Spelprogram - Pantamera Damjuniorer division 1

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Bele Barkarby IF IBF (A) Jonas Arvidsson arvidsson.olsson@gmail.com 070-5553076 Svart/Svart/Svart
FBI Tullinge (A) Tore Johansson tore.johansson1@bredband.net 073-5730889 Orange/svart/orange
Huddinge IK (A) röd, röd, röd
Hässelby SK IBK Peter Jansson peter@gitarrdelar.se 070-2543496 röd/svart/svart
Kungsängens IF Blå, Blå, Blå
Nacka Wallenstam IBK (A) Fredrik Olsson figge@nackaibk.se 0707-185010 Vit, Svart, Vit
Tyresö Trollbäcken IBK svart/svart, svart, svart
Täby FC (A) Pelle Dohlwitz pelle@peis.se 0761-853883 vit/vit/vit
Älvsjö AIK (A) Carina Hägesten c.hagesten@hotmail.com 0704688660 Blå, Blå, Blå
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2015-09-25 19:10 1 Huddinge IK (A) - Täby FC (A) 4 - 8 Aldin Imamovic, Fadi Saffo Skogåshallen
2015-09-26 13:00 1 FBI Tullinge (A) - Nacka Wallenstam IBK (A) 2 - 5 Johan Hessing, Martin Eriksson Tullingehallen
2015-09-26 14:00 1 Kungsängens IF - Bele Barkarby IF IBF (A) 2 - 12 Mats Järnmark, Per Calmén Hagnäshallen
2015-09-27 10:00 1 Tyresö Trollbäcken IBK - Hässelby SK IBK 10 - 3 Christoffer Markovski, Roland Nester Tyresöhallen 52
Omgång 2
2015-10-10 13:30 2 Täby FC (A) - Kungsängens IF 6 - 0 Ulf Jonsson, Roger Nyström Grindtorpshallen
2015-10-10 18:30 2 Bele Barkarby IF IBF (A) - Tyresö Trollbäcken IBK 7 - 3 Johan Jäderlund, Anders Westerberg Björkebyhallen
2015-11-08 17:00 2 Älvsjö AIK (A) - Huddinge IK (A) 4 - 5 Emilia Tuomela, Madelene Westerberg Västertorpshallen
2016-01-13 19:30 2 Hässelby SK IBK - FBI Tullinge (A) 2 - 3 Rohnny Åhman, Jan-Olov Cederholm Hässelbyhallen
Omgång 3
2015-10-17 18:45 3 FBI Tullinge (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 2 - 4 Thomas Bégat, Roland Nester Tullingehallen 54
2015-10-18 19:00 3 Tyresö Trollbäcken IBK - Kungsängens IF 7 - 3 Robert Jäderlund, Jacob Leijon Tyresöhallen 65
2015-10-20 20:10 3 Huddinge IK (A) - Nacka Wallenstam IBK (A) 8 - 1 Patric Terelius, Aldin Imamovic Storängshallen 37
2015-12-04 19:15 3 Älvsjö AIK (A) - Täby FC (A) 11 - 9 Aldin Imamovic, Jonas Robertson Västertorpshallen
Omgång 4
2015-10-24 14:45 4 Hässelby SK IBK - Huddinge IK (A) 1 - 7 Robin Vall, Ola Bigestans Hässelbyhallen 48
2015-10-24 17:00 4 Nacka Wallenstam IBK (A) - Älvsjö AIK (A) 5 - 4 Emil Glenngård, Martin Johansson Ormingehallen
2015-10-25 13:15 4 Täby FC (A) - Tyresö Trollbäcken IBK 3 - 9 Ulf Jonsson, Thomas Wargkelius Grindtorpshallen
2015-11-08 13:45 4 Kungsängens IF - FBI Tullinge (A) 4 - 3 Roland Nester, Christian Högberg Ekhammarshallen 52
Omgång 5
2015-11-03 19:40 5 Nacka Wallenstam IBK (A) - Täby FC (A) 5 - 0 Christoffer Markovski, Mattias Nordlund Järla Sporthall
2015-11-07 16:00 5 FBI Tullinge (A) - Tyresö Trollbäcken IBK 10 - 9 Aldin Imamovic, Nihada Cenanovic Tullingehallen 98
2015-11-08 13:45 5 Älvsjö AIK (A) - Hässelby SK IBK 7 - 1 Madelene Westerberg, Emilia Tuomela Västertorpshallen
2015-11-10 20:10 5 Huddinge IK (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 1 - 1 Jacob Leijon, Jouni Kekkonen Storängshallen
Omgång 6
2015-11-14 12:15 6 Täby FC (A) - FBI Tullinge (A) 8 - 1 Madelene Westerberg, Jonas Edström Grindtorpshallen
2015-11-14 14:00 6 Kungsängens IF - Huddinge IK (A) 1 - 4 Mats Järnmark, Ghasem Tajalli Hagnäshallen 40
2015-11-14 18:45 6 Bele Barkarby IF IBF (A) - Älvsjö AIK (A) 6 - 1 Bjarne Hekkelstrand, Peter Gustafsson Saliba Björkebyhallen
2015-11-15 14:30 6 Hässelby SK IBK - Nacka Wallenstam IBK (A) 2 - 4 Arne Brovig, Jan Lingemark Hässelbyhallen
Omgång 7
2015-11-28 15:15 7 Nacka Wallenstam IBK (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 4 - 5 Linus Löfstedt, Kenny Ly Ormingehallen
2015-11-29 15:00 7 Hässelby SK IBK - Täby FC (A) 3 - 4 Björn Söderström, Christer Jacobsson Hässelbyhallen
2015-11-29 15:15 7 Huddinge IK (A) - Tyresö Trollbäcken IBK 4 - 2 Sampo Friberg, Johan Hessing Storängshallen 46
2015-11-29 17:15 7 Älvsjö AIK (A) - Kungsängens IF 12 - 4 Tobias Berger, Tobias Ekmark Västertorpshallen 30
Omgång 8
2015-11-29 19:30 8 FBI Tullinge (A) - Huddinge IK (A) 2 - 4 Ola Bigestans, Robin Vall Tullingehallen 59
2015-12-03 19:10 8 Bele Barkarby IF IBF (A) - Hässelby SK IBK 7 - 3 Jonas Jatko, Ken Johansson Björkebyhallen
2015-12-05 14:00 8 Kungsängens IF - Nacka Wallenstam IBK (A) 2 - 5 Robin Wirström, Arne Brovig Hagnäshallen 45
2016-02-05 20:00 8 Tyresö Trollbäcken IBK - Älvsjö AIK (A) 8 - 4 Jacob Leijon, Kari Malmros Tyresöhallen 54
Omgång 9
2015-12-12 15:15 9 Nacka Wallenstam IBK (A) - Tyresö Trollbäcken IBK 1 - 5 Elis Erbing, Kari Karke Ormingehallen
2015-12-12 16:00 9 Hässelby SK IBK - Kungsängens IF 8 - 2 Fredrik Berglund Sonesson, Emil Glenngård Hässelbyhallen
2015-12-13 13:45 9 Älvsjö AIK (A) - FBI Tullinge (A) 8 - 4 Daniel Mårtensson, Tero Airaksinen Västertorpshallen
2015-12-13 18:00 9 Bele Barkarby IF IBF (A) - Täby FC (A) 5 - 6 Kenny Ly, Linus Löfstedt Björkebyhallen
Omgång 10
2015-12-19 18:30 10 Bele Barkarby IF IBF (A) - Kungsängens IF 7 - 2 Linus Löfstedt, Patrik Andersén Björkebyhallen
2015-12-20 12:45 10 Hässelby SK IBK - Tyresö Trollbäcken IBK 2 - 6 Ulf Jonsson, Joakim Levin Hässelbyhallen
2015-12-20 15:15 10 Nacka Wallenstam IBK (A) - FBI Tullinge (A) 2 - 3 Elis Erbing, Martin Johansson Ormingehallen
2015-12-20 17:15 10 Täby FC (A) - Huddinge IK (A) 10 - 3 Roland Nester, Jacob Leijon Grindtorpshallen
Omgång 11
2016-01-09 14:00 11 Kungsängens IF - Täby FC (A) 3 - 8 Per Calmén, Roger Nyström Hagnäshallen
2016-01-09 16:45 11 FBI Tullinge (A) - Hässelby SK IBK 4 - 1 David Berger, Jacob Leijon Tullingehallen
2016-01-12 20:10 11 Huddinge IK (A) - Älvsjö AIK (A) 1 - 3 Thomas Gjutarenäfve, Jesper Wahlund Storängshallen
2016-02-07 15:15 11 Tyresö Trollbäcken IBK - Bele Barkarby IF IBF (A) 1 - 1 Jacob Leijon, Robert Jäderlund Tyresöhallen 55
Omgång 12
2016-01-23 13:00 12 Täby FC (A) - Älvsjö AIK (A) 4 - 1 Jonas Håmark, Alexander Sommensjö Grindtorpshallen
2016-01-23 16:15 12 Bele Barkarby IF IBF (A) - FBI Tullinge (A) 3 - 1 Thomas Wargkelius, Sampo Friberg Viksjö Sporthall
2016-01-23 18:00 12 Nacka Wallenstam IBK (A) - Huddinge IK (A) 3 - 3 Roland Nester, Sebastian Öhman Ormingehallen
2016-01-24 16:00 12 Kungsängens IF - Tyresö Trollbäcken IBK 2 - 5 Per Calmén, Roger Nyström Ekhammarshallen
Omgång 13
2016-02-07 14:30 13 Huddinge IK (A) - Hässelby SK IBK 5 - 5 Jessika Forsberg, Jonas Robertson Storängshallen
2016-03-09 20:15 13 Älvsjö AIK (A) - Nacka Wallenstam IBK (A) 1 - 7 Jacob Leijon, Christoffer Markovski Vintervikshallen
2016-03-18 19:45 13 FBI Tullinge (A) - Kungsängens IF 6 - 5 Niklas Forsman, Aldin Imamovic Tullingehallen 56
2016-04-08 20:00 13 Tyresö Trollbäcken IBK - Täby FC (A) 6 - 4 David Berger, Jonas Robertson Tyresöhallen 77
Omgång 14
2016-02-13 12:00 14 Täby FC (A) - Nacka Wallenstam IBK (A) 5 - 7 Bjarne Hekkelstrand, Peter Kirch Grindtorpshallen
2016-02-13 14:30 14 Tyresö Trollbäcken IBK - FBI Tullinge (A) 4 - 1 Fredrik Hallenberg, Kent Kastell Strandhallen - Tyresö 55
2016-02-13 18:15 14 Bele Barkarby IF IBF (A) - Huddinge IK (A) 6 - 3 Kenny Ly, Linus Löfstedt Björkebyhallen
2016-02-14 15:15 14 Hässelby SK IBK - Älvsjö AIK (A) 4 - 8 Jouni Kekkonen, Jonas Jatko Hässelbyhallen
Omgång 15
2016-02-20 18:00 15 FBI Tullinge (A) - Täby FC (A) 1 - 2 Jonas Robertson, Erik Nyman Tullingehallen 50
2016-02-20 18:30 15 Nacka Wallenstam IBK (A) - Hässelby SK IBK 9 - 5 Madelene Westerberg, Daniel Mårtensson Ormingehallen
2016-02-21 11:00 15 Älvsjö AIK (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 1 - 5 Aarre Hietanen, Jonas Robertson Västertorpshallen
2016-02-23 20:10 15 Huddinge IK (A) - Kungsängens IF 7 - 4 Arne Brovig, Jan Lingemark Storängshallen
Omgång 16
2016-03-11 20:15 16 Bele Barkarby IF IBF (A) - Nacka Wallenstam IBK (A) 3 - 2 Aldin Imamovic, Johan Jäderlund Björkebyhallen
2016-03-12 14:00 16 Kungsängens IF - Älvsjö AIK (A) 4 - 3 Mats Korpi, Per Calmén Hagnäshallen
2016-03-12 14:30 16 Täby FC (A) - Hässelby SK IBK 8 - 5 Roger Nyström, Jonas Edström Tibblehallen CC
2016-03-13 11:45 16 Tyresö Trollbäcken IBK - Huddinge IK (A) 4 - 0 Kari Malmros, Kent Kastell Tyresöhallen 55
Omgång 17
2016-03-20 11:45 17 Nacka Wallenstam IBK (A) - Kungsängens IF 4 - 3 Emil Glenngård, Kent Kastell Ormingehallen
2016-03-20 14:15 17 Hässelby SK IBK - Bele Barkarby IF IBF (A) 3 - 11 Jan Lingemark, Sampo Friberg Hässelbyhallen
2016-03-20 14:45 17 Huddinge IK (A) - FBI Tullinge (A) 6 - 1 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Huddingehallen
2016-04-06 20:15 17 Älvsjö AIK (A) - Tyresö Trollbäcken IBK 3 - 8 Kenny Ly, Erik Nyman Vintervikshallen
Omgång 18
2016-03-13 17:45 18 Täby FC (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 3 - 9 Christoffer Markovski, Mattias Nordlund Grindtorpshallen
2016-03-23 20:00 18 Tyresö Trollbäcken IBK - Nacka Wallenstam IBK (A) 5 - 6 Bjarne Hekkelstrand, Peter Kirch Tyresöhallen 62
2016-04-09 14:00 18 Kungsängens IF - Hässelby SK IBK 2 - 7 Peter Eriksson, Bjarne Hekkelstrand Hagnäshallen
2016-04-09 15:30 18 FBI Tullinge (A) - Älvsjö AIK (A) 2 - 5 Mikael Celik, Jesper Wahlund Tullingehallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis