Spelprogram - Damer Division 1 Region

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Hagfors IF Uddeholm Peter Ljunglöf peter.ljunglf@telia.com 0702144681 blått/blått/blått
IFK Arboga IBK Erik Schlegel erik79schlegel@gmail.com 0761314850 Blå/Blå/Blå
Karlstad IBF Ungdom Anett Ek ek.andersson67@gmail.com 0730 42 81 17 Blå/Svart/Blå
Kumla IBK Lars Persson lassep52@hotmail.com 0707-19 24 18 Blå/Blå/Vit
Kungsörs IBK Peter Skogsberg peter.skogsberg@lyreco.com 0733138869 Svart, Svart , Svart
Munkfors IBK Lennart Hallberg lennart.hallberg@bahnhof.se 070-326 32 42 Orange/Svart/Svart eller Vit
Sala Silverstaden IBK Svart, Svart, Svart
Skattkärrs IK Johnny Grundahl johnny.grundahl@telia.com 070-584 82 47 Blå tröja/blå byxa/blå strumpa
Skälby IBK Svart, Svart, Svart
Västerås IBS Per-Inge Hellman per-inge.hellman@vasteras.se 0765690735 Vit, Svart, Vit
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2019-09-27 19:30 1 Munkfors IBK - Hagfors IF Uddeholm 2 - 3 Mattias Pettersson, Sebastian Falk-Asplund Munkfors Arena 332
2019-09-28 15:00 1 Skälby IBK - Skattkärrs IK 4 - 6 Tobias Söderberg, Lars Flink Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan) 41
2019-09-29 13:00 1 Kungsörs IBK - Västerås IBS 1 - 8 Juha Vanninen, Daniel Östling Sporthallen Kungsör A 108
2019-09-29 16:00 1 Sala Silverstaden IBK - Kumla IBK 3 - 3 e.förl. Mårten Hanold, Gerry Törnqvist Sala Idrottshall 164
Omgång 2
2019-10-05 13:00 2 Kumla IBK - Kungsörs IBK 2 - 4 Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Kumlahallen Viahallen (Stora) 95
2019-10-05 14:00 2 Hagfors IF Uddeholm - Sala Silverstaden IBK 10 - 4 Gabriel Gunnarsson, David Granström Uddeholm Arena 249
2019-10-05 16:00 2 Skattkärrs IK - Karlstad IBF Ungdom 4 - 2 Christoffer Frykestam, Erik Bergström Colorama Arena 82
2019-10-06 12:45 2 IFK Arboga IBK - Skälby IBK 2 - 3 Jonathan Morén, Henrik Brehmer Vasahallen 105
2019-10-06 14:00 2 Västerås IBS - Munkfors IBK 9 - 3 Jimmy Lindell, Vilhelm Nordström Kristiansborgshallen 92
Omgång 3
2019-10-12 13:00 3 Karlstad IBF Ungdom - Västerås IBS 2 - 5 Adam Haglund, Erik Ejerfeldt Colorama Arena 75
2019-10-12 14:00 3 Munkfors IBK - IFK Arboga IBK 8 - 3 Christoffer Frykestam, Erik Bergström Munkfors Arena 179
2019-10-13 16:00 3 Sala Silverstaden IBK - Skattkärrs IK 6 - 2 Mårten Hanold, Andreas Larsson Sala Idrottshall 155
2019-10-13 17:00 3 Skälby IBK - Kumla IBK 0 - 10 Dan Barthlen, Patrik Ådemark Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan) 74
Omgång 4
2019-10-19 13:00 4 Kumla IBK - Munkfors IBK Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Kumlahallen Viahallen (Stora)
2019-10-19 14:15 4 IFK Arboga IBK - Karlstad IBF Ungdom Jonathan Morén, Henrik Brehmer Vasahallen
2019-10-19 17:00 4 Hagfors IF Uddeholm - Kungsörs IBK Mattias Pettersson, Sebastian Falk-Asplund Uddeholm Arena
2019-10-20 14:00 4 Västerås IBS - Sala Silverstaden IBK Jonathan Morén, Henrik Brehmer Kristiansborgshallen
Omgång 5
2019-10-22 19:30 5 Munkfors IBK - Skattkärrs IK Tobias Jäderqvist, Anders Leander Munkfors Arena
2019-10-23 20:00 5 Karlstad IBF Ungdom - Hagfors IF Uddeholm Albin Jakobsson, Lars Larsson Colorama Arena
2019-10-24 20:00 5 Kungsörs IBK - IFK Arboga IBK Jonathan Morén, Henrik Brehmer Sporthallen Kungsör A
2019-10-24 20:00 5 Skälby IBK - Västerås IBS Mårten Hanold, Andreas Larsson Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
Omgång 6
2019-10-26 13:00 6 Kumla IBK - Karlstad IBF Ungdom Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Kumlahallen Viahallen (Stora)
2019-10-26 13:00 6 Skattkärrs IK - Kungsörs IBK Adam Haglund, Erik Ejerfeldt Colorama Arena
2019-10-26 14:00 6 Hagfors IF Uddeholm - Skälby IBK Oscar Ryen, Oskar Sundin Uddeholm Arena
2019-10-26 14:30 6 IFK Arboga IBK - Sala Silverstaden IBK Fernando Rocabado, Vilhelm Nordström Vasahallen
Omgång 7
2019-11-09 13:30 7 Skattkärrs IK - IFK Arboga IBK Colorama Arena
2019-11-09 16:00 7 Kungsörs IBK - Sala Silverstaden IBK Henrik Brehmer, Jonathan Morén Sporthallen Kungsör A
2019-11-09 16:00 7 Karlstad IBF Ungdom - Munkfors IBK Adam Haglund, Erik Ejerfeldt Colorama Arena
2019-11-10 14:00 7 Västerås IBS - Kumla IBK Mårten Hanold, Andreas Larsson Kristiansborgshallen
Omgång 8
2019-11-15 19:30 8 Kumla IBK - IFK Arboga IBK Oscar Söljén, Tony Wennberg Kumlahallen Viahallen (Stora)
2019-11-16 14:00 8 Munkfors IBK - Kungsörs IBK Adam Haglund, Erik Ejerfeldt Munkfors Arena
2019-11-16 14:00 8 Hagfors IF Uddeholm - Västerås IBS Oscar Ryen, Oskar Sundin Uddeholm Arena
2019-11-16 15:00 8 Skälby IBK - Karlstad IBF Ungdom Marcus Karppinen Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
Omgång 9
2019-11-22 19:30 9 Kumla IBK - Hagfors IF Uddeholm Kumlahallen Viahallen (Stora)
2019-11-23 13:00 9 Kungsörs IBK - Skälby IBK Sporthallen Kungsör A
2019-11-24 14:00 9 Västerås IBS - Skattkärrs IK Kristiansborgshallen
2019-11-24 16:00 9 Sala Silverstaden IBK - Munkfors IBK Sala Idrottshall
Omgång 10
2019-11-29 20:00 10 Skälby IBK - Sala Silverstaden IBK Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2019-12-01 17:00 10 IFK Arboga IBK - Hagfors IF Uddeholm Vasahallen
2019-12-01 18:00 10 Karlstad IBF Ungdom - Kungsörs IBK Colorama Arena
2019-12-01 18:00 10 Skattkärrs IK - Kumla IBK Stavdal Arena
Omgång 11
2019-12-13 20:00 11 Hagfors IF Uddeholm - Skattkärrs IK Uddeholm Arena
2019-12-14 14:00 11 Munkfors IBK - Skälby IBK Munkfors Arena
2019-12-15 14:00 11 Västerås IBS - IFK Arboga IBK Kristiansborgshallen
2019-12-15 16:00 11 Sala Silverstaden IBK - Karlstad IBF Ungdom Sala Idrottshall
Omgång 12
2019-12-20 20:00 12 Hagfors IF Uddeholm - Munkfors IBK Uddeholm Arena
2019-12-21 13:30 12 Skattkärrs IK - Skälby IBK Colorama Arena
2019-12-21 16:30 12 Kumla IBK - Sala Silverstaden IBK Kumlahallen Viahallen (Stora)
2019-12-22 14:00 12 Västerås IBS - Kungsörs IBK Kristiansborgshallen
Omgång 13
2020-01-07 20:00 13 Skälby IBK - IFK Arboga IBK Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2020-01-11 13:00 13 Kungsörs IBK - Kumla IBK Sporthallen Kungsör A
2020-01-11 14:00 13 Munkfors IBK - Västerås IBS Munkfors Arena
2020-01-11 15:30 13 Karlstad IBF Ungdom - Skattkärrs IK Colorama Arena
2020-01-12 16:00 13 Sala Silverstaden IBK - Hagfors IF Uddeholm Sala Idrottshall
Omgång 14
2020-01-18 13:00 14 Kumla IBK - Skälby IBK Kumlahallen Viahallen (Stora)
2020-01-18 13:30 14 Skattkärrs IK - Sala Silverstaden IBK Colorama Arena
2020-01-18 14:10 14 IFK Arboga IBK - Munkfors IBK Vasahallen
2020-01-19 14:00 14 Västerås IBS - Karlstad IBF Ungdom Kristiansborgshallen
Omgång 15
2020-01-25 14:00 15 Munkfors IBK - Kumla IBK Munkfors Arena
2020-01-25 16:00 15 Kungsörs IBK - Hagfors IF Uddeholm Sporthallen Kungsör A
2020-01-26 14:15 15 Karlstad IBF Ungdom - IFK Arboga IBK Colorama Arena
2020-01-26 16:00 15 Sala Silverstaden IBK - Västerås IBS Sala Idrottshall
Omgång 16
2020-02-04 19:00 16 Västerås IBS - Skälby IBK Kristiansborgshallen
2020-02-04 20:00 16 IFK Arboga IBK - Kungsörs IBK Vasahallen
2020-02-05 20:00 16 Hagfors IF Uddeholm - Karlstad IBF Ungdom Uddeholm Arena
2020-02-05 20:00 16 Skattkärrs IK - Munkfors IBK Colorama Arena
Omgång 17
2020-02-08 13:00 17 Kungsörs IBK - Skattkärrs IK Sporthallen Kungsör A
2020-02-08 15:00 17 Skälby IBK - Hagfors IF Uddeholm Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2020-02-09 16:00 17 Karlstad IBF Ungdom - Kumla IBK Colorama Arena
2020-02-09 16:00 17 Sala Silverstaden IBK - IFK Arboga IBK Sala Idrottshall
Omgång 18
2020-02-15 13:00 18 Kumla IBK - Västerås IBS Kumlahallen Viahallen (Stora)
2020-02-15 14:00 18 Munkfors IBK - Karlstad IBF Ungdom Munkfors Arena
2020-02-16 14:00 18 IFK Arboga IBK - Skattkärrs IK Vasahallen
2020-02-16 16:00 18 Sala Silverstaden IBK - Kungsörs IBK Sala Idrottshall
Omgång 19
2020-02-22 15:30 19 IFK Arboga IBK - Kumla IBK Vasahallen
2020-02-22 16:00 19 Karlstad IBF Ungdom - Skälby IBK Colorama Arena
2020-02-23 14:00 19 Västerås IBS - Hagfors IF Uddeholm Kristiansborgshallen
2020-02-23 16:00 19 Kungsörs IBK - Munkfors IBK Sporthallen Kungsör A
Omgång 20
2020-02-29 14:00 20 Munkfors IBK - Sala Silverstaden IBK Munkfors Arena
2020-02-29 15:00 20 Skälby IBK - Kungsörs IBK Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2020-03-01 13:00 20 Skattkärrs IK - Västerås IBS Colorama Arena
2020-03-01 15:00 20 Hagfors IF Uddeholm - Kumla IBK Uddeholm Arena
Omgång 21
2020-03-07 13:00 21 Kungsörs IBK - Karlstad IBF Ungdom Sporthallen Kungsör A
2020-03-07 13:00 21 Kumla IBK - Skattkärrs IK Kumlahallen Viahallen (Stora)
2020-03-07 14:00 21 Sala Silverstaden IBK - Skälby IBK Sala Idrottshall
2020-03-07 16:00 21 Hagfors IF Uddeholm - IFK Arboga IBK Uddeholm Arena
Omgång 22
2020-03-14 17:00 22 Karlstad IBF Ungdom - Sala Silverstaden IBK Colorama Arena
2020-03-14 17:00 22 Skälby IBK - Munkfors IBK Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2020-03-14 17:00 22 IFK Arboga IBK - Västerås IBS Vasahallen
2020-03-14 17:00 22 Skattkärrs IK - Hagfors IF Uddeholm Stavdal Arena

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis