Spelprogram - Flickor 13 division 2 A

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Bele Barkarby IF IBF (B) Tomas Jörneblad tomas.jorneblad@bredband.net 070-5091890 Svart/Svart/Svart
Ekerö IK Blå, Blå, Blå
Hässelby SK IBK (B) Röd, Svart, Svart
Rotebro IS IBK (A) MörkBlå, MörkBlå, Vit
Sigtuna IF Jens Johansson jens_vaxholm@hotmail.com 070-4331344 Blå/Blå/Blå
Täby FC (C) Anna Brunell anna.brunell00@gmail.com 0703839811 Vit / Svart / Vit
Vallentuna IBK (A) Svart, Svart, Svart
Vaxholms IBF Svart, Svart, Svart
Väsby IBK Svart, Svart, Svart
Åkersberga IBF (B) Orange, Svart, Orange
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2014-09-20 12:15 1 Ekerö IK - Täby FC (C) 3 - 8 Peter Gustafsson Saliba, Erik Rydberg Tappströms Bollhall
2014-09-20 16:15 1 Hässelby SK IBK (B) - Rotebro IS IBK (A) 1 - 3 Jan Lingemark, Shari Tingman Hässelbyhallen
2014-09-20 20:00 1 Vallentuna IBK (A) - Väsby IBK 1 - 3 Per Calmén, Karl Hurtig Hammarbackens Sporthall
2014-09-21 10:00 1 Bele Barkarby IF IBF (B) - Åkersberga IBF (B) 1 - 3 Andreas Mattsson, Thomas Josbrink Björkebyhallen
2014-09-21 11:30 1 Sigtuna IF - Vaxholms IBF 2 - 7 Helen Wennström, Jessika Forsberg Prästängshallen
Omgång 2
2014-10-04 11:00 2 Täby FC (C) - Sigtuna IF 3 - 4 , Ulf Jonsson Skarpäng gymnastikssal 20
2014-10-04 12:45 2 Rotebro IS IBK (A) - Ekerö IK 4 - 2 Per Sundvall, Sven-Åke Hansson Silverdalshallen
2014-10-04 16:00 2 Vaxholms IBF - Bele Barkarby IF IBF (B) 6 - 1 Tobias Hagelin, Filip Ekstrand Vaxholm innebandyhallen
2014-10-05 10:15 2 Åkersberga IBF (B) - Vallentuna IBK (A) 1 - 2 William Hasselström, Per Calmén Åkersberga Sporthall A
2015-01-31 11:00 2 Väsby IBK - Hässelby SK IBK (B) 4 - 4 Roger Nyström, Jan Lingemark Smedsgärdshallen
Omgång 3
2014-10-11 13:00 3 Vaxholms IBF - Åkersberga IBF (B) 2 - 2 Sven-Åke Hansson, Emil Kirchner Vaxholm innebandyhallen
2014-10-11 16:15 3 Hässelby SK IBK (B) - Vallentuna IBK (A) 0 - 6 Mario Mallengren, Andreas Mattsson Hässelbyhallen
2014-10-12 10:30 3 Sigtuna IF - Rotebro IS IBK (A) 4 - 3 Mikael Hagman, Jan Lingemark Prästängshallen
2014-10-12 15:00 3 Bele Barkarby IF IBF (B) - Täby FC (C) 3 - 1 Emilia Tuomela, Jonas Sandberg Björkebyhallen
2014-11-29 15:00 3 Ekerö IK - Väsby IBK 3 - 3 Peter Eriksson, Robin Wirström Tappströms Bollhall
Omgång 4
2014-09-27 11:00 4 Väsby IBK - Sigtuna IF 3 - 3 Elis Erbing, Christian Högberg Smedsgärdshallen
2014-09-27 14:45 4 Rotebro IS IBK (A) - Bele Barkarby IF IBF (B) 2 - 3 Linda Forslund, Elin Carlberg-Börjes Silverdalshallen
2014-10-18 14:45 4 Vallentuna IBK (A) - Ekerö IK WO (5 - 0) Hammarbackens Sporthall
2014-10-19 14:45 4 Täby FC (C) - Vaxholms IBF 4 - 6 Simon Åbom, Lucas Edberg Skarpängskolan B 60
2014-10-19 15:00 4 Åkersberga IBF (B) - Hässelby SK IBK (B) 4 - 2 Tobias Hagelin, Filip Ekstrand Åkersberga Sporthall A
Omgång 5
2014-11-08 11:15 5 Ekerö IK - Hässelby SK IBK (B) 3 - 2 Jukka Säteri, Sven-Åke Hansson Tappströms Bollhall
2014-11-08 14:45 5 Vaxholms IBF - Rotebro IS IBK (A) 3 - 2 Simon Åbom, Lars Samuelsson Vaxholm innebandyhallen
2014-11-08 16:30 5 Sigtuna IF - Vallentuna IBK (A) 1 - 10 Edward Swartling, Jonas Sandberg Prästängshallen
2014-11-08 18:15 5 Bele Barkarby IF IBF (B) - Väsby IBK 2 - 6 Niklas Forsman, Marcus Ackefelt Björkebyhallen
2014-11-09 13:00 5 Täby FC (C) - Åkersberga IBF (B) 2 - 0 Tilda Lundberg, Jonna Karke Skarpängskolan B 45
Omgång 6
2014-11-15 11:00 6 Väsby IBK - Vaxholms IBF 4 - 2 Peter Eriksson, Kari Karke Smedsgärdshallen
2014-11-15 13:45 6 Rotebro IS IBK (A) - Täby FC (C) 2 - 3 Per Sundvall, Lars Reuterhagen Silverdalshallen
2014-11-15 14:15 6 Vallentuna IBK (A) - Bele Barkarby IF IBF (B) 4 - 3 Dennis Svensson, Per Calmén Hammarbackens Sporthall
2014-11-15 15:45 6 Hässelby SK IBK (B) - Sigtuna IF 2 - 1 Wilma Mattisson, Michaela Stensveden Hässelbyhallen
2014-11-16 17:30 6 Åkersberga IBF (B) - Ekerö IK 9 - 3 Jan Lingemark, Lars Reuterhagen Åkersberga Sporthall A
Omgång 7
2014-11-22 13:45 7 Rotebro IS IBK (A) - Åkersberga IBF (B) 3 - 7 Elin Carlberg-Börjes, Linda Forslund Silverdalshallen
2014-11-22 14:00 7 Vaxholms IBF - Vallentuna IBK (A) 5 - 2 Fredrik Nensén, Elias Engh Vaxholm innebandyhallen
2014-11-23 11:30 7 Sigtuna IF - Ekerö IK 5 - 2 Jonas Sandberg, Edward Swartling Prästängshallen
2014-11-23 13:15 7 Täby FC (C) - Väsby IBK 4 - 3 Ludvig Tidhult, Adam Hjorth Skarpängskolan B
2014-11-23 15:15 7 Bele Barkarby IF IBF (B) - Hässelby SK IBK (B) 2 - 9 Jonna Karke, Casper Arvidsson Björkebyhallen
Omgång 8
2014-10-25 16:00 8 Vallentuna IBK (A) - Täby FC (C) 3 - 2 Per Calmén, Magnus Westerberg Hammarbackens Sporthall
2014-11-29 10:00 8 Väsby IBK - Rotebro IS IBK (A) 3 - 2 Jan Lingemark, Bjarne Hekkelstrand Smedsgärdshallen 65
2014-11-29 12:00 8 Ekerö IK - Bele Barkarby IF IBF (B) 1 - 3 Johan Ståhl, Elias Engh Tappströms Bollhall
2014-11-30 14:15 8 Hässelby SK IBK (B) - Vaxholms IBF 3 - 4 Gustav Levin, Joakim Levin Hässelbyhallen
2014-11-30 17:15 8 Åkersberga IBF (B) - Sigtuna IF 5 - 2 Lars Samuelsson, Henrik Flyborg Åkersberga Sporthall A
Omgång 9
2014-12-06 09:45 9 Väsby IBK - Åkersberga IBF (B) 2 - 2 Fredrik Nensén, Lucas Edberg Smedsgärdshallen
2014-12-06 14:00 9 Vaxholms IBF - Ekerö IK 6 - 1 Tobias Hagelin, Malin Holm Vaxholm innebandyhallen
2014-12-07 12:45 9 Bele Barkarby IF IBF (B) - Sigtuna IF 6 - 1 Joakim Levin, Gustav Levin Björkebyhallen
2014-12-07 13:00 9 Rotebro IS IBK (A) - Vallentuna IBK (A) 0 - 3 Karl Hurtig, Mats Järnmark Silverdalshallen
2014-12-07 14:30 9 Täby FC (C) - Hässelby SK IBK (B) 4 - 5 Jan Lingemark, Simon Åbom Skarpängskolan B
Omgång 10
2014-12-13 09:00 10 Väsby IBK - Vallentuna IBK (A) 2 - 1 Lars Reuterhagen, Lucas Edberg Smedsgärdshallen
2014-12-13 12:45 10 Rotebro IS IBK (A) - Hässelby SK IBK (B) 1 - 0 Joakim Levin, Gustav Levin Silverdalshallen
2014-12-14 14:30 10 Täby FC (C) - Ekerö IK 4 - 1 Simon Åbom, Lars Samuelsson Skarpängskolan B
2014-12-14 18:00 10 Åkersberga IBF (B) - Bele Barkarby IF IBF (B) 4 - 6 Anton Hemström, Markus Almén Åkersberga Sporthall A
2015-01-31 16:15 10 Vaxholms IBF - Sigtuna IF 7 - 1 Jessika Forsberg, Ken Johansson Vaxholm innebandyhallen
Omgång 11
2015-01-10 13:15 11 Ekerö IK - Rotebro IS IBK (A) 0 - 6 Johan Ståhl, Robert Milerud Tappströms Bollhall
2015-01-10 15:15 11 Vallentuna IBK (A) - Åkersberga IBF (B) 3 - 1 Andreas Mattsson, Sven-Åke Hansson Hammarbackens Sporthall
2015-01-11 10:00 11 Hässelby SK IBK (B) - Väsby IBK 0 - 1 Thomas Josbrink, Robin Berger Hässelbyhallen
2015-01-11 12:15 11 Sigtuna IF - Täby FC (C) 4 - 8 Fredrik Nensén, Helen Wennström Prästängshallen
2015-01-11 12:30 11 Bele Barkarby IF IBF (B) - Vaxholms IBF 2 - 4 Nora Lindberg, Sara Richert Björkebyhallen
Omgång 12
2015-01-17 11:00 12 Väsby IBK - Ekerö IK 15 - 0 Sebastian Öhman, Martin Eriksson Smedsgärdshallen
2015-01-17 13:30 12 Vallentuna IBK (A) - Hässelby SK IBK (B) 10 - 0 Fanny Svenningsson, Frida Berg Hammarbackens Sporthall
2015-01-17 14:00 12 Rotebro IS IBK (A) - Sigtuna IF 2 - 0 Camilla Karlsson, Casper Arvidsson Silverdalshallen
2015-01-18 12:45 12 Täby FC (C) - Bele Barkarby IF IBF (B) 4 - 2 Emilia Schedin, Josephine Pettersson Skarpängskolan B
2015-01-18 17:30 12 Åkersberga IBF (B) - Vaxholms IBF 1 - 6 Daniel Lagneskog, John Tullsten Åkersberga Sporthall A
Omgång 13
2015-01-24 12:00 13 Vaxholms IBF - Täby FC (C) 4 - 4 Emilia Schedin, Josephine Pettersson Vaxholm innebandyhallen
2015-01-24 13:15 13 Ekerö IK - Vallentuna IBK (A) 3 - 4 Peter Gustafsson Saliba, David Holm Tappströms Bollhall
2015-01-24 15:15 13 Hässelby SK IBK (B) - Åkersberga IBF (B) 2 - 2 Sara Richert, Nora Lindberg Hässelbyhallen
2015-01-25 11:45 13 Sigtuna IF - Väsby IBK 0 - 1 Roger Nyström, Magnus Westerberg Prästängshallen
2015-01-25 12:30 13 Bele Barkarby IF IBF (B) - Rotebro IS IBK (A) 6 - 2 Joakim Levin, Roland Nester Björkebyhallen
Omgång 14
2015-02-07 10:00 14 Väsby IBK - Bele Barkarby IF IBF (B) 2 - 4 Madelene Westerberg, Jakob Edström Anderberg Smedsgärdshallen
2015-02-07 13:45 14 Rotebro IS IBK (A) - Vaxholms IBF 2 - 2 Mats Korpi, Imtiaz Karim Silverdalshallen
2015-02-07 14:45 14 Vallentuna IBK (A) - Sigtuna IF 4 - 0 Christer Jacobsson, Fanny Svenningsson Hammarbackens Sporthall
2015-02-07 15:45 14 Hässelby SK IBK (B) - Ekerö IK 11 - 3 Julius Olesen, Marcus Ackefelt Hässelbyhallen
2015-02-08 11:00 14 Åkersberga IBF (B) - Täby FC (C) 4 - 1 Per Sundvall, Tobias Hagelin Åkersberga Sporthall A
Omgång 15
2015-02-14 12:15 15 Ekerö IK - Åkersberga IBF (B) 5 - 5 Johan Sandström, Jukka Säteri Tappströms Bollhall
2015-02-14 19:15 15 Vaxholms IBF - Väsby IBK 6 - 4 Bjarne Hekkelstrand, Thomas Bégat Vaxholm innebandyhallen
2015-02-15 11:30 15 Sigtuna IF - Hässelby SK IBK (B) 4 - 3 Fredrik Nensén, Jonas Sandberg Prästängshallen
2015-02-15 14:00 15 Bele Barkarby IF IBF (B) - Vallentuna IBK (A) 1 - 10 Imtiaz Karim, Nora Lindberg Björkebyhallen
2015-02-15 19:30 15 Täby FC (C) - Rotebro IS IBK (A) 4 - 1 Dennis Svensson, Martin Svensson Skarpängskolan B
Omgång 16
2015-03-07 10:00 16 Väsby IBK - Täby FC (C) 6 - 1 Jonas Jatko, Niklas Forsman Smedsgärdshallen
2015-03-07 12:15 16 Ekerö IK - Sigtuna IF 3 - 3 Lars Reuterhagen, Per Sundvall Tappströms Bollhall
2015-03-07 13:30 16 Vallentuna IBK (A) - Vaxholms IBF 5 - 1 Per Calmén, Dennis Svensson Hammarbackens Sporthall
2015-03-08 12:30 16 Åkersberga IBF (B) - Rotebro IS IBK (A) 3 - 8 Enya Hasselström, Markus Almén Åkersberga Sporthall A
2015-03-08 15:15 16 Hässelby SK IBK (B) - Bele Barkarby IF IBF (B) 3 - 2 Nora Lindberg, Johan Sandström Hässelbyhallen
Omgång 17
2015-03-14 12:45 17 Vaxholms IBF - Hässelby SK IBK (B) 5 - 2 Roger Nyström, Simon Bernhardsson Vaxholm innebandyhallen
2015-03-14 14:30 17 Rotebro IS IBK (A) - Väsby IBK 3 - 1 Per Ove Åman, Viktor Strömberg Silverdalshallen
2015-03-15 11:00 17 Sigtuna IF - Åkersberga IBF (B) 2 - 2 Christian Högberg, Roland Nester Prästängshallen
2015-03-15 14:45 17 Bele Barkarby IF IBF (B) - Ekerö IK 2 - 1 Jonas Jatko, Karl Hurtig Björkebyhallen
2015-03-15 17:30 17 Täby FC (C) - Vallentuna IBK (A) 3 - 1 Jonna Karke, Tilda Lundberg Skarpängskolan B
Omgång 18
2015-03-21 14:00 18 Vallentuna IBK (A) - Rotebro IS IBK (A) 3 - 1 William Hasselström, Emil Kirchner Hammarbackens Sporthall
2015-03-21 14:15 18 Ekerö IK - Vaxholms IBF 4 - 7 Mats Järnmark, Johan Sandström Tappströms Bollhall
2015-03-21 16:00 18 Sigtuna IF - Bele Barkarby IF IBF (B) 1 - 10 Jan Lingemark, Jonas Sandberg Prästängshallen 56
2015-03-22 12:00 18 Åkersberga IBF (B) - Väsby IBK 4 - 5 Henrik Flyborg, Jakob Edström Anderberg Hackstahallen
2015-03-22 15:00 18 Hässelby SK IBK (B) - Täby FC (C) 4 - 6 Jan Lingemark, Per Calmén Hässelbyhallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis