Spelprogram - Träningsmatcher Herr/Pojk 2019/2020

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Barkarö SK H3 röd, blåa, röda
Björklinge BK H1 Martin Dahlberg dahl90@gmail.com 0705-666352 Svart, Svart, Svart
Dalarna P16
IBF Borlänge H2 GUD Johan Carlsson Johan.carlsson@mabattreborlange.se 0704676315 Blå, Svart, Svart
IBF Hedemora Div 3 Jarmo Holmstedt jarmoh@hotmail.se 0706129838 Röd, Röd, Röd
IBF Ludvika Div 3 Herrar Magnus Johansson magnusjoh71@gmail.com 072 - 735 62 03 Svart, Svart, Svart
IBF Västerås Anna Nordström anna.nordstrom021@gmail.com 0708198854 vit/vit/vit
IBK Gurkstaden Västerås Svart, Svart, Svart
IBK Hallsta A-lag Stina Sundqvist stina_sundqvist@msn.com Vit, Svart, Vit
IBK Köping H2 Sebastian Axelsson sebban.axelsson@hotmail.com 0707213691 Svart, Svart, Svart
IBK Sala H3 Stefan Ekström steff.nr97@gmail.com 070-9806497 Svart/Vit/Svart, Svart, Svart
IFK Arboga (HJ) John Qvarnlöf john@qvarnlof.se 076-6485112 Blå, Blå, Blå
IFK Arboga H2 Henrik Hammarberg 070-295 58 44 Blå, Blå, Blå
IK Råby Västerås H3 Vinröd, Svart, Svart
IK Standard H2 Mikael Eriksson 070-2230007 Svart, Svart, Svart
Jakobsbergs IBF Svart, Svart, Svart
Järfälla IBK Div 1 Björn Andersson bjorn@monomak.se 070-7600901 Röd, Röd, Svart
Knäppmora AIK Herrar Div 3 Andreas Persson 10299@telia.com 0702412880 Röd, svart, svart.
Kopparbergs BK Herrlag Andreas Rosenborg andreasrosenborg@hotmail.com 0706822664 svart, svart, svart
Kumla IBK Blå, blå, Blå
Kungsörs IBK Nicklas Backlund Nicklas76@telia.com Svart, Svart , Svart
Kungsörs IBK H4 Svart, Svart , Svart
Köpings IS Ung H3 Alexander Jaska kisinnebandy@gmail.com 0769074920 Svart, Svart, Svart
Lokomotiv Grillby IBK Loket A Richard Ytter richard@enkopingsakeri.se 0709112294 Rosa, Mörk blå, Rosa
Per-Ols IBF H2 Jimmy Hedman jimmyhedman@outlook.com 0735026788 Röd/Svart/Svart
Per-Ols IBF H4 Thomas Liljeqvist thomas.liljeqvist@outlook.com 072 - 227 72 07 Röd, Svart, Svart
Sala Silverstaden IBK Svart, Svart, Svart
Skälby IBK Svart, Svart, Svart
Smedjebackens IBK Svart, Svart, Svart
Surahammars IBF Herrar Div 1 Pentti Forsström pentti.forsstrom@lucchini.se 070-4380109 Gul, Svart, Svart
Södermanland P16
Tillberga IK (H3) Tony Sundblad tony.sundblad@comhem.se 073-4225556 Grön, Svart, Svart
Tillberga IK H4 Grön, Svart, Svart
Tillberga IK Roosters Tony Sundblad tony.sundblad@comhem.se 073-4225556 Grön, Svart, Svart
Torshälla IBK HJ Jonas Karlsson Jonas.Karlsson@pqp.se 070-3661970 Röd, Svart, Svart
Torshälla IBK U-lag Peter Zackrisson peterzackrizon@yahoo.se 0705141615 Röd, Svart, Svart
VIBF P16 Stefan Löfgren stefan@webbyggaren.net 070-00 87 806
WSK Lindesberg H3 Erik De Groot erikdegroot3@icloud.com 070-5355359 Marinblå, Marinblå, Marinblå
Västerås IBS H3 Jimmy Haaga Jimpson80@hotmail.com Vit, Svart, Vit
Västerås IBS Ungdom H2 Stefan Sjödin stefsjodin@gmail.com 0708-183976 Vit, Svart, Vit
ÖLIBF P16 Christer Olsson christer@exse.se
Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2019-08-10 15:30 211214007 Västerås IBS Ungdom H2 - Tillberga IK Roosters 8 - 8 Kristiansborgshallen
2019-08-17 12:00 211214008 Köpings IS Ung H3 - WSK Lindesberg H3 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2019-08-22 19:00 211214017 Barkarö SK H3 - IK Råby Västerås H3 12 - 7 Klövernhallen Plan 1
2019-08-23 19:00 211214004 Knäppmora AIK Herrar Div 3 - IBF Ludvika Div 3 Herrar 8 - 5 Skinnskattebergs Sporthall
2019-08-24 10:00 211214014 Björklinge BK H1 - IBF Västerås 3 - 7 Fagerstahallen
2019-08-24 14:30 211214002 Per-Ols IBF H2 - IBF Västerås 0 - 6 Fagerstahallen
2019-08-25 14:30 211214013 Per-Ols IBF H2 - Björklinge BK H1 5 - 6 Fagerstahallen
2019-08-28 19:45 211214016 IBF Västerås - Järfälla IBK Div 1 6 - 5 Bombardier Arena A
2019-08-30 19:00 211214012 Knäppmora AIK Herrar Div 3 - Kopparbergs BK Herrlag 4 - 1 Skinnskattebergs Sporthall
2019-08-31 13:00 211214021 Sala Silverstaden IBK - Tillberga IK (H3) 7 - 5 Sala Idrottshall
2019-08-31 15:00 211214015 IFK Arboga H2 - Kumla IBK Vasahallen
2019-09-07 13:30 211214001 Per-Ols IBF H2 - IBF Hedemora Div 3 7 - 4 Fagerstahallen
2019-09-07 15:00 211214025 Kungsörs IBK - IK Standard H2 Sporthallen Kungsör A
2019-09-07 17:00 211214019 Sala Silverstaden IBK - Lokomotiv Grillby IBK Loket A 5 - 3 Sala Idrottshall
2019-09-08 14:30 211214026 IFK Arboga H2 - Skälby IBK Vasahallen
2019-09-08 16:00 211214011 IBK Köping H2 - Tillberga IK (H3) Karlbergshallen (KB-Hallen)
2019-09-10 18:00 211214022 Tillberga IK H4 - IBK Gurkstaden Västerås Tillberga Sporthall
2019-09-11 19:00 211214020 Sala Silverstaden IBK - Skälby IBK 3 - 2 Sala Idrottshall
2019-09-13 19:00 211214006 Knäppmora AIK Herrar Div 3 - IBF Hedemora Div 3 1 - 2 Skinnskattebergs Sporthall
2019-09-13 19:30 211214027 Kungsörs IBK - Tillberga IK (H3) Sporthallen Kungsör A
2019-09-14 15:00 211214010 IBK Gurkstaden Västerås - Torshälla IBK U-lag Klövernhallen Plan 1
2019-09-14 17:00 211214032 IBK Hallsta A-lag - Västerås IBS H3 Nibblehallen
2019-09-15 13:30 211214003 Per-Ols IBF H2 - IBF Borlänge H2 GUD 6 - 8 Fagerstahallen
2019-09-18 19:15 211214030 Surahammars IBF Herrar Div 1 - Kumla IBK 2 - 8 Mälarenergi Arena Surahammar
2019-09-18 20:00 211214034 IBF Västerås - Jakobsbergs IBF 5 - 3 Bombardier Arena A
2019-09-20 19:00 211214005 Knäppmora AIK Herrar Div 3 - Smedjebackens IBK -1 - -1 Skinnskattebergs Sporthall
2019-09-21 11:30 211214037 IBK Sala H3 - IBF Ludvika Div 3 Herrar Lärkans Sportcenter
2019-09-21 12:15 211214033 IK Råby Västerås H3 - Västerås IBS Ungdom H2 5 - 8 Råbyhallen
2019-09-21 13:15 211214038 IBK Hallsta A-lag - IBK Köping H2 Inst. Nibblehallen
2019-09-21 13:30 211214018 Knäppmora AIK Herrar Div 3 - Per-Ols IBF H4 3 - 11 Skinnskattebergs Sporthall
2019-09-21 14:00 211214035 Kungsörs IBK - Torshälla IBK U-lag Sporthallen Kungsör A
2019-09-21 16:00 211214028 IFK Arboga H2 - Tillberga IK (H3) Vasahallen
2019-09-21 16:30 211214036 Kungsörs IBK H4 - IBK Gurkstaden Västerås Sporthallen Kungsör A
2019-09-22 17:00 211214029 IFK Arboga (HJ) - Torshälla IBK HJ 2 - 9 Vasahallen
2019-09-23 19:15 211214031 Surahammars IBF Herrar Div 1 - Per-Ols IBF H2 10 - 2 Mälarenergi Arena Surahammar
2019-09-29 15:30 211214023 VIBF P16 - ÖLIBF P16 Ullvihallen
2019-10-20 08:30 211214039 VIBF P16 - ÖLIBF P16 Nibblehallen
2019-10-20 11:30 211214040 Dalarna P16 - VIBF P16 Nibblehallen
2019-10-20 14:30 211214041 ÖLIBF P16 - Dalarna P16 Nibblehallen
2019-10-27 19:30 211214024 VIBF P16 - Södermanland P16 Sporthallen Kungsör A

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis