Spelprogram - Pojkar 99

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
IBF Örebro Ungdom Röd, svart, svarta
IFK Arboga IBK Blå, Svart, Svart
KFUM Örebro blå, blå, vit
Lillån IBK Grön, Vit (dam=svart), Vit
MIK Västerås Röd, Vit, Röd
Sala Silverstaden IBK Svart, Svart, Svart
Skälby IBK Svart, Svart, Svart
Surahammars IBF Gul, Svart, Svart
Västerås IBS Ungdom Vit, Svart, Vit
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2013-10-05 10:30 1 Surahammars IBF - Skälby IBK 0 - 4 Mälarenergi Arena Surahammar
2013-10-05 15:00 1 Lillån IBK - IBF Örebro Ungdom 9 - 3 Johan Marksved, Jacob Tillman Lillåns skola
2013-10-05 16:30 1 Västerås IBS Ungdom - MIK Västerås 9 - 4 Emmy Tejne, Felicia Setthammar
Omgång 2
2013-10-12 10:30 2 Skälby IBK - Lillån IBK 5 - 2 Alexander Kedebro, Andreas Salomaa Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2013-10-13 14:00 2 IFK Arboga IBK - Västerås IBS Ungdom 7 - 6 Vasahallen
2013-10-13 16:15 2 KFUM Örebro - Surahammars IBF 4 - 2 Jacob Tillman, Johan Marksved Tegelbruket 54
Omgång 3
2013-10-19 16:00 3 Surahammars IBF - Sala Silverstaden IBK 6 - 0 Mälarenergi Arena Surahammar
2013-10-19 17:00 3 Lillån IBK - IFK Arboga IBK 11 - 7 Jacob Tillman, Jacob Olausson Lillåns skola
2013-10-20 15:00 3 Västerås IBS Ungdom - KFUM Örebro 5 - 7
Omgång 4
2013-10-26 09:00 4 Sala Silverstaden IBK - Västerås IBS Ungdom 1 - 6 Sala Idrottshall
2013-10-27 10:00 4 IBF Örebro Ungdom - Surahammars IBF 4 - 6 Jacob Tillman, Johan Marksved Idrottshuset, Örebro
2013-10-27 10:30 4 KFUM Örebro - Lillån IBK 1 - 3 Anders Nordlund, Elin Sjödahl Tegelbruket
Omgång 5
2013-11-16 11:30 5 Surahammars IBF - IFK Arboga IBK 5 - 7 Mälarenergi Arena Surahammar
2013-11-16 16:30 5 Västerås IBS Ungdom - Skälby IBK 2 - 6
2013-11-16 17:00 5 Lillån IBK - MIK Västerås 15 - 2 Jerry Gray, Pontus Grönberg Lillåns skola
Omgång 6
2013-11-23 19:45 6 Sala Silverstaden IBK - Lillån IBK 0 - 8 Sala Idrottshall
2013-11-24 11:45 6 MIK Västerås - Surahammars IBF 3 - 2 Wenströmska Skolan
2013-12-07 14:00 6 IBF Örebro Ungdom - Västerås IBS Ungdom 7 - 3 Tommy Nordin, Tony Wennberg Mellringehallen - Örebro
Omgång 7
2013-11-30 10:15 7 MIK Västerås - IFK Arboga IBK 1 - 4 Wenströmska Skolan
2013-11-30 11:30 7 KFUM Örebro - Sala Silverstaden IBK 7 - 4 Felix Cannesjö, Adam Palm Adolfsbergsskolan
2013-12-02 19:00 7 Surahammars IBF - Lillån IBK 4 - 5 Mälarenergi Arena Surahammar
2013-12-15 15:00 7 IBF Örebro Ungdom - Skälby IBK 4 - 8 Berndt Swärd, Jacob Tillman Idrottshuset, Örebro
Omgång 8
2013-12-07 14:30 8 Sala Silverstaden IBK - MIK Västerås 2 - 6 Sala Idrottshall
2013-12-08 12:15 8 IFK Arboga IBK - Skälby IBK 2 - 4 Vasahallen
2013-12-08 12:30 8 KFUM Örebro - IBF Örebro Ungdom 4 - 2 Rasmus Ekelund, Rasmus Ekelund Tegelbruket
Omgång 9
2013-12-14 13:30 9 MIK Västerås - IBF Örebro Ungdom 2 - 4 Wenströmska Skolan
2013-12-14 18:00 9 Skälby IBK - KFUM Örebro 4 - 1 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2013-12-15 13:30 9 IFK Arboga IBK - Sala Silverstaden IBK 9 - 5 Vasahallen
2013-12-15 15:00 9 Västerås IBS Ungdom - Lillån IBK 5 - 2
Omgång 10
2014-01-11 12:45 10 Skälby IBK - Sala Silverstaden IBK 3 - 1 André Medin, Robin Lindberg Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2014-01-12 14:30 10 KFUM Örebro - MIK Västerås 6 - 1 Jacob Tillman, Jacob Olausson Tegelbruket
2014-01-14 19:00 10 IBF Örebro Ungdom - IFK Arboga IBK 5 - 6 Anna Palmqvist, Pernilla Johansson Idrottshuset, Örebro
Omgång 11
2014-01-18 12:30 11 IFK Arboga IBK - KFUM Örebro 5 - 5 Julia Carlson, Amanda Granell Sturehallen
2014-01-18 18:00 11 Sala Silverstaden IBK - IBF Örebro Ungdom 2 - 9 Marcus Karppinen, Jonas Ahlin Sala Idrottshall
2014-01-19 11:45 11 MIK Västerås - Skälby IBK 3 - 8 Magdalena Milovanovic, Lars-Göran Eklund Wenströmska Skolan
2014-01-19 15:00 11 Västerås IBS Ungdom - Surahammars IBF 3 - 7 Filip Wallin, Kevin Holmberg Moreno
Omgång 12
2014-01-17 18:30 12 Skälby IBK - Surahammars IBF 7 - 0 Roger Nilsson, Jakob Flodell Bombardier Arena
2014-01-25 10:15 12 MIK Västerås - Västerås IBS Ungdom 0 - 4 André Medin, Kevin Holmberg Moreno Wenströmska Skolan
2014-01-28 17:30 12 IBF Örebro Ungdom - Lillån IBK 4 - 3 Alexander Widbark, Mattias Frohm Mellringehallen - Örebro
Omgång 13
2014-02-01 10:30 13 Surahammars IBF - KFUM Örebro 3 - 0 Matilda Pichler, Per Ryman Mälarenergi Arena Surahammar
2014-02-02 13:30 13 Västerås IBS Ungdom - IFK Arboga IBK 2 - 0 Rasmus Zarins, Pontus Zarins
2014-02-07 18:30 13 Lillån IBK - Skälby IBK 4 - 7 Johan Marksved, Adam Palm Lillåns skola
Omgång 14
2014-02-09 13:45 14 KFUM Örebro - Västerås IBS Ungdom 1 - 4 Emil Ekelund, Anders Nordlund Tegelbruket
2014-02-09 14:45 14 IFK Arboga IBK - Lillån IBK 2 - 3 Julia Carlson, Amanda Granell Vasahallen
2014-02-09 19:30 14 Sala Silverstaden IBK - Surahammars IBF 4 - 7 Jonas Ahlin, Axel Norin Sala Idrottshall
Omgång 15
2014-02-11 20:00 15 Lillån IBK - KFUM Örebro 5 - 2 Oscar Carlsvärd, Emil Ekelund Lillåns skola
2014-02-15 14:00 15 Surahammars IBF - IBF Örebro Ungdom 4 - 8 Matilda Pichler, Per Ryman Mälarenergi Arena Surahammar
2014-02-16 15:00 15 Västerås IBS Ungdom - Sala Silverstaden IBK 6 - 4 Dan Barthlen, Juha Vanninen
Omgång 16
2014-02-22 12:15 16 IFK Arboga IBK - Surahammars IBF 8 - 4 Julia Carlson, Amanda Granell Vasahallen
2014-02-22 15:15 16 Skälby IBK - Västerås IBS Ungdom 6 - 3 Robin Göransson, Alexander Kedebro Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2014-02-23 10:15 16 MIK Västerås - Lillån IBK 8 - 5 Alexander Kedebro, Peter Pettersson Wenströmska Skolan
Omgång 17
2014-03-08 10:00 17 Surahammars IBF - MIK Västerås 6 - 2 Matilda Pichler, Per Ryman Mälarenergi Arena Surahammar
2014-03-08 13:30 17 Lillån IBK - Sala Silverstaden IBK 8 - 4 Jacob Tillman, Jacob Olausson Lillåns skola
2014-03-09 15:00 17 Västerås IBS Ungdom - IBF Örebro Ungdom 9 - 2 Lars-Göran Eklund, Magdalena Milovanovic
Omgång 18
2014-03-15 15:00 18 Lillån IBK - Surahammars IBF 6 - 3 Oscar Söljén, Johan Marksved Lillåns skola
2014-03-16 10:15 18 Skälby IBK - IBF Örebro Ungdom 7 - 1 Rasmus Zarins, Pontus Zarins Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2014-03-16 12:00 18 Sala Silverstaden IBK - KFUM Örebro 3 - 4 Jonas Ahlin, Roger Nilsson Sala Idrottshall
2014-03-16 15:00 18 IFK Arboga IBK - MIK Västerås 8 - 6 Felix Carlsson, Pertti Nikka Vasahallen
Omgång 19
2014-03-22 10:00 19 IBF Örebro Ungdom - KFUM Örebro 3 - 4 Jacob Tillman, Jacob Olausson Mellringehallen - Örebro
2014-03-22 10:15 19 MIK Västerås - Sala Silverstaden IBK 3 - 2 Robin Göransson, Johan Jonsson Wenströmska Skolan
2014-03-22 12:45 19 Skälby IBK - IFK Arboga IBK 6 - 4 Lars-Göran Eklund, Filip Wallin Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
Omgång 20
2014-03-29 10:00 20 IBF Örebro Ungdom - MIK Västerås 6 - 1 Erik Henriksson, Håkan Mellblom Idrottshuset, Örebro
2014-03-29 11:30 20 KFUM Örebro - Skälby IBK 2 - 8 Emil Ekelund, Tony Wennberg Adolfsbergsskolan
2014-03-29 15:00 20 Lillån IBK - Västerås IBS Ungdom 4 - 5 Jacob Tillman, Jacob Olausson Lillåns skola
2014-03-30 10:00 20 Sala Silverstaden IBK - IFK Arboga IBK 4 - 6 Linus Andersson, Christian Jensen Sala Idrottshall
Omgång 21
2014-03-23 17:45 21 IFK Arboga IBK - IBF Örebro Ungdom 2 - 7 Julia Carlson, Amanda Granell Vasahallen
2014-03-25 19:30 21 MIK Västerås - KFUM Örebro 2 - 4 Rasmus Zarins, Pontus Zarins Wenströmska Skolan
2014-04-06 12:00 21 Sala Silverstaden IBK - Skälby IBK 3 - 9 Lars Flink, Tomas Karlsson Sala Idrottshall
Omgång 22
2014-03-22 17:00 22 Surahammars IBF - Västerås IBS Ungdom 4 - 8 Matilda Pichler, Per Ryman Mälarenergi Arena Surahammar
2014-03-30 16:00 22 IBF Örebro Ungdom - Sala Silverstaden IBK 5 - 4 Håkan Mellblom, Emil Ekelund Idrottshuset, Örebro
2014-04-08 18:45 22 Skälby IBK - MIK Västerås 5 - 2 Lars-Göran Eklund, Filip Wallin Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2014-04-08 20:00 22 KFUM Örebro - IFK Arboga IBK 4 - 6 Johnny Mizser, Lars Larsson Tegelbruket

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis