Spelprogram - Pantamera Pojkar Blå Medel Svår B

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Bele Barkarby IF IBF (A) Svart, Svart, Svart
Erikslunds KF Peter Wedberg peter.wedberg@midtech.se 070-6525241 Grön/Svart/Svart
Grimsta AIK (A) Röd, Röd, Vit+Röd
Hässelby SK IBK (C) Jenny Krona jenny.krona@gmail.com 070-7575524 Röd/Svart/Svart
Hässelby SK IBK (D) Röd, Svart, Svart
IBF Offensiv Lidingö blå, blå, blå
Järfälla IBK (A) Christian Karlson Christian.Karlson@hotmail.se 0733264421 Röd/röd/svart
Rotebro IS IBK (B) Christina Wall kicki.wall@gmail.com 0762-40 94 27 Blå/Blå/Vit
Rotebro IS IBK (C) Joakim Ängelid Joakim.Angelid@seb.se 070-763 87 97 Blå/Blå/Vit
Stäkets F Blå, Blå, Blå
Täby FC (A) Jan Andersson jan.rikard.andersson@gmail.com 073-5142101 Vit/Vit/Vit
Vallentuna IBK Svart, Svart, Svart
Vaxholms IBF Svart, Svart, Svart
Åkersberga IBF (A) Orange, Svart, Orange
Åkersberga IBF (B) Orange, Svart, Orange
Spelprogram
Tid Omgång Match Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2015-10-03 09:00 1 Rotebro IS IBK (B) - Rotebro IS IBK (C) Andreas Mattsson, Fredrik Hallenberg Rotebrohallen (Nya)
2015-10-03 10:45 1 Åkersberga IBF (A) - IBF Offensiv Lidingö Markus Almén, Anton Hemström Åkersberga Sporthall A
2015-10-03 11:30 1 Åkersberga IBF (B) - Vaxholms IBF Markus Almén, Anton Hemström Åkersberga Sporthall A
2015-10-03 17:00 1 Bele Barkarby IF IBF (A) - Erikslunds KF Erik Hellgren, Andreas Eriksson Björkebyhallen
2015-10-04 11:00 1 Järfälla IBK (A) - Hässelby SK IBK (D) Marcus Ackefelt, Julius Olesen Viksjö Sporthall
2015-10-04 11:15 1 Stäkets F - Vallentuna IBK Mats Järnmark, Robin Wirström Kallhälls sporthall
Omgång 2
2015-10-10 11:30 2 Erikslunds KF - Åkersberga IBF (A) Tove Wallén, Ida Nedin Erikslundshallen
2015-10-10 12:15 2 IBF Offensiv Lidingö - Järfälla IBK (A) Henrik Sommerville, Fredrik Hallenberg Bodals Bollhall
2015-10-10 12:45 2 Hässelby SK IBK (D) - Åkersberga IBF (B) Erik Hellgren, Marcus Ackefelt Hässelbyhallen
2015-10-10 13:00 2 Rotebro IS IBK (B) - Bele Barkarby IF IBF (A) Baberkhan Barekzay, David Norman Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2015-10-17 09:30 2 Rotebro IS IBK (C) - Stäkets F Edward Swartling, Jonas Sandberg Rotebrohallen (Nya)
Omgång 3
2015-10-24 12:45 3 Grimsta AIK (A) - Vaxholms IBF Jonas Sandberg, Andreas Eriksson Väsby skolan
2015-10-24 12:45 3 Täby FC (A) - Hässelby SK IBK (C) Hannes Andersson, Lucas Edberg Skarpängskolan A
2015-10-25 10:00 3 Stäkets F - Bele Barkarby IF IBF (A) Per Sundvall, Sofia Aadli Kallhälls sporthall
2015-10-25 10:15 3 Åkersberga IBF (A) - Rotebro IS IBK (B) William Hasselström, Enya Hasselström Åkersberga Sporthall A
2015-10-25 11:00 3 Åkersberga IBF (B) - IBF Offensiv Lidingö William Hasselström, Enya Hasselström Åkersberga Sporthall A
2015-10-25 12:30 3 Järfälla IBK (A) - Erikslunds KF Julius Olesen, Marcus Ackefelt Viksjö Sporthall
Omgång 4
2015-11-07 09:45 4 Vallentuna IBK - Täby FC (A) Tove Wallén, Ida Nedin Hammarbackens Sporthall
2015-11-07 10:30 4 Erikslunds KF - Åkersberga IBF (B) Lars Reuterhagen, Per Sundvall Skarpängskolan B
2015-11-07 12:15 4 Rotebro IS IBK (B) - Järfälla IBK (A) Viktor Strömberg, David Norman Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2015-11-07 15:00 4 Hässelby SK IBK (D) - Vaxholms IBF Mats Järnmark, Julius Olesen Hässelbyhallen
2015-11-08 11:15 4 Stäkets F - Åkersberga IBF (A) Jonna Karke, Patric Terelius Kallhälls sporthall
Omgång 5
2015-11-14 10:30 5 Grimsta AIK (A) - Hässelby SK IBK (D) Fredrik Nensén, Per Ove Åman Väsby skolan
2015-11-14 12:15 5 Vaxholms IBF - IBF Offensiv Lidingö Karl Agholme, Malin Holm Innebandyhallen Vaxholm
2015-11-14 13:30 5 Täby FC (A) - Rotebro IS IBK (C) Tilde Levinson, Anna Skantz Skarpängskolan A
2015-11-15 10:30 5 Åkersberga IBF (B) - Rotebro IS IBK (B) Anton Hemström, Markus Almén Åkersberga Sporthall A
2015-11-15 11:45 5 Järfälla IBK (A) - Stäkets F Andreas Mattsson, Erik Hellgren Viksjö Sporthall
Omgång 6
2015-11-21 11:30 6 Erikslunds KF - Vaxholms IBF Anna Skantz, Tilde Levinson Erikslundshallen
2015-11-21 12:00 6 Hässelby SK IBK (C) - Grimsta AIK (A) Jonna Karke, Robin Karke Hässelbyhallen
2015-11-21 12:15 6 IBF Offensiv Lidingö - Hässelby SK IBK (D) Leif Karlsson, Robin Olsson Bodals Bollhall
2015-11-22 10:15 6 Bele Barkarby IF IBF (A) - Täby FC (A) Torbjörn Lundin, Madelene Westerberg Björkebyhallen
2015-11-22 10:30 6 Stäkets F - Åkersberga IBF (B) Malin Alexandersson, Tova Edman Jangbratt Kallhälls sporthall
Omgång 7
2015-11-28 11:15 7 Vaxholms IBF - Rotebro IS IBK (B) Fredrik Nensén, David Berger Innebandyhallen Vaxholm
2015-11-28 12:00 7 Grimsta AIK (A) - IBF Offensiv Lidingö Baberkhan Barekzay, Jonas Sandberg Väsby skolan
2015-11-28 12:00 7 Täby FC (A) - Åkersberga IBF (A) Tove Wallén, Ida Nedin Skarpängskolan A
2015-11-28 12:45 7 Hässelby SK IBK (D) - Erikslunds KF Jonna Karke, Robin Karke Hässelbyhallen
2015-11-28 14:15 7 Hässelby SK IBK (C) - Vallentuna IBK Jonna Karke, Robin Karke Hässelbyhallen
Omgång 8
2015-10-18 11:15 8 Stäkets F - Vaxholms IBF Erik Hellgren, Andreas Eriksson Kallhälls sporthall
2015-12-05 09:00 8 Rotebro IS IBK (C) - Hässelby SK IBK (C) Viktor Strömberg, Magnus Johansson Rotebrohallen (Nya)
2015-12-05 10:30 8 Rotebro IS IBK (B) - Hässelby SK IBK (D) Viktor Strömberg, Magnus Johansson Rotebrohallen (Nya)
2015-12-05 11:30 8 Erikslunds KF - IBF Offensiv Lidingö Markus Almén, Jonas Sandberg Erikslundshallen
2015-12-05 12:00 8 Vallentuna IBK - Grimsta AIK (A) Tilde Levinson, Anna Skantz Hammarbackens Sporthall
2015-12-06 10:30 8 Järfälla IBK (A) - Täby FC (A) Lucas Edberg, Wen-chung Tsai Viksjö Sporthall
Omgång 9
2015-12-12 09:00 9 Täby FC (A) - Åkersberga IBF (B) Tilde Levinson, Anna Skantz Skarpängskolan B
2015-12-12 10:30 9 Vallentuna IBK - Rotebro IS IBK (C) Tove Wallén, Ida Nedin Hammarbackens Sporthall
2015-12-12 11:15 9 Grimsta AIK (A) - Erikslunds KF Fredrik Nensén, William Grafström Väsby skolan
2015-12-12 12:45 9 Hässelby SK IBK (C) - Bele Barkarby IF IBF (A) Erik Hellgren, Hektor Byfors Hässelbyhallen
2015-12-12 13:30 9 Hässelby SK IBK (D) - Stäkets F Erik Hellgren, Hektor Byfors Hässelbyhallen
2015-12-12 13:45 9 IBF Offensiv Lidingö - Rotebro IS IBK (B) Baberkhan Barekzay, Tehmoorkhan Barekzay Bodals Bollhall
Omgång 10
2016-01-09 09:45 10 Rotebro IS IBK (B) - Erikslunds KF Andreas Eriksson, Viktor Strömberg Rotebrohallen (Nya)
2016-01-09 10:30 10 Rotebro IS IBK (C) - Grimsta AIK (A) Andreas Eriksson, Viktor Strömberg Rotebrohallen (Nya)
2016-01-09 11:30 10 Åkersberga IBF (A) - Hässelby SK IBK (C) Tilde Levinson, Anna Skantz Åkersberga Sporthall A
2016-01-10 10:15 10 Bele Barkarby IF IBF (A) - Vallentuna IBK Marina Saxon, Julius Olesen Björkebyhallen
2016-01-31 10:15 10 Stäkets F - IBF Offensiv Lidingö Magnus Johansson, Imtiaz Karim Kallhälls sporthall
Omgång 11
2016-01-16 10:30 11 Rotebro IS IBK (C) - Bele Barkarby IF IBF (A) David Norman, Hektor Byfors Rotebrohallen (Nya)
2016-01-16 10:30 11 Hässelby SK IBK (C) - Järfälla IBK (A) Alva DaLuz, Jesper Roth Hässelbyhallen
2016-01-16 11:15 11 Grimsta AIK (A) - Rotebro IS IBK (B) Malin Alexandersson, Tova Edman Jangbratt Väsby skolan
2016-01-16 11:15 11 Vallentuna IBK - Åkersberga IBF (A) Karl Agholme, Johan Ribbing Hammarbackens Sporthall
2016-01-16 11:30 11 Erikslunds KF - Stäkets F Jan Lingemark, Lars Samuelsson Erikslundshallen
2016-01-16 13:45 11 Vaxholms IBF - Täby FC (A) Josephine Pettersson, Emilia Schedin Innebandyhallen Vaxholm
Omgång 12
2016-01-23 11:30 12 Täby FC (A) - Hässelby SK IBK (D) Viktor Lindell, Leo Bergstrand Skarpängskolan B
2016-01-24 09:00 12 Bele Barkarby IF IBF (A) - Grimsta AIK (A) Daniel Bäckner, Edvin Hedenström Björkebyhallen
2016-01-24 10:15 12 Järfälla IBK (A) - Vallentuna IBK Fredrik Leander, Erik Hellgren Viksjö Sporthall
2016-01-24 10:30 12 Stäkets F - Rotebro IS IBK (B) Per Sundvall, Malin Holm Kallhälls sporthall
2016-01-24 16:15 12 Åkersberga IBF (A) - Rotebro IS IBK (C) Josephine Pettersson, Emilia Schedin Åkersberga Sporthall A
2016-01-24 17:00 12 Åkersberga IBF (B) - Hässelby SK IBK (C) Josephine Pettersson, Emilia Schedin Åkersberga Sporthall A
Omgång 13
2016-02-06 09:45 13 Rotebro IS IBK (C) - Järfälla IBK (A) Lucas Edberg, Stefano Bianque Rotebrohallen (Nya)
2016-02-06 12:15 13 Vallentuna IBK - Åkersberga IBF (B) Martin Svensson, Dennis Svensson Hammarbackens Sporthall
2016-02-06 12:45 13 Grimsta AIK (A) - Stäkets F Jacob Almefelt, Jan Lingemark Väsby skolan
2016-02-06 14:30 13 IBF Offensiv Lidingö - Täby FC (A) Tuva Egman, Axel Göthberg Bodals Bollhall
2016-02-07 14:00 13 Bele Barkarby IF IBF (A) - Åkersberga IBF (A) Hektor Byfors, Andreas Eriksson Kallhälls sporthall
Omgång 14
2016-02-13 10:30 14 Täby FC (A) - Erikslunds KF Hannes Andersson, Emil Kirchner Skarpängskolan B
2016-02-13 14:45 14 Vaxholms IBF - Hässelby SK IBK (C) Emilia Schedin, Josephine Pettersson Innebandyhallen Vaxholm
2016-02-13 15:00 14 Åkersberga IBF (B) - Rotebro IS IBK (C) Markus Almén, Dennis Svensson Åkersberga Sporthall A
2016-02-14 09:45 14 Järfälla IBK (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) Daniel Bäckner, Edvin Hedenström Viksjö Sporthall
2016-02-14 11:30 14 Åkersberga IBF (A) - Grimsta AIK (A) Per Sundvall, Emil Kirchner Åkersberga Sporthall A
Omgång 15
2016-02-20 09:30 15 Rotebro IS IBK (B) - Täby FC (A) Alexander Mattsson, Per Calmén Rotebrohallen (Nya)
2016-02-20 10:45 15 Åkersberga IBF (A) - Järfälla IBK (A) Enya Hasselström, Markus Almén Åkersberga Sporthall A
2016-02-20 12:00 15 Vallentuna IBK - Vaxholms IBF Tilde Levinson, Anna Skantz Hammarbackens Sporthall
2016-02-21 09:00 15 Hässelby SK IBK (C) - Hässelby SK IBK (D) Marina Saxon, Alva DaLuz Hässelbyhallen
2016-02-21 11:30 15 Bele Barkarby IF IBF (A) - Åkersberga IBF (B) Erik Hellgren, Andreas Eriksson Björkebyhallen
Omgång 16
2016-03-12 10:45 16 Åkersberga IBF (B) - Åkersberga IBF (A) William Hasselström, Enya Hasselström Åkersberga Sporthall A
2016-03-12 15:45 16 Täby FC (A) - Stäkets F Johan Ribbing, Elias Grafström Skarpängskolan A
2016-03-12 16:15 16 Vaxholms IBF - Rotebro IS IBK (C) Josephine Pettersson, Emilia Schedin Innebandyhallen Vaxholm
2016-03-13 09:45 16 Järfälla IBK (A) - Grimsta AIK (A) Daniel Bäckner, Edvin Hedenström Viksjö Sporthall
2016-03-13 10:45 16 Hässelby SK IBK (C) - IBF Offensiv Lidingö Magnus Westerberg, Robin Wirström Hässelbyhallen
2016-03-13 11:30 16 Hässelby SK IBK (D) - Vallentuna IBK Lars Reuterhagen, Magnus Westerberg Hässelbyhallen
Omgång 17
2016-03-19 09:00 17 Vallentuna IBK - IBF Offensiv Lidingö Frida Berg, Ida Nedin Hammarbackens Sporthall
2016-03-19 15:45 17 Erikslunds KF - Hässelby SK IBK (C) Hannes Hovmöller, Niklas Wedin Skarpängskolan A
2016-03-20 10:30 17 Bele Barkarby IF IBF (A) - Vaxholms IBF Fredrik Leander, Erik Hellgren Björkebyhallen
2016-03-20 10:30 17 Rotebro IS IBK (C) - Hässelby SK IBK (D) Daniel Skantze, Viktor Lindell Sollentuna sim och sporthall
2016-03-20 11:45 17 Järfälla IBK (A) - Åkersberga IBF (B) Andreas Eriksson, Hektor Byfors Viksjö Sporthall
Omgång 18
2016-04-02 12:00 18 Hässelby SK IBK (C) - Rotebro IS IBK (B) Marcus Ackefelt, Lars Reuterhagen Hässelbyhallen
2016-04-02 12:45 18 Hässelby SK IBK (D) - Bele Barkarby IF IBF (A) Jonas Laurell, Fredrik Dahl Hässelbyhallen
2016-04-02 13:00 18 Åkersberga IBF (B) - Grimsta AIK (A) Tobias Hagelin, Hannes Andersson Åkersberga Sporthall A
2016-04-02 14:30 18 Vallentuna IBK - Erikslunds KF Tove Wallén, Niklas Wedin Hammarbackens Sporthall
2016-04-02 16:00 18 Vaxholms IBF - Åkersberga IBF (A) Niklas Forsman, Frida Berg Innebandyhallen Vaxholm
2016-04-06 19:00 18 IBF Offensiv Lidingö - Rotebro IS IBK (C) Fredrik Berglund Sonesson, Sampo Friberg Bodals Bollhall
Omgång 19
2016-04-09 08:15 19 Rotebro IS IBK (C) - Erikslunds KF Per Sundvall, Stefano Bianque Rotebrohallen (Nya)
2016-04-09 09:00 19 Rotebro IS IBK (B) - Vallentuna IBK Per Sundvall, Stefano Bianque Rotebrohallen (Nya)
2016-04-09 13:00 19 Åkersberga IBF (A) - Hässelby SK IBK (D) Hannes Andersson, William Hasselström Åkersberga Sporthall A
2016-04-09 13:30 19 Grimsta AIK (A) - Täby FC (A) Ken Johansson, Edward Swartling Väsby skolan
2016-04-10 10:30 19 Bele Barkarby IF IBF (A) - IBF Offensiv Lidingö Erik Hellgren, Fredrik Leander Björkebyhallen
2016-04-10 10:45 19 Stäkets F - Hässelby SK IBK (C) Andreas Mattsson, Linus Warrenstein Kallhälls sporthall
2016-04-10 11:45 19 Järfälla IBK (A) - Vaxholms IBF Marcus Ackefelt, Robin Wirström Viksjö Sporthall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis