Spelprogram - Damer Division 2 Östra

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
IBK Hallsta D2 Pernilla Karlsson pernilla-karlsson@live.se 0707332027 Vit, svart, vit
IBK Sala D2 Stefan Ekström steff.nr97@gmail.com 070-9806497 Svart/Vit/Svart, Svart, Svart
IFK Arboga IBK D2 Calle Strid callestrid3@gmail.com 0725-33 39 62 Blå, Blå, Blå
Rönnby IBK Ung D2 (B-lag) Evalena Eklund evalena.eklund@gmail.com 070-747 28 69 orange/svart/svart
Skogsgymnastikens IBS D2 Cecilia Henriksson cissiwennerstrom@hotmail.com 0737826578 Blå, Blå, Blå
Surahammars IBF D2 Mikael Bagge bagge.65@gmail.com 0707721625 Gul,svart,svart
Örebro SK Ung D2 Christofer Broberg christofer.broberg@oskungdom.se 0703435328 Vit, svart, vit
Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2019-09-20 19:00 211132002 IBK Hallsta D2 - Örebro SK Ung D2 7 - 0 Nibblehallen
2019-09-28 11:00 211132004 Surahammars IBF D2 - Skogsgymnastikens IBS D2 11 - 7 Mälarenergi Arena Surahammar
2019-09-28 16:30 211132003 Rönnby IBK Ung D2 (B-lag) - IFK Arboga IBK D2 5 - 3 Kristiansborgshallen
Omgång 2
211132008 IBK Sala D2 - IBK Hallsta D2 Uppskj. Sporthallen Lärkan
2019-10-05 12:30 211132006 IFK Arboga IBK D2 - Surahammars IBF D2 2 - 7 Vasahallen
2020-01-01 15:00 211132007 Örebro SK Ung D2 - Rönnby IBK Ung D2 (B-lag) Tybblelundsskolan
Omgång 3
2019-10-12 16:30 211132011 Surahammars IBF D2 - Örebro SK Ung D2 7 - 1 Mälarenergi Arena Surahammar
2019-10-13 11:00 211132010 Rönnby IBK Ung D2 (B-lag) - IBK Sala D2 5 - 4 Kristiansborgshallen
2019-10-23 19:00 211132012 Skogsgymnastikens IBS D2 - IFK Arboga IBK D2 Frida Hansdotter Arena
Omgång 4
2019-10-19 12:45 211132014 Örebro SK Ung D2 - Skogsgymnastikens IBS D2 Mellringehallen - Örebro
2019-10-19 16:30 211132016 IBK Hallsta D2 - Rönnby IBK Ung D2 (B-lag) Nibblehallen
2019-10-20 18:30 211132015 IBK Sala D2 - Surahammars IBF D2 Sporthallen Lärkan
Omgång 5
2019-10-26 14:00 211132018 Surahammars IBF D2 - IBK Hallsta D2 Mälarenergi Arena Surahammar
2019-10-27 17:00 211132019 Skogsgymnastikens IBS D2 - IBK Sala D2 Frida Hansdotter Arena
2019-10-27 17:00 211132020 IFK Arboga IBK D2 - Örebro SK Ung D2 Vasahallen
Omgång 6
2019-11-02 11:00 211132023 IBK Hallsta D2 - Skogsgymnastikens IBS D2 Nibblehallen
2019-11-02 17:00 211132024 Rönnby IBK Ung D2 (B-lag) - Surahammars IBF D2 Kristiansborgshallen
2019-11-03 16:00 211132022 IBK Sala D2 - IFK Arboga IBK D2 Sporthallen Lärkan
Omgång 7
2019-11-10 14:00 211132027 IFK Arboga IBK D2 - IBK Hallsta D2 Vasahallen
2019-11-10 15:00 211132028 Örebro SK Ung D2 - IBK Sala D2 Tybblelundsskolan
2019-11-10 17:00 211132026 Skogsgymnastikens IBS D2 - Rönnby IBK Ung D2 (B-lag) Frida Hansdotter Arena
Omgång 8
2019-11-15 19:00 211132032 Skogsgymnastikens IBS D2 - Surahammars IBF D2 Frida Hansdotter Arena
2019-11-16 12:30 211132030 Örebro SK Ung D2 - IBK Hallsta D2 Mellringehallen - Örebro
2019-11-16 14:00 211132031 IFK Arboga IBK D2 - Rönnby IBK Ung D2 (B-lag) Vasahallen
Omgång 9
2019-11-23 14:00 211132034 Surahammars IBF D2 - IFK Arboga IBK D2 Mälarenergi Arena Surahammar
2019-11-23 16:00 211132036 IBK Hallsta D2 - IBK Sala D2 Nibblehallen
2019-11-24 17:00 211132035 Rönnby IBK Ung D2 (B-lag) - Örebro SK Ung D2 Kristiansborgshallen
Omgång 10
2019-12-08 12:45 211132039 Örebro SK Ung D2 - Surahammars IBF D2 Mellringehallen - Örebro
2019-12-08 14:30 211132040 IFK Arboga IBK D2 - Skogsgymnastikens IBS D2 Vasahallen
2019-12-08 17:00 211132038 IBK Sala D2 - Rönnby IBK Ung D2 (B-lag) Sporthallen Lärkan
Omgång 11
2019-12-13 19:00 211132042 Skogsgymnastikens IBS D2 - Örebro SK Ung D2 Frida Hansdotter Arena
2019-12-14 14:00 211132043 Surahammars IBF D2 - IBK Sala D2 Mälarenergi Arena Surahammar
2019-12-15 11:00 211132044 Rönnby IBK Ung D2 (B-lag) - IBK Hallsta D2 Kristiansborgshallen
Omgång 12
2019-12-18 20:00 211132048 Örebro SK Ung D2 - IFK Arboga IBK D2 Tybblelundsskolan
2019-12-21 15:00 211132047 IBK Sala D2 - Skogsgymnastikens IBS D2 Sporthallen Lärkan
2019-12-21 15:30 211132046 IBK Hallsta D2 - Surahammars IBF D2 Nibblehallen
Omgång 13
2020-01-10 19:00 211132051 Skogsgymnastikens IBS D2 - IBK Hallsta D2 Frida Hansdotter Arena
2020-01-11 14:00 211132052 Surahammars IBF D2 - Rönnby IBK Ung D2 (B-lag) Mälarenergi Arena Surahammar
2020-01-11 18:00 211132050 IFK Arboga IBK D2 - IBK Sala D2 Vasahallen
Omgång 14
2020-01-19 15:00 211132055 IBK Hallsta D2 - IFK Arboga IBK D2 Nibblehallen
2020-01-19 15:00 211132056 IBK Sala D2 - Örebro SK Ung D2 Sporthallen Lärkan
2020-01-19 16:30 211132054 Rönnby IBK Ung D2 (B-lag) - Skogsgymnastikens IBS D2 Kristiansborgshallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis