Spelprogram - Pantamera Flickor Blå Medel-Svår Norra

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Bele Barkarby IF IBF Charlotte Walter charlotte.walter@hotmail.com 0733267274 Svart/Svart/Svart
Bro IK VIT, BLÅ, VIT
Enebybergs IF Mikael Romson mikael.romson@gmail.com 0707321388 Lila/vit/lila
Rotebro IS IBK Maria Rignér maria.rigner@gmail.com 070-4228633 Blå/Blå/Vit
Täby FC (A) Ann Gysell ann.gysell@gmail.com 0704673151 Vit, Vit, Vit
Vallentuna IBK Per Jernberg perjernis@hotmail.se Svart, Svart, Svart
Vaxholms IBF Fredrik Hedqvist fredrik.hedqvist@piab.com 076-7244458 Svart/Svart/Svart
Väsby AIK (A) Andreas Sjöblom sjoblom78@gmail.com 073-040 89 05 Röd/Röd/Vit
Väsby AIK (B) Andreas Sjöblom sjoblom78@gmail.com 073-040 89 05 Röd/Röd/Vit
Åkersberga IBF Gunilla Erlandsson erlandsson.gunilla@gmail.com 072-5516859 Orange, Svart, Orange
Ängby IF (B) Grön, Vit, Grön
Spelprogram
Tid Omgång Match Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
1 Bro IK - Vaxholms IBF
2019-09-28 10:00 1 Vallentuna IBK - Rotebro IS IBK Adam Sundbom, Simon Fröberg Hammarbackens Sporthall
2019-09-28 12:00 1 Väsby AIK (A) - Enebybergs IF Jonatan Svahn, Richard Jonsson Väsby skolan
2019-09-28 14:00 1 Väsby AIK (B) - Bele Barkarby IF IBF Mimma Spasic, Magnus Johnsson Smedsgärdshallen
2019-09-29 14:00 1 Åkersberga IBF - Täby FC (A) Ludwig Idevall, Jakob Iskander Skärgårdsstadshallen
Omgång 2
2019-10-06 10:00 2 Rotebro IS IBK - Bro IK Carl Theorén, Jonas Vedin Rotebrohallen (Nya)
2019-10-06 12:00 2 Täby FC (A) - Väsby AIK (B) , Oscar Silverbratt Grindtorpshallen
2019-10-06 12:00 2 Bele Barkarby IF IBF - Vallentuna IBK Ricky Bagge, Martin Hjelmberg Björkebyhallen
2019-10-06 13:00 2 Ängby IF (B) - Väsby AIK (A) Ludwig Idevall, Annie Mattsson Grimstahallen
2019-10-06 17:15 2 Enebybergs IF - Åkersberga IBF Anton Fritshammar, Alice Fritshammar Danderyds Gymnasium
Omgång 3
2019-10-12 11:15 3 Vallentuna IBK - Täby FC (A) Lucas Edberg, Jan Lingemark Hammarbackens Sporthall
2019-10-12 14:00 3 Väsby AIK (A) - Vaxholms IBF Carl Theorén, Andreas Theorén Väsby skolan
2019-10-13 11:30 3 Bele Barkarby IF IBF - Rotebro IS IBK Matilda Jennersjö, Linnea Gribe Björkebyhallen
2019-10-13 15:15 3 Åkersberga IBF - Ängby IF (B) Isabelle Lassfolk, Peter Lassfolk Åkersberga Sporthall A
2019-11-09 14:30 3 Väsby AIK (B) - Enebybergs IF Niclas Andersson, Rikard Söderlund Väsby skolan
Omgång 4
2019-10-19 13:30 4 Vaxholms IBF - Åkersberga IBF Mats Järnmark, Imtiaz Karim Vaxholm innebandyhallen
2019-10-19 14:00 4 Täby FC (A) - Bele Barkarby IF IBF Loke Astlin Strömberg, Jacob Appeltofft Grindtorpshallen
2019-10-20 11:00 4 Ängby IF (B) - Väsby AIK (B) Amanda Torbjörner, Filippa Ekman Grimstahallen
2019-10-20 13:00 4 Bro IK - Väsby AIK (A) Sebastian Johansson, Sam Robertsson Bro Sporthall
2019-10-20 17:15 4 Enebybergs IF - Vallentuna IBK Max Hasselrot, Johan Nima Danderyds Gymnasium
Omgång 5
2019-10-26 10:00 5 Väsby AIK (B) - Vaxholms IBF Lars Reuterhagen, Magnus Johnsson Smedsgärdshallen
2019-10-26 12:00 5 Vallentuna IBK - Ängby IF (B) Niclas Andersson, Ida Nedin Hammarbackens Sporthall
2019-10-27 10:15 5 Åkersberga IBF - Bro IK Oscar Uhlir, Magnus Johnsson Åkersberga Sporthall A
2019-10-27 12:00 5 Bele Barkarby IF IBF - Enebybergs IF Martin Hjelmberg, Elliot Karlsson Björkebyhallen
2019-10-27 13:00 5 Täby FC (A) - Rotebro IS IBK Mats Järnmark, Max Hasselrot Grindtorpshallen
Omgång 6
2019-11-09 08:45 6 Rotebro IS IBK - Väsby AIK (A) Carl Theorén, Jonas Vedin Rotebrohallen (Nya)
2019-11-10 13:00 6 Bro IK - Väsby AIK (B) Sezgin Youmer, Mimma Spasic Bro Sporthall
2019-11-10 13:45 6 Vaxholms IBF - Vallentuna IBK Lars Samuelsson, Simon Fröberg Vaxholm innebandyhallen
2019-11-10 14:15 6 Ängby IF (B) - Bele Barkarby IF IBF Elliot Karlsson, Marcus Höök Grimstahallen
2019-11-10 18:15 6 Enebybergs IF - Täby FC (A) Mario Mallengren, Mimma Spasic Danderyds Gymnasium
Omgång 7
2019-11-16 10:00 7 Vallentuna IBK - Bro IK Max Åstrand, Moa Holm Hammarbackens Sporthall
2019-11-16 14:00 7 Täby FC (A) - Ängby IF (B) Lars Reuterhagen, Mats Järnmark Grindtorpshallen
2019-11-17 09:30 7 Bele Barkarby IF IBF - Vaxholms IBF Isac Krona, Robin Lidmyr Björkebyhallen
2019-11-17 15:15 7 Åkersberga IBF - Väsby AIK (A) Oscar Olsson Berglund, Aida Jönsson Åkersberga Sporthall A
2019-11-17 17:15 7 Enebybergs IF - Rotebro IS IBK Tindra Henriksson, Saga Emtell Danderyds Gymnasium
Omgång 9
2019-11-30 09:15 9 Väsby AIK (B) - Åkersberga IBF Ken Johansson, Lars Reuterhagen Smedsgärdshallen
2019-11-30 12:00 9 Vallentuna IBK - Väsby AIK (A) Carl Theorén, Andreas Theorén Hammarbackens Sporthall
2019-12-01 12:00 9 Täby FC (A) - Bro IK Simon Fröberg, Max Hasselrot Grindtorpshallen
2019-12-01 13:00 9 Ängby IF (B) - Rotebro IS IBK Elliot Karlsson, Marcus Höök Grimstahallen
2019-12-01 14:15 9 Enebybergs IF - Vaxholms IBF Mattias Thomasson, Stephanie Mobedjina Mörbyhallen
Omgång 10
2019-12-07 10:15 10 Väsby AIK (A) - Bele Barkarby IF IBF Filip Saverstam, Hugo Nilsson Väsby skolan
2019-12-07 15:30 10 Vaxholms IBF - Ängby IF (B) Sezgin Youmer, Mats Järnmark Vaxholm innebandyhallen
2019-12-08 09:00 10 Rotebro IS IBK - Väsby AIK (B) Jonas Vedin, Magnus Johnsson Rotebrohallen (Nya)
2019-12-08 12:00 10 Bro IK - Enebybergs IF Ricky Bagge, Alexander Löfgren Bro Sporthall
2019-12-08 12:15 10 Åkersberga IBF - Vallentuna IBK Aarre Hietanen, Paulina Sturmhöwel Döring Åkersberga Sporthall A
Omgång 11
2019-12-08 14:00 11 Täby FC (A) - Väsby AIK (A) Simon Fröberg, Max Hasselrot Grindtorpshallen
2019-12-14 16:30 11 Vaxholms IBF - Rotebro IS IBK Mats Järnmark, Johan Engvall Vaxholm innebandyhallen
2019-12-15 08:45 11 Bele Barkarby IF IBF - Åkersberga IBF Matilda Jennersjö, Linnea Gribe Björkebyhallen
2019-12-15 11:00 11 Ängby IF (B) - Bro IK Ricky Bagge, Alice Fritshammar Grimstahallen
2019-12-15 16:00 11 Vallentuna IBK - Väsby AIK (B) Lars Samuelsson, Peter Lassfolk Hammarbackens Sporthall
Omgång 12
2020-01-11 09:45 12 Rotebro IS IBK - Vallentuna IBK Carl Theorén, Andreas Theorén Rotebrohallen (Nya)
2020-01-11 15:30 12 Vaxholms IBF - Bro IK Lars Samuelsson, Roger Nyström Vaxholm innebandyhallen
2020-01-12 13:00 12 Bele Barkarby IF IBF - Väsby AIK (B) Mario Mallengren, Mimma Spasic Björkebyhallen
2020-01-12 18:00 12 Täby FC (A) - Åkersberga IBF Buster Wickenbergh, Chelsea Wickenbergh Grindtorpshallen
2020-01-12 18:15 12 Enebybergs IF - Väsby AIK (A) , Mats Järnmark Danderyds Gymnasium
Omgång 13
2020-01-18 11:15 13 Vallentuna IBK - Bele Barkarby IF IBF Moa Holm, Max Åstrand Hammarbackens Sporthall
2020-01-18 13:00 13 Väsby AIK (A) - Ängby IF (B) Lea Gergi, Robert Lindén Säfström Väsby skolan
2020-01-18 15:00 13 Väsby AIK (B) - Täby FC (A) Carl Theorén, Hugo Nilsson Väsby skolan
2020-01-19 09:15 13 Åkersberga IBF - Enebybergs IF Paulina Sturmhöwel Döring, Tore Dernell Åkersberga Sporthall A
2020-01-19 13:15 13 Bro IK - Rotebro IS IBK Hugo Dandanell, Alexander Edehag Bro Sporthall
Omgång 15
2020-01-25 10:00 15 Väsby AIK (B) - Ängby IF (B) Lea Gergi, Magnus Johnsson Smedsgärdshallen
2020-01-25 13:30 15 Åkersberga IBF - Vaxholms IBF Niclas Andersson, Anna Mandelstam Åkersberga Sporthall A
2020-01-26 11:30 15 Bele Barkarby IF IBF - Täby FC (A) Håkan Taxén, Martin Mårtensson Björkebyhallen
2020-01-26 13:00 15 Vallentuna IBK - Enebybergs IF Fredrik Sandgren, Andreas Sandgren Hammarbackens Sporthall
2020-01-26 14:00 15 Väsby AIK (A) - Bro IK Carl Theorén, Jonas Vedin Väsby skolan
Omgång 16
2020-02-01 14:30 16 Vaxholms IBF - Väsby AIK (B) Jelena Spasic, Mimma Spasic Vaxholm innebandyhallen
2020-02-02 11:00 16 Rotebro IS IBK - Täby FC (A) Joel Holm, Noel Huss Rotebrohallen (Nya)
2020-02-02 13:15 16 Bro IK - Åkersberga IBF Mario Mallengren, Mimma Spasic Bro Sporthall
2020-02-02 17:15 16 Enebybergs IF - Bele Barkarby IF IBF Oscar Olsson Berglund, Aida Jönsson Danderyds Gymnasium
2020-02-02 19:15 16 Ängby IF (B) - Vallentuna IBK Imtiaz Karim, Robert Vangeus Grimstahallen
Omgång 17
2020-02-08 10:00 17 Vallentuna IBK - Vaxholms IBF Jan Lingemark, Fredrik Nensén Hammarbackens Sporthall
2020-02-08 11:00 17 Väsby AIK (B) - Bro IK Erik Palmertz, Lea Gergi Väsby skolan
2020-02-08 14:00 17 Väsby AIK (A) - Rotebro IS IBK Fredrik Nensén, Lea Gergi Väsby skolan
2020-02-08 14:00 17 Täby FC (A) - Enebybergs IF Jonas Vedin, Max Åstrand Grindtorpshallen
2020-02-09 12:30 17 Bele Barkarby IF IBF - Ängby IF (B) Håkan Taxén, Jonas Vedin Björkebyhallen
Omgång 18
2020-02-15 13:00 18 Väsby AIK (A) - Åkersberga IBF Ludwig Idevall, Linnea Gribe Väsby skolan
2020-02-16 13:00 18 Bro IK - Vallentuna IBK Alexander Hellström, Oliver Forsman Bro Sporthall
2020-02-16 14:00 18 Ängby IF (B) - Täby FC (A) Alexander Friberg, Elliot Karlsson Grimstahallen
2020-02-16 14:00 18 Rotebro IS IBK - Enebybergs IF Oscar Olsson Berglund, Aida Jönsson Silverdalshallen
2020-02-16 14:30 18 Vaxholms IBF - Bele Barkarby IF IBF Lars Samuelsson, Peter Lassfolk Vaxholm innebandyhallen
Omgång 19
19 Väsby AIK (B) - Väsby AIK (A) Väsby skolan
2020-03-07 17:00 19 Täby FC (A) - Vaxholms IBF Paulina Thunvall, Isabelle Lassfolk Grindtorpshallen
2020-03-08 09:45 19 Bele Barkarby IF IBF - Bro IK Niklas Forsman, Emil Gartmon Björkebyhallen
2020-03-08 11:15 19 Åkersberga IBF - Rotebro IS IBK Andreas Mattsson, Jacob Appeltofft Åkersberga Sporthall A
2020-03-08 19:15 19 Enebybergs IF - Ängby IF (B) Linnea Gribe, Anna Mandelstam Danderyds Gymnasium
Omgång 20
20 Åkersberga IBF - Väsby AIK (B) Åkersberga Sporthall A
20 Väsby AIK (A) - Vallentuna IBK Väsby skolan
20 Bro IK - Täby FC (A) Bro Sporthall
20 Vaxholms IBF - Enebybergs IF Vaxholm innebandyhallen
20 Rotebro IS IBK - Ängby IF (B) Rotebrohallen (Nya)
Omgång 21
21 Vallentuna IBK - Åkersberga IBF Hammarbackens Sporthall
21 Väsby AIK (B) - Rotebro IS IBK Väsby skolan
21 Ängby IF (B) - Vaxholms IBF Grimstahallen
21 Enebybergs IF - Bro IK Danderyds Gymnasium
21 Bele Barkarby IF IBF - Väsby AIK (A) Björkebyhallen
Omgång 22
22 Åkersberga IBF - Bele Barkarby IF IBF Åkersberga Sporthall A
22 Väsby AIK (A) - Täby FC (A) Väsby skolan
22 Bro IK - Ängby IF (B) Bro Sporthall
22 Rotebro IS IBK - Vaxholms IBF Rotebrohallen (Nya)
2020-03-08 16:30 22 Väsby AIK (B) - Vallentuna IBK Christian Högberg, Bjarne Hekkelstrand Väsby skolan

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis