Spelprogram - Träningsmatcher Damer

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Carlshamns IBK (D2) Paul Svensson paul.svensson@ebbemala.se 0730477592 Röd-svart, Svart, Svart
Craftstadens IBK Oskarshamn (D1) röd, röd, Vit
Endre IF (SSLD) Sabina Wedberg sabina.wedberg@endreif.se 070-5719235 Gul, Svart , Gul
Fagerhult Habo IBK (D1) Linda Claesson linda@haboror.se Röd, Svart, Röd
Falkenbergs IBK (D1) Staffan Sjöberg staffan@fibk.info 072-766 05 16 Svart, Svart, Svart
FBC Kalmarsund (DA) Krister Carlsson k_carlsson@hotmail.com 0723-059984 Cyanblå, Cyanblå, Mörkblå
FBC Kalmarsund U (D1) Cyan Blå, Marinblå, Marinblå
FBC Kalmarsund U (D-JAS) Lars Lind siamla68@gmail.com 073-1415309 Cyan Blå, Marinblå, Marinblå
Fröjereds IF (DA) Robert Johansson robbanjohansson73@hotmail.com 0703283147 Blå/vit, Blå, Blå
Hovmantorps GOIF (D2) Fredrik Oskarsson oskarsson.f@gmail.com 0709367904 Blå, Blå, Blå
Hovshaga AIF (D2) Linda Einarsson citadellv@gmail.com 073-9231568 Blå, Blå, Blå
Hovshaga AIF (DJ) Linda Einarsson citadellv@gmail.com 073-9231568 Blå, Blå, Blå
Hovslätts IK (D-JAS) Anders Knutsson anders.knutsson@mail.com 076-1491006 Röd, Vit, Vit
Husqvarna IK (D2) Jimmy Olausson jimmy.olausson@hotmail.se 0768-48 21 20 Svart, Svart, Svart
IBF Linköping (DA) Blå, Svart, Blå/Svart
IBK Lockerud Mariestad (D1) Malcolm Schäfer malcolmschafer@outlook.com 073-6197576 Röd, Röd, Röd
IBK Lockerud Mariestad (DA) Jonas Boväng bovens73@gmail.com 072 722 51 49 Röd, Röd, Röd
IBK Tygriket 99 (D2) Svart/Blå, Svart, Svart
Jönköpings IK (SSLD) James Hamrin james.hamrin@gmail.com 0708-665431
Kumla IBK (D1) Niclas Noord niclas.noord@gmail.com 070-551 65 19 Blå, Vit, Blå
Kävlinge AIK (D3) Anton Holmqvist anton@kavlingeaik.se 073-9821794 Svart, Svart, Svart
Lönsboda IBK (D1) Jasmine Bergh 0725-62 77 22
Mullsjö AIS (D1) Malin Johansson Malin.johansson@mullsjoais.se Blå, Blå, Svart
Nässjö IBF/IBK Husar (D2) Svart, Svart, Svart
Pixbo Wallenstam IBF (D-JAS) Röd/vit, Röd, Röda
Ryds SK (D1) Per Karlsson per.karlsson1@utb.karlshamn.se 0709-687865 gul/svart-randig, svart, svart
Röke IBK (D1) Rickard Träff rickard.traff@gronsakshallen.se 0727147840 Vinrött, Svart, Svart
Skillingaryds IK (DJ) Simon Bokinge simon.bokinge@outlook.com 070-216 01 07 Röd/svart, Svart, Svart
Skoghalls IBK (SSLD) Ulrika Svanberg ulrika.svanberg@regionvarmland.se 0725304655 BLÅ, BLÅ, BLÅ
Sävsjö IBK (DA) Jim Du Rietz jim.durietz@gmail.com 0703276046 Röd/svart/vit
Warberg IC (SSLD) Pelle Körberg pelle@korberg.se 0708-79 19 99 Blå, Blå, Blå
Värnamo IK (D1) Ola Andersson ola.andersson@edu.gislaved.se 0706-047305 VIT, SVART, VIT
Värnamo IK (DJ) Marcus Johansson cusjohansson@gmail.com 070-667 92 45 VIT, SVART, VIT
Växjö IBK (DA) Blå, Blå, Blå
Växjö IBK Utv. (D2) Mörkblå, Mörkblå, Mörkblå
Växjö IBK Utv. (D-JAS) Mörkblå, Mörkblå, Mörkblå
Östra SK (D1) Anders Jansson jasses@bredband.net 0709-328187 Röd, Röd, Röd
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2019-08-16 20:00 1 Jönköpings IK (SSLD) - IBK Lockerud Mariestad (DA) 3 - 2 Claes Axelsson, Anders Everstrand Arenan - Jönköpings Idrottshus
2019-08-18 13:00 1 Sävsjö IBK (DA) - Craftstadens IBK Oskarshamn (D1) 2 - 4 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Sävsjö Sporthall
2019-08-18 14:00 1 Jönköpings IK (SSLD) - Warberg IC (SSLD) Johan Ferm, Jesper Rygert Skillingaryds Arena
2019-08-23 19:30 1 Hovshaga AIF (D2) - Kävlinge AIK (D3) Leif Johansson, Alexia Rasmussen Hovshaga Sporthall
2019-08-24 12:00 1 Växjö IBK (DA) - Röke IBK (D1) Leif Johansson, Hani Mousaviyan-Utter Fortnox Arena Nivika hallen
2019-08-24 14:00 1 Fröjereds IF (DA) - Sävsjö IBK (DA) Anders A Nilsson, Simon Fennsjö Sparbankshallen, T-holm
2019-08-24 14:45 1 Husqvarna IK (D2) - IBK Lockerud Mariestad (D1) Suvad Kaltak, Mattias Tokic Huskvarna Sporthall B
2019-08-25 15:00 1 Växjö IBK Utv. (D2) - Kävlinge AIK (D3) Johan Oxenmyr, Kristian Constantinescu Fortnox Arena Nivika hallen
2019-08-25 15:00 1 Lönsboda IBK (D1) - Ryds SK (D1) Per Bratt, Henrik Gilliusson Lönsboda Sporthall
2019-08-25 15:00 1 Nässjö IBF/IBK Husar (D2) - Skillingaryds IK (DJ) Anders Everstrand, Thomas Atting Nässjö Sporthall
2019-08-25 15:30 1 Craftstadens IBK Oskarshamn (D1) - FBC Kalmarsund U (D1) Muhidin Bahtanovic, Stefan Karlsson Oskarshamns Sporthall A-hall
2019-08-30 19:00 1 Växjö IBK Utv. (D-JAS) - FBC Kalmarsund U (D-JAS) Fortnox Arena Nivika hallen
2019-08-31 12:00 1 FBC Kalmarsund (DA) - IBF Linköping (DA) Kalmar Sporthall A-hall
2019-08-31 12:30 1 Ryds SK (D1) - Carlshamns IBK (D2) Ryds Sporthall
2019-08-31 17:00 1 Hovslätts IK (D-JAS) - Pixbo Wallenstam IBF (D-JAS) Jonas Einarsson, Niklas Dahlberg Norrahammars Sporthall
2019-09-01 16:30 1 Hovslätts IK (D-JAS) - Växjö IBK Utv. (D-JAS) Jonas Einarsson, Niklas Dahlberg Norrahammars Sporthall
2019-09-01 18:00 1 Växjö IBK (DA) - Sävsjö IBK (DA) Fortnox Arena Nivika hallen
2019-09-04 19:45 1 FBC Kalmarsund (DA) - Växjö IBK (DA) Kalmar Sporthall A-hall
2019-09-04 19:45 1 Hovshaga AIF (DJ) - Värnamo IK (DJ) Hovshaga Sporthall
2019-09-06 19:00 1 Växjö IBK Utv. (D-JAS) - Hovmantorps GOIF (D2) Fortnox Arena Nivika hallen
2019-09-07 12:30 1 FBC Kalmarsund (DA) - Kumla IBK (D1) Kalmar Sporthall A-hall
2019-09-07 13:30 1 Jönköpings IK (SSLD) - Skoghalls IBK (SSLD) Arenan - Jönköpings Idrottshus
2019-09-07 14:00 1 Hovshaga AIF (DJ) - FBC Kalmarsund U (D-JAS) Hovshaga Sporthall
2019-09-08 13:00 1 Växjö IBK Utv. (D2) - Ryds SK (D1) Fortnox Arena Nivika hallen
2019-09-08 16:00 1 Växjö IBK (DA) - Craftstadens IBK Oskarshamn (D1) Fortnox Arena Nivika hallen
2019-09-13 19:45 1 FBC Kalmarsund (DA) - Craftstadens IBK Oskarshamn (D1) Kalmar Sporthall A-hall
2019-09-14 12:30 1 Värnamo IK (D1) - Mullsjö AIS (D1) Värnamo Sporthall
2019-09-14 14:00 1 Sävsjö IBK (DA) - Fagerhult Habo IBK (D1) Vrigstad Sporthall
2019-09-15 14:00 1 Lönsboda IBK (D1) - Carlshamns IBK (D2) Lönsboda Sporthall
2019-09-15 14:30 1 Jönköpings IK (SSLD) - Endre IF (SSLD) Bökensved Sporthall
2019-09-15 15:00 1 Hovmantorps GOIF (D2) - Nässjö IBF/IBK Husar (D2) Allhallen, Hovmantorp
2019-09-15 18:15 1 Sävsjö IBK (DA) - Östra SK (D1) Sävsjö Sporthall
2019-09-21 12:30 1 Värnamo IK (D1) - IBK Tygriket 99 (D2) Värnamo Sporthall
2019-09-27 19:30 1 Värnamo IK (D1) - Husqvarna IK (D2) Värnamo Sporthall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis