Spelprogram - Herrar Div 2 Västmanland/Örebro

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
IBF Örebro Ung H2 Marie Johansson mariejohansson1910@gmail.com 0704555919 Röd/svart/svart
IBK Köping H2 Sebastian Axelsson sebban.axelsson@hotmail.com 0707213691 Svart, Svart, Svart
IFK Arboga IBK H2 Henrik Hammarberg 070-295 58 44 Blå, Blå, Blå
Kungsörs IBK H2 Peter Skogsberg peter.skogsberg@lyreco.com 0733138869 Svart, Svart , Svart
Köpings IS H2 Svart, Svart, Svart
Lillån IBK Ung H2 Mia Nilsson mia.nilsson@orebrolarm.se 0706687400 Grön, Vit, Vit
Per-Ols IBF H2 Jimmy Hedman jimmyhedman@outlook.com 0735026788 Röd/svart/svart
Sala Silverstaden IBK H2 Patrik Johansson patrik.johansson@vasteras.se 076-5693760 Svart, Svart, Svart
WSK Lindesberg H2 Fredrik Norling norling7@hotmail.com marinblå/marinblå/marinblå
Västerås IBS Ung H2 Stefan Sjödin stefsjodin@gmail.com 0708-183976 Vit/svart/vit
Örebro FBC H2 Helen Stockhult helen.stockhult@telia.com 070-9770819 Vinröd, Vit, Vit
Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2019-09-27 19:30 211000004 WSK Lindesberg H2 - Köpings IS H2 11 - 8 Stadsskogsskolan
2019-09-29 11:00 211000001 Västerås IBS Ung H2 - IFK Arboga IBK H2 0 - 9 Kristiansborgshallen
2019-09-29 13:00 211000002 Sala Silverstaden IBK H2 - Örebro FBC H2 3 - 3 e.förl. Sala Idrottshall
2019-09-29 14:30 211000005 Lillån IBK Ung H2 - Kungsörs IBK H2 3 - 3 e.förl. Idrottshuset, Örebro Plan 2
2019-10-01 19:00 211000003 Per-Ols IBF H2 - IBK Köping H2 9 - 3 Fagerstahallen
Omgång 2
2019-10-04 20:00 211000010 IBF Örebro Ung H2 - WSK Lindesberg H2 6 - 9 Mellringehallen - Örebro
2019-10-05 13:30 211000008 Köpings IS H2 - Sala Silverstaden IBK H2 7 - 6 e.förl. Karlbergshallen (KB-Hallen)
2019-10-05 15:15 211000011 IFK Arboga IBK H2 - Lillån IBK Ung H2 7 - 5 Vasahallen
2019-10-05 16:00 211000009 Kungsörs IBK H2 - Per-Ols IBF H2 7 - 6 e.förl. Sporthallen Kungsör A
2019-10-06 16:00 211000007 IBK Köping H2 - Västerås IBS Ung H2 7 - 3 Karlbergshallen Köping Trägolv
Omgång 3
2019-10-11 19:30 211000016 WSK Lindesberg H2 - IBK Köping H2 6 - 5 Stadsskogsskolan
2019-10-12 13:30 211000015 Per-Ols IBF H2 - Köpings IS H2 9 - 7 Fagerstahallen
2019-10-13 13:00 211000014 Sala Silverstaden IBK H2 - IFK Arboga IBK H2 6 - 4 Sala Idrottshall
2019-10-13 13:30 211000013 Västerås IBS Ung H2 - Örebro FBC H2 2 - 9 Kristiansborgshallen
2019-10-13 17:00 211000017 Lillån IBK Ung H2 - IBF Örebro Ung H2 2 - 5 Idrottshuset, Örebro Plan 2
Omgång 4
2019-10-18 20:00 211000020 IBF Örebro Ung H2 - Sala Silverstaden IBK H2 8 - 4 Idrottshuset, Örebro Plan 2
2019-10-19 13:00 211000019 Kungsörs IBK H2 - Västerås IBS Ung H2 Sporthallen Kungsör A
2019-10-20 15:00 211000021 IFK Arboga IBK H2 - Per-Ols IBF H2 Vasahallen
2019-10-20 15:30 211000022 Örebro FBC H2 - WSK Lindesberg H2 Mellringehallen - Örebro
2019-10-20 16:00 211000023 IBK Köping H2 - Lillån IBK Ung H2 Karlbergshallen Köping Trägolv
Omgång 5
2019-10-25 19:30 211000028 WSK Lindesberg H2 - IFK Arboga IBK H2 Stadsskogsskolan
2019-10-26 13:30 211000027 Per-Ols IBF H2 - Örebro FBC H2 Fagerstahallen
2019-10-26 14:30 211000029 Lillån IBK Ung H2 - Köpings IS H2 Idrottshuset, Örebro Plan 2
2019-10-27 11:00 211000025 Västerås IBS Ung H2 - IBF Örebro Ung H2 Kristiansborgshallen
2019-10-27 16:00 211000026 Sala Silverstaden IBK H2 - Kungsörs IBK H2 Sala Idrottshall
Omgång 6
2019-11-01 20:00 211000032 IBF Örebro Ung H2 - Per-Ols IBF H2 Idrottshuset, Örebro Plan 2
2019-11-02 16:00 211000034 Kungsörs IBK H2 - WSK Lindesberg H2 Sporthallen Kungsör A
2019-11-02 17:30 211000033 Köpings IS H2 - Västerås IBS Ung H2 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2019-11-03 14:30 211000035 Lillån IBK Ung H2 - Örebro FBC H2 Idrottshuset, Örebro Plan 2
2019-11-03 16:30 211000031 IBK Köping H2 - Sala Silverstaden IBK H2 Karlbergshallen Köping Trägolv
Omgång 7
2019-11-09 14:15 211000040 IFK Arboga IBK H2 - IBK Köping H2 Vasahallen
2019-11-10 11:00 211000037 Västerås IBS Ung H2 - Per-Ols IBF H2 Kristiansborgshallen
2019-11-10 12:00 211000042 Köpings IS H2 - IBF Örebro Ung H2 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2019-11-10 12:30 211000041 Örebro FBC H2 - Kungsörs IBK H2 Mellringehallen - Örebro
2019-11-10 16:00 211000038 Sala Silverstaden IBK H2 - Lillån IBK Ung H2 Sala Idrottshall
Omgång 8
2019-11-15 19:30 211000043 WSK Lindesberg H2 - Sala Silverstaden IBK H2 Stadsskogsskolan
2019-11-16 15:00 211000044 Lillån IBK Ung H2 - Västerås IBS Ung H2 Mellringehallen - Örebro
2019-11-16 16:00 211000046 Kungsörs IBK H2 - IFK Arboga IBK H2 Sporthallen Kungsör A
2019-11-17 15:30 211000047 Örebro FBC H2 - Köpings IS H2 Mellringehallen - Örebro
2019-11-17 17:00 211000048 IBK Köping H2 - IBF Örebro Ung H2 Karlbergshallen Köping Trägolv
Omgång 9
2019-11-22 19:30 211000053 IBK Köping H2 - Kungsörs IBK H2 Karlbergshallen Köping Trägolv
2019-11-22 20:00 211000054 IBF Örebro Ung H2 - Örebro FBC H2 Idrottshuset, Örebro Plan 2
2019-11-23 13:30 211000049 Per-Ols IBF H2 - Lillån IBK Ung H2 Fagerstahallen
2019-11-23 13:30 211000050 Västerås IBS Ung H2 - WSK Lindesberg H2 Kristiansborgshallen
2019-11-24 14:20 211000052 IFK Arboga IBK H2 - Köpings IS H2 Vasahallen
Omgång 10
2019-11-26 19:00 211000060 IBF Örebro Ung H2 - Kungsörs IBK H2 Idrottshuset, Örebro Plan 2
2019-11-26 19:30 211000056 WSK Lindesberg H2 - Per-Ols IBF H2 Stadsskogsskolan
2019-11-27 19:45 211000055 Sala Silverstaden IBK H2 - Västerås IBS Ung H2 Sala Idrottshall
2019-11-28 19:00 211000058 Örebro FBC H2 - IFK Arboga IBK H2 Mellringehallen - Örebro
2019-11-28 19:00 211000059 Köpings IS H2 - IBK Köping H2 Karlbergshallen (KB-Hallen)
Omgång 11
2019-12-06 19:00 211000064 IBF Örebro Ung H2 - IFK Arboga IBK H2 Mellringehallen - Örebro
2019-12-07 13:30 211000062 Per-Ols IBF H2 - Sala Silverstaden IBK H2 Fagerstahallen
2019-12-07 16:00 211000066 Kungsörs IBK H2 - Köpings IS H2 Sporthallen Kungsör A
2019-12-08 15:30 211000063 Lillån IBK Ung H2 - WSK Lindesberg H2 Mellringehallen - Örebro
2019-12-08 16:00 211000065 IBK Köping H2 - Örebro FBC H2 Karlbergshallen Köping Trägolv
Omgång 12
2019-12-14 12:00 211000070 Köpings IS H2 - WSK Lindesberg H2 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2019-12-14 14:15 211000067 IFK Arboga IBK H2 - Västerås IBS Ung H2 Vasahallen
2019-12-14 16:00 211000071 Kungsörs IBK H2 - Lillån IBK Ung H2 Sporthallen Kungsör A
2019-12-15 15:30 211000068 Örebro FBC H2 - Sala Silverstaden IBK H2 Mellringehallen - Örebro
2019-12-15 16:00 211000069 IBK Köping H2 - Per-Ols IBF H2 Karlbergshallen Köping Trägolv
Omgång 13
2019-12-20 19:30 211000076 WSK Lindesberg H2 - IBF Örebro Ung H2 Stadsskogsskolan
2019-12-21 13:30 211000075 Per-Ols IBF H2 - Kungsörs IBK H2 Fagerstahallen
2019-12-21 16:30 211000077 Lillån IBK Ung H2 - IFK Arboga IBK H2 Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2019-12-22 11:00 211000073 Västerås IBS Ung H2 - IBK Köping H2 Kristiansborgshallen
2019-12-22 16:00 211000074 Sala Silverstaden IBK H2 - Köpings IS H2 Sala Idrottshall
Omgång 14
2020-01-10 20:00 211000083 IBF Örebro Ung H2 - Lillån IBK Ung H2 Idrottshuset, Örebro Plan 2
2020-01-11 14:10 211000080 IFK Arboga IBK H2 - Sala Silverstaden IBK H2 Vasahallen
2020-01-11 14:30 211000081 Köpings IS H2 - Per-Ols IBF H2 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2020-01-11 15:30 211000079 Örebro FBC H2 - Västerås IBS Ung H2 Mellringehallen - Örebro
2020-01-12 15:00 211000082 IBK Köping H2 - WSK Lindesberg H2 Karlbergshallen Köping Trägolv
Omgång 15
2020-01-17 19:30 211000088 WSK Lindesberg H2 - Örebro FBC H2 Stadsskogsskolan
2020-01-18 13:30 211000087 Per-Ols IBF H2 - IFK Arboga IBK H2 Fagerstahallen
2020-01-18 16:30 211000089 Lillån IBK Ung H2 - IBK Köping H2 Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2020-01-19 11:00 211000085 Västerås IBS Ung H2 - Kungsörs IBK H2 Kristiansborgshallen
2020-01-19 16:00 211000086 Sala Silverstaden IBK H2 - IBF Örebro Ung H2 Sala Idrottshall
Omgång 16
2020-01-24 20:00 211000091 IBF Örebro Ung H2 - Västerås IBS Ung H2 Idrottshuset, Örebro Plan 2
2020-01-25 11:00 211000095 Köpings IS H2 - Lillån IBK Ung H2 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2020-01-25 13:00 211000092 Kungsörs IBK H2 - Sala Silverstaden IBK H2 Sporthallen Kungsör A
2020-01-25 15:30 211000094 IFK Arboga IBK H2 - WSK Lindesberg H2 Vasahallen
2020-01-26 12:30 211000093 Örebro FBC H2 - Per-Ols IBF H2 Mellringehallen - Örebro
Omgång 17
2020-01-31 19:30 211000100 WSK Lindesberg H2 - Kungsörs IBK H2 Stadsskogsskolan
2020-02-02 13:30 211000099 Västerås IBS Ung H2 - Köpings IS H2 Kristiansborgshallen
2020-02-02 16:00 211000097 Sala Silverstaden IBK H2 - IBK Köping H2 Sala Idrottshall
2020-02-04 19:00 211000098 Per-Ols IBF H2 - IBF Örebro Ung H2 Fagerstahallen
2020-02-21 20:00 211000101 Örebro FBC H2 - Lillån IBK Ung H2 Mellringehallen - Örebro
Omgång 18
2020-02-07 19:30 211000106 IBK Köping H2 - IFK Arboga IBK H2 Karlbergshallen Köping Trägolv
2020-02-07 20:00 211000108 IBF Örebro Ung H2 - Köpings IS H2 Idrottshuset, Örebro Plan 2
2020-02-08 13:30 211000103 Per-Ols IBF H2 - Västerås IBS Ung H2 Fagerstahallen
2020-02-08 16:00 211000107 Kungsörs IBK H2 - Örebro FBC H2 Sporthallen Kungsör A
2020-02-08 16:30 211000104 Lillån IBK Ung H2 - Sala Silverstaden IBK H2 Idrottshuset Örebro, Arenahallen
Omgång 19
2020-02-14 19:45 211000113 Köpings IS H2 - Örebro FBC H2 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2020-02-15 14:00 211000112 IFK Arboga IBK H2 - Kungsörs IBK H2 Vasahallen
2020-02-15 16:30 211000114 IBF Örebro Ung H2 - IBK Köping H2 Idrottshuset, Örebro Plan 2
2020-02-16 13:00 211000109 Sala Silverstaden IBK H2 - WSK Lindesberg H2 Sala Idrottshall
2020-02-16 13:30 211000110 Västerås IBS Ung H2 - Lillån IBK Ung H2 Kristiansborgshallen
Omgång 20
2020-02-21 19:30 211000116 WSK Lindesberg H2 - Västerås IBS Ung H2 Stadsskogsskolan
2020-02-22 12:30 211000115 Lillån IBK Ung H2 - Per-Ols IBF H2 Mellringehallen - Örebro
2020-02-22 14:00 211000118 Köpings IS H2 - IFK Arboga IBK H2 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2020-02-23 13:00 211000119 Kungsörs IBK H2 - IBK Köping H2 Sporthallen Kungsör A
2020-02-23 13:00 211000120 Örebro FBC H2 - IBF Örebro Ung H2 Mellringehallen - Örebro
Omgång 21
2020-02-28 19:30 211000125 IBK Köping H2 - Köpings IS H2 Karlbergshallen Köping Trägolv
2020-02-29 13:00 211000126 Kungsörs IBK H2 - IBF Örebro Ung H2 Sporthallen Kungsör A
2020-02-29 13:30 211000121 Västerås IBS Ung H2 - Sala Silverstaden IBK H2 Kristiansborgshallen
2020-02-29 13:30 211000122 Per-Ols IBF H2 - WSK Lindesberg H2 Fagerstahallen
2020-02-29 14:00 211000124 IFK Arboga IBK H2 - Örebro FBC H2 Vasahallen
Omgång 22
2020-03-07 17:00 211000128 Sala Silverstaden IBK H2 - Per-Ols IBF H2 Sala Idrottshall
2020-03-07 17:00 211000129 WSK Lindesberg H2 - Lillån IBK Ung H2 Stadsskogsskolan
2020-03-07 17:00 211000130 IFK Arboga IBK H2 - IBF Örebro Ung H2 Vasahallen
2020-03-07 17:00 211000131 Örebro FBC H2 - IBK Köping H2 Mellringehallen - Örebro
2020-03-07 17:00 211000132 Köpings IS H2 - Kungsörs IBK H2 Ullvihallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis