Spelprogram - Träningsmatcher Dam/Flick 2019/2020

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Alunda IBF Dam Magdalena Danielsson danielsson.solbacken@gmail.com 076-1090496 Blå, Svart, Svart
Dalarna F16
Enköpings IBK D2 Pernilla Andersson orsundsbrofarg2@gmail.com 0702485078 Vit, Svart, Svart
FBI Tullinge F04 Petter Fred petter.giraff@gmail.com Orange, Svart, Svart
Fröjereds IF Dam Div 1 Blå/vit, Blå, Blå
Hofors IBK Dam Svart, Svart, Svart
IBF Borlänge JAS F17 Christer Hammarström christer.hammarstrom@gmail.com 072-5145153 Blå, Svart, Svart
IBF Hedemora Div 2 Kicki Olhans kickibanun@live.se 0730274485 Röd, Röd, Röd
IBF Örebro Utv FK1 Röd, Svart, Svart
IBK Hallsta D2 Vit, Svart, Vit
IBK Köping D2 Svart, Svart, Svart
IBK Köping Ung D2 Fredrik Rambow fredrikrambow@hotmail.com 0706866403 Svart, Svart, Svart
IBK Sala D2 Stefan Ekström steff.nr97@gmail.com 070-9806497 Svart/Vit/Svart, Svart, Svart
IFK Arboga FK1 Calle Strid callestrid3@gmail.com 0725-33 39 62 Blå, Svart, Svart
IFK Arboga IBK D1 Kristoffer Norgren Norgren84@hotmail.com 070-3020248 Blå, Svart, Svart
IFK Arboga IBK D2 (B-lag) Nicklas Carlson nicklas.carlson@repay.se 072-080 24 14 Blå, Svart, Svart
IK Sirius FBC SSL Mikael Ekeberg mikael.ekeberg@buhlergroup.com 070-3955377 Blå/Svart, svart, svart
IK Standard Dam Pernilla Söderström Pernilla_Soderstrom@hotmail.com 070-6126962 Svart, Svart, Svart
Lillån IBK FK1/DJ Grön, Vit (dam=svart), Vit
Lillån IBK JAS Dam Alexander Johansson alex.74@live.se 0705686890 Grön, Vit (dam=svart), Vit
Nacka Wallenstam IBK Dam Jonas Löfven jonas.lofven@gmail.com Vit, Svart, Vit
Nykvarns IF Andreas Hellqwist andreas.hellqwist@gmail.com 0734354129 Svart, Svart, Svart
PSS (Finland)
Romfartuna GOIF/VIBS Ung FK1 Svart, Svart, Vit
Rönnby IBK Ung Orange, Svart, Svart
Rönnby Västerås IBK Ungdom Allsvenska Peter Stillman peter.stillman@se.abb.com 070-5703790 Orange, Svart, Svart
Rönnby Västerås IBK Ungdom F06 Orange, Svart, Svart
Rönnby Västerås Utv IBK D2 Evalena Eklund evalena.eklund@gmail.com 070-747 28 69 Orange, Svart, Svart
Sala Silverstaden IBK Tommy Jonsson tompa1955@hotmail.com 0735119426 Svart, Svart, Svart
Stenhagens KK Dam Mattias Lundblad mattias.lundblad@malarsprinkler.se 0707616148 Röd, Svart, Svart
Surahammars IBF D2 Mikael Bagge bagge.65@gmail.com 0707721625 Gul, Svart, Svart
Surahammars IBF DJ Olle Söderbäck olle@sandbergsmaskin.se 072-3153432 Gul, Svart, Svart
Södermanland F16
Täby FC IBK Robin Andersson robin.andersson@tabyfc.se 0704121065 Vit, Vit, Vit
Vakant lag
Vaksala SK F06 Gul Lena Broman Tanndal lena.broman@gmail.com 070-9302925 Svart/Gul, Svart, Gul
VIBF F16
Västerås IBS Dam Per-Inge Hellman per-inge.hellman@vasteras.se 0765690735 Svart, Svart, Svart
Västerås IBS Ung FK3 Magdalena Bergström Karlsson bergstrom.magdalena1@gmail.com 0704467302 Vit, Svart, Vit
Västerås IBS Ungdom Vit, Svart, Vit
Västerås Rönnby IBK Magnus Eriksson magnus.eriksson@ework.se 0733-82 84 80
Västra Mälardalen IB Fredrik Norén fredrik.noren@betonmast.se 0702593880 Svart, Svart, Svart
Åkersberga IBF Dam Andreas Berglind ante71@hotmail.com 0768093085 Orange, Svart, Orange
ÖLIBF F16
Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
211213034 Västerås IBS Dam - Nykvarns IF Inst.
2019-08-10 13:00 211213003 Västerås Rönnby IBK - PSS (Finland) Bombardier Arena A
2019-08-11 11:00 211213004 Rönnby Västerås IBK Ungdom Allsvenska - PSS (Finland) 5 - 8 Bombardier Arena A
2019-08-24 14:00 211213015 Alunda IBF Dam - Västra Mälardalen IB 0 - 5 Kristiansborgshallen
2019-08-25 12:00 211213017 Sala Silverstaden IBK - Hofors IBK Dam 7 - 5 Sala Idrottshall
2019-08-25 14:00 211213005 Västerås Rönnby IBK - IK Sirius FBC SSL Bombardier Arena A
2019-08-25 14:30 211213011 IFK Arboga IBK D1 - Fröjereds IF Dam Div 1 Vasahallen
2019-08-25 15:00 211213001 Västerås IBS Dam - Alunda IBF Dam Kristiansborgshallen
2019-08-31 14:00 211213006 Västerås Rönnby IBK - Täby FC IBK Kristiansborgshallen
2019-09-03 20:00 211213018 Sala Silverstaden IBK - Enköpings IBK D2 Sala Idrottshall
2019-09-07 13:00 211213007 Västerås Rönnby IBK - Nacka Wallenstam IBK Dam Kristiansborgshallen
2019-09-07 15:00 211213019 Sala Silverstaden IBK - IBF Hedemora Div 2 Sala Idrottshall
2019-09-07 15:45 211213008 Rönnby Västerås IBK Ungdom Allsvenska - Åkersberga IBF Dam 7 - 4 Kristiansborgshallen
2019-09-08 10:30 211213012 Rönnby IBK Ung - Surahammars IBF D2 3 - 5 Kristiansborgshallen
2019-09-08 13:30 211213002 Västerås IBS Dam - Åkersberga IBF Dam Kristiansborgshallen
2019-09-08 16:00 211213010 Surahammars IBF DJ - Lillån IBK JAS Dam 2 - 4 Mälarenergi Arena Surahammar
2019-09-14 13:30 211213009 Rönnby Västerås IBK Ungdom Allsvenska - Nykvarns IF 6 - 1 Kristiansborgshallen
2019-09-15 09:00 4 x 15 min 211213024 Västerås IBS Ung FK3 - Västerås IBS Ungdom Klövernhallen Plan 1
2019-09-15 15:00 211213025 IBK Köping Ung D2 - IBK Hallsta D2 0 - 0 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2019-09-21 12:30 211213026 IFK Arboga IBK D2 (B-lag) - IK Standard Dam 4 - 4 Vasahallen
2019-09-21 13:00 211213020 Sala Silverstaden IBK - Stenhagens KK Dam Sala Idrottshall
2019-09-21 14:00 211213027 IBK Sala D2 - Enköpings IBK D2 Lärkans Sportcenter
2019-09-22 10:30 211213023 Romfartuna GOIF/VIBS Ung FK1 - FBI Tullinge F04 1 - 4 Wenströmska Skolan
2019-09-29 17:30 211213021 VIBF F16 - ÖLIBF F16 Ullvihallen
2019-10-14 19:00 211213031 IBK Hallsta D2 - IBK Köping Ung D2 Nibblehallen
2019-10-20 10:00 211213028 Dalarna F16 - VIBF F16 Nibblehallen
2019-10-20 13:00 211213029 ÖLIBF F16 - Dalarna F16 Nibblehallen
2019-10-20 16:00 211213030 VIBF F16 - ÖLIBF F16 Nibblehallen
2019-10-27 17:30 211213022 VIBF F16 - Södermanland F16 Sporthallen Kungsör A
2019-10-27 17:30 211213032 VIBF F16 - Södermanland F16 Sporthallen Kungsör A
2019-12-08 18:00 211213033 VIBF F16 - IBK Hallsta D2 Nibblehallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis