Spelprogram - Herrar Div 3 Västmanland

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Barkarö SK H3 Peter Alsdal peter.alsdal@traconab.se 076-711 11 10 röd tröja blå shorts röda strumpor
IBK Gurkstaden Västerås H3 Jan Envall janniz_e@hotmail.com 073-974 20 16 Svart, Svart, Svart
IBK Hallsta H3 Stina Sundqvist stina_sundqvist@msn.com 070-22 56 347 Vit, svart, vit
IBK Sala H3 Stefan Ekström steff.nr97@gmail.com 070-9806497 Svart/vit tröja, svarta shorts, svarta strumpor
IK Råby Västerås H3 Alexander Kedebro mr.kedebro@gmail.com 0700587437 Vinröd, Svart, Svart
Knäppmora AIK H3 Tomas Andersson than@systemair.se 0703809168 Röd, svart, svart
Köpings IS Ung H3 Svart, Svart, Svart
Sala IBF H3 Daniel Svensson info@salaibf.se 076-2276233 Marin/Svart/Svart
Skogsgymnastikens IBS H3 Blå, Blå, Blå
Skälby IBK Ung H3 Svart, Svart, Svart
Tillberga IK Roosters H3 Tony Sundblad tony.sundblad@comhem.se 073-4225556 Grön/svart/svart
Västerås IBS Jimmy Haaga Jimpson80@hotmail.com Vit/Svart/Vit
Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2019-09-25 19:00 211001002 IBK Hallsta H3 - Knäppmora AIK H3 8 - 4 Nibblehallen
2019-09-27 19:00 211001006 Skogsgymnastikens IBS H3 - IBK Sala H3 4 - 6 Frida Hansdotter Arena
2019-09-28 11:00 211001005 Västerås IBS - Sala IBF H3 10 - 4 Kristiansborgshallen
2019-09-28 12:00 211001001 Köpings IS Ung H3 - IBK Gurkstaden Västerås H3 5 - 5 e.förl. Karlbergshallen (KB-Hallen) 15
2019-09-28 13:00 211001003 Tillberga IK Roosters H3 - Barkarö SK H3 14 - 6 Tillberga Sporthall
2019-09-28 13:00 211001004 IK Råby Västerås H3 - Skälby IBK Ung H3 6 - 11 Råbyhallen
Omgång 2
2019-10-04 19:00 211001012 Knäppmora AIK H3 - Skogsgymnastikens IBS H3 9 - 4 Skinnskattebergs Sporthall
2019-10-05 15:00 211001007 Barkarö SK H3 - Köpings IS Ung H3 15 - 6 Kristiansborgshallen
2019-10-05 17:00 211001011 IBK Gurkstaden Västerås H3 - Västerås IBS 4 - 14 Kristiansborgshallen
2019-10-06 14:00 211001010 IBK Sala H3 - IK Råby Västerås H3 6 - 5 Sporthallen Lärkan
2019-10-06 16:00 211001009 Sala IBF H3 - Tillberga IK Roosters H3 4 - 13 Sala Idrottshall
2019-10-06 18:00 211001008 Skälby IBK Ung H3 - IBK Hallsta H3 2 - 7 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
Omgång 3
2019-10-11 19:00 211001018 Skogsgymnastikens IBS H3 - Sala IBF H3 6 - 5 Frida Hansdotter Arena
2019-10-12 13:00 211001014 IBK Hallsta H3 - IBK Gurkstaden Västerås H3 22 - 1 Nibblehallen
2019-10-12 13:00 211001016 IK Råby Västerås H3 - Barkarö SK H3 8 - 9 e.förl. Råbyhallen
2019-10-12 15:00 211001013 Köpings IS Ung H3 - Knäppmora AIK H3 2 - 9 Karlbergshallen (KB-Hallen) 15
2019-10-12 15:30 211001015 Tillberga IK Roosters H3 - Skälby IBK Ung H3 7 - 8 e.förl. Tillberga Sporthall
2019-10-13 12:00 211001017 Västerås IBS - IBK Sala H3 9 - 5 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
Omgång 4
2019-10-19 12:00 211001022 Knäppmora AIK H3 - IK Råby Västerås H3 15 - 6 Skinnskattebergs Sporthall
2019-10-19 16:00 211001021 IBK Gurkstaden Västerås H3 - Tillberga IK Roosters H3 3 - 21 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2019-10-20 11:00 211001023 Barkarö SK H3 - Västerås IBS 9 - 6 Kristiansborgshallen
2019-10-20 16:00 211001019 Sala IBF H3 - Köpings IS Ung H3 4 - 3 Sala Idrottshall
2019-10-20 16:00 211001020 IBK Sala H3 - IBK Hallsta H3 4 - 3 Sporthallen Lärkan
2019-11-22 19:00 211001024 Skälby IBK Ung H3 - Skogsgymnastikens IBS H3 17 - 3 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
Omgång 5
2019-10-25 19:00 211001026 IBK Hallsta H3 - Sala IBF H3 13 - 7 Nibblehallen
2019-10-26 13:00 211001027 Tillberga IK Roosters H3 - Knäppmora AIK H3 6 - 10 Tillberga Sporthall
2019-10-26 13:00 211001028 IK Råby Västerås H3 - IBK Gurkstaden Västerås H3 11 - 8 Råbyhallen
2019-10-26 18:30 211001029 Västerås IBS - Skälby IBK Ung H3 4 - 7 Kristiansborgshallen
2019-10-27 12:30 211001030 Skogsgymnastikens IBS H3 - Barkarö SK H3 8 - 7 Frida Hansdotter Arena
2019-10-27 15:00 211001025 Köpings IS Ung H3 - IBK Sala H3 7 - 8 Karlbergshallen (KB-Hallen) 15
Omgång 6
2019-11-03 12:00 211001035 Västerås IBS - Knäppmora AIK H3 7 - 5 Kristiansborgshallen
2019-11-03 13:00 211001032 IBK Sala H3 - Tillberga IK Roosters H3 3 - 15 Sporthallen Lärkan
2019-11-03 14:30 211001031 Barkarö SK H3 - IBK Hallsta H3 9 - 10 Kristiansborgshallen
2019-11-03 16:00 211001033 Skälby IBK Ung H3 - Köpings IS Ung H3 12 - 7 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2019-11-03 16:00 211001034 Sala IBF H3 - IK Råby Västerås H3 5 - 4 Sala Idrottshall
2019-11-03 16:30 211001036 IBK Gurkstaden Västerås H3 - Skogsgymnastikens IBS H3 12 - 13 e.förl. Kristiansborgshallen
Omgång 7
2019-11-06 19:00 211001038 IBK Hallsta H3 - Västerås IBS 8 - 6 Nibblehallen
2019-11-09 12:00 211001041 Knäppmora AIK H3 - Sala IBF H3 6 - 3 Skinnskattebergs Sporthall
2019-11-09 15:00 211001037 Köpings IS Ung H3 - Tillberga IK Roosters H3 2 - 14 Karlbergshallen (KB-Hallen) 15
2019-11-09 15:00 211001040 IBK Gurkstaden Västerås H3 - Barkarö SK H3 5 - 7 Kristiansborgshallen
2019-11-10 16:00 211001042 Skälby IBK Ung H3 - IBK Sala H3 8 - 0 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2019-11-14 19:15 211001039 Skogsgymnastikens IBS H3 - IK Råby Västerås H3 9 - 12 Frida Hansdotter Arena
Omgång 8
2019-11-16 12:00 211001047 Knäppmora AIK H3 - Skälby IBK Ung H3 5 - 6 e.förl. Skinnskattebergs Sporthall
2019-11-16 13:00 211001045 Tillberga IK Roosters H3 - Skogsgymnastikens IBS H3 22 - 2 Tillberga Sporthall
2019-11-16 14:00 211001043 IK Råby Västerås H3 - IBK Hallsta H3 5 - 6 Råbyhallen
2019-11-17 11:00 211001044 Västerås IBS - Köpings IS Ung H3 5 - 4 Kristiansborgshallen
2019-11-17 13:00 211001046 Sala IBF H3 - IBK Gurkstaden Västerås H3 9 - 8 Sala Idrottshall
2019-11-17 16:30 211001048 Barkarö SK H3 - IBK Sala H3 8 - 3 Kristiansborgshallen
Omgång 9
2019-11-23 11:00 211001053 Barkarö SK H3 - Sala IBF H3 7 - 8 Kristiansborgshallen
2019-11-23 13:00 211001049 Tillberga IK Roosters H3 - Västerås IBS 11 - 4 Tillberga Sporthall
2019-11-23 13:00 211001051 IBK Hallsta H3 - Skogsgymnastikens IBS H3 19 - 7 Nibblehallen
2019-11-23 15:00 211001050 Köpings IS Ung H3 - IK Råby Västerås H3 10 - 3 Karlbergshallen (KB-Hallen) 15
2019-11-23 19:00 211001052 IBK Gurkstaden Västerås H3 - Skälby IBK Ung H3 4 - 45 Kristiansborgshallen
2019-11-24 16:30 211001054 IBK Sala H3 - Knäppmora AIK H3 2 - 8 Sporthallen Lärkan
Omgång 10
2019-11-29 19:00 211001055 IBK Hallsta H3 - Köpings IS Ung H3 18 - 5 Nibblehallen
2019-11-29 19:00 211001057 Skogsgymnastikens IBS H3 - Västerås IBS 6 - 12 Frida Hansdotter Arena
2019-11-30 12:00 211001058 Knäppmora AIK H3 - IBK Gurkstaden Västerås H3 21 - 2 Skinnskattebergs Sporthall
2019-11-30 13:30 211001056 IK Råby Västerås H3 - Tillberga IK Roosters H3 4 - 10 Råbyhallen
2019-11-30 16:00 211001060 IBK Sala H3 - Sala IBF H3 1 - 0 Sporthallen Lärkan
2019-12-01 16:00 211001059 Skälby IBK Ung H3 - Barkarö SK H3 13 - 5 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
Omgång 11
2019-12-07 11:00 211001065 Barkarö SK H3 - Knäppmora AIK H3 8 - 10 Bombardier Arena A
2019-12-07 12:00 211001061 Köpings IS Ung H3 - Skogsgymnastikens IBS H3 8 - 6 Karlbergshallen (KB-Hallen) 15
2019-12-07 13:15 211001062 Tillberga IK Roosters H3 - IBK Hallsta H3 9 - 11 Tillberga Sporthall
2019-12-08 13:15 211001063 Västerås IBS - IK Råby Västerås H3 6 - 4 Kristiansborgshallen
2019-12-08 18:00 211001066 Sala IBF H3 - Skälby IBK Ung H3 3 - 12 Sala Idrottshall
2020-03-03 20:15 211001064 IBK Gurkstaden Västerås H3 - IBK Sala H3 8 - 9 e.förl. Kristiansborgshallen
Omgång 12
2019-12-09 19:00 211001070 Skälby IBK Ung H3 - IK Råby Västerås H3 12 - 2 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2019-12-13 19:30 211001069 Barkarö SK H3 - Tillberga IK Roosters H3 6 - 10 Kristiansborgshallen
2019-12-14 13:00 211001068 Knäppmora AIK H3 - IBK Hallsta H3 4 - 9 Skinnskattebergs Sporthall
2019-12-15 13:00 211001071 Sala IBF H3 - Västerås IBS 5 - 9 Sala Idrottshall
2019-12-15 18:00 211001067 IBK Gurkstaden Västerås H3 - Köpings IS Ung H3 7 - 7 e.förl. Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2019-12-19 19:30 211001072 IBK Sala H3 - Skogsgymnastikens IBS H3 6 - 5 Sporthallen Lärkan
Omgång 13
2019-12-20 19:00 211001078 Skogsgymnastikens IBS H3 - Knäppmora AIK H3 3 - 17 Frida Hansdotter Arena
2019-12-21 12:30 211001074 IBK Hallsta H3 - Skälby IBK Ung H3 6 - 5 Nibblehallen
2019-12-21 13:00 211001075 Tillberga IK Roosters H3 - Sala IBF H3 9 - 2 Tillberga Sporthall
2019-12-21 13:00 211001076 IK Råby Västerås H3 - IBK Sala H3 5 - 4 e.förl. Råbyhallen
2019-12-21 15:00 211001073 Köpings IS Ung H3 - Barkarö SK H3 6 - 8 Karlbergshallen (KB-Hallen) 15
2019-12-22 13:00 211001077 Västerås IBS - IBK Gurkstaden Västerås H3 8 - 5 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
Omgång 14
2020-01-11 12:00 211001079 Knäppmora AIK H3 - Köpings IS Ung H3 13 - 2 Skinnskattebergs Sporthall
2020-01-12 13:00 211001083 IBK Sala H3 - Västerås IBS 2 - 5 Sporthallen Lärkan
2020-01-12 13:00 211001084 Sala IBF H3 - Skogsgymnastikens IBS H3 14 - 2 Sala Idrottshall
2020-01-12 13:30 211001082 Barkarö SK H3 - IK Råby Västerås H3 8 - 14 Kristiansborgshallen
2020-01-12 19:00 211001080 IBK Gurkstaden Västerås H3 - IBK Hallsta H3 5 - 21 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2020-02-04 20:00 211001081 Skälby IBK Ung H3 - Tillberga IK Roosters H3 6 - 5 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
Omgång 15
2020-01-18 10:00 211001089 Västerås IBS - Barkarö SK H3 11 - 4 Kristiansborgshallen
2020-01-18 13:00 211001087 Tillberga IK Roosters H3 - IBK Gurkstaden Västerås H3 9 - 6 Tillberga Sporthall
2020-01-18 13:00 211001088 IK Råby Västerås H3 - Knäppmora AIK H3 5 - 9 Råbyhallen
2020-01-18 15:00 211001085 Köpings IS Ung H3 - Sala IBF H3 5 - 6 Karlbergshallen (KB-Hallen) 15
2020-01-18 16:00 211001090 Skogsgymnastikens IBS H3 - Skälby IBK Ung H3 2 - 12 Frida Hansdotter Arena
2020-01-18 16:30 211001086 IBK Hallsta H3 - IBK Sala H3 12 - 6 Nibblehallen
Omgång 16
2020-01-25 12:00 211001093 Knäppmora AIK H3 - Tillberga IK Roosters H3 7 - 8 Skinnskattebergs Sporthall
2020-01-26 13:00 211001092 Sala IBF H3 - IBK Hallsta H3 5 - 7 Sala Idrottshall
2020-01-26 16:00 211001095 Skälby IBK Ung H3 - Västerås IBS 8 - 3 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2020-01-26 16:30 211001096 Barkarö SK H3 - Skogsgymnastikens IBS H3 8 - 7 Kristiansborgshallen
2020-01-26 17:30 211001091 IBK Sala H3 - Köpings IS Ung H3 14 - 3 Sporthallen Lärkan
2020-01-26 18:00 211001094 IBK Gurkstaden Västerås H3 - IK Råby Västerås H3 4 - 12 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
Omgång 17
2020-01-31 19:00 211001102 Skogsgymnastikens IBS H3 - IBK Gurkstaden Västerås H3 8 - 12 Frida Hansdotter Arena
2020-02-01 12:00 211001101 Knäppmora AIK H3 - Västerås IBS 6 - 6 e.förl. Skinnskattebergs Sporthall
2020-02-01 12:30 211001097 IBK Hallsta H3 - Barkarö SK H3 15 - 9 Nibblehallen
2020-02-01 13:00 211001098 Tillberga IK Roosters H3 - IBK Sala H3 5 - 3 Tillberga Sporthall
2020-02-01 13:00 211001100 IK Råby Västerås H3 - Sala IBF H3 5 - 4 Råbyhallen
2020-02-01 13:30 211001099 Köpings IS Ung H3 - Skälby IBK Ung H3 5 - 18 Karlbergshallen (KB-Hallen) 15
Omgång 18
2020-02-08 11:00 211001104 Västerås IBS - IBK Hallsta H3 5 - 6 e.förl. Kristiansborgshallen
2020-02-08 12:45 211001103 Tillberga IK Roosters H3 - Köpings IS Ung H3 12 - 9 Tillberga Sporthall
2020-02-08 13:00 211001105 IK Råby Västerås H3 - Skogsgymnastikens IBS H3 9 - 4 Råbyhallen
2020-02-08 16:00 211001108 IBK Sala H3 - Skälby IBK Ung H3 2 - 6 Sporthallen Lärkan
2020-02-08 16:30 211001106 Barkarö SK H3 - IBK Gurkstaden Västerås H3 3 - 4 e.förl. Kristiansborgshallen
2020-02-09 13:00 211001107 Sala IBF H3 - Knäppmora AIK H3 3 - 7 Sala Idrottshall
Omgång 19
2020-02-14 19:00 211001109 IBK Hallsta H3 - IK Råby Västerås H3 10 - 4 Nibblehallen
2020-02-14 19:00 211001111 Skogsgymnastikens IBS H3 - Tillberga IK Roosters H3 6 - 29 Frida Hansdotter Arena
2020-02-14 19:00 211001113 Skälby IBK Ung H3 - Knäppmora AIK H3 10 - 3 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2020-02-15 12:00 211001110 Köpings IS Ung H3 - Västerås IBS 2 - 9 Karlbergshallen (KB-Hallen) 15
2020-02-15 16:00 211001112 IBK Gurkstaden Västerås H3 - Sala IBF H3 7 - 4 Kristiansborgshallen
2020-02-16 15:00 211001114 IBK Sala H3 - Barkarö SK H3 8 - 3 Sporthallen Lärkan
Omgång 20
2020-02-21 19:00 211001117 Skogsgymnastikens IBS H3 - IBK Hallsta H3 0 - 15 Frida Hansdotter Arena
2020-02-22 12:00 211001120 Knäppmora AIK H3 - IBK Sala H3 8 - 9 Skinnskattebergs Sporthall
2020-02-22 13:00 211001116 IK Råby Västerås H3 - Köpings IS Ung H3 7 - 4 Råbyhallen
2020-02-23 11:00 211001115 Västerås IBS - Tillberga IK Roosters H3 5 - 13 Kristiansborgshallen
2020-02-23 16:00 211001118 Skälby IBK Ung H3 - IBK Gurkstaden Västerås H3 16 - 4 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2020-02-23 16:00 211001119 Sala IBF H3 - Barkarö SK H3 4 - 5 Sala Idrottshall
Omgång 21
2020-02-29 11:00 211001123 Västerås IBS - Skogsgymnastikens IBS H3 11 - 5 Kristiansborgshallen
2020-02-29 13:00 211001122 Tillberga IK Roosters H3 - IK Råby Västerås H3 9 - 7 Tillberga Sporthall
2020-02-29 16:30 211001125 Barkarö SK H3 - Skälby IBK Ung H3 2 - 25 Kristiansborgshallen
2020-03-01 10:00 211001121 Köpings IS Ung H3 - IBK Hallsta H3 5 - 19 Karlbergshallen (KB-Hallen) 15
2020-03-01 16:00 211001126 Sala IBF H3 - IBK Sala H3 3 - 5 Sala Idrottshall
2020-03-01 17:00 211001124 IBK Gurkstaden Västerås H3 - Knäppmora AIK H3 3 - 12 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
Omgång 22
2020-03-07 12:00 211001131 Knäppmora AIK H3 - Barkarö SK H3 10 - 11 Skinnskattebergs Sporthall
2020-03-07 13:00 211001129 IK Råby Västerås H3 - Västerås IBS 4 - 7 Råbyhallen
2020-03-08 12:00 211001128 IBK Hallsta H3 - Tillberga IK Roosters H3 7 - 8 e.förl. Nibblehallen
2020-03-08 12:00 211001130 IBK Sala H3 - IBK Gurkstaden Västerås H3 8 - 5 Sporthallen Lärkan
2020-03-08 16:00 211001132 Skälby IBK Ung H3 - Sala IBF H3 27 - 5 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2020-03-08 17:00 211001127 Skogsgymnastikens IBS H3 - Köpings IS Ung H3 15 - 1 Frida Hansdotter Arena

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis