Spelprogram - FPC P11 C

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Bankeryds SMK 2 Blå, Blå, Blå
Ingelstad IBK Peter Hildingsson peter.hildingsson76@gmail.com 0703102983 Röd, Svart, Röd
KFUM Jönköping 2 Mörkblå, Mörkblå, Mörkblå
Linköping IBK Ungdom Patric Coric patric.coric@linkopinginnebandy.se 0736007673 Svart, Svart, Svart
Pixbo Wallenstam IBF Rödrävar Röd/vit, Röd, Röda
Vimmerby IBK Jonas Friberg jonas.friberg@kgmab.se 072 30 84 888 Vit, Svart, Vit
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2019-03-23 08:40 1 Bankeryds SMK 2 - Vimmerby IBK 2 - 16 Simon Lenegård, Oskar Snickars Campus Arena
2019-03-23 08:40 1 Pixbo Wallenstam IBF Rödrävar - Ingelstad IBK 2 - 3 Erik Haglund, Hampus Abrahamsson Attarpsskolans Sporthall A-hall
2019-03-23 09:20 1 KFUM Jönköping 2 - Linköping IBK Ungdom 1 - 1 Håkan Rask, Mikael Samuelsson Huskvarna Sporthall B
Omgång 2
2019-03-23 13:00 2 Linköping IBK Ungdom - Pixbo Wallenstam IBF Rödrävar 1 - 3 Alicia Almberg, Elsa Andersson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2019-03-23 13:40 2 Ingelstad IBK - Bankeryds SMK 2 8 - 2 Camilla Carlsson, Philip Tigerstrand Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-03-23 13:40 2 Vimmerby IBK - KFUM Jönköping 2 8 - 0 Simon Lenegård, Oskar Snickars Jönköpings Idrottshus C-hall
Omgång 3
2019-03-23 18:00 3 KFUM Jönköping 2 - Ingelstad IBK 1 - 2 Jonathan Morén, Tim Solig Attarpsskolans Sporthall A-hall
2019-03-23 18:00 3 Vimmerby IBK - Linköping IBK Ungdom 8 - 1 Ivan Vovk, Adam Rydholm Attarpsskolans Sporthall B-hall
2019-03-23 18:00 3 Bankeryds SMK 2 - Pixbo Wallenstam IBF Rödrävar 3 - 13 Kjell Persson, Johan Oxenmyr Norrahammars Sporthall
Omgång 4
2019-03-24 08:45 4 Linköping IBK Ungdom - Bankeryds SMK 2 6 - 2 Felix Carlsson, Hans Bylund Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-03-24 08:45 4 Pixbo Wallenstam IBF Rödrävar - KFUM Jönköping 2 2 - 0 Kjell Persson, Johan Oxenmyr Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-03-24 08:45 4 Ingelstad IBK - Vimmerby IBK 3 - 5 Emil Lindén, Adam Nikolausson Arenan - Jönköpings Idrottshus
Omgång 5
2019-03-24 13:15 5 Bankeryds SMK 2 - KFUM Jönköping 2 2 - 6 Kjell Persson, Johan Oxenmyr Torpshallen
2019-03-24 14:45 5 Ingelstad IBK - Linköping IBK Ungdom 7 - 2 Hani Mousaviyan-Utter, Gustav Svensson Attarpsskolans Sporthall A-hall
2019-03-24 14:45 5 Vimmerby IBK - Pixbo Wallenstam IBF Rödrävar 7 - 1 Emil Lindén, Adam Nikolausson Attarpsskolans Sporthall B-hall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis