Spelprogram - Herrar Junior Bredd

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
IBK Sala Silver (HJ Bredd) Svart/Vit/Svart, Svart, Svart
IFK Arboga IBK (HJ Bredd) Blå, Svart, Svart
KFUM Örebro (HJ Bredd) blå, blå, vit
Lillån IBK (HJ Bredd) Christer Palmén christer.palmen@gmail.com 073-6229683 Grön, Vit (dam=svart), Vit
MIK Västerås (HJ Bredd) Röd, Vit, Röd
Skälby IBK (HJ Bredd) Jonas Edberg jonas.edberg@hotmail.com Svart, Svart, Svart
WSK Lindesberg (HJ Bredd) Magnus Lissmats magnus@forsberg-maleri.se 070-7885060 Marinblå/Marinblå/Marinblå
Västerås IBS Ungdom (HJ Bredd) Patrik Enberg patrik.enberg@kgk.se 076-1373381 Vit, Svart, Vit
Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2015-10-10 15:00 211018002 IBK Sala Silver (HJ Bredd) - Lillån IBK (HJ Bredd) 9 - 6 Sala Idrottshall
2015-10-10 16:30 211018004 Västerås IBS Ungdom (HJ Bredd) - WSK Lindesberg (HJ Bredd) 6 - 7 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2015-10-11 14:00 211018003 MIK Västerås (HJ Bredd) - KFUM Örebro (HJ Bredd) 8 - 7 Wenströmska Skolan
Omgång 2
2015-10-17 11:00 211018006 Lillån IBK (HJ Bredd) - IFK Arboga IBK (HJ Bredd) 9 - 8 Mellringehallen - Örebro
2015-10-17 13:15 211018009 Skälby IBK (HJ Bredd) - MIK Västerås (HJ Bredd) 12 - 0 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2015-10-17 16:00 211018008 WSK Lindesberg (HJ Bredd) - IBK Sala Silver (HJ Bredd) 7 - 6 Stadsskogsskolan
Omgång 3
2015-10-24 16:00 211018015 MIK Västerås (HJ Bredd) - Västerås IBS Ungdom (HJ Bredd) 1 - 4 Wenströmska Skolan
2015-10-25 15:00 211018011 IFK Arboga IBK (HJ Bredd) - KFUM Örebro (HJ Bredd) 3 - 3 Vasahallen
2015-10-25 17:15 211018012 Lillån IBK (HJ Bredd) - WSK Lindesberg (HJ Bredd) 6 - 2 Birgittaskolan
Omgång 4
2015-09-26 12:00 Orsak: Krockar med DM för HJ Örebro Län.
Stefan Ok:a
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211018016 WSK Lindesberg (HJ Bredd) - IFK Arboga IBK (HJ Bredd) 2 - 12 Stadsskogsskolan
2015-11-05 18:45 211018020 MIK Västerås (HJ Bredd) - IBK Sala Silver (HJ Bredd) 7 - 5 Wenströmska Skolan
2015-11-08 16:00 211018017 Skälby IBK (HJ Bredd) - KFUM Örebro (HJ Bredd) 15 - 6 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
Omgång 5
2015-11-14 11:00 211018024 Lillån IBK (HJ Bredd) - MIK Västerås (HJ Bredd) 3 - 6 Mellringehallen - Örebro
2015-11-14 16:30 211018021 IFK Arboga IBK (HJ Bredd) - Skälby IBK (HJ Bredd) 5 - 8 Vasahallen
2015-11-14 18:45 211018023 KFUM Örebro (HJ Bredd) - Västerås IBS Ungdom (HJ Bredd) 3 - 4 Tegelbruket
Omgång 6
2015-11-21 10:00 211018027 Västerås IBS Ungdom (HJ Bredd) - Skälby IBK (HJ Bredd) 7 - 8 Kristiansborgshallen
2015-11-21 14:00 211018029 IBK Sala Silver (HJ Bredd) - KFUM Örebro (HJ Bredd) 8 - 7 Sala Idrottshall
2015-11-21 16:00 211018028 MIK Västerås (HJ Bredd) - WSK Lindesberg (HJ Bredd) 7 - 10 Wenströmska Skolan
Omgång 7
2015-11-26 19:30 211018033 Skälby IBK (HJ Bredd) - IBK Sala Silver (HJ Bredd) 14 - 7 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2015-11-29 13:30 211018035 KFUM Örebro (HJ Bredd) - Lillån IBK (HJ Bredd) 4 - 3 Tegelbruket
2015-11-29 16:30 211018031 IFK Arboga IBK (HJ Bredd) - Västerås IBS Ungdom (HJ Bredd) 8 - 7 Vasahallen
Omgång 8
2015-12-01 18:30 211018036 MIK Västerås (HJ Bredd) - IFK Arboga IBK (HJ Bredd) 9 - 8 Wenströmska Skolan
2015-12-06 12:30 211018037 IBK Sala Silver (HJ Bredd) - Västerås IBS Ungdom (HJ Bredd) 3 - 5 Sala Idrottshall
2015-12-06 13:30 211018040 KFUM Örebro (HJ Bredd) - WSK Lindesberg (HJ Bredd) 6 - 5 Tegelbruket
2015-12-20 18:00 211018039 Lillån IBK (HJ Bredd) - Skälby IBK (HJ Bredd) 4 - 12 Mellringehallen - Örebro
Omgång 9
2015-12-12 16:30 211018043 Västerås IBS Ungdom (HJ Bredd) - Lillån IBK (HJ Bredd) 2 - 7 Wenströmska Skolan
2015-12-13 16:00 211018045 Skälby IBK (HJ Bredd) - WSK Lindesberg (HJ Bredd) 10 - 6 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2015-12-13 16:30 211018041 IFK Arboga IBK (HJ Bredd) - IBK Sala Silver (HJ Bredd) 3 - 5 Vasahallen
Omgång 10
2015-12-19 11:00 211018047 Lillån IBK (HJ Bredd) - IBK Sala Silver (HJ Bredd) 5 - 6 Mellringehallen - Örebro
2015-12-19 13:30 211018048 KFUM Örebro (HJ Bredd) - MIK Västerås (HJ Bredd) 8 - 3 Tegelbruket
2015-12-19 14:00 211018049 WSK Lindesberg (HJ Bredd) - Västerås IBS Ungdom (HJ Bredd) 7 - 4 Stadsskogsskolan
Omgång 11
2016-01-16 15:00 211018053 IBK Sala Silver (HJ Bredd) - WSK Lindesberg (HJ Bredd) 7 - 6 Sala Idrottshall
2016-01-17 13:00 211018054 MIK Västerås (HJ Bredd) - Skälby IBK (HJ Bredd) 5 - 6 Wenströmska Skolan
2016-02-14 15:45 211018051 IFK Arboga IBK (HJ Bredd) - Lillån IBK (HJ Bredd) 7 - 8 Vasahallen
Omgång 12
2015-12-18 19:00 211018057 WSK Lindesberg (HJ Bredd) - Lillån IBK (HJ Bredd) 6 - 7 Stadsskogsskolan
2016-01-23 18:00 211018056 KFUM Örebro (HJ Bredd) - IFK Arboga IBK (HJ Bredd) 11 - 3 Tegelbruket
2016-03-13 14:00 211018060 Västerås IBS Ungdom (HJ Bredd) - MIK Västerås (HJ Bredd) 11 - 6 Klövernhallen Plan 1
Omgång 13
2016-01-29 19:00 211018062 KFUM Örebro (HJ Bredd) - Skälby IBK (HJ Bredd) 4 - 6 Tegelbruket
2016-01-31 12:45 211018061 IFK Arboga IBK (HJ Bredd) - WSK Lindesberg (HJ Bredd) 7 - 8 Vasahallen
2016-02-06 17:30 211018065 IBK Sala Silver (HJ Bredd) - MIK Västerås (HJ Bredd) 2 - 6 Sala Idrottshall
Omgång 14
2016-01-10 11:00 211018069 MIK Västerås (HJ Bredd) - Lillån IBK (HJ Bredd) 10 - 10 Wenströmska Skolan
2016-02-07 12:30 211018068 Västerås IBS Ungdom (HJ Bredd) - KFUM Örebro (HJ Bredd) 8 - 8 Kristiansborgshallen
2016-02-11 19:45 211018066 Skälby IBK (HJ Bredd) - IFK Arboga IBK (HJ Bredd) 5 - 9 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
Omgång 15
2016-02-13 13:00 211018072 Skälby IBK (HJ Bredd) - Västerås IBS Ungdom (HJ Bredd) 10 - 7 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2016-02-14 16:00 211018073 WSK Lindesberg (HJ Bredd) - MIK Västerås (HJ Bredd) 9 - 5 Stadsskogsskolan
2016-03-04 19:15 211018074 KFUM Örebro (HJ Bredd) - IBK Sala Silver (HJ Bredd) Tegelbruket
Omgång 16
2016-02-19 19:00 211018080 Lillån IBK (HJ Bredd) - KFUM Örebro (HJ Bredd) 6 - 3 Lillåns skola
2016-02-20 13:30 211018076 Västerås IBS Ungdom (HJ Bredd) - IFK Arboga IBK (HJ Bredd) 6 - 11 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2016-02-21 11:30 211018078 IBK Sala Silver (HJ Bredd) - Skälby IBK (HJ Bredd) 11 - 9 Sala Idrottshall
Omgång 17
2016-02-27 15:00 211018081 IFK Arboga IBK (HJ Bredd) - MIK Västerås (HJ Bredd) 14 - 7 Vasahallen
2016-02-28 16:00 211018085 WSK Lindesberg (HJ Bredd) - KFUM Örebro (HJ Bredd) 8 - 7 Stadsskogsskolan
2016-02-28 19:30 211018082 Västerås IBS Ungdom (HJ Bredd) - IBK Sala Silver (HJ Bredd) 6 - 5 Kristiansborgshallen
2016-03-10 20:00 NyttDatum: 2016-03-10
NyTid: 20:00
NyHall: S:t ilianskolan
211018084 Skälby IBK (HJ Bredd) - Lillån IBK (HJ Bredd) 4 - 10
Omgång 18
2016-03-12 11:00 211018088 Lillån IBK (HJ Bredd) - Västerås IBS Ungdom (HJ Bredd) 4 - 5 Mellringehallen - Örebro
2016-03-12 15:30 211018090 WSK Lindesberg (HJ Bredd) - Skälby IBK (HJ Bredd) 14 - 11 Stadsskogsskolan
2016-03-13 10:00 211018086 IBK Sala Silver (HJ Bredd) - IFK Arboga IBK (HJ Bredd) 0 - 27

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis