Spelprogram - Pojkar 9 B

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Grimsta AIK (B) Röd, Röd, Vit+Röd
IK Frej Täby (B) Fredrik Skoghed fredrik.skoghed@ericsson.com 070-586 89 74 Gul/svart/gul
Rotebro IS IBK (A) Joakim Ängelid Joakim.Angelid@seb.se 070-763 87 97 Blå/Blå/Vit
Sigtuna IF (B) Blå, Blå, Blå
Täby FC (B) Virva Popovic virva.popovic@gmail.com 073-5337308 Vit/Vit/Vit
Vallentuna IBK (B) Svart, Svart, Svart
Vaxholms IBF (B) Svart, Svart, Svart
Åkersberga IBF (B) Orange, Svart, Orange
Spelprogram
Tid Omgång Match Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2014-09-27 09:00 1 Rotebro IS IBK (A) - Vallentuna IBK (B) Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2014-09-27 10:30 1 Grimsta AIK (B) - IK Frej Täby (B) Väsby skolan
2014-09-27 13:30 1 Vaxholms IBF (B) - Täby FC (B) Innebandyhallen Vaxholm
Omgång 2
2014-10-04 10:45 2 Vallentuna IBK (B) - Vaxholms IBF (B) Hammarbackens Sporthall
2014-10-05 11:00 2 Sigtuna IF (B) - Åkersberga IBF (B) Prästängshallen
2014-10-05 14:15 2 Täby FC (B) - Grimsta AIK (B) Skarpängskolan A
Omgång 3
2014-10-11 10:30 3 Grimsta AIK (B) - Vallentuna IBK (B) Väsby skolan
2014-10-11 11:15 3 IK Frej Täby (B) - Sigtuna IF (B) Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2014-10-11 12:00 3 Rotebro IS IBK (A) - Åkersberga IBF (B) Rotebrohallen (Mikaelskolan)
Omgång 4
2014-10-18 10:00 4 Åkersberga IBF (B) - Vaxholms IBF (B) Åkersberga Sporthall A
2014-10-19 12:30 4 Sigtuna IF (B) - Rotebro IS IBK (A) Prästängshallen
2014-10-19 15:00 4 Täby FC (B) - IK Frej Täby (B) Skarpängskolan A
Omgång 5
2014-10-25 09:00 5 Grimsta AIK (B) - Åkersberga IBF (B) Väsby skolan
2014-10-25 09:45 5 IK Frej Täby (B) - Vallentuna IBK (B) Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2014-10-25 12:00 5 Vaxholms IBF (B) - Rotebro IS IBK (A) Innebandyhallen Vaxholm
2014-10-26 09:00 5 Täby FC (B) - Sigtuna IF (B) Skarpängskolan A
Omgång 6
2014-11-08 09:45 6 Vallentuna IBK (B) - Täby FC (B) Hammarbackens Sporthall
2014-11-08 10:00 6 Rotebro IS IBK (A) - Grimsta AIK (B) Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2014-11-09 09:30 6 Sigtuna IF (B) - Vaxholms IBF (B) Prästängshallen
Omgång 7
2014-11-15 10:00 7 IK Frej Täby (B) - Åkersberga IBF (B) Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2014-11-15 10:30 7 Vallentuna IBK (B) - Sigtuna IF (B) Hammarbackens Sporthall
2014-11-16 09:45 7 Grimsta AIK (B) - Vaxholms IBF (B) Väsby skolan
Omgång 8
2014-11-29 11:15 8 Rotebro IS IBK (A) - IK Frej Täby (B) Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2014-11-30 12:30 8 Sigtuna IF (B) - Grimsta AIK (B) Prästängshallen
2014-11-30 13:30 8 Åkersberga IBF (B) - Täby FC (B) Hackstahallen
Omgång 9
2014-12-06 11:15 9 IK Frej Täby (B) - Vaxholms IBF (B) Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2014-12-06 12:00 9 Vallentuna IBK (B) - Åkersberga IBF (B) Hammarbackens Sporthall
2014-12-07 15:45 9 Täby FC (B) - Rotebro IS IBK (A) Skarpängskolan A
Omgång 10
2014-12-12 19:00 10 IK Frej Täby (B) - Grimsta AIK (B) Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2014-12-13 11:15 10 Vallentuna IBK (B) - Rotebro IS IBK (A) Hammarbackens Sporthall
2014-12-14 13:30 10 Täby FC (B) - Vaxholms IBF (B) Skarpängskolan A
Omgång 11
2015-01-10 09:00 11 Grimsta AIK (B) - Täby FC (B) Väsby skolan
2015-01-10 10:00 11 Åkersberga IBF (B) - Sigtuna IF (B) Åkersberga Sporthall A
2015-01-10 12:45 11 Vaxholms IBF (B) - Vallentuna IBK (B) Innebandyhallen Vaxholm
Omgång 12
2015-01-17 10:00 12 Åkersberga IBF (B) - Rotebro IS IBK (A) Åkersberga Sporthall A
2015-01-18 09:30 12 Sigtuna IF (B) - IK Frej Täby (B) Prästängshallen
2015-01-18 09:45 12 Vallentuna IBK (B) - Grimsta AIK (B) Hammarbackens Sporthall
Omgång 13
2015-01-31 09:45 13 IK Frej Täby (B) - Täby FC (B) Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2015-01-31 10:15 13 Rotebro IS IBK (A) - Sigtuna IF (B) Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2015-01-31 13:30 13 Vaxholms IBF (B) - Åkersberga IBF (B) Innebandyhallen Vaxholm
Omgång 14
2015-02-07 09:00 14 Rotebro IS IBK (A) - Vaxholms IBF (B) Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2015-02-07 09:00 14 Vallentuna IBK (B) - IK Frej Täby (B) Hammarbackens Sporthall
2015-02-07 12:15 14 Åkersberga IBF (B) - Grimsta AIK (B) Åkersberga Sporthall A
2015-02-08 10:00 14 Sigtuna IF (B) - Täby FC (B) Prästängshallen
Omgång 15
2015-02-14 12:00 15 Grimsta AIK (B) - Rotebro IS IBK (A) Väsby skolan
2015-02-14 12:45 15 Vaxholms IBF (B) - Sigtuna IF (B) Innebandyhallen Vaxholm
2015-02-15 14:15 15 Täby FC (B) - Vallentuna IBK (B) Skarpängskolan A
Omgång 16
2015-03-07 12:15 16 Åkersberga IBF (B) - IK Frej Täby (B) Åkersberga Sporthall A
2015-03-07 13:30 16 Vaxholms IBF (B) - Grimsta AIK (B) Innebandyhallen Vaxholm
2015-03-08 12:30 16 Sigtuna IF (B) - Vallentuna IBK (B) Prästängshallen
Omgång 17
2015-03-14 10:30 17 IK Frej Täby (B) - Rotebro IS IBK (A) Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2015-03-14 11:45 17 Grimsta AIK (B) - Sigtuna IF (B) Väsby skolan
2015-03-15 12:45 17 Täby FC (B) - Åkersberga IBF (B) Skarpängskolan A
Omgång 18
2015-03-21 10:15 18 Rotebro IS IBK (A) - Täby FC (B) Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2015-03-21 14:15 18 Vaxholms IBF (B) - IK Frej Täby (B) Innebandyhallen Vaxholm
2015-03-22 14:15 18 Åkersberga IBF (B) - Vallentuna IBK (B) Åkersberga Sporthall A

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis