBK PK7 - Gropens IF PK7 Skogstorpskolan
2019-01-19 14:30 2 KFUM Örebro PK7 Lag 1 - Örebro SK Ung PK7 Lag 1 Birgittaskolan
2019-01-19 16:15 2 KFUM Örebro PK7 Lag 2 - IBF Örebro Ung PK7 Birgittaskolan
2019-01-20 11:00 2 Askersunds IBK PK7 - Ekeby IF PK7 Närlundahallen
2019-01-20 12:30 2 Lillån IBK PK7 - Fellingsbro IBS PK7 Birgittaskolan
Omgång 3
2019-01-21 3 KFUM Örebro PK7 Lag 1 - KFUM Örebro PK7 Lag 2 Tegelbruket
2019-01-25 17:30 3 IBF Örebro Ung PK7 - Kumla IBK PK7 Adolfsbergsskolan
2019-01-26 11:30 3 Fellingsbro IBS PK7 - Askersunds IBK PK7 Fellingsbro Idrottshall
2019-01-26 14:00 3 Lillån IBK PK7 - Örebro SK Ung PK7 Lag 2 Lillåns skola
2019-01-27 10:00 3 Gropens IF PK7 - Lillån IBK PK7 Fjugesta Bollhall
2019-01-27 12:00 3 Ekeby IF PK7 - Örebro SK Ung PK7 Lag 1 Skogstorpskolan
Omgång 4
2019-02-03 13:00 4 Askersunds IBK PK7 - Örebro SK Ung PK7 Lag 2 Närlundahallen
2019-02-09 11:45 4 Ekeby IF PK7 - Fellingsbro IBS PK7 Skogstorpskolan
2019-02-09 14:00 4 Kumla IBK PK7 - KFUM Örebro PK7 Lag 1 Skogstorpskolan
2019-02-09 14:30 4 Lillån IBK PK7 - IBF Örebro Ung PK7 Birgittaskolan
2019-02-10 10:00 4 Askersunds IBK PK7 - Gropens IF PK7 Närlundahallen
Omgång 5
2019-02-06 17:30 5 Örebro SK Ung PK7 Lag 2 - Örebro SK Ung PK7 Lag 1 Navets skola
2019-02-09 11:15 5 Örebro SK Ung PK7 Lag 1 - KFUM Örebro PK7 Lag 2 Navets skola
2019-02-15 17:30 5 IBF Örebro Ung PK7 - Askersunds IBK PK7 Adolfsbergsskolan
2019-02-16 10:00 5 Fellingsbro IBS PK7 - Örebro SK Ung PK7 Lag 1 Fellingsbro Idrottshall
2019-02-16 13:00 5 KFUM Örebro PK7 Lag 1 - Lillån IBK PK7 Birgittaskolan
2019-02-16 14:45 5 KFUM Örebro PK7 Lag 2 - Kumla IBK PK7 Birgittaskolan
2019-02-17 10:00 5 Gropens IF PK7 - Ekeby IF PK7 Fjugesta Bollhall 25
Omgång 6
2019-02-19 19:00 6 Gropens IF PK7 - Örebro SK Ung PK7 Lag 2 Fjugesta Bollhall 30
2019-03-02 12:30 6 Örebro SK Ung PK7 Lag 1 - Kumla IBK PK7 Navets skola
2019-03-02 14:30 6 Lillån IBK PK7 - KFUM Örebro PK7 Lag 2 Birgittaskolan
2019-03-03 11:00 6 Ekeby IF PK7 - IBF Örebro Ung PK7 Kumlahallen
2019-03-03 11:30 6 Fellingsbro IBS PK7 - Gropens IF PK7 Fellingsbro Idrottshall
2019-03-31 11:00 6 Askersunds IBK PK7 - KFUM Örebro PK7 Lag 1 Närlundahallen
Omgång 7
2019-03-08 17:30 7 IBF Örebro Ung PK7 - Fellingsbro IBS PK7 Adolfsbergsskolan
2019-03-09 13:45 7 KFUM Örebro PK7 Lag 1 - Ekeby IF PK7 Tegelbruket
2019-03-09 14:00 7 Kumla IBK PK7 - Lillån IBK PK7 Skogstorpskolan
2019-03-09 15:30 7 KFUM Örebro PK7 Lag 2 - Askersunds IBK PK7 Tegelbruket
2019-03-10 10:00 7 Gropens IF PK7 - Örebro SK Ung PK7 Lag 1 Fjugesta Bollhall
Omgång 8
2019-03-05 18:00 8 Örebro SK Ung PK7 Lag 2 - Ekeby IF PK7 Navets skola
2019-03-09 15:20 8 Kumla IBK PK7 - Örebro SK Ung PK7 Lag 2 Skogstorpskolan
2019-03-16 11:15 8 Örebro SK Ung PK7 Lag 1 - Lillån IBK PK7 Navets skola
2019-03-16 11:30 8 Fellingsbro IBS PK7 - KFUM Örebro PK7 Lag 1 Fellingsbro Idrottshall
2019-03-16 11:30 8 Ekeby IF PK7 - KFUM Örebro PK7 Lag 2 Skogstorpskolan
2019-03-17 09:00 8 Askersunds IBK PK7 - Kumla IBK PK7 Närlundahallen
2019-03-17 12:00 8 Gropens IF PK7 - IBF Örebro Ung PK7 Fjugesta Bollhall
Omgång 9
2019-03-16 13:00 9 Örebro SK Ung PK7 Lag 2 - IBF Örebro Ung PK7 Navets skola
2019-03-19 18:00 9 Örebro SK Ung PK7 Lag 2 - KFUM Örebro PK7 Lag 1 Navets skola
2019-03-22 17:30 9 IBF Örebro Ung PK7 - Örebro SK Ung PK7 Lag 1 Adolfsbergsskolan
2019-03-23 15:30 9 Lillån IBK PK7 - Askersunds IBK PK7 Lillåns skola
2019-03-24 14:00 9 Kumla IBK PK7 - Ekeby IF PK7 Skogstorpskolan
2019-03-24 14:00 9 KFUM Örebro PK7 Lag 1 - Gropens IF PK7 Tegelbruket
2019-03-24 15:45 9 KFUM Örebro PK7 Lag 2 - Fellingsbro IBS PK7 Tegelbruket
2019-03-30 10:00 9 Fellingsbro IBS PK7 - Örebro SK Ung PK7 Lag 2 Fellingsbro Idrottshall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis