Spelprogram - Herrar Allsvenskan Södra

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Craftstadens IBK Oskarshamn Stefan Johansson stefan.b.johansson@oskarshamn.se 0702541511 röd/röd/vit
Fagerhult Habo IBK Jan-Erik Cederquist jec@interal.se 0708-124894 Röd/Svart/Röd
IBF Örebro Janne Ekengren janne.ekengren@orebroinnebandy.se 070-6030703 röd(svart)/svarta/svarta
IBK Lidköping Jonas Fredrik Antonsson jantonsson1980@gmail.com 0702-941 577 Röd/Röd/Vita
IBK Lockerud Mariestad Jan Stöckel Röd,röd,röd
Karlstad IBF Blå, Svart, Svart
Lagan IBK Viktor Gustavsson viktor-gustavsson@hotmail.com Svart/Svart/Svart
Lillån IBK Joakim Björnstad joakim.bjornstad@gmail.com Grön/Vit/Vit
Lindås Rasta IBK Turkosblå, Svart, Turkosblå
Nykvarns IBF Ungdom Susanne Siimes lillbacka@live.se 070-6018770 Svart, svart, svart
Onyx IBK Tobias Palm tobbe@onyxinnebandy.se 073-6229901 Orange/svart/svart
Åstorp/Kvidinge IBS Conny Camper connycamper@hotmail.com 0706-566888 Svart/Svart/Svart
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2019-09-28 14:00 1 IBF Örebro - Craftstadens IBK Oskarshamn 5 - 4 Ola Nilsson, Mattias Sjöstedt Idrottshuset Örebro 248
2019-09-28 15:00 1 Karlstad IBF - Åstorp/Kvidinge IBS 5 - 2 Ki Sandholm, Petter Seger Undén Colorama Arena 458
2019-09-28 15:00 1 Nykvarns IBF Ungdom - IBK Lockerud Mariestad 9 - 2 Patric Terelius, Christoffer Markovski Björkestahallen 249
2019-09-28 16:00 1 Onyx IBK - Lillån IBK 8 - 5 Johan Holmåker, Jens Staaf Rosvalla A 604
2019-09-28 16:00 1 Lagan IBK - Lindås Rasta IBK 2 - 5 Andreas Holm, Tony Olsson Innebandyhallen 279
2019-09-29 15:00 1 IBK Lidköping - Fagerhult Habo IBK 3 - 9 Håkan Söderman, Andreas Holm Idrottens hus i Lidköping 412
Omgång 2
2019-10-05 14:00 2 Lillån IBK - Nykvarns IBF Ungdom 7 - 4 Mathias Stegrud, Daniel Söderberg Idrottshuset Örebro 253
2019-10-05 15:00 2 Åstorp/Kvidinge IBS - IBF Örebro 3 - 4 Johan Holmåker, Jens Staaf Åstorps Sporthall 173
2019-10-05 16:00 2 Craftstadens IBK Oskarshamn - IBK Lidköping 4 - 7 Edo Sabanovic, Marcus Karlström Oskarshamns Sporthall A-hall 173
2019-10-05 16:00 2 Lindås Rasta IBK - Onyx IBK 7 - 4 Ola Nilsson, Mattias Sjöstedt Salming Arena 220
2019-10-05 16:00 2 IBK Lockerud Mariestad - Lagan IBK 8 - 5 Jonas Tidsjö, Jakob Westerlund ICA-kvantum hallen, Mariestad 312
2019-10-05 16:00 2 Fagerhult Habo IBK - Karlstad IBF 6 - 9 Christoffer Markovski, Patric Terelius Habo Sporthall A-hall 325
Omgång 3
2019-10-11 19:00 3 Karlstad IBF - IBK Lockerud Mariestad 15 - 5 Jonatan Lindberg, Erik Lundgren Colorama Arena 481
2019-10-12 14:00 3 IBF Örebro - Lindås Rasta IBK 2 - 3 Jonatan Lindberg, Erik Lundgren Idrottshuset Örebro 144
2019-10-12 15:00 3 Nykvarns IBF Ungdom - Åstorp/Kvidinge IBS 5 - 6 e.förl. Albin Jakobsson, Lars Larsson Björkestahallen 55
2019-10-12 16:00 3 Onyx IBK - Fagerhult Habo IBK 4 - 5 David Berger, Tobias Berger Rosvalla A 702
2019-10-12 16:00 3 Lagan IBK - Craftstadens IBK Oskarshamn 8 - 4 Ola Nilsson, Tony Olsson Innebandyhallen 247
2019-10-13 15:00 3 IBK Lidköping - Lillån IBK 8 - 13 Håkan Söderman, Patrik Trofast Idrottens hus i Lidköping 308
Omgång 4
2019-10-19 14:00 4 Lillån IBK - Lagan IBK 5 - 7 Håkan Söderman, Patrik Trofast Idrottshuset Örebro 212
2019-10-19 15:00 4 Åstorp/Kvidinge IBS - IBK Lidköping 10 - 5 Stefan Olsson, Tony Olsson Åstorps Sporthall 138
2019-10-19 16:00 4 Fagerhult Habo IBK - IBF Örebro 6 - 3 Ola Nilsson, Mattias Sjöstedt Habo Sporthall A-hall 313
2019-10-19 17:00 4 IBK Lockerud Mariestad - Onyx IBK 6 - 3 Kent Erlandsson, Henrik Ibjer ICA-kvantum hallen, Mariestad 281
2019-10-20 15:00 4 Lindås Rasta IBK - Nykvarns IBF Ungdom 4 - 5 Håkan Söderman, Patrik Trofast Salming Arena 193
2019-10-20 16:00 4 Craftstadens IBK Oskarshamn - Karlstad IBF 1 - 2 Tony Olsson, Jens Staaf Oskarshamns Sporthall A-hall 262
Omgång 5
2019-10-25 19:00 5 Karlstad IBF - Lillån IBK 10 - 4 David Berger, Tobias Berger Colorama Arena 406
2019-10-26 15:00 5 Nykvarns IBF Ungdom - Fagerhult Habo IBK 2 - 9 David Berger, Tobias Berger Björkestahallen 232
2019-10-26 16:00 5 IBK Lockerud Mariestad - Åstorp/Kvidinge IBS 4 - 8 Håkan Söderman, Andreas Holm ICA-kvantum hallen, Mariestad 282
2019-10-26 16:30 5 Lagan IBK - IBF Örebro 3 - 5 David Dornlöv, Hussein Ibrahim Innebandyhallen 247
2019-10-27 15:00 5 IBK Lidköping - Onyx IBK 7 - 5 Håkan Söderman, Andreas Holm Idrottens hus i Lidköping 303
2019-10-27 16:00 5 Lindås Rasta IBK - Craftstadens IBK Oskarshamn 6 - 7 e.förl. Ola Nilsson, Måns Löfgren Salming Arena 216
Omgång 6
2019-11-01 20:00 6 Fagerhult Habo IBK - IBK Lockerud Mariestad 10 - 7 Erik Hindemith, Fredrik Lundborg Habo Sporthall A-hall 328
2019-11-02 15:00 6 Åstorp/Kvidinge IBS - Lindås Rasta IBK 3 - 9 David Dornlöv, Hussein Ibrahim Åstorps Sporthall 142
2019-11-02 15:30 6 IBF Örebro - Lillån IBK 6 - 6 e.förl. Jonas Tidsjö, Jakob Westerlund Idrottshuset Örebro 1022
2019-11-02 16:00 6 Craftstadens IBK Oskarshamn - Nykvarns IBF Ungdom 11 - 6 Kent Erlandsson, Henrik Ibjer Oskarshamns Sporthall A-hall 213
2019-11-02 16:00 6 Onyx IBK - Karlstad IBF 6 - 10 Jonas Backman, Oliver Halvarsson Rosvalla A 454
2019-11-02 16:00 6 Lagan IBK - IBK Lidköping 6 - 3 Ola Nilsson, Petter Seger Undén Innebandyhallen 245
Omgång 7
2019-11-16 14:00 7 IBF Örebro - Onyx IBK 8 - 10 Andreas Holm, Håkan Söderman Idrottshuset Örebro 208
2019-11-16 16:00 7 Nykvarns IBF Ungdom - Lagan IBK 7 - 2 Jonas Backman, Oliver Halvarsson Björkestahallen 106
2019-11-16 16:00 7 Lindås Rasta IBK - Karlstad IBF 11 - 5 Frans Dahlstedt, Tobias Levin Salming Arena 277
2019-11-17 14:00 7 Lillån IBK - Fagerhult Habo IBK 4 - 6 Jonas Backman, Oliver Halvarsson Idrottshuset Örebro 215
2019-11-17 17:00 7 IBK Lockerud Mariestad - IBK Lidköping 8 - 5 Kent Erlandsson, Henrik Ibjer ICA-kvantum hallen, Mariestad 571
2019-11-17 18:00 7 Åstorp/Kvidinge IBS - Craftstadens IBK Oskarshamn 6 - 1 Frans Dahlstedt, Tobias Levin Åstorps Sporthall 186
Omgång 8
2019-11-20 19:00 8 Onyx IBK - Nykvarns IBF Ungdom 5 - 6 Mathias Stegrud, Daniel Söderberg Rosvalla A 869
2019-11-20 19:00 8 Craftstadens IBK Oskarshamn - Fagerhult Habo IBK 5 - 8 Andreas Holm, Håkan Söderman Oskarshamns Sporthall A-hall 211
2019-11-20 19:00 8 Karlstad IBF - IBF Örebro 6 - 7 e.förl. Frans Dahlstedt, Tobias Levin Colorama Arena 525
2019-11-20 19:30 8 IBK Lidköping - Lindås Rasta IBK 4 - 5 e.förl. Ola Nilsson, Jens Staaf Idrottens hus i Lidköping 246
2019-11-21 19:00 8 Lillån IBK - IBK Lockerud Mariestad 11 - 5 Ola Nilsson, Jens Staaf Idrottshuset Örebro 225
2019-11-21 19:30 8 Lagan IBK - Åstorp/Kvidinge IBS 2 - 8 Marcus Karlström, Edo Sabanovic Innebandyhallen 314
Omgång 9
2019-11-23 14:00 9 IBF Örebro - IBK Lidköping 11 - 3 Håkan Söderman, Tony Olsson Idrottshuset Örebro 162
2019-11-23 15:00 9 Åstorp/Kvidinge IBS - Onyx IBK 7 - 4 Andreas Holm, Patrik Trofast Åstorps Sporthall 187
2019-11-23 16:00 9 Nykvarns IBF Ungdom - Karlstad IBF 9 - 8 Christoffer Markovski, Patric Terelius Björkestahallen 302
2019-11-23 16:00 9 Lindås Rasta IBK - Lillån IBK 7 - 3 Jonas Tidsjö, Jakob Westerlund Salming Arena 192
2019-11-23 16:00 9 IBK Lockerud Mariestad - Craftstadens IBK Oskarshamn 8 - 4 Frans Dahlstedt, Tobias Levin ICA-kvantum hallen, Mariestad 235
2019-11-24 14:30 9 Fagerhult Habo IBK - Lagan IBK 11 - 6 Frans Dahlstedt, Tobias Levin Habo Sporthall A-hall 307
Omgång 10
2019-11-29 19:00 10 Karlstad IBF - IBK Lidköping 8 - 2 Håkan Söderman, Patrik Trofast Colorama Arena 335
2019-11-30 14:00 10 Lillån IBK - Craftstadens IBK Oskarshamn 7 - 4 Frans Dahlstedt, Tobias Levin Idrottshuset Örebro 167
2019-11-30 16:00 10 Onyx IBK - Lagan IBK 9 - 4 Christoffer Markovski, Tobias Ekmark Rosvalla A 803
2019-11-30 16:00 10 IBK Lockerud Mariestad - Lindås Rasta IBK 6 - 4 Jonatan Lindberg, Erik Lundgren ICA-kvantum hallen, Mariestad 229
2019-12-01 14:00 10 IBF Örebro - Nykvarns IBF Ungdom 6 - 7 Ola Nilsson, Mattias Sjöstedt Idrottshuset Örebro 222
2019-12-01 16:00 10 Fagerhult Habo IBK - Åstorp/Kvidinge IBS 8 - 5 Ki Sandholm, Petter Seger Undén Habo Sporthall A-hall 323
Omgång 11
2019-12-07 14:00 11 IBF Örebro - IBK Lockerud Mariestad 9 - 3 Robin Boqvist, Martin Jonsson Idrottshuset Örebro 145
2019-12-07 15:00 11 Åstorp/Kvidinge IBS - Lillån IBK 8 - 4 Ola Nilsson, Jens Staaf Åstorps Sporthall 183
2019-12-07 16:00 11 Lagan IBK - Karlstad IBF 3 - 8 Håkan Söderman, Patrik Trofast Innebandyhallen 259
2019-12-08 15:00 11 IBK Lidköping - Nykvarns IBF Ungdom 8 - 9 Erik Hindemith, Fredrik Lundborg Idrottens hus i Lidköping 268
2019-12-08 15:00 11 Lindås Rasta IBK - Fagerhult Habo IBK 12 - 12 e.förl. Ki Sandholm, Petter Seger Undén Salming Arena 231
2019-12-08 16:00 11 Craftstadens IBK Oskarshamn - Onyx IBK 7 - 8 Ola Nilsson, Mattias Sjöstedt Oskarshamns Sporthall A-hall 238
Omgång 12
2019-12-20 20:00 12 Fagerhult Habo IBK - IBK Lidköping 15 - 2 Andreas Holm, Håkan Söderman Habo Sporthall A-hall 370
2019-12-21 14:00 12 Lillån IBK - Onyx IBK 6 - 9 Andreas Holm, Patrik Trofast Idrottshuset Örebro 171
2019-12-21 15:00 12 Åstorp/Kvidinge IBS - Karlstad IBF 4 - 6 Erik Hindemith, Fredrik Lundborg Åstorps Sporthall 203
2019-12-21 16:00 12 Craftstadens IBK Oskarshamn - IBF Örebro 1 - 6 Frans Dahlstedt, Tobias Levin Oskarshamns Sporthall A-hall 248
2019-12-21 16:00 12 Lindås Rasta IBK - Lagan IBK 10 - 4 Stefan Olsson, Tony Olsson Salming Arena 331
2019-12-21 16:00 12 IBK Lockerud Mariestad - Nykvarns IBF Ungdom 4 - 3 David Dornlöv, Hussein Ibrahim ICA-kvantum hallen, Mariestad 415
Omgång 13
2020-01-11 16:00 13 Onyx IBK - Lindås Rasta IBK 5 - 6 Andreas Holm, Patrik Trofast Rosvalla A 693
2020-01-11 16:00 13 Lagan IBK - IBK Lockerud Mariestad 4 - 3 Ola Nilsson, Mattias Sjöstedt Innebandyhallen 270
2020-01-11 17:00 13 Nykvarns IBF Ungdom - Lillån IBK 8 - 9 e.förl. Frans Dahlstedt, Tobias Levin Björkestahallen 217
2020-01-12 14:00 13 IBF Örebro - Åstorp/Kvidinge IBS 5 - 4 e.förl. Christoffer Markovski, Patric Terelius Idrottshuset Örebro 174
2020-01-12 15:00 13 IBK Lidköping - Craftstadens IBK Oskarshamn 5 - 6 Robin Boqvist, Martin Jonsson Idrottens hus i Lidköping 392
2020-01-12 17:00 13 Karlstad IBF - Fagerhult Habo IBK 9 - 5 Ki Sandholm, Petter Seger Undén Colorama Arena 603
Omgång 14
2020-01-18 14:00 14 Lillån IBK - IBK Lidköping 5 - 4 Jonas Tidsjö, Jakob Westerlund Idrottshuset Örebro 127
2020-01-18 15:00 14 Åstorp/Kvidinge IBS - Nykvarns IBF Ungdom 6 - 7 Marcus Karlström, Edo Sabanovic Åstorps Sporthall 143
2020-01-18 16:00 14 Fagerhult Habo IBK - Onyx IBK 8 - 7 Ola Nilsson, Jens Staaf Habo Sporthall A-hall 330
2020-01-18 16:00 14 IBK Lockerud Mariestad - Karlstad IBF 5 - 8 Erik Hindemith, Fredrik Lundborg ICA-kvantum hallen, Mariestad 282
2020-01-19 15:00 14 Lindås Rasta IBK - IBF Örebro 7 - 6 Stefan Olsson, Tony Olsson Salming Arena 228
2020-01-19 16:00 14 Craftstadens IBK Oskarshamn - Lagan IBK 5 - 5 e.förl. Håkan Söderman, Patrik Trofast Oskarshamns Sporthall A-hall 328
Omgång 15
2020-01-25 14:00 15 IBF Örebro - Fagerhult Habo IBK 9 - 11 Frans Dahlstedt, Tobias Levin Idrottshuset Örebro 337
2020-01-25 15:00 15 Karlstad IBF - Craftstadens IBK Oskarshamn 10 - 6 Ola Nilsson, Mattias Sjöstedt Colorama Arena 422
2020-01-25 16:00 15 Onyx IBK - IBK Lockerud Mariestad 5 - 4 Jonas Tidsjö, Jakob Westerlund Rosvalla A 713
2020-01-25 16:00 15 Lagan IBK - Lillån IBK 2 - 3 e.förl. Andreas Holm, Håkan Söderman Innebandyhallen 248
2020-01-25 16:00 15 Nykvarns IBF Ungdom - Lindås Rasta IBK 8 - 9 e.förl. Ki Sandholm, Petter Seger Undén Björkestahallen 219
2020-01-26 15:00 15 IBK Lidköping - Åstorp/Kvidinge IBS 6 - 5 e.förl. Håkan Söderman, Patrik Trofast Idrottens hus i Lidköping 204
Omgång 16
2020-02-08 14:00 16 Lillån IBK - Karlstad IBF 7 - 5 Jonas Tidsjö, Jakob Westerlund Idrottshuset Örebro 178
2020-02-08 15:00 16 Åstorp/Kvidinge IBS - IBK Lockerud Mariestad 10 - 3 Jens Staaf, Tony Olsson Åstorps Sporthall 185
2020-02-08 16:00 16 Craftstadens IBK Oskarshamn - Lindås Rasta IBK 7 - 5 David Dornlöv, Hussein Ibrahim Oskarshamns Sporthall A-hall 246
2020-02-09 14:00 16 IBF Örebro - Lagan IBK 7 - 4 Kent Erlandsson, Henrik Ibjer Idrottshuset Örebro 165
2020-02-09 16:00 16 Onyx IBK - IBK Lidköping 12 - 4 Jonatan Lindberg, Erik Lundgren Rosvalla A 568
2020-02-09 16:00 16 Fagerhult Habo IBK - Nykvarns IBF Ungdom 10 - 2 David Berger, Tobias Berger Habo Sporthall A-hall 330
Omgång 17
2020-02-15 14:00 17 Lillån IBK - IBF Örebro 7 - 14 Frans Dahlstedt, Tobias Levin Idrottshuset Örebro 1128
2020-02-15 15:00 17 Nykvarns IBF Ungdom - Craftstadens IBK Oskarshamn 9 - 7 Andreas Holm, Patrik Trofast Björkestahallen 134
2020-02-15 16:00 17 Lindås Rasta IBK - Åstorp/Kvidinge IBS 13 - 6 Stefan Olsson, Tony Olsson Salming Arena 185
2020-02-15 16:00 17 IBK Lockerud Mariestad - Fagerhult Habo IBK 5 - 6 Håkan Söderman, Ki Sandholm ICA-kvantum hallen, Mariestad 287
2020-02-16 15:00 17 IBK Lidköping - Lagan IBK 5 - 6 Tony Olsson, Måns Löfgren Idrottens hus i Lidköping 217
2020-02-16 17:00 17 Karlstad IBF - Onyx IBK 4 - 6 Oskar Johnsson, Patrik Trofast Colorama Arena 515
Omgång 18
2020-02-22 16:00 18 Onyx IBK - IBF Örebro David Dornlöv, Hussein Ibrahim Rosvalla A
2020-02-22 16:00 18 Lagan IBK - Nykvarns IBF Ungdom Håkan Söderman, Oskar Johnsson Innebandyhallen
2020-02-22 16:00 18 Fagerhult Habo IBK - Lillån IBK Andreas Holm, Patrik Trofast Habo Sporthall A-hall
2020-02-22 16:00 18 Craftstadens IBK Oskarshamn - Åstorp/Kvidinge IBS Frans Dahlstedt, Tobias Levin Oskarshamns Sporthall A-hall
2020-02-23 15:00 18 IBK Lidköping - IBK Lockerud Mariestad Erik Hindemith, Fredrik Lundborg Idrottens hus i Lidköping
2020-02-23 16:30 18 Karlstad IBF - Lindås Rasta IBK Jonas Tidsjö, Jakob Westerlund Colorama Arena
Omgång 19
2020-02-26 19:00 19 Fagerhult Habo IBK - Craftstadens IBK Oskarshamn Habo Sporthall A-hall
2020-02-26 19:00 19 Lindås Rasta IBK - IBK Lidköping Salming Arena
2020-02-26 19:00 19 IBF Örebro - Karlstad IBF Idrottshuset Örebro
2020-02-26 19:00 19 IBK Lockerud Mariestad - Lillån IBK ICA-kvantum hallen, Mariestad
2020-02-26 19:30 19 Nykvarns IBF Ungdom - Onyx IBK Björkestahallen
2020-02-26 19:30 19 Åstorp/Kvidinge IBS - Lagan IBK Åstorps Sporthall
Omgång 20
2020-02-29 14:00 20 Lillån IBK - Lindås Rasta IBK Idrottshuset Örebro
2020-02-29 15:00 20 Karlstad IBF - Nykvarns IBF Ungdom Colorama Arena
2020-02-29 16:00 20 Onyx IBK - Åstorp/Kvidinge IBS Rosvalla A
2020-02-29 16:00 20 Lagan IBK - Fagerhult Habo IBK Innebandyhallen
2020-03-01 15:00 20 IBK Lidköping - IBF Örebro Idrottens hus i Lidköping
2020-03-01 17:00 20 Craftstadens IBK Oskarshamn - IBK Lockerud Mariestad Oskarshamns Sporthall A-hall
Omgång 21
2020-03-07 15:00 21 Åstorp/Kvidinge IBS - Fagerhult Habo IBK Åstorps Sporthall
2020-03-07 16:00 21 Lagan IBK - Onyx IBK Innebandyhallen
2020-03-07 17:30 21 Nykvarns IBF Ungdom - IBF Örebro Björkestahallen
2020-03-08 15:00 21 IBK Lidköping - Karlstad IBF Idrottens hus i Lidköping
2020-03-08 15:00 21 Lindås Rasta IBK - IBK Lockerud Mariestad Salming Arena
2020-03-08 16:00 21 Craftstadens IBK Oskarshamn - Lillån IBK Oskarshamns Sporthall A-hall
Omgång 22
2020-03-15 13:00 22 Nykvarns IBF Ungdom - IBK Lidköping Björkestahallen
2020-03-15 13:00 22 Karlstad IBF - Lagan IBK Colorama Arena
2020-03-15 13:00 22 Onyx IBK - Craftstadens IBK Oskarshamn Rosvalla A
2020-03-15 13:00 22 Lillån IBK - Åstorp/Kvidinge IBS Idrottshuset Örebro
2020-03-15 13:00 22 Fagerhult Habo IBK - Lindås Rasta IBK Habo Sporthall A-hall
2020-03-15 13:00 22 IBK Lockerud Mariestad - IBF Örebro ICA-kvantum hallen, Mariestad

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis