Spelprogram - Herrar veteraner division 1

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
FBI Tullinge (A) Christer Lycke christerlycke@hotmail.com 0733-52 51 86 Orange, Svart, Svart
Hammarby IF IBF (A) Markus Karlsmyr mkarlsmyr73@gmail.com +46 70 9890919 Grönvit/vit/vit
IBF Offensiv Lidingö Marcus Ehrenpreis marcus_ehrenpreis@hotmail.com 0732771637 Blå/blå/blå
Nacka Wallenstam IBK Mikael Staremo mikael.staremo@hotmail.com 0707973325 Vit,svart,vit
Nyboda IBK Röd, Svart, Svart
Skogås/Trångsunds IBK (A) Robert Eriksson info@reservice.se 0737619267 Blå/Blå/Blå
Täby FC (A) Jörgen Lundbeck jorgen.lundbeck@gmail.com 0767209078 Vit/Vit/Vit
Töjnan IBK Gul, Svart, Svart
Västerhaninge IBK Conny Johansson bajenconny@hotmail.com 0736857176 Blå/Svart/Svart
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
1 Täby FC (A) - Nyboda IBK Grindtorpshallen
2019-09-21 16:00 1 FBI Tullinge (A) - Västerhaninge IBK 5 - 5 Ola Bigestans, Robin Vall Tullingehallen 15
2019-09-22 13:00 1 Töjnan IBK - Skogås/Trångsunds IBK (A) 4 - 9 Michael Leimer, Lars Sundlöf Arena Satelliten
2019-09-22 15:45 1 Nacka Wallenstam IBK - IBF Offensiv Lidingö 7 - 5 Tobias Jansson, Mikael Ferneback Ormingehallen
Omgång 2
2019-10-02 20:45 2 IBF Offensiv Lidingö - Töjnan IBK 5 - 7 Johan Eklund, Anton Fritshammar Bodals Bollhall
2019-10-05 17:00 2 Västerhaninge IBK - Nacka Wallenstam IBK 11 - 3 Jonas Jatko, Daniel Karlsson Åbyhallen
2019-10-05 19:30 2 Hammarby IF IBF (A) - Täby FC (A) 4 - 5 Didrik Axen, Jonas Jatko Sjöstadshallen
2019-10-06 11:30 2 Nyboda IBK - FBI Tullinge (A) 7 - 4 Fredrik Berglund Sonesson, Erik Palmertz Råstaparkhallen
Omgång 3
2019-10-13 18:00 3 Täby FC (A) - Skogås/Trångsunds IBK (A) 3 - 3 Imtiaz Karim, Sampo Friberg Grindtorpshallen
2019-10-13 20:00 3 FBI Tullinge (A) - Hammarby IF IBF (A) 7 - 2 Mikael Ferneback, Tobias Jansson Tullingehallen 25
2019-10-20 19:15 3 Nacka Wallenstam IBK - Nyboda IBK Osama Abaied, Zana Guzel Ormingehallen
2019-11-30 17:00 3 Västerhaninge IBK - IBF Offensiv Lidingö Åbyhallen
Omgång 4
2019-10-27 11:30 4 Skogås/Trångsunds IBK (A) - FBI Tullinge (A) Karl-Johan Leijon, Martin Claësson Skogåshallen
2019-10-27 12:15 4 Hammarby IF IBF (A) - Nacka Wallenstam IBK Jakob Nima, Aldin Imamovic Sjöstadshallen
2019-10-27 12:15 4 Nyboda IBK - Västerhaninge IBK Magnus Westerberg, Imtiaz Karim Råstaparkhallen
2019-10-27 16:30 4 Töjnan IBK - Täby FC (A) Martin Eriksson, Magnus Johansson Arena Satelliten
Omgång 5
2019-11-02 17:00 5 Västerhaninge IBK - Hammarby IF IBF (A) Åbyhallen
2019-11-02 17:30 5 FBI Tullinge (A) - Töjnan IBK Tullingehallen
2019-11-03 11:30 5 Nyboda IBK - IBF Offensiv Lidingö Råstaparkhallen
2019-11-03 15:00 5 Nacka Wallenstam IBK - Skogås/Trångsunds IBK (A) Ormingehallen
Omgång 6
2019-11-09 17:45 6 Hammarby IF IBF (A) - Nyboda IBK Sjöstadshallen
2019-11-13 20:45 6 IBF Offensiv Lidingö - Täby FC (A) Bodals Bollhall
2019-11-17 15:30 6 Töjnan IBK - Nacka Wallenstam IBK Arena Satelliten
2019-11-17 15:30 6 Skogås/Trångsunds IBK (A) - Västerhaninge IBK Skogåshallen
Omgång 7
2019-11-23 16:30 7 Västerhaninge IBK - Töjnan IBK Åbyhallen
2019-11-23 19:15 7 Hammarby IF IBF (A) - IBF Offensiv Lidingö Sjöstadshallen
2019-11-24 11:30 7 Nyboda IBK - Skogås/Trångsunds IBK (A) Råstaparkhallen
2019-11-24 20:00 7 FBI Tullinge (A) - Täby FC (A) Tullingehallen
Omgång 8
2019-11-27 20:45 8 IBF Offensiv Lidingö - FBI Tullinge (A) Bodals Bollhall
2019-11-29 18:45 8 Täby FC (A) - Nacka Wallenstam IBK Hägerneholmshallen
2019-11-30 15:00 8 Skogås/Trångsunds IBK (A) - Hammarby IF IBF (A) Skogåshallen
2019-12-01 15:00 8 Töjnan IBK - Nyboda IBK Arena Satelliten
Omgång 9
2019-12-07 12:45 9 Skogås/Trångsunds IBK (A) - IBF Offensiv Lidingö Skogåshallen
2019-12-07 15:15 9 Hammarby IF IBF (A) - Töjnan IBK Sjöstadshallen
2019-12-07 15:45 9 Västerhaninge IBK - Täby FC (A) Åbyhallen
2019-12-08 18:30 9 Nacka Wallenstam IBK - FBI Tullinge (A) Ormingehallen
Omgång 10
2020-01-08 20:45 10 IBF Offensiv Lidingö - Nacka Wallenstam IBK Bodals Bollhall
2020-01-11 14:00 10 Västerhaninge IBK - FBI Tullinge (A) Åbyhallen
2020-01-12 10:00 10 Nyboda IBK - Täby FC (A) Råstaparkhallen
2020-01-12 13:15 10 Skogås/Trångsunds IBK (A) - Töjnan IBK Skogåshallen
Omgång 11
2020-01-19 17:30 11 Töjnan IBK - IBF Offensiv Lidingö Arena Satelliten
2020-01-19 18:00 11 Täby FC (A) - Hammarby IF IBF (A) Hägerneholmshallen
2020-01-19 19:30 11 Nacka Wallenstam IBK - Västerhaninge IBK Ormingehallen
2020-01-19 20:00 11 FBI Tullinge (A) - Nyboda IBK Tullingehallen
Omgång 12
2020-01-29 20:45 12 IBF Offensiv Lidingö - Västerhaninge IBK Bodals Bollhall
2020-02-01 17:45 12 Hammarby IF IBF (A) - FBI Tullinge (A) Sjöstadshallen
2020-02-02 11:15 12 Skogås/Trångsunds IBK (A) - Täby FC (A) Skogåshallen
2020-02-02 11:30 12 Nyboda IBK - Nacka Wallenstam IBK Råstaparkhallen
Omgång 13
2020-02-08 17:00 13 Nacka Wallenstam IBK - Hammarby IF IBF (A) Myrsjöskolan
2020-02-08 17:15 13 Västerhaninge IBK - Nyboda IBK Åbyhallen
2020-02-08 19:30 13 FBI Tullinge (A) - Skogås/Trångsunds IBK (A) Tullingehallen
2020-02-09 17:45 13 Täby FC (A) - Töjnan IBK Grindtorpshallen
Omgång 14
2020-02-19 20:45 14 IBF Offensiv Lidingö - Nyboda IBK Bodals Bollhall
2020-02-22 17:15 14 Hammarby IF IBF (A) - Västerhaninge IBK Sjöstadshallen
2020-02-23 12:30 14 Skogås/Trångsunds IBK (A) - Nacka Wallenstam IBK Skogåshallen
2020-02-23 18:00 14 Töjnan IBK - FBI Tullinge (A) Arena Satelliten
Omgång 15
2020-02-29 13:15 15 Västerhaninge IBK - Skogås/Trångsunds IBK (A) Åbyhallen
2020-03-01 11:30 15 Nyboda IBK - Hammarby IF IBF (A) Råstaparkhallen
2020-03-01 15:30 15 Nacka Wallenstam IBK - Töjnan IBK Ormingehallen
2020-03-01 16:00 15 Täby FC (A) - IBF Offensiv Lidingö Hägerneholmshallen
Omgång 16
2020-03-04 20:45 16 IBF Offensiv Lidingö - Hammarby IF IBF (A) Bodals Bollhall
2020-03-08 14:00 16 Skogås/Trångsunds IBK (A) - Nyboda IBK Skogåshallen
2020-03-08 17:15 16 Töjnan IBK - Västerhaninge IBK Arena Satelliten
2020-03-08 17:45 16 Täby FC (A) - FBI Tullinge (A) Grindtorpshallen
Omgång 17
2020-03-14 16:15 17 Nacka Wallenstam IBK - Täby FC (A) Myrsjöskolan
2020-03-15 09:00 17 Nyboda IBK - Töjnan IBK Råstaparkhallen
2020-03-15 19:30 17 Hammarby IF IBF (A) - Skogås/Trångsunds IBK (A) Sjöstadshallen
2020-03-15 20:00 17 FBI Tullinge (A) - IBF Offensiv Lidingö Tullingehallen
Omgång 18
2020-03-18 20:45 18 IBF Offensiv Lidingö - Skogås/Trångsunds IBK (A) Bodals Bollhall
2020-03-21 19:30 18 FBI Tullinge (A) - Nacka Wallenstam IBK Tullingehallen
2020-03-22 14:00 18 Täby FC (A) - Västerhaninge IBK Hägerneholmshallen
2020-03-22 17:00 18 Töjnan IBK - Hammarby IF IBF (A) Arena Satelliten

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis