Spelprogram - Herrar Div. 4

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Ale IBF H4 Stefan Eriksson stefan.eriksson@aleibf.se 0706-638873 Marinblå/Marinblå/Vit
Eken IBK H4 Martin Borgvall martin.borgvall@gmail.com 0702478919 Lila/Svart/Svart
Göteborg City IBK H4 Daniel Liepins Liepins@hotmail.com 0702728934 Vit, Svart, Svart
Hisingskärra IBK H4 Ljusblå, Svart, Svart
IBK Bergum H4 Henric Sjöberg henric.sjoberg@ibkbergum.se 0735050219 Rosa, Svart, Svart.
Lindome IBK H4 Daniel Sannerholm daniel@sannerholm.se 0702-283046 Grön/Vit/Vit
Lindås Rasta IBK H4 Anders Mattsson anders.am.mattsson@gmail.com 0765-534155 Korallblå/Svart/Svart
Myggenäs IBK H4 Mattias Larsson mattias7410@hotmail.com 0734248358 Grön/Svart/Svart
Orust IBK H4 Joakim Almroth joakim@almroth.se 0707-132919 Röd/Svart/svart
Skår IBK H4 Rosa, Svart, Rosa
Sörgårdens IBF H4 Adam Nordin nordin_77@hotmail.com 0705364833 Svart/Svart/Svart
Västra Frölunda FK H4 Per Klingnäs per.klingnas@gmail.com 0704801568 Röd/Svart/Svart
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2019-09-27 19:00 1 Skår IBK H4 - Eken IBK H4 10 - 8 Lazo Cesto, Henry Tames Skepplanda Idrottshall
2019-09-27 19:30 1 Orust IBK H4 - Västra Frölunda FK H4 7 - 8 Jesper Stolt-Hermansson, Tobias Hildesson Svanesunds Sporthall
2019-09-28 11:00 1 Lindome IBK H4 - Göteborg City IBK H4 11 - 5 Felix Bark Peterson, Joakim Amri Nilsson Almåshallen A
2019-09-29 12:00 1 Myggenäs IBK H4 - Lindås Rasta IBK H4 17 - 1 Håkan Krafft, Peter Axelsson Häggvallsskolan
2019-09-29 13:00 1 Sörgårdens IBF H4 - Ale IBF H4 7 - 10 Jesper Björklund Greter, Felix Bark Peterson Svingelns Sporthall 34
2019-09-29 14:00 1 Hisingskärra IBK H4 - IBK Bergum H4 5 - 8 Tobias Sanne, Per Sundvall Kärra Sporthall 29
Omgång 2
2019-10-04 20:00 2 Eken IBK H4 - Orust IBK H4 8 - 9 Adam Jällfält, Thomas Johansson Ekenskolan
2019-10-06 12:30 2 IBK Bergum H4 - Skår IBK H4 9 - 9 Jesper Stolt-Hermansson, Tobias Hildesson Bergumsskolan 40
2019-10-06 13:00 2 Västra Frölunda FK H4 - Myggenäs IBK H4 6 - 6 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Svingelns Sporthall
2019-10-06 17:30 2 Göteborg City IBK H4 - Sörgårdens IBF H4 6 - 3 Jesper Björklund Greter, Mattias Strid Prioritet SERNEKE Arena A-Hallen 25
2019-10-08 19:30 2 Ale IBF H4 - Hisingskärra IBK H4 20 - 6 Pierre Eberhard Berg, Fredrik Sävestrand Ale Kulturrum 73
2019-11-17 12:30 2 Lindås Rasta IBK H4 - Lindome IBK H4 5 - 4 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Askims Sporthall
Omgång 3
2019-10-11 19:30 3 Orust IBK H4 - IBK Bergum H4 11 - 8 Lazo Cesto, Henry Tames Svanesunds Sporthall
2019-10-12 12:00 3 Ale IBF H4 - Göteborg City IBK H4 7 - 3 Lazo Cesto, Henry Tames Ale Kulturrum 60
2019-10-12 16:30 3 Lindome IBK H4 - Västra Frölunda FK H4 7 - 4 Felix Bark Peterson, Matilda Svenblad Almåshallen A 99000
2019-10-13 15:00 3 Myggenäs IBK H4 - Eken IBK H4 4 - 5 Roger Zahnér, Pierre Eberhard Berg Häggvallsskolan
2019-10-13 16:00 3 Sörgårdens IBF H4 - Lindås Rasta IBK H4 7 - 10 Lazo Cesto, Henry Tames Svingelns Sporthall 25
2019-10-13 17:30 3 Skår IBK H4 - Hisingskärra IBK H4 15 - 4 Marcus Larsson, Oscar Skogsberg Skepplanda Idrottshall
Omgång 4
2019-10-18 19:00 4 Skår IBK H4 - Orust IBK H4 4 - 5 Marcus Orrhult, Wessam Abdellrazek Skepplanda Idrottshall
2019-10-18 20:00 4 Eken IBK H4 - Lindome IBK H4 3 - 5 Aldin Hadziselmovic, Felix Bark Peterson Ekenskolan
2019-10-19 15:15 4 Lindås Rasta IBK H4 - Ale IBF H4 6 - 6 Håkan Krafft, Oscar Skogsberg Salming Arena
2019-10-20 14:00 4 Hisingskärra IBK H4 - Göteborg City IBK H4 5 - 8 Robin Cederdahl, Pierre Eberhard Berg Kärra Sporthall 76
2019-10-20 15:30 4 IBK Bergum H4 - Myggenäs IBK H4 2 - 9 Oscar Skogsberg, Roger Zahnér Bergumsskolan
2019-10-20 17:00 4 Västra Frölunda FK H4 - Sörgårdens IBF H4 6 - 5 Melker Westerberg, Fredrik Sävestrand Svingelns Sporthall
Omgång 5
2019-10-26 11:00 5 Lindome IBK H4 - IBK Bergum H4 10 - 5 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Almåshallen A
2019-10-26 12:00 5 Ale IBF H4 - Västra Frölunda FK H4 6 - 6 Alexander Pavlovic, Henry Tames Ale Kulturrum 60
2019-10-27 15:00 5 Myggenäs IBK H4 - Skår IBK H4 9 - 5 Adam Jällfält, Thomas Johansson Häggvallsskolan
2019-10-27 17:00 5 Sörgårdens IBF H4 - Eken IBK H4 6 - 4 Marcus Orrhult, Christian Svärdström Svingelns Sporthall 35
2019-10-27 17:30 5 Göteborg City IBK H4 - Lindås Rasta IBK H4 8 - 9 Pierre Eberhard Berg, Felix Bark Peterson Prioritet SERNEKE Arena A-Hallen 35
2019-11-07 19:45 5 Orust IBK H4 - Hisingskärra IBK H4 9 - 10 Roger Zahnér, Wessam Abdellrazek Svanesunds Sporthall 43
Omgång 6
2019-11-01 18:30 6 Skår IBK H4 - Lindome IBK H4 11 - 8 Adam Jällfält, Thomas Johansson Skepplanda Idrottshall
2019-11-01 19:00 6 Eken IBK H4 - Ale IBF H4 5 - 2 Aldin Hadziselmovic, Alexander Pavlovic Ekenskolan
2019-11-01 19:30 6 Orust IBK H4 - Myggenäs IBK H4 3 - 3 Melker Westerberg, Matilda Svenblad Svanesunds Sporthall 120
2019-11-03 14:00 6 IBK Bergum H4 - Sörgårdens IBF H4 3 - 6 Mats Sällberg, Pierre Eberhard Berg Bergumsskolan 19
2019-11-03 15:00 6 Västra Frölunda FK H4 - Göteborg City IBK H4 5 - 10 Håkan Krafft, Adnan Tongur Svingelns Sporthall
2019-11-03 16:00 6 Hisingskärra IBK H4 - Lindås Rasta IBK H4 9 - 8 Adam Jällfält, Thomas Johansson Kärra Sporthall 78
Omgång 7
2019-11-09 12:00 7 Ale IBF H4 - IBK Bergum H4 8 - 6 Lazo Cesto, Henry Tames Ale Kulturrum 74
2019-11-10 14:30 7 Sörgårdens IBF H4 - Skår IBK H4 6 - 7 Lazo Cesto, Henry Tames Svingelns Sporthall 32
2019-11-10 15:00 7 Myggenäs IBK H4 - Hisingskärra IBK H4 15 - 5 Marcus Orrhult, Christian Svärdström Häggvallsskolan
2019-11-10 15:00 7 Lindome IBK H4 - Orust IBK H4 15 - 4 Aldin Hadziselmovic, Robin Cederdahl Streteredsskolan 77000
2019-11-10 17:30 7 Göteborg City IBK H4 - Eken IBK H4 3 - 3 Oscar Kjellgren Elgestål, William Hilmersson Prioritet SERNEKE Arena A-Hallen 55
2019-12-10 19:45 7 Lindås Rasta IBK H4 - Västra Frölunda FK H4 7 - 9 Robin Cederdahl, Pierre Eberhard Berg Salming Arena
Omgång 8
2019-11-20 20:00 8 Eken IBK H4 - Lindås Rasta IBK H4 8 - 4 Pelle Hellberg, Joakim Jögi Ekenskolan
2019-11-22 18:30 8 Skår IBK H4 - Ale IBF H4 6 - 10 Adam Jällfält, Thomas Johansson Skepplanda Idrottshall
2019-11-22 19:30 8 Orust IBK H4 - Sörgårdens IBF H4 7 - 4 Håkan Krafft, Senad Olevic Svanesunds Sporthall 45
2019-11-24 15:00 8 Myggenäs IBK H4 - Lindome IBK H4 5 - 3 Robin Cederdahl, Pierre Eberhard Berg Häggvallsskolan
2019-11-24 15:10 8 IBK Bergum H4 - Göteborg City IBK H4 13 - 9 Lazo Cesto, Henry Tames Bergumsskolan 27
2019-11-24 16:00 8 Hisingskärra IBK H4 - Västra Frölunda FK H4 9 - 8 Håkan Krafft, Marcus Orrhult Kärra Sporthall 24
Omgång 9
2019-11-30 12:00 9 Ale IBF H4 - Orust IBK H4 6 - 4 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Ale Kulturrum
2019-11-30 12:15 9 Lindås Rasta IBK H4 - IBK Bergum H4 8 - 3 Torbjörn Zahner, Roger Zahnér Salming Arena
2019-11-30 16:30 9 Lindome IBK H4 - Hisingskärra IBK H4 12 - 11 Lazo Cesto, Henry Tames Almåshallen A
2019-12-01 14:00 9 Västra Frölunda FK H4 - Eken IBK H4 3 - 4 Almir Mehmedagic, Tobias Sanne Svingelns Sporthall
2019-12-01 16:30 9 Sörgårdens IBF H4 - Myggenäs IBK H4 5 - 5 Almir Mehmedagic, Tobias Sanne Svingelns Sporthall 5
2019-12-01 17:30 9 Göteborg City IBK H4 - Skår IBK H4 7 - 7 Alexander Pavlovic, Pierre Eberhard Berg Prioritet SERNEKE Arena A-Hallen 35
Omgång 10
2019-12-05 19:30 10 Orust IBK H4 - Göteborg City IBK H4 6 - 7 Matilda Svenblad, Håkan Krafft Svanesunds Sporthall
2019-12-08 13:45 10 IBK Bergum H4 - Västra Frölunda FK H4 6 - 6 Håkan Krafft, Peter Axelsson Bergumsskolan
2019-12-08 15:00 10 Myggenäs IBK H4 - Ale IBF H4 14 - 9 Jesper Axelsson, Pierre Eberhard Berg Häggvallsskolan
2019-12-08 16:00 10 Hisingskärra IBK H4 - Eken IBK H4 6 - 9 Marcus Orrhult, Christian Svärdström Kärra Sporthall 46
2019-12-11 19:45 10 Lindome IBK H4 - Sörgårdens IBF H4 7 - 7 Roger Zahnér, Pierre Eberhard Berg Almåshallen A 67328
2019-12-15 17:00 10 Skår IBK H4 - Lindås Rasta IBK H4 Robin Cederdahl, Pierre Eberhard Berg Skepplanda Idrottshall
Omgång 11
2019-12-13 20:00 11 Eken IBK H4 - IBK Bergum H4 Jesper Stolt-Hermansson, Tobias Hildesson Ekenskolan
2019-12-14 12:00 11 Ale IBF H4 - Lindome IBK H4 Robin Cederdahl, Pierre Eberhard Berg Ale Kulturrum
2019-12-14 14:30 11 Västra Frölunda FK H4 - Skår IBK H4 Adam Jällfält, Thomas Johansson Svingelns Sporthall
2019-12-14 16:40 11 Sörgårdens IBF H4 - Hisingskärra IBK H4 Robin Cederdahl, Pierre Eberhard Berg Svingelns Sporthall
2019-12-15 17:30 11 Göteborg City IBK H4 - Myggenäs IBK H4 Adam Jällfält, Thomas Johansson Prioritet SERNEKE Arena A-Hallen
2020-01-19 12:30 11 Lindås Rasta IBK H4 - Orust IBK H4 Askims Sporthall
Omgång 12
2020-01-11 12:00 12 Ale IBF H4 - Sörgårdens IBF H4 Ale Kulturrum
2020-01-12 12 IBK Bergum H4 - Hisingskärra IBK H4 Bergumsskolan
2020-01-12 12 Västra Frölunda FK H4 - Orust IBK H4 Svingelns Sporthall
2020-01-12 12 Göteborg City IBK H4 - Lindome IBK H4 Prioritet SERNEKE Arena A-Hallen
2020-01-12 12:00 12 Lindås Rasta IBK H4 - Myggenäs IBK H4 Salming Arena
2020-01-20 20:00 12 Eken IBK H4 - Skår IBK H4 Ekenskolan
Omgång 13
2020-01-15 20:00 13 Myggenäs IBK H4 - Västra Frölunda FK H4 Häggvallsskolan
2020-01-16 19:30 13 Orust IBK H4 - Eken IBK H4 Svanesunds Sporthall
2020-01-17 19:30 13 Skår IBK H4 - IBK Bergum H4 Skepplanda Idrottshall
2020-01-18 16:30 13 Lindome IBK H4 - Lindås Rasta IBK H4 Streteredsskolan
2020-01-19 13 Sörgårdens IBF H4 - Göteborg City IBK H4 Svingelns Sporthall
2020-01-19 14:00 13 Hisingskärra IBK H4 - Ale IBF H4 Kärra Sporthall
Omgång 14
2020-01-24 20:00 14 Eken IBK H4 - Myggenäs IBK H4 Ekenskolan
2020-01-25 13:45 14 Lindås Rasta IBK H4 - Sörgårdens IBF H4 Askims Sporthall
2020-01-26 14 IBK Bergum H4 - Orust IBK H4 Bergumsskolan
2020-01-26 14 Västra Frölunda FK H4 - Lindome IBK H4 Svingelns Sporthall
2020-01-26 14 Göteborg City IBK H4 - Ale IBF H4 Prioritet SERNEKE Arena A-Hallen
2020-01-26 16:00 14 Hisingskärra IBK H4 - Skår IBK H4 Kärra Sporthall
Omgång 15
2020-01-29 20:00 15 Myggenäs IBK H4 - IBK Bergum H4 Häggvallsskolan
2020-01-30 19:30 15 Orust IBK H4 - Skår IBK H4 Svanesunds Sporthall
2020-02-01 12:00 15 Ale IBF H4 - Lindås Rasta IBK H4 Ale Kulturrum
2020-02-02 15 Göteborg City IBK H4 - Hisingskärra IBK H4 Prioritet SERNEKE Arena A-Hallen
2020-02-02 15 Sörgårdens IBF H4 - Västra Frölunda FK H4 Svingelns Sporthall
2020-02-12 19:45 15 Lindome IBK H4 - Eken IBK H4 Almåshallen A
Omgång 16
2020-02-07 19:15 16 Lindås Rasta IBK H4 - Göteborg City IBK H4 Askims Sporthall
2020-02-07 19:30 16 Skår IBK H4 - Myggenäs IBK H4 Skepplanda Idrottshall
2020-02-07 20:00 16 Eken IBK H4 - Sörgårdens IBF H4 Ekenskolan
2020-02-09 16 IBK Bergum H4 - Lindome IBK H4 Bergumsskolan
2020-02-09 16 Västra Frölunda FK H4 - Ale IBF H4 Svingelns Sporthall
2020-02-09 16:00 16 Hisingskärra IBK H4 - Orust IBK H4 Kärra Sporthall
Omgång 17
2020-02-15 12:00 17 Ale IBF H4 - Eken IBK H4 Ale Kulturrum
2020-02-15 16:00 17 Lindome IBK H4 - Skår IBK H4 Almåshallen A
2020-02-16 17 Göteborg City IBK H4 - Västra Frölunda FK H4 Prioritet SERNEKE Arena A-Hallen
2020-02-16 17 Sörgårdens IBF H4 - IBK Bergum H4 Svingelns Sporthall
2020-02-16 15:00 17 Myggenäs IBK H4 - Orust IBK H4 Häggvallsskolan
2020-02-16 18:00 17 Lindås Rasta IBK H4 - Hisingskärra IBK H4 Salming Arena
Omgång 18
2020-02-20 19:30 18 Orust IBK H4 - Lindome IBK H4 Svanesunds Sporthall
2020-02-21 19:30 18 Skår IBK H4 - Sörgårdens IBF H4 Skepplanda Idrottshall
2020-02-21 20:00 18 Eken IBK H4 - Göteborg City IBK H4 Ekenskolan
2020-02-23 18 IBK Bergum H4 - Ale IBF H4 Bergumsskolan
2020-02-23 18 Västra Frölunda FK H4 - Lindås Rasta IBK H4 Svingelns Sporthall
2020-02-23 12:00 18 Hisingskärra IBK H4 - Myggenäs IBK H4 Kärra Sporthall
Omgång 19
2020-02-29 12:00 19 Ale IBF H4 - Skår IBK H4 Ale Kulturrum
2020-02-29 13:45 19 Lindås Rasta IBK H4 - Eken IBK H4 Askims Sporthall
2020-03-01 19 Västra Frölunda FK H4 - Hisingskärra IBK H4 Svingelns Sporthall
2020-03-01 19 Göteborg City IBK H4 - IBK Bergum H4 Prioritet SERNEKE Arena A-Hallen
2020-03-01 19 Sörgårdens IBF H4 - Orust IBK H4 Svingelns Sporthall
2020-03-01 12:30 19 Lindome IBK H4 - Myggenäs IBK H4 Almåshallen A
Omgång 20
2020-03-06 19:30 20 Orust IBK H4 - Ale IBF H4 Svanesunds Sporthall
2020-03-06 19:30 20 Skår IBK H4 - Göteborg City IBK H4 Skepplanda Idrottshall
2020-03-06 20:00 20 Eken IBK H4 - Västra Frölunda FK H4 Ekenskolan
2020-03-07 15:00 20 Myggenäs IBK H4 - Sörgårdens IBF H4 Häggvallsskolan
2020-03-08 20 IBK Bergum H4 - Lindås Rasta IBK H4 Bergumsskolan
2020-03-08 16:00 20 Hisingskärra IBK H4 - Lindome IBK H4 Kärra Sporthall
Omgång 21
2020-03-13 20:00 21 Eken IBK H4 - Hisingskärra IBK H4 Ekenskolan
2020-03-14 12:00 21 Ale IBF H4 - Myggenäs IBK H4 Ale Kulturrum
2020-03-15 21 Västra Frölunda FK H4 - IBK Bergum H4 Svingelns Sporthall
2020-03-15 21 Göteborg City IBK H4 - Orust IBK H4 Prioritet SERNEKE Arena A-Hallen
2020-03-15 21 Sörgårdens IBF H4 - Lindome IBK H4 Svingelns Sporthall
2020-03-15 14:30 21 Lindås Rasta IBK H4 - Skår IBK H4 Salming Arena
Omgång 22
2020-03-20 19:30 22 Orust IBK H4 - Lindås Rasta IBK H4 Svanesunds Sporthall
2020-03-20 19:30 22 Skår IBK H4 - Västra Frölunda FK H4 Skepplanda Idrottshall
2020-03-21 16:00 22 Lindome IBK H4 - Ale IBF H4 Almåshallen A
2020-03-22 22 IBK Bergum H4 - Eken IBK H4 Bergumsskolan
2020-03-22 14:00 22 Hisingskärra IBK H4 - Sörgårdens IBF H4 Kärra Sporthall
2020-03-22 15:00 22 Myggenäs IBK H4 - Göteborg City IBK H4 Häggvallsskolan

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis