Spelprogram - Pantamera Pojkar Mörkröd Medel C

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Djurgårdens IF IBS (A) Fredrik Jellby fredrik.jellby@difibs.se 070-8202129 Blårandig/Mörkblå/Ljusblåa
Farsta IBK (B) Kristina Möller kri.v.mol@gmail.com Svart, Svart, Svart
Ingarö IF Roger Ghiselli roger.ghiselli@regeringskansliet.se 0709496864 Svart/svart/svart
Nacka Wallenstam IBK (A) Robin Dunlop robin@klockstigen.com 0707287739 Vit, Svart, Vit
Sköndals IK Fatima Andic fatima_andic@hotmail.com 0707453441 Blå/Svart/Svart
Älta IF Niklas Falk nikkefalk@gmail.com 0721-731 344 Svart, svart, svart
Älvsjö AIK IBF Ann Gebeyehu Jansson ann.gebeyehu27@gmail.com 0706160921 blå/blå/blå
Örby IS Anna Ekstam ekstam78@gmail.com 072-7263888 Röd
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2019-09-28 11:30 1 Älvsjö AIK IBF - Djurgårdens IF IBS (A) 1 - 4 Alexander Rosén, Shabbir Ahmed Sätrahallen
2019-09-29 14:15 1 Nacka Wallenstam IBK (A) - Farsta IBK (B) 3 - 3 Felix Fernström, Daniel Bjerdahl Ormingehallen
2019-10-05 17:15 1 Örby IS - Älta IF 6 - 1 Erik Hellgren, Erik Palmertz Farstahallen 1
2019-10-09 19:30 1 Ingarö IF - Sköndals IK 4 - 1 Fredrik Berglund Sonesson, Sezgin Youmer Ingarö Sporthall
Omgång 2
2019-10-06 17:45 2 Sköndals IK - Älvsjö AIK IBF 2 - 1 Alexander Rosén, Sam Varahram Sköndalshallen
2019-10-12 16:00 2 Djurgårdens IF IBS (A) - Örby IS 6 - 2 Oscar Olsson Berglund, Roland Nester Hjorthagshallen
2019-11-21 20:00 2 Farsta IBK (B) - Ingarö IF 2 - 5 Imtiaz Karim, Erik Nyman Grantomtahallen
Omgång 3
2019-10-18 19:45 3 Nacka Wallenstam IBK (A) - Älta IF 6 - 3 Daniel Karlsson, Tobias Jansson Ormingehallen
2019-10-19 16:00 3 Älvsjö AIK IBF - Farsta IBK (B) 5 - 2 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Sätrahallen
2019-10-20 16:00 3 Sköndals IK - Djurgårdens IF IBS (A) 3 - 5 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Sköndalshallen
Omgång 4
2019-10-26 11:45 4 Örby IS - Nacka Wallenstam IBK (A) 1 - 3 Max Sjöberg, Martin Claësson Högdalshallen
2019-10-26 14:00 4 Farsta IBK (B) - Sköndals IK 1 - 5 Magnus Eriksson, Niclas Woxmark Farstahallen 3
2019-10-26 17:00 4 Älta IF - Ingarö IF 2 - 6 Alexander Rosén, Anthon Rosén Järla Sporthall
Omgång 5
2019-11-07 20:00 5 Ingarö IF - Örby IS 3 - 5 Max Sjöberg, Mauricio Castillo Grantomtahallen
2019-11-16 10:30 5 Farsta IBK (B) - Djurgårdens IF IBS (A) 0 - 16 Niclas Woxmark, Kim Svedberg Farstahallen 1
2019-11-16 16:00 5 Älvsjö AIK IBF - Älta IF 7 - 2 Sezgin Youmer, Osama Abaied Sätrahallen
Omgång 6
2019-11-23 11:00 6 Örby IS - Älvsjö AIK IBF 1 - 1 Daniel Bjerdahl, Christian Ljunggren Högdalshallen
2019-11-23 14:15 6 Älta IF - Sköndals IK 5 - 1 Wilmer Axén, Stefano Bianque Järla Sporthall
2019-11-23 15:15 6 Djurgårdens IF IBS (A) - Nacka Wallenstam IBK (A) 10 - 1 Johnny Mikael Claesson, Åsa Gustavsson Hjorthagshallen
Omgång 7
2019-11-30 09:15 7 Farsta IBK (B) - Älta IF 5 - 4 Robert Vangeus, Theodore Hurtig Farstahallen 1
2019-12-01 15:30 7 Sköndals IK - Örby IS 2 - 2 Didrik Axen, Wilmer Axén Sköndalshallen
2019-12-05 20:00 7 Ingarö IF - Nacka Wallenstam IBK (A) 1 - 6 Adam Lindell, Anton Fritshammar Grantomtahallen
Omgång 8
2019-12-07 13:15 8 Djurgårdens IF IBS (A) - Ingarö IF 4 - 3 Lukas Jellnor, Wilmer Jonsson Hjorthagshallen
2019-12-07 14:15 8 Örby IS - Farsta IBK (B) 5 - 2 Osama Abaied, Erik Nyman Högdalshallen
2019-12-07 17:30 8 Nacka Wallenstam IBK (A) - Älvsjö AIK IBF 2 - 1 Aarre Hietanen, Wilmer Axén Myrsjöskolan
Omgång 9
2019-12-14 12:30 9 Älvsjö AIK IBF - Ingarö IF 0 - 4 Sadjad Nima, Johan Hessing Sätrahallen
2019-12-14 13:15 9 Älta IF - Djurgårdens IF IBS (A) 6 - 12 Daniel Mårtensson, Wilmer Axén Järla Sporthall
2019-12-15 12:15 9 Sköndals IK - Nacka Wallenstam IBK (A) 4 - 4 Wilmer Axén, Didrik Axen Sköndalshallen
Omgång 10
2020-01-11 14:15 10 Älta IF - Örby IS 4 - 7 Kevin Helly, Anton Zaitsev Järla Sporthall
2020-01-11 15:15 10 Djurgårdens IF IBS (A) - Älvsjö AIK IBF 3 - 1 Johnny Mikael Claesson, Noel Akdemir Hjorthagshallen
2020-01-11 15:30 10 Farsta IBK (B) - Nacka Wallenstam IBK (A) 3 - 8 Petra Dynesius, Fredrik Landin Farstahallen 1
2020-01-12 14:45 10 Sköndals IK - Ingarö IF 5 - 3 Kari Malmros, Bjarne Hekkelstrand Sköndalshallen
Omgång 11
2020-01-18 15:30 11 Älvsjö AIK IBF - Sköndals IK 0 - 4 Martin Claësson, Mario Mallengren Kämpetorpshallen 1
2020-01-22 18:15 11 Ingarö IF - Farsta IBK (B) 10 - 3 Mikael Ferneback, Tobias Jansson Ingarö Sporthall
2020-02-11 20:15 11 Örby IS - Djurgårdens IF IBS (A) 2 - 4 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Kämpetorpshallen 1
Omgång 12
2020-02-01 14:15 12 Djurgårdens IF IBS (A) - Sköndals IK 7 - 3 Simon Righarts, Wilmer Jonsson Hjorthagshallen
2020-02-01 16:45 12 Älta IF - Nacka Wallenstam IBK (A) 1 - 4 Wilmer Axén, Didrik Axen Järla Sporthall
2020-02-01 17:30 12 Farsta IBK (B) - Älvsjö AIK IBF 7 - 7 Thomas Gjutarenäfve, Karl-Johan Leijon Farstahallen 4
Omgång 13
2020-02-08 12:45 13 Ingarö IF - Älta IF 9 - 2 Filip Öhman, Adam Lindell Ingarö Sporthall
2020-02-09 13:30 13 Nacka Wallenstam IBK (A) - Örby IS 6 - 0 Björn Landin, Roland Nester Ormingehallen
2020-02-09 14:30 13 Sköndals IK - Farsta IBK (B) 6 - 0 Shabbir Ahmed, Johnny Mikael Claesson Sköndalshallen
Omgång 14
2020-02-15 11:45 14 Örby IS - Ingarö IF 3 - 4 Sam Varahram, Per Sundvall Högdalshallen
2020-02-15 15:00 14 Djurgårdens IF IBS (A) - Farsta IBK (B) 0 - 4 Simon Righarts, Imtiaz Karim Hjorthagshallen
2020-02-15 15:45 14 Älta IF - Älvsjö AIK IBF 5 - 2 Anton Zaitsev, Mats Andersson Järla Sporthall
Omgång 15
2020-03-07 17:45 15 Älvsjö AIK IBF - Örby IS 5 - 3 Max Hellström, Malva Sölvemark Kämpetorpshallen 1
2020-03-08 12:15 15 Nacka Wallenstam IBK (A) - Djurgårdens IF IBS (A) 4 - 9 Johannes Ekenberg, Martin Eriksson Ormingehallen
2020-03-08 12:15 15 Sköndals IK - Älta IF 10 - 1 Jonathan Wallén Brobäck, Elias Englund Sköndalshallen
Omgång 16
16 Nacka Wallenstam IBK (A) - Ingarö IF Ormingehallen
16 Örby IS - Sköndals IK Högdalshallen
16 Älta IF - Farsta IBK (B) Järla Sporthall
Omgång 17
17 Älvsjö AIK IBF - Nacka Wallenstam IBK (A) Kämpetorpshallen 1
17 Ingarö IF - Djurgårdens IF IBS (A) Ingarö Sporthall
17 Farsta IBK (B) - Örby IS Farstahallen 3
Omgång 18
18 Ingarö IF - Älvsjö AIK IBF Ingarö Sporthall
18 Nacka Wallenstam IBK (A) - Sköndals IK Ormingehallen
18 Djurgårdens IF IBS (A) - Älta IF Hjorthagshallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis