Spelprogram - Pantamera Flickor Röd Medel Mellersta

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
FBI Tullinge (B) Martin Östman martin.ostman@gmail.com 070-573 46 37 Orange, Svart, Svart
Hammarby IF IBF grön vit, vit, vit
Hässelby SK IBK Röd, Svart, Svart
Högdalens AIS Svart, Svart, Svart
Ingarö IF Svart, Svart, Svart
Nacka Wallenstam IBK (A) Per Hammarlund per.hammarlund@seb.se 0760389605 Vit/svart/vit
Sköndals IK Blå, Svart, Svart
Täby FC (B) Carl Henrik Anderzén carlhenrik.anderzen@gmail.com 070-739 19 65 Vit, Vit, Vit
Värmdö IF Jonathan Cohen jonathan@cohen.se 070-698 26 26 Blå, Blå, Blå
Ängby IF Tomas Mattsson tomas.mattsson@svenskhandel.se 0706-983940 Grön/Vit/Grön
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2019-09-28 14:15 1 Sköndals IK - Hässelby SK IBK 2 - 2 Tony Verho, Mauricio Castillo Farstahallen 3
2019-09-29 11:00 1 Värmdö IF - FBI Tullinge (B) 1 - 9 Can Asal, Kevin Helly Värmdö sporthall
2019-09-29 11:45 1 Nacka Wallenstam IBK (A) - Hammarby IF IBF 0 - 3 Filippa Ekman, Amanda Torbjörner Ormingehallen
2019-09-29 15:15 1 Ängby IF - Högdalens AIS 2 - 4 Robert Milerud, Samuel Oreland Grimstahallen
2019-10-06 15:00 1 Täby FC (B) - Ingarö IF 4 - 5 Oscar Silverbratt, Johan Eklund Grindtorpshallen
Omgång 2
2019-10-05 09:45 2 FBI Tullinge (B) - Nacka Wallenstam IBK (A) 3 - 2 Johan Nima, Mattias Nordlund Tullingehallen
2019-10-05 13:15 2 Hammarby IF IBF - Ängby IF 1 - 5 Linnea Westerlund, Didrik Axen Sjöstadshallen
2019-10-05 13:15 2 Ingarö IF - Sköndals IK 4 - 1 Liam Kronkvist, Noah Hulin Ingarö Sporthall
2019-10-05 14:15 2 Hässelby SK IBK - Värmdö IF 3 - 5 Lukas Jellnor, Ricky Bagge Riddersvik
Omgång 3
2019-10-11 18:00 3 Värmdö IF - Sköndals IK 1 - 4 Daniel Mårtensson, Kevin Helly Värmdö sporthall
2019-10-12 15:15 3 Nacka Wallenstam IBK (A) - Hässelby SK IBK 5 - 1 Theodore Hurtig, Karl-Johan Leijon Järla Sporthall 25
2019-10-13 16:15 3 Ängby IF - FBI Tullinge (B) 0 - 4 Simon Righarts, Alexander Edehag Grimstahallen
2019-10-13 16:45 3 Täby FC (B) - Högdalens AIS 3 - 3 Mauricio Castillo, Hannes Hovmöller K-Rauta Arena
Omgång 4
2019-10-19 12:15 4 Hammarby IF IBF - Täby FC (B) 3 - 4 Joel Säve-Söderbergh, Jonathan Wallén Brobäck Sjöstadshallen
2019-10-20 12:15 4 Sköndals IK - Nacka Wallenstam IBK (A) 5 - 3 Daniel Mårtensson, Johnny Mikael Claesson Sköndalshallen
2019-10-20 12:15 4 Ingarö IF - Värmdö IF 5 - 0 Mattias Lönnborg, Johan Nima Värmdö sporthall
2019-12-15 13:45 4 Hässelby SK IBK - Ängby IF 2 - 1 Jacob Leijon, Daniel Bäckner Hässelbyhallen
Omgång 5
2019-10-26 09:15 5 Högdalens AIS - Ingarö IF 4 - 3 Johnny Mikael Claesson, Mauricio Castillo Högdalshallen
2019-10-26 12:45 5 Täby FC (B) - FBI Tullinge (B) 3 - 3 Patrik Larsson, Tim Svensson K-Rauta Arena
2019-10-27 18:30 5 Ängby IF - Sköndals IK 1 - 3 Totte Hallgren, Robert Milerud Grimstahallen
2019-12-08 15:00 5 Nacka Wallenstam IBK (A) - Värmdö IF 2 - 3 Johan Ståhl, Anton Zaitsev Myrsjöskolan
Omgång 6
2019-11-09 12:15 6 Ingarö IF - Nacka Wallenstam IBK (A) 5 - 1 Anton Zaitsev, Mario Mallengren Ingarö Sporthall
2019-11-09 14:00 6 Hässelby SK IBK - Täby FC (B) 1 - 3 Zana Guzel, Lars Sundlöf Riddersvik
2019-11-10 13:15 6 Värmdö IF - Ängby IF 0 - 7 Osama Abaied, Zana Guzel Värmdö sporthall
2019-11-22 18:15 6 Hammarby IF IBF - Högdalens AIS 1 - 3 Johan Nima, Kevin Helly Sjöstadshallen
Omgång 7
2019-11-16 15:00 7 Högdalens AIS - FBI Tullinge (B) 6 - 3 Michael Hillblom, Alexander Rosén Högdalshallen
2019-11-16 18:00 7 Hammarby IF IBF - Ingarö IF 3 - 4 Johan Hessing, Sadjad Nima Sjöstadshallen
2019-11-17 09:00 7 Täby FC (B) - Sköndals IK 2 - 3 Oscar Silverbratt, Fredrik Bokström K-Rauta Arena
2019-11-17 16:00 7 Ängby IF - Nacka Wallenstam IBK (A) 2 - 2 Amanda Torbjörner, Lisa Dahl Grimstahallen
Omgång 8
2019-11-23 11:15 8 Ingarö IF - Ängby IF 3 - 2 Anton Zaitsev, Mats Andersson Ingarö Sporthall
2019-11-23 12:15 8 FBI Tullinge (B) - Hammarby IF IBF 1 - 3 Johan Hessing, Sadjad Nima Tullingehallen
2019-11-24 12:30 8 Värmdö IF - Täby FC (B) 0 - 2 Noah Hulin, Johan Ståhl Värmdö sporthall
2019-11-24 17:30 8 Hässelby SK IBK - Högdalens AIS 4 - 5 Ricky Bagge, Anton Fritshammar Hässelbyhallen
Omgång 9
2019-11-30 11:15 9 FBI Tullinge (B) - Ingarö IF 3 - 3 Sadjad Nima, Mauricio Castillo Tullingehallen
2019-11-30 13:30 9 Högdalens AIS - Sköndals IK 3 - 3 Jonathan Wallén Brobäck, Joel Säve-Söderbergh Högdalshallen
2019-11-30 13:45 9 Hammarby IF IBF - Hässelby SK IBK 3 - 2 Wilmer Axén, Kevin Helly Sjöstadshallen
2019-12-01 11:30 9 Täby FC (B) - Nacka Wallenstam IBK (A) 1 - 6 Jonas Jatko, Oscar Uhlir K-Rauta Arena
Omgång 10
2019-12-07 11:45 10 Högdalens AIS - Värmdö IF 1 - 1 Johnny Mikael Claesson, Osama Abaied Högdalshallen
2019-12-08 13:15 10 Sköndals IK - Hammarby IF IBF 2 - 5 Malva Sölvemark, Anton Forsell Sköndalshallen
2019-12-08 15:15 10 Ängby IF - Täby FC (B) 4 - 4 Lars Sundlöf, Christian Ljunggren Grimstahallen
2020-01-26 11:00 10 Hässelby SK IBK - FBI Tullinge (B) 2 - 8 Aida Jönsson, Oscar Olsson Berglund Stora Mossen 1
Omgång 11
2019-12-14 10:45 11 Högdalens AIS - Nacka Wallenstam IBK (A) 5 - 1 Adam Lönnborg, Mattias Lönnborg Högdalshallen
2019-12-14 12:00 11 FBI Tullinge (B) - Sköndals IK 3 - 1 Martin Claësson, Viking Claësson Tullingehallen
2019-12-14 12:45 11 Hässelby SK IBK - Ingarö IF 1 - 3 Gustav Fohlstedt, Felix Wennerstein Hässelbyhallen
2019-12-14 19:30 11 Hammarby IF IBF - Värmdö IF 3 - 2 ****** ******, Paulina Thunvall Skanstullshallen
Omgång 12
2020-01-11 10:00 12 Hammarby IF IBF - Nacka Wallenstam IBK (A) 9 - 3 Linnea Westerlund, Lars Sundlöf Sjöstadshallen
2020-01-11 10:00 12 Ingarö IF - Täby FC (B) 7 - 2 Kari Malmros, Anton Fritshammar Ingarö Sporthall
2020-01-11 10:30 12 Högdalens AIS - Ängby IF 1 - 2 Jonathan Wallén Brobäck, Johnny Mikael Claesson Högdalshallen
2020-01-11 11:15 12 Hässelby SK IBK - Sköndals IK 3 - 3 Joshua Axelsson, Emilia Tuomela Hässelbyhallen
2020-01-11 13:30 12 FBI Tullinge (B) - Värmdö IF 6 - 2 Thomas Gjutarenäfve, Karl-Johan Leijon Botkyrkahallen
Omgång 13
2020-01-18 14:15 13 Värmdö IF - Hässelby SK IBK 3 - 3 Adam Lindell, Eskil Simonsen Värmdö sporthall
2020-01-18 17:00 13 Nacka Wallenstam IBK (A) - FBI Tullinge (B) 1 - 6 Christoffer Castwall, Annie Mattsson Myrsjöskolan
2020-01-19 14:15 13 Ängby IF - Hammarby IF IBF 4 - 4 Robert Milerud, Niclas Andersson Grimstahallen
2020-01-19 14:30 13 Sköndals IK - Ingarö IF 4 - 3 Ida Sandberg, Johnny Mikael Claesson Sköndalshallen
Omgång 14
2020-01-25 10:15 14 Högdalens AIS - Täby FC (B) 7 - 2 Elias Englund, Joel Säve-Söderbergh Högdalshallen
2020-01-25 11:30 14 FBI Tullinge (B) - Ängby IF 3 - 6 Aarre Hietanen, Rebecka Edin Tullingehallen
2020-01-25 15:15 14 Hässelby SK IBK - Nacka Wallenstam IBK (A) 3 - 0 Ricky Bagge, Jan Lingemark Hässelbyhallen
2020-01-26 12:15 14 Sköndals IK - Värmdö IF 1 - 4 Oscar Forstadius, Erik Hellgren Sköndalshallen
Omgång 15
2020-01-31 19:45 15 Nacka Wallenstam IBK (A) - Sköndals IK 4 - 5 Sezgin Youmer, Samu Ojanen Ormingehallen
2020-02-02 09:15 15 Värmdö IF - Ingarö IF 0 - 6 Osama Abaied, Johan Ståhl Värmdö sporthall
2020-02-02 10:30 15 Täby FC (B) - Hammarby IF IBF 2 - 5 Johnny Mikael Claesson, Jakob Iskander K-Rauta Arena
2020-02-02 20:15 15 Ängby IF - Hässelby SK IBK 4 - 4 Robert Vangeus, Imtiaz Karim Grimstahallen
Omgång 16
2020-02-08 11:15 16 Värmdö IF - Nacka Wallenstam IBK (A) 4 - 3 Niclas Andersson, Sadjad Nima Värmdö sporthall
2020-02-08 18:00 16 FBI Tullinge (B) - Täby FC (B) 6 - 3 Fredrik Hallenberg, Zana Guzel Tullingehallen
2020-02-09 12:00 16 Sköndals IK - Ängby IF 1 - 3 Max Sjöberg, Malva Sölvemark Sköndalshallen
2020-02-09 14:15 16 Ingarö IF - Högdalens AIS 1 - 4 Carl Brorsson, Martin Johansson Värmdö sporthall
Omgång 17
2020-02-08 15:00 17 Högdalens AIS - Hammarby IF IBF 5 - 3 Tommy Egman, Tuva Egman Telefonplanshallen
2020-02-15 14:30 17 Nacka Wallenstam IBK (A) - Ingarö IF 3 - 3 Mats Andersson, Daniel Bjerdahl Järla Sporthall
2020-02-16 11:45 17 Täby FC (B) - Hässelby SK IBK 1 - 1 Bjarne Hekkelstrand, Theodore Idevall K-Rauta Arena
2020-03-07 15:30 17 Ängby IF - Värmdö IF 2 - 1 Kevin Helly, Mats Andersson Värmdö sporthall
Omgång 18
18 Nacka Wallenstam IBK (A) - Ängby IF Myrsjöskolan
18 Ingarö IF - Hammarby IF IBF Ingarö Sporthall
2020-02-29 11:30 18 FBI Tullinge (B) - Högdalens AIS 4 - 1 Kent Budell, Martin Åkesson Tullingehallen
2020-03-01 10:00 18 Sköndals IK - Täby FC (B) 3 - 2 Amanda Torbjörner, Filippa Ekman Sköndalshallen 51
Omgång 19
2020-03-07 11:00 19 Hammarby IF IBF - FBI Tullinge (B) 1 - 4 Asta Hansson, Kim Vulic Sjöstadshallen
2020-03-07 11:30 19 Högdalens AIS - Hässelby SK IBK 4 - 4 Karl-Johan Leijon, Thomas Gjutarenäfve Högdalshallen
2020-03-08 13:15 19 Ängby IF - Ingarö IF 3 - 5 Hugo Dandanell, Alexander Edehag Grimstahallen
2020-03-08 14:00 19 Täby FC (B) - Värmdö IF 2 - 3 Johan Nima, Alexander Hellström Grindtorpshallen
Omgång 20
20 Nacka Wallenstam IBK (A) - Täby FC (B) Järla Sporthall
20 Sköndals IK - Högdalens AIS Sköndalshallen
20 Hässelby SK IBK - Hammarby IF IBF Hässelbyhallen
20 Ingarö IF - FBI Tullinge (B) Ingarö Sporthall
Omgång 21
21 Täby FC (B) - Ängby IF K-Rauta Arena
21 FBI Tullinge (B) - Hässelby SK IBK Tullingehallen
21 Hammarby IF IBF - Sköndals IK Sjöstadshallen
21 Värmdö IF - Högdalens AIS Värmdö sporthall
Omgång 22
22 Nacka Wallenstam IBK (A) - Högdalens AIS Järla Sporthall
22 Värmdö IF - Hammarby IF IBF Värmdö sporthall
22 Ingarö IF - Hässelby SK IBK Ingarö Sporthall
2020-03-08 17:00 22 Sköndals IK - FBI Tullinge (B) 3 - 3 Daniel Mårtensson, Shabbir Ahmed Sköndalshallen 125

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis