Spelprogram - Blå PK7 ÖLIBF (09-10)

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Hovsta IF PK7 Ola Elmvik olaelmvik@gmail.com 0706830867 Orange/svart/svart
KFUM Örebro PK7 Magnus Frid manganfrid@hotmail.com 0703731394 Blå/Blå
Kumla IBK/Ekeby IF PK7 Peter Wernqvist peter@wernqvist.se 0704415886 blå/vit/blå
Lillån IBK PK7 Erik Strömberg erik.stromberg@kontorsrutin.se 0706556204 Grön, Vit (dam=svart), Vit
Nora IBK PK7 Malin Thegerström malin.tornqvist@hotmail.se 0704374851 Röd Röd Svart
Vintrosa IS PK7 Joakim Meyer joakim.meyer@elektroskandia.se 072-2168679 Röd, Svart, Svart
WSK Lindesberg PK7 Ronnie Pettersson ronniebalboa@hotmail.se 0706142883 marinblå/marinblå/marinblå
Åsbro GOIF PK7 Annica Efremov annicaefremov.asbrogoif@gmail.com 0735095222 Gul, Svart, Svart
Örebro SK Ung PK7 Annika Lindmark Annika.lindmark@live.se Vitt/svart/vitt
Spelprogram
Tid Omgång Match Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2019-10-19 09:00 1 Örebro SK Ung PK7 - WSK Lindesberg PK7 Navets skola
2019-10-19 10:30 1 Nora IBK PK7 - Hovsta IF PK7 Idrottshuset, Nora
2019-10-19 12:30 1 Lillån IBK PK7 - KFUM Örebro PK7 Lillåns skola
2019-10-20 11:50 1 Kumla IBK/Ekeby IF PK7 - Åsbro GOIF PK7 Skogstorpskolan
Omgång 2
2019-10-25 19:20 2 Hovsta IF PK7 - Örebro SK Ung PK7 Hovstaskolan
2019-10-26 11:00 2 Åsbro GOIF PK7 - Nora IBK PK7 Åsbrohallen
2019-10-26 13:00 2 Vintrosa IS PK7 - Lillån IBK PK7 Vintrosa Skola
2019-10-27 16:30 2 KFUM Örebro PK7 - Kumla IBK/Ekeby IF PK7 Tegelbruket
Omgång 3
2019-11-09 10:30 3 Nora IBK PK7 - KFUM Örebro PK7 Idrottshuset, Nora
2019-11-09 12:50 3 Kumla IBK/Ekeby IF PK7 - Vintrosa IS PK7 Skogstorpskolan
2019-11-09 13:30 3 Hovsta IF PK7 - Åsbro GOIF PK7 Hovstaskolan 40
2019-11-09 15:30 3 Lillån IBK PK7 - WSK Lindesberg PK7 Lillåns skola
Omgång 4
2019-11-16 11:15 4 Lillån IBK PK7 - Nora IBK PK7 Lillåns skola
2019-11-16 12:30 4 WSK Lindesberg PK7 - Vintrosa IS PK7 Stadsskogsskolan
2019-11-16 14:15 4 Örebro SK Ung PK7 - KFUM Örebro PK7 Navets skola
2019-11-17 13:20 4 Kumla IBK/Ekeby IF PK7 - Hovsta IF PK7 Skogstorpskolan
Omgång 5
2019-11-19 19:30 5 Hovsta IF PK7 - WSK Lindesberg PK7 Hovstaskolan
2019-11-23 11:00 5 Åsbro GOIF PK7 - Lillån IBK PK7 Åsbrohallen
2019-11-23 14:30 5 Nora IBK PK7 - Kumla IBK/Ekeby IF PK7 Idrottshuset, Nora
2019-11-24 12:10 5 Vintrosa IS PK7 - Örebro SK Ung PK7 Vintrosa Skola
Omgång 6
2019-11-29 19:30 6 Lillån IBK PK7 - Hovsta IF PK7 Lillåns skola
2019-11-30 11:00 6 WSK Lindesberg PK7 - Åsbro GOIF PK7 Stadsskogsskolan
2019-11-30 16:30 6 Örebro SK Ung PK7 - Nora IBK PK7 Tybblelundsskolan
2019-12-01 13:40 6 Vintrosa IS PK7 - KFUM Örebro PK7 Vintrosa Skola
Omgång 7
2019-12-07 11:00 7 Åsbro GOIF PK7 - Örebro SK Ung PK7 Åsbrohallen
2019-12-07 14:40 7 Kumla IBK/Ekeby IF PK7 - Lillån IBK PK7 Skogstorpskolan
2019-12-07 15:30 7 Hovsta IF PK7 - Vintrosa IS PK7 Hovstaskolan
2019-12-08 12:00 7 KFUM Örebro PK7 - WSK Lindesberg PK7 Birgittaskolan
Omgång 8
2019-12-14 11:00 8 WSK Lindesberg PK7 - Kumla IBK/Ekeby IF PK7 Stadsskogsskolan
2019-12-14 12:30 8 Örebro SK Ung PK7 - Lillån IBK PK7 Tybblelundsskolan
2019-12-14 14:00 8 KFUM Örebro PK7 - Åsbro GOIF PK7 Birgittaskolan
2019-12-15 12:10 8 Vintrosa IS PK7 - Nora IBK PK7 Vintrosa Skola
Omgång 9
2020-01-10 19:20 9 Hovsta IF PK7 - KFUM Örebro PK7 Hovstaskolan
2020-01-11 10:00 9 Nora IBK PK7 - WSK Lindesberg PK7 Idrottshuset, Nora
2020-01-11 11:00 9 Åsbro GOIF PK7 - Vintrosa IS PK7 Åsbrohallen
2020-01-11 12:50 9 Kumla IBK/Ekeby IF PK7 - Örebro SK Ung PK7 Skogstorpskolan
Omgång 10
2020-01-17 19:20 10 Hovsta IF PK7 - Nora IBK PK7 Hovstaskolan
2020-01-18 11:00 10 KFUM Örebro PK7 - Lillån IBK PK7 Tegelbruket
2020-01-18 11:00 10 Åsbro GOIF PK7 - Kumla IBK/Ekeby IF PK7 Åsbrohallen
2020-01-18 12:30 10 WSK Lindesberg PK7 - Örebro SK Ung PK7 Stadsskogsskolan
Omgång 11
2020-01-25 10:30 11 Nora IBK PK7 - Åsbro GOIF PK7 Idrottshuset, Nora
2020-01-25 14:00 11 Lillån IBK PK7 - Vintrosa IS PK7 Lillåns skola
2020-01-25 16:00 11 Örebro SK Ung PK7 - Hovsta IF PK7 Tybblelundsskolan
2020-01-26 13:20 11 Kumla IBK/Ekeby IF PK7 - KFUM Örebro PK7 Skogstorpskolan
Omgång 12
12 KFUM Örebro PK7 - Nora IBK PK7 Adolfsbergsskolan
2020-02-01 11:00 12 WSK Lindesberg PK7 - Lillån IBK PK7 Stadsskogsskolan
2020-02-01 11:00 12 Åsbro GOIF PK7 - Hovsta IF PK7 Åsbrohallen
2020-02-02 13:40 12 Vintrosa IS PK7 - Kumla IBK/Ekeby IF PK7 Vintrosa Skola
Omgång 13
2020-02-08 12:30 13 Nora IBK PK7 - Lillån IBK PK7 Idrottshuset, Nora
2020-02-08 15:30 13 Hovsta IF PK7 - Kumla IBK/Ekeby IF PK7 Hovstaskolan
2020-02-09 13:00 13 KFUM Örebro PK7 - Örebro SK Ung PK7 Tegelbruket
2020-02-09 13:40 13 Vintrosa IS PK7 - WSK Lindesberg PK7 Vintrosa Skola
Omgång 14
2020-02-15 11:00 14 WSK Lindesberg PK7 - Hovsta IF PK7 Stadsskogsskolan
2020-02-15 14:00 14 Lillån IBK PK7 - Åsbro GOIF PK7 Lillåns skola
2020-02-15 14:30 14 Kumla IBK/Ekeby IF PK7 - Nora IBK PK7 Skogstorpskolan
2020-02-16 16:00 14 Örebro SK Ung PK7 - Vintrosa IS PK7 Tybblelundsskolan
Omgång 15
2020-03-07 10:30 15 Nora IBK PK7 - Örebro SK Ung PK7 Idrottshuset, Nora
2020-03-07 11:00 15 Åsbro GOIF PK7 - WSK Lindesberg PK7 Åsbrohallen
2020-03-07 13:30 15 Hovsta IF PK7 - Lillån IBK PK7 Hovstaskolan
2020-03-08 13:00 15 KFUM Örebro PK7 - Vintrosa IS PK7 Tegelbruket
Omgång 16
2020-03-14 11:00 16 WSK Lindesberg PK7 - KFUM Örebro PK7 Stadsskogsskolan
2020-03-14 15:30 16 Lillån IBK PK7 - Kumla IBK/Ekeby IF PK7 Lillåns skola
2020-03-15 12:20 16 Vintrosa IS PK7 - Hovsta IF PK7 Vintrosa Skola
2020-03-15 14:15 16 Örebro SK Ung PK7 - Åsbro GOIF PK7 Tybblelundsskolan
Omgång 17
2020-03-21 10:30 17 Nora IBK PK7 - Vintrosa IS PK7 Idrottshuset, Nora
2020-03-21 11:00 17 Åsbro GOIF PK7 - KFUM Örebro PK7 Åsbrohallen
2020-03-21 15:30 17 Lillån IBK PK7 - Örebro SK Ung PK7 Lillåns skola
2020-03-22 11:50 17 Kumla IBK/Ekeby IF PK7 - WSK Lindesberg PK7 Skogstorpskolan
Omgång 18
2020-03-28 10:45 18 Örebro SK Ung PK7 - Kumla IBK/Ekeby IF PK7 Tybblelundsskolan
2020-03-28 11:00 18 WSK Lindesberg PK7 - Nora IBK PK7 Stadsskogsskolan
2020-03-29 12:20 18 Vintrosa IS PK7 - Åsbro GOIF PK7 Vintrosa Skola
2020-03-29 15:00 18 KFUM Örebro PK7 - Hovsta IF PK7 Tegelbruket

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis