Spelprogram - Pantamera Flickor Blå Medel A

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Bele Barkarby IF IBF Svart, Svart, Svart
Ekerö IK (A) Blå, Blå, Blå
Hammarby IF IBF grön vit, vit, vit
Hässelby SK IBK (A) Jessica Stiegler jessica.stiegler@vattenfall.com 0704181018 Röd/Svart/Svart
Högdalens AIS Mattias Nordstrand matte.nordstrand@gmail.com 0706427291 Röd/Svart
IBF Offensiv Lidingö Josefin Möller josefin_mei@hotmail.com 0703156817 blå/blå/blå
IK Frej Täby Gul, Svart, Gul
Järfälla IBK Röd, Röd, Svart
Rotebro IS IBK (A) MörkBlå, MörkBlå, Vit
Sigtuna IF IBK Lars Andrén info@tradtjanster.se 0709256135 Blå/Blå/Blå
Sköndals IK Blå, Svart, Svart
Täby FC (A) Martin Lerby Vit/Vit/Vit
Töjnan IBK (A) Gul, Svart, Svart
Vaxholms IBF Svart, Svart, Svart
Väsby IBK Svart, Svart, Svart
Älvsjö AIK (A) Blå, Blå, Blå
Ängby IF Kenneth Werbes kenneth.werbes@gmail.com 0705337949 Grön/Vit/Grön
Spelprogram
Tid Omgång Match Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2015-10-03 10:30 1 IK Frej Täby - Rotebro IS IBK (A) Dennis Svensson, Erik Nyman Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2015-10-03 10:30 1 Älvsjö AIK (A) - Hässelby SK IBK (A) Tom Johansson, Emil Jonback Sätrahallen
2015-10-03 10:45 1 Väsby IBK - Töjnan IBK (A) Gustav Levin, Joakim Levin Smedsgärdshallen
2015-10-03 12:00 1 Ängby IF - Vaxholms IBF Mats Järnmark, Ola Bigestans Stora Mossen 1
2015-10-03 13:15 1 Högdalens AIS - Sigtuna IF IBK Marcus Blomqvist, Daniel Enkulla Högdalshallen
2015-10-04 10:15 1 Järfälla IBK - Sköndals IK Marcus Ackefelt, Julius Olesen Viksjö Sporthall
2015-10-04 16:15 1 Bele Barkarby IF IBF - Ekerö IK (A) Per Sundvall, Kenny Ly Björkebyhallen
Omgång 2
2015-10-10 09:15 2 Rotebro IS IBK (A) - Järfälla IBK David Norman, Andreas Mattsson Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2015-10-10 09:45 2 Hässelby SK IBK (A) - IK Frej Täby Torbjörn Lundin, Mats Järnmark Hässelbyhallen
2015-10-10 11:30 2 IBF Offensiv Lidingö - Högdalens AIS Henrik Sommerville, Fredrik Hallenberg Bodals Bollhall
2015-10-10 12:15 2 Töjnan IBK (A) - Täby FC (A) Baberkhan Barekzay, David Norman Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2015-10-11 09:45 2 Bele Barkarby IF IBF - Älvsjö AIK (A) Torbjörn Lundin, Erik Hellgren Björkebyhallen
2015-10-11 10:30 2 Sköndals IK - Ängby IF Johan Ståhl, Erik Nyman Sköndalshallen
2015-10-11 11:45 2 Sigtuna IF IBK - Väsby IBK Jonas Sandberg, Lars Sundlöf Prästängshallen
Omgång 3
2015-10-17 09:45 3 Hammarby IF IBF - Vaxholms IBF Carl Tannerheim, Emil Jonback Sjöstadshallen
2015-10-17 11:15 3 Väsby IBK - IBF Offensiv Lidingö Lars Reuterhagen, Jan Lingemark Smedsgärdshallen
2015-10-17 12:45 3 Ängby IF - Rotebro IS IBK (A) Baberkhan Barekzay, Robin Wirström Stora Mossen 1
2015-10-17 13:45 3 Högdalens AIS - Ekerö IK (A) Joel Scott, Mats Andersson Bandhagshallen
2015-10-17 15:45 3 Täby FC (A) - Sigtuna IF IBK Hannes Andersson, Niklas Wedin Skarpängskolan A
2015-10-18 09:30 3 Järfälla IBK - Hässelby SK IBK (A) Hektor Byfors, Fredrik Leander Viksjö Sporthall
2015-11-28 13:00 3 IK Frej Täby - Bele Barkarby IF IBF , Lucas Edberg Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
Omgång 4
2015-10-24 09:00 4 Älvsjö AIK (A) - Högdalens AIS Johan Ståhl, Håkan Taxén Sätrahallen
2015-10-24 11:15 4 Hässelby SK IBK (A) - Ängby IF Magnus Johansson, Torbjörn Lundin Hässelbyhallen
2015-10-24 13:45 4 Töjnan IBK (A) - Hammarby IF IBF David Norman, Niklas Forsman Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2015-10-24 14:30 4 IBF Offensiv Lidingö - Täby FC (A) Axel Göthberg, Daniel Kölborn Bodals Bollhall
2015-10-25 10:30 4 Bele Barkarby IF IBF - Järfälla IBK Thomas Josbrink, Lars Reuterhagen Björkebyhallen
2015-10-25 10:45 4 Sköndals IK - Vaxholms IBF Kenneth Johansson, Sebastian Öhman Sköndalshallen
2015-10-25 15:15 4 Ekerö IK (A) - Väsby IBK Leif Karlsson, Baberkhan Barekzay Stenhamra Bollhall
Omgång 5
2015-11-07 09:45 5 Hammarby IF IBF - Sköndals IK Carl Peterson, Emil Jonback Sjöstadshallen
2015-11-07 10:15 5 Väsby IBK - Älvsjö AIK (A) Rohnny Åhman, Jan Lingemark Smedsgärdshallen
2015-11-07 12:45 5 Ängby IF - Bele Barkarby IF IBF Robert Milerud, Michael Leimer Stora Mossen 1
2015-11-07 13:30 5 Vaxholms IBF - Rotebro IS IBK (A) Bjarne Hekkelstrand, Thomas Bégat Innebandyhallen Vaxholm
2015-11-07 14:30 5 Högdalens AIS - IK Frej Täby Svedje Ohlson, Isak Sjöblom Kärrtorpshallen
2015-11-08 09:45 5 Töjnan IBK (A) - Sigtuna IF IBK Mattias Nordlund, Christoffer Markovski Silverdalshallen
2015-11-08 09:45 5 Täby FC (A) - Ekerö IK (A) Håkan Augustsson, Lucas Edberg Skarpängskolan A
Omgång 6
2015-11-14 09:15 6 Rotebro IS IBK (A) - Sköndals IK Hannes Hovmöller, Jonas Sandberg Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2015-11-14 11:15 6 Hässelby SK IBK (A) - Vaxholms IBF Sofia Aadli, Andreas Mattsson Hässelbyhallen
2015-11-14 12:15 6 IK Frej Täby - Väsby IBK Daniel Skantze, Viktor Lindell Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2015-11-14 13:45 6 IBF Offensiv Lidingö - Töjnan IBK (A) Axel Göthberg, Lars Reuterhagen Bodals Bollhall
2015-11-14 15:00 6 Högdalens AIS - Järfälla IBK Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Bandhagshallen
2015-11-15 11:00 6 Sigtuna IF IBK - Hammarby IF IBF Jonas Sandberg, Edward Swartling Prästängshallen
2015-11-29 13:00 6 Älvsjö AIK (A) - Täby FC (A) Tehmoorkhan Barekzay, Håkan Augustsson Västertorpshallen
Omgång 7
2015-11-21 09:00 7 Hammarby IF IBF - Rotebro IS IBK (A) Petra Dynesius, Jonas Robertson Sjöstadshallen
2015-11-21 10:15 7 Väsby IBK - Järfälla IBK Andreas Eriksson, Jan Lingemark Smedsgärdshallen
2015-11-21 10:30 7 Ängby IF - Högdalens AIS Joel Scott, Imtiaz Karim Stora Mossen 1
2015-11-21 12:15 7 Vaxholms IBF - Bele Barkarby IF IBF Daniel Skantze, Viktor Lindell Innebandyhallen Vaxholm
2015-11-21 13:15 7 Töjnan IBK (A) - Ekerö IK (A) Jesper Roth, Daniel Bäckner Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2015-11-21 13:30 7 Täby FC (A) - IK Frej Täby Dennis Svensson, Frida Berg Skarpängskolan A
2015-11-22 11:00 7 Sigtuna IF IBK - IBF Offensiv Lidingö Niklas Forsman, Jonas Jatko Prästängshallen
2015-11-22 11:15 7 Sköndals IK - Hässelby SK IBK (A) Kari Malmros, Elin Tystrand Sköndalshallen
Omgång 8
2015-12-05 09:00 8 Hässelby SK IBK (A) - Rotebro IS IBK (A) Lars Reuterhagen, Tehmoorkhan Barekzay Hässelbyhallen
2015-12-05 11:30 8 Väsby IBK - Ängby IF Elias Grafström, William Grafström Smedsgärdshallen
2015-12-05 12:15 8 IBF Offensiv Lidingö - Hammarby IF IBF Axel Göthberg, Tehmoorkhan Barekzay Bodals Bollhall
2015-12-05 15:45 8 Älvsjö AIK (A) - Töjnan IBK (A) Baberkhan Barekzay, Gabriel Stjärnekull Västertorpshallen Lilla
2015-12-06 09:30 8 Bele Barkarby IF IBF - Sköndals IK Per Sundvall, Sofia Aadli Björkebyhallen
2015-12-06 09:45 8 Järfälla IBK - Täby FC (A) Lucas Edberg, Wen-chung Tsai Viksjö Sporthall
2015-12-06 14:30 8 Ekerö IK (A) - Sigtuna IF IBK Tehmoorkhan Barekzay, Baberkhan Barekzay Stenhamra Bollhall
Omgång 9
2015-12-12 09:45 9 Hammarby IF IBF - Hässelby SK IBK (A) Joel Scott, Tomas Jansson Sjöstadshallen
2015-12-12 10:30 9 Rotebro IS IBK (A) - Bele Barkarby IF IBF David Norman, Hannes Hovmöller Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2015-12-12 13:00 9 IBF Offensiv Lidingö - Ekerö IK (A) Baberkhan Barekzay, Tehmoorkhan Barekzay Bodals Bollhall
2015-12-12 13:30 9 Töjnan IBK (A) - IK Frej Täby David Norman, Emil Glenngård Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2015-12-12 14:00 9 Vaxholms IBF - Högdalens AIS Karl Agholme, Lars Reuterhagen Innebandyhallen Vaxholm
2015-12-12 18:00 9 Täby FC (A) - Ängby IF Joel Scott, Elias Grafström Skarpängskolan A
2015-12-13 11:30 9 Sigtuna IF IBK - Älvsjö AIK (A) Mikael Hagman, Frida Berg Prästängshallen
Omgång 10
2016-01-09 10:00 10 Väsby IBK - Vaxholms IBF Mats Järnmark, Ghasem Tajalli Smedsgärdshallen
2016-01-09 12:00 10 Älvsjö AIK (A) - IBF Offensiv Lidingö Carl Peterson, Emil Jonback Sätrahallen
2016-01-09 12:45 10 IK Frej Täby - Sigtuna IF IBK Martin Svensson, Dennis Svensson Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2016-01-09 13:00 10 Högdalens AIS - Sköndals IK Christian Berger, Svedje Ohlson Bandhagshallen
2016-01-10 09:30 10 Bele Barkarby IF IBF - Hässelby SK IBK (A) Marina Saxon, Julius Olesen Björkebyhallen
2016-01-10 12:30 10 Järfälla IBK - Töjnan IBK (A) Thomas Josbrink, Sandhya Karlsson Viksjö Sporthall
2016-01-10 13:45 10 Ekerö IK (A) - Hammarby IF IBF Tehmoorkhan Barekzay, Robin Wirström Stenhamra Bollhall
Omgång 11
2016-01-16 09:45 11 Hammarby IF IBF - Bele Barkarby IF IBF Joel Scott, Daniel Kölborn Sjöstadshallen
2016-01-16 09:45 11 Rotebro IS IBK (A) - Högdalens AIS David Norman, Hektor Byfors Rotebrohallen (Nya)
2016-01-16 13:00 11 IBF Offensiv Lidingö - IK Frej Täby Joel Scott, Peter Gustafsson Saliba Bodals Bollhall
2016-01-16 13:00 11 Vaxholms IBF - Täby FC (A) Josephine Pettersson, Emilia Schedin Innebandyhallen Vaxholm
2016-01-17 09:45 11 Sköndals IK - Väsby IBK Björn Larsson, Isak Sjöblom Sköndalshallen
2016-01-17 11:45 11 Sigtuna IF IBK - Järfälla IBK Jonas Sandberg, Edward Swartling Prästängshallen
2016-01-17 12:45 11 Töjnan IBK (A) - Ängby IF Erika Fransson, Frida Berg Silverdalshallen
2016-01-17 17:15 11 Ekerö IK (A) - Älvsjö AIK (A) Baberkhan Barekzay, Tehmoorkhan Barekzay Stenhamra Bollhall
Omgång 12
2016-01-23 11:15 12 IK Frej Täby - Ekerö IK (A) Hannes Hovmöller, Niklas Wedin Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2016-01-23 11:30 12 Högdalens AIS - Hässelby SK IBK (A) Viktor Hellmans, Tom Johansson Bandhagshallen
2016-01-23 11:30 12 Väsby IBK - Rotebro IS IBK (A) Joakim Levin, Gustav Levin Smedsgärdshallen
2016-01-23 12:00 12 Ängby IF - Sigtuna IF IBK Svedje Ohlson, Stefano Bianque Stora Mossen 1
2016-01-23 15:00 12 Täby FC (A) - Sköndals IK Elias Grafström, Tove Wallén Skarpängskolan A
2016-01-23 15:45 12 Älvsjö AIK (A) - Hammarby IF IBF Christian Berger, Isak Sjöblom Västertorpshallen Lilla
2016-01-24 09:30 12 Järfälla IBK - IBF Offensiv Lidingö Fredrik Leander, Mats Andersson Viksjö Sporthall
Omgång 13
13 Älvsjö AIK (A) - IK Frej Täby Västertorpshallen Lilla
2016-02-06 10:00 13 Rotebro IS IBK (A) - Täby FC (A) Niklas Wedin, Per Sundvall Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2016-02-06 10:30 13 Hässelby SK IBK (A) - Väsby IBK Gabriel Stjärnekull, Ola Bigestans Ärvingehallen
2016-02-06 11:30 13 Töjnan IBK (A) - Vaxholms IBF Niklas Wedin, Per Sundvall Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2016-02-06 13:45 13 IBF Offensiv Lidingö - Ängby IF Tuva Egman, Axel Göthberg Bodals Bollhall
2016-02-07 13:15 13 Bele Barkarby IF IBF - Högdalens AIS Hektor Byfors, Andreas Eriksson Kallhälls sporthall
2016-02-07 15:00 13 Ekerö IK (A) - Järfälla IBK Johan Ståhl, Daniel Kölborn Stenhamra Bollhall
Omgång 14
2016-02-13 10:00 14 Väsby IBK - Bele Barkarby IF IBF Jan Lingemark, Christian Högberg Smedsgärdshallen
2016-02-13 12:00 14 IK Frej Täby - Hammarby IF IBF Johan Ribbing, Karl Agholme Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2016-02-13 13:00 14 Töjnan IBK (A) - Sköndals IK William Grafström, David Norman Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2016-02-13 13:30 14 Ängby IF - Ekerö IK (A) Robin Karke, Jonna Karke Stora Mossen 1
2016-02-13 14:00 14 Vaxholms IBF - Sigtuna IF IBK Emilia Schedin, Josephine Pettersson Innebandyhallen Vaxholm
2016-02-14 09:00 14 Järfälla IBK - Älvsjö AIK (A) Daniel Bäckner, Edvin Hedenström Viksjö Sporthall
2016-02-14 09:45 14 Täby FC (A) - Hässelby SK IBK (A) Martin Tidesten, Niklas Wedin Skarpängskolan A
Omgång 15
2016-02-20 09:45 15 IK Frej Täby - Järfälla IBK Mats Järnmark, Ghasem Tajalli Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2016-02-20 10:30 15 Hammarby IF IBF - Högdalens AIS Daniel Kölborn, Kenneth Johansson Sjöstadshallen
2016-02-20 11:30 15 Rotebro IS IBK (A) - Töjnan IBK (A) Hektor Byfors, Elias Grafström Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2016-02-20 13:15 15 IBF Offensiv Lidingö - Vaxholms IBF Joel Scott, Viktor Bollvik Karlsson Bodals Bollhall
2016-02-20 18:00 15 Älvsjö AIK (A) - Ängby IF Tuva Egman, Johan Ståhl Västertorpshallen Lilla
2016-02-21 09:45 15 Bele Barkarby IF IBF - Täby FC (A) Andreas Eriksson, Erik Hellgren Björkebyhallen
2016-02-21 11:00 15 Sigtuna IF IBK - Sköndals IK Jonas Sandberg, Edward Swartling Prästängshallen
Omgång 16
2016-03-12 10:45 16 Töjnan IBK (A) - Hässelby SK IBK (A) Edward Swartling, Elin Carlberg-Börjes Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2016-03-12 14:15 16 Ängby IF - IK Frej Täby Imtiaz Karim, Marina Saxon Stora Mossen 1
2016-03-12 15:00 16 Väsby IBK - Högdalens AIS Lars Reuterhagen, Andreas Mattsson Smedsgärdshallen
2016-03-12 15:30 16 Vaxholms IBF - Ekerö IK (A) Josephine Pettersson, Emilia Schedin Innebandyhallen Vaxholm
2016-03-13 08:15 16 Järfälla IBK - Hammarby IF IBF Daniel Bäckner, Edvin Hedenström Viksjö Sporthall
2016-03-13 10:15 16 Sigtuna IF IBK - Rotebro IS IBK (A) Lars Samuelsson, Jonas Sandberg Prästängshallen
2016-03-13 11:15 16 Sköndals IK - IBF Offensiv Lidingö Christian Berger, Mikael Wiklund Sköndalshallen
Omgång 17
2016-03-19 09:45 17 Älvsjö AIK (A) - Vaxholms IBF Anders Thonberg, Shabbir Ahmed Sätrahallen
2016-03-19 10:30 17 Hammarby IF IBF - Väsby IBK Fredrik Berglund Sonesson, Jan Lingemark Sjöstadshallen
2016-03-19 13:00 17 Högdalens AIS - Täby FC (A) Carl Peterson, Emil Jonback Bandhagshallen
2016-03-19 13:15 17 IBF Offensiv Lidingö - Rotebro IS IBK (A) Thomas Gjutarenäfve, Roger Nyström Bodals Bollhall
2016-03-20 09:45 17 Bele Barkarby IF IBF - Töjnan IBK (A) Andreas Eriksson, Erik Hellgren Björkebyhallen
2016-03-20 09:45 17 Hässelby SK IBK (A) - Sigtuna IF IBK Daniel Bäckner, Edvin Hedenström Hässelbyhallen
2016-03-20 11:00 17 Järfälla IBK - Ängby IF Andreas Eriksson, Hektor Byfors Viksjö Sporthall
2016-03-20 15:00 17 Ekerö IK (A) - Sköndals IK Gustav Levin, Patrik Larsson Stenhamra Bollhall
Omgång 18
2016-04-02 11:15 18 Rotebro IS IBK (A) - Ekerö IK (A) Roger Nyström, Magnus Johansson Rotebrohallen (Nya)
2016-04-02 12:15 18 IBF Offensiv Lidingö - Hässelby SK IBK (A) Niklas Forsman, Axel Göthberg Bodals Bollhall
2016-04-02 12:45 18 Ängby IF - Hammarby IF IBF Alva DaLuz, Marina Saxon Stora Mossen 1
2016-04-02 15:00 18 Täby FC (A) - Väsby IBK Martin Svensson, Dennis Svensson Skarpängskolan A
2016-04-02 15:15 18 Vaxholms IBF - IK Frej Täby Niklas Forsman, Frida Berg Innebandyhallen Vaxholm
2016-04-03 10:30 18 Sköndals IK - Älvsjö AIK (A) Per Sundvall, Jonas Robertson Sköndalshallen
2016-04-03 12:30 18 Sigtuna IF IBK - Bele Barkarby IF IBF Robin Wirström, Jonas Sandberg Prästängshallen
Omgång 19
2016-02-14 17:00 19 Bele Barkarby IF IBF - IBF Offensiv Lidingö Fredrik Leander, Jesper Roth Björkebyhallen
2016-04-02 11:15 19 Järfälla IBK - Vaxholms IBF Ulf Jonsson, Jan Lingemark Innebandyhallen Vaxholm
2016-04-05 19:30 19 Hammarby IF IBF - Täby FC (A) Stefano Bianque, Jan Lingemark Drakskeppshallen
2016-04-09 10:30 19 IK Frej Täby - Sköndals IK Lucas Edberg, Erik Hellgren Tibblehallen CC
2016-04-09 13:45 19 Högdalens AIS - Töjnan IBK (A) Robin Olsson, Gabriel Nääs Bandhagshallen
2016-04-10 12:15 19 Älvsjö AIK (A) - Rotebro IS IBK (A) Tom Johansson, Viktor Hellmans Västertorpshallen
2016-04-10 14:30 19 Ekerö IK (A) - Hässelby SK IBK (A) Tappströms Bollhall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis