Spelprogram - Pantamera Herrjunior (MS)

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Enköpings IBK Vit, Svart, Svart
Gävle GIK Blå, Blå, Blå
Hagunda IF Blå, Svart, Svart
Håsta IBK/IBK Njutånger Hans Erixon hans.erixon@wb-revision.se 070-6621704 Svart, Svart, Svart
IBF Falun Ungdom Johan Morelius morelius.johan@gmail.com 070-4904338 Rosa, Svart, Svart
IBK Sala Silver (HJ Elit) Hasse Eriksson h.m.e-son@tele2.se 070-847 99 79 Svart/Vit/Svart, Svart, Svart
IBK Sundsvall Ungdom A Vit/blå, Blå, Vit
IBK Sundsvall Ungdom B Vit/blå, Blå, Vit
KAIS Mora UIF Röd, Svart, Svart
Rasbo IK Vinröd/Vit, Svart/vit/vinröd, Svarta
Sandvikens AIK Christer Skagerberg skagen67@me.com 070-350 87 98 Svart/Svart/Svart
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2015-10-03 13:00 1 Enköpings IBK - IBK Sala Silver (HJ Elit) 14 - 8 Vesa Petterson, Miodrag Djuric S:t Ilianshallen
2015-10-03 17:00 1 Håsta IBK/IBK Njutånger - IBK Sundsvall Ungdom B 5 - 1 Sören Axelsson, Jimmy Löfgren Håstaholmen
2015-10-17 11:00 1 IBF Falun Ungdom - KAIS Mora UIF 9 - 6 Niklas Stenius, Oskar Adamsson Guide Arena 1 45
2015-11-14 17:40 1 Gävle GIK - Sandvikens AIK 8 - 5 Jonathan Blank, Henrik Öberg Träffen Arena 73
2015-12-06 19:30 1 Hagunda IF - Rasbo IK 6 - 5 e.förl. Lennart Eilestam, Thomas Stenman Allianshallen A 45
Omgång 2
2015-10-10 12:30 2 IBF Falun Ungdom - Hagunda IF 10 - 1 David Rooth, David Eriksson Guide Arena 2 60
2015-10-10 17:00 2 IBK Sala Silver (HJ Elit) - Enköpings IBK 16 - 3 Sala Idrottshall 65
2015-10-10 18:30 2 KAIS Mora UIF - Gävle GIK 3 - 7 Dennis Wallin, Kristian Holtz Idre Fjäll Arena
2015-10-11 13:15 2 Rasbo IK - IBK Sundsvall Ungdom B 11 - 7 Tomas Hallenberg, Pontus Orebrand Hall 2000
2015-10-25 14:15 2 Rasbo IK - IBK Sundsvall Ungdom A 5 - 5 Emma Holmqvist, Felicia Hassan Hall 2000 57
Omgång 3
2015-10-18 12:00 3 Gävle GIK - IBK Sundsvall Ungdom B 10 - 3 Magnus Nordahl, Roger Collin Nynäshallen 50
2015-11-08 19:00 3 Håsta IBK/IBK Njutånger - IBK Sundsvall Ungdom A 7 - 6 e.förl. Sören Axelsson, Jimmy Löfgren Håstaholmen 67
2016-03-12 12:00 3 Sandvikens AIK - Enköpings IBK 7 - 6 Erik Lindberg, Magnus Nordahl Arena Jernvallen 28
Omgång 4
2015-10-24 13:15 4 IBF Falun Ungdom - IBK Sala Silver (HJ Elit) 6 - 8 Torbjörn Aspman, Johan Forsström Guide Arena 1 38
2015-10-25 11:00 4 Hagunda IF - Håsta IBK/IBK Njutånger 7 - 2 Sarah Ejderskog, Carolina Svensson Allianshallen A 35
2015-12-13 12:30 4 IBK Sundsvall Ungdom A - Sandvikens AIK 8 - 9 e.förl. Per Backlin, Jon Lundgren Hagahallen 34
Omgång 5
2015-10-31 11:00 5 Enköpings IBK - Hagunda IF 5 - 2 Johan Öberg, Theodor Jonsson S:t Ilianshallen 50
2015-10-31 16:00 5 IBK Sundsvall Ungdom A - Håsta IBK/IBK Njutånger 18 - 8 Per Backlin, Hans Söderblom Skönsbergshallen 102
2016-03-08 20:10 5 Rasbo IK - IBK Sala Silver (HJ Elit) 6 - 4 Miodrag Djuric, Vesa Petterson Hall 2000 67
Omgång 6
2015-11-08 18:30 6 Hagunda IF - Enköpings IBK 13 - 4 Miodrag Djuric, Vesa Petterson Allianshallen A 31
2015-11-14 12:00 6 IBK Sala Silver (HJ Elit) - IBF Falun Ungdom 5 - 6 Sala Idrottshall 52
2016-02-23 19:00 6 Sandvikens AIK - KAIS Mora UIF 9 - 4 Roger Collin, Magnus Nordahl Arena Jernvallen
Omgång 7
2015-11-15 18:30 7 Håsta IBK/IBK Njutånger - Hagunda IF 2 - 10 Ej offentliggjord, Mats Sjöqvist Håstaholmen 48
Omgång 8
2015-11-11 21:00 8 IBK Sundsvall Ungdom B - IBK Sundsvall Ungdom A 4 - 9 Robert Lundqvist, Thomas Eriksson Höglunda 57
2015-12-01 20:00 8 Rasbo IK - IBF Falun Ungdom 8 - 6 Thomas Tanskanen, Pontus Orebrand Hall 2000 65
2016-02-13 14:00 8 KAIS Mora UIF - Enköpings IBK 6 - 5 Magnus Pollack, Robert Pollack Idre Fjäll Arena
Omgång 9
2015-11-27 20:00 9 Gävle GIK - KAIS Mora UIF 13 - 4 Per Linderdahl, Jakob Westerlund Träffen Arena 39
2016-01-10 13:00 9 Sandvikens AIK - IBK Sundsvall Ungdom B 7 - 3 Roger Collin, Henrik Öberg Arena Jernvallen 42
2016-03-13 15:00 9 IBK Sundsvall Ungdom A - IBF Falun Ungdom 16 - 3 Jon Lundgren, Andreas Selin Höglunda 48
Omgång 10
2015-12-12 14:00 10 IBF Falun Ungdom - Sandvikens AIK 12 - 7 Niklas Stenius, Oskar Adamsson Haraldsbo Sporthall 35
2015-12-13 14:00 10 IBK Sundsvall Ungdom B - Gävle GIK 1 - 6 Patrick Cederblad, Anders Johansson Sundsvalls Sporthall-A
2015-12-13 16:00 10 IBK Sala Silver (HJ Elit) - KAIS Mora UIF 11 - 7 Kai Kinnari, Camilla Eriksson Sala Idrottshall 81
Omgång 11
2015-12-20 10:30 11 Enköpings IBK - Rasbo IK 2 - 11 Lennart Eilestam, Thomas Stenman S:t Ilianshallen
2015-12-20 13:00 11 KAIS Mora UIF - IBF Falun Ungdom 7 - 6 Terje Severinsson, Nicklas Sjöström Idre Fjäll Arena
2016-01-10 13:00 11 Gävle GIK - IBK Sundsvall Ungdom A 7 - 8 Rikard Karlsson, Magnus Undén Kunskapsskolans Sporthall 19
Omgång 12
2016-01-09 16:00 12 IBF Falun Ungdom - Rasbo IK 6 - 4 Daniel Larsson, Erik Bengtsson Guide Arena 2 45
2016-01-10 14:00 12 Hagunda IF - IBK Sala Silver (HJ Elit) 13 - 6 Sarah Ejderskog, Theodor Jonsson Allianshallen A
2016-02-05 20:15 12 Håsta IBK/IBK Njutånger - IBK Sundsvall Ungdom A 6 - 3 Magnus Andersson, Lasse Schilling Håstaholmen
Omgång 13
2016-01-16 15:30 13 IBK Sundsvall Ungdom A - Sandvikens AIK 5 - 4 e.förl. Fredrik Strandlund, Per Östman Sundsvalls Sporthall-A 40
2016-03-19 15:00 13 Gävle GIK - Håsta IBK/IBK Njutånger 10 - 3 Roger Collin, Roger Morin Träffen Arena 69
Omgång 14
2016-01-23 13:00 14 IBK Sala Silver (HJ Elit) - Rasbo IK 14 - 10 Mårten Hanold, Axel Norin Sala Idrottshall 75
2016-01-24 11:30 14 KAIS Mora UIF - Håsta IBK/IBK Njutånger 5 - 10 Roger Pernling, Dennis Wallin Idre Fjäll Arena
2016-01-24 12:00 14 Sandvikens AIK - Gävle GIK 7 - 8 e.förl. Roger Collin, Henrik Öberg Arena Jernvallen
2016-01-24 17:00 14 Hagunda IF - Enköpings IBK 12 - 5 Thomas Tanskanen, Anders Leander Allianshallen A
Omgång 15
2016-01-30 12:45 15 Enköpings IBK - Gävle GIK 3 - 10 Lennart Eilestam, Thomas Stenman S:t Ilianshallen 42
2016-01-30 16:00 15 IBK Sundsvall Ungdom B - Sandvikens AIK 1 - 11 Anders Johansson, Robin Palander Hagahallen 39
2016-01-31 18:30 15 Rasbo IK - Hagunda IF 6 - 1 Roland Carlsson, Michaela Pålsson Hall 2000 86
Omgång 16
2016-02-07 18:00 16 IBK Sundsvall Ungdom B - Gävle GIK 1 - 8 Jon Lundgren, Peter Palander Höglunda
2016-03-16 20:30 16 IBK Sala Silver (HJ Elit) - Hagunda IF 12 - 17 Sala Idrottshall 40
Omgång 17
2016-02-14 12:45 17 Enköpings IBK - IBK Sala Silver (HJ Elit) 10 - 6 Thomas Stenman, Lennart Eilestam S:t Ilianshallen 55
2016-03-17 19:30 17 Sandvikens AIK - KAIS Mora UIF 9 - 10 Roger Collin, Reine Schröder Arena Jernvallen
Omgång 18
2016-02-20 19:00 18 Håsta IBK/IBK Njutånger - IBK Sundsvall Ungdom B 8 - 0 Ej offentliggjord, Mats Sjöqvist Håstaholmen 76
2016-02-21 14:00 18 Hagunda IF - IBF Falun Ungdom 5 - 9 Michaela Pålsson, Sarah Ejderskog Allianshallen A
Omgång 19
2016-02-07 14:30 19 IBK Sundsvall Ungdom A - Gävle GIK 8 - 7 Per Backlin, Hans Söderblom Höglunda 75
2016-02-27 16:00 19 IBK Sundsvall Ungdom B - Håsta IBK/IBK Njutånger 3 - 8 Jan Öberg, Thomas Eriksson Höglunda 42
Omgång 20
20 IBK Sundsvall Ungdom B - Håsta IBK/IBK Njutånger OW (0 - 5) Sundsvalls Sporthall-A
2016-02-13 11:10 20 Gävle GIK - IBF Falun Ungdom 7 - 8 Per Linderdahl, Johan Stefansson Träffen Arena 53
2016-03-05 12:00 20 KAIS Mora UIF - Sandvikens AIK 5 - 3 Johan Forsström, Daniel Larsson Idre Fjäll Arena
2016-03-05 16:45 20 Enköpings IBK - Rasbo IK 10 - 12 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall S:t Ilianshallen 42
2016-03-06 13:00 20 IBK Sala Silver (HJ Elit) - Hagunda IF 6 - 15 Rasmus Zarins Sala Idrottshall 75
Omgång 21
2016-03-12 15:00 21 KAIS Mora UIF - IBK Sala Silver (HJ Elit) 8 - 7 e.förl. Peter Wallin, Dennis Wallin Idre Fjäll Arena
2016-03-13 17:00 21 Håsta IBK/IBK Njutånger - Rasbo IK 5 - 4 Sören Axelsson, Jimmy Löfgren Håstaholmen 68
2016-03-20 14:45 21 Sandvikens AIK - IBK Sundsvall Ungdom A 6 - 10 Karim Boudiaf, Roger Morin Arena Jernvallen 72
Omgång 22
2016-03-18 19:00 22 IBK Sundsvall Ungdom A - IBK Sundsvall Ungdom B 12 - 1 Fredrik Strese, Thomas Eriksson Sundsvalls Sporthall-A 121
2016-03-19 12:30 22 IBF Falun Ungdom - KAIS Mora UIF 4 - 14 Niklas Stenius, Erik Bengtsson Guide Arena 1 45
2016-03-20 13:00 22 Rasbo IK - Enköpings IBK 6 - 10 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm Hall 2000 32

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis