Spelprogram - Newbody Pojk Serie B

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
FBC Lerum P07/08 Röd Röd, Röd, Vit
FBC Vinga P08 Blå, Blå, Orange
Floda IBK P08 Vit Christofer Wanner christofer.wanner@telia.com Vit, Vit, Vit
Guldhedens IK P08 Carina Åberg carinab68@gmail.com 0733204554 Röd, Vit, Vit
Herrestads AIF Rockets P08 Magnus Finnman magnus@finnman.se 076-843 65 54 Svart/Svart/Svart
Hindås IBK P08/09 Jenny Karlsson jennykarlsson50@gmail.com Svart-Svart
IBF Backadalen P08 Röd Jeanette Bergström jeanettebergstrom1@hotmail.com 0707348240 Röd/röd/röd
IBK Bergum P07-08 Henric Sjöberg henric.sjoberg@ibkbergum.se 0735050219 Rosa, Svart, Svart
IBK Kungälv P08 K Svart Jesper Olsson 0733345999 Vit, Svart, Svart
IBK Kungälv P08 K Vit Jesper Olsson 0733345999 Vit, Svart, Svart
Kärra IBK P08-09 Röd Karl-Joel Ramsdal 0734-031659 Svart, Svart, Vit
Landvetter IBK P08 Blå Johan Piscator johan.piscator@gmail.com 0766774213 Vit/blå-randig/Svart/Svart
Landvetter IBK P08 Röd Magnus Enger mange.enger@gmail.com Vit/blå-randig, Svart, Svart
Lindås Rasta IBK P08 2 Mikael Barman barre@lindaswaves.se Svart/Svart/Svart
Ljungskile SK P07/08 Svart, Svart, Svart
Myggenäs IBK P-08 Martin Larsson martin.larsson@veidekke.se 0708-804057 Grön/svart/svart
Stenungsunds IBK P08 Magnus Tillander tillander@hotmail.com 0707416606 blå/ svart/ svart
Surte IS IBK P 08 Svart, Svart, Svart
Utbynäs SK P08 Magnus Elsilä magnuselsila75@gmail.com 0704978167 Gul/Blå/gul
Överby IBK P08 Henrik Ström stromhenrik79@gmail.com 070-392 76 36 Röd/Svart/Röd
Spelprogram
Tid Omgång Match Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2019-10-12 13:00 1 IBF Backadalen P08 Röd - FBC Vinga P08 Leon Kimfors, Iris Berglund Tuve Sporthall
2019-10-12 14:30 1 Stenungsunds IBK P08 - Floda IBK P08 Vit Kyrkenorumsskolan
2019-10-13 09:00 1 Kärra IBK P08-09 Röd - Utbynäs SK P08 Oliver Kristiansson, Emil Hansson Kärra Sporthall 32
2019-10-13 09:30 1 Guldhedens IK P08 - Hindås IBK P08/09 Svingelns Sporthall
2019-10-13 09:40 1 FBC Lerum P07/08 Röd - IBK Bergum P07-08 Elias Sandin, Linus Nowén Rydsbergshallen
2019-10-13 10:00 1 Landvetter IBK P08 Röd - IBK Kungälv P08 K Svart Ella Zetterstedt, Ella Odengård Pinntorps Idrottshall
2019-10-13 12:30 1 Överby IBK P08 - Herrestads AIF Rockets P08 Björn Hansson, Jakob Johansson Nordby Supermarkethallen
2019-10-13 13:10 1 Lindås Rasta IBK P08 2 - Myggenäs IBK P-08 Felix Fröhlander, Isak Börjesson Askims Sporthall
2019-10-13 14:00 1 Landvetter IBK P08 Blå - Surte IS IBK P 08 Linus Svensson, Dennis Liljedahl Pinntorps Idrottshall
2019-10-13 15:00 1 IBK Kungälv P08 K Vit - Ljungskile SK P07/08 Molly Larsson, Lee Johannisson Kastellegårdshallen
Omgång 2
2019-10-19 10:15 2 Hindås IBK P08/09 - Lindås Rasta IBK P08 2 Milan Siljegovic Hindås Idrottshall
2019-10-19 11:00 2 Surte IS IBK P 08 - Landvetter IBK P08 Röd Isak Brogren, Erik Lantz Bohushallen
2019-10-19 12:30 2 Herrestads AIF Rockets P08 - Guldhedens IK P08 Rimnershallen B-hallen
2019-10-20 09:00 2 FBC Vinga P08 - IBK Kungälv P08 K Vit Lucas Thorson, Ida Abrahamsson Hall Of Flame
2019-10-20 09:00 2 Kärra IBK P08-09 Röd - Stenungsunds IBK P08 Elias Andersson, Felix Larsson Kärra Sporthall 25
2019-10-20 11:00 2 IBK Bergum P07-08 - IBF Backadalen P08 Röd Simon Lindholm, Lucas Venderot Bergumsskolan
2019-10-20 11:30 2 Myggenäs IBK P-08 - Landvetter IBK P08 Blå Martinus Martinsson, Casper Axelsson Häggvallsskolan
2019-10-20 12:00 2 Ljungskile SK P07/08 - IBK Kungälv P08 K Svart Rimnershallen A-hallen
2019-10-20 12:30 2 Floda IBK P08 Vit - FBC Lerum P07/08 Röd Ellen Meuller, Elin Örjas Alléhallen
2019-10-20 13:10 2 Utbynäs SK P08 - Överby IBK P08 Alfred Svedberg, Rasmus Ahlgren Prioritet SERNEKE Arena B-Hallen
Omgång 3
2019-10-25 18:00 3 IBF Backadalen P08 Röd - Floda IBK P08 Vit Amanda Olsson, Iris Berglund Tuve Sporthall
2019-10-26 10:30 3 Surte IS IBK P 08 - Myggenäs IBK P-08 Isak Brogren, Erik Lantz Bohushallen
2019-10-26 16:30 3 Lindås Rasta IBK P08 2 - Herrestads AIF Rockets P08 Einar Pålsson, Hugo Granhage Askims Sporthall
2019-10-27 09:00 3 Guldhedens IK P08 - Utbynäs SK P08 Svingelns Sporthall
2019-10-27 09:20 3 Landvetter IBK P08 Röd - Ljungskile SK P07/08 Ella Zetterstedt, Ella Odengård Pinntorps Idrottshall
2019-10-27 10:30 3 Landvetter IBK P08 Blå - Hindås IBK P08/09 Josefine Selén, Ella Odengård Pinntorps Idrottshall
2019-10-27 12:00 3 Överby IBK P08 - Stenungsunds IBK P08 Björn Hansson, Jakob Johansson Nordby Supermarkethallen
2019-10-27 15:30 3 FBC Lerum P07/08 Röd - Kärra IBK P08-09 Röd Oscar Wernås, Sophie Brenner Lerum Arena C
2019-11-03 16:00 3 IBK Kungälv P08 K Vit - IBK Bergum P07-08 Lee Johannisson, Molly Larsson Kastellegårdshallen
2019-11-17 15:30 3 IBK Kungälv P08 K Svart - FBC Vinga P08 Lee Johannisson, Molly Larsson Kastellegårdshallen
Omgång 4
2019-11-09 15:00 4 Hindås IBK P08/09 - Surte IS IBK P 08 Milan Siljegovic Hindås Idrottshall
2019-11-09 16:00 4 Landvetter IBK P08 Blå - Herrestads AIF Rockets P08 Maximilian Sussman, Cheri Davidson Landvetter Idrottshall
2019-11-10 4 FBC Vinga P08 - Ljungskile SK P07/08 Lisa Hall, Betty Nordlund Hall Of Flame
2019-11-10 09:00 4 IBK Bergum P07-08 - IBK Kungälv P08 K Svart Oskar Kanerva, Per Sundvall Bergumsskolan
2019-11-10 09:00 4 Kärra IBK P08-09 Röd - IBF Backadalen P08 Röd Elias Andersson, Felix Larsson Kärra Sporthall 27
2019-11-10 10:30 4 Stenungsunds IBK P08 - Guldhedens IK P08 Stenungsund Arena
2019-11-10 11:15 4 Myggenäs IBK P-08 - Landvetter IBK P08 Röd Elsa Johannisson, Casper Axelsson Häggvallsskolan
2019-11-10 11:20 4 Floda IBK P08 Vit - IBK Kungälv P08 K Vit Sanna Söderqvist, Johanna Oldborn Alléhallen
2019-11-10 12:30 4 Överby IBK P08 - FBC Lerum P07/08 Röd Mathias Johansson, Jakob Johansson Nordby Supermarkethallen
2019-11-10 14:10 4 Utbynäs SK P08 - Lindås Rasta IBK P08 2 Alfred Svedberg, Adam Ottosson Prioritet SERNEKE Arena B-Hallen
Omgång 5
2019-11-23 09:00 5 Landvetter IBK P08 Blå - Utbynäs SK P08 Josefine Selén, Ella Odengård Pinntorps Idrottshall
2019-11-23 11:00 5 Landvetter IBK P08 Röd - FBC Vinga P08 Cheri Davidson, Dennis Liljedahl Pinntorps Idrottshall
2019-11-23 14:30 5 Myggenäs IBK P-08 - Hindås IBK P08/09 Martinus Martinsson, Linus Larsson Häggvallsskolan
2019-11-23 15:00 5 Surte IS IBK P 08 - Herrestads AIF Rockets P08 Isak Brogren, Erik Lantz Bohushallen
2019-11-23 16:00 5 Lindås Rasta IBK P08 2 - Stenungsunds IBK P08 Felix Fröhlander, Hugo Granhage Askims Sporthall
2019-11-24 10:30 5 Ljungskile SK P07/08 - IBK Bergum P07-08 Rimnershallen A-hallen
2019-11-24 12:30 5 Guldhedens IK P08 - FBC Lerum P07/08 Röd Svingelns Sporthall
2019-11-24 14:00 5 IBF Backadalen P08 Röd - Överby IBK P08 Albin Sundberg, Jonatan Zachs Tuve Sporthall
2019-11-24 16:00 5 IBK Kungälv P08 K Vit - Kärra IBK P08-09 Röd Molly Larsson, Lee Johannisson Kastellegårdshallen
2019-11-24 17:00 5 IBK Kungälv P08 K Svart - Floda IBK P08 Vit Molly Larsson, Lee Johannisson Kastellegårdshallen
Omgång 6
2019-11-30 13:55 6 Hindås IBK P08/09 - Landvetter IBK P08 Röd Milan Siljegovic, Milan Siljegovic Hindås Idrottshall
2019-11-30 14:30 6 Herrestads AIF Rockets P08 - Myggenäs IBK P-08 Meisam Hosseini, Ali Noori Rimnershallen B-hallen
2019-11-30 15:30 6 Stenungsunds IBK P08 - Landvetter IBK P08 Blå Kyrkenorumsskolan
2019-12-01 09:00 6 IBK Bergum P07-08 - FBC Vinga P08 Oskar Kanerva, Samuel Lindholm Bergumsskolan
2019-12-01 09:00 6 Floda IBK P08 Vit - Ljungskile SK P07/08 Johanna Oldborn, Sanna Söderqvist Alléhallen
2019-12-01 09:00 6 Guldhedens IK P08 - IBF Backadalen P08 Röd Mükremin Er Svingelns Sporthall
2019-12-01 10:00 6 Kärra IBK P08-09 Röd - IBK Kungälv P08 K Svart Elias Andersson, Felix Larsson Kärra Sporthall
2019-12-01 14:10 6 Utbynäs SK P08 - Surte IS IBK P 08 Adam Ottosson, Hanna Loebbert Prioritet SERNEKE Arena B-Hallen
2019-12-01 16:45 6 FBC Lerum P07/08 Röd - Lindås Rasta IBK P08 2 Minni Björsander, Linn Löberg Lerum Arena C
2019-12-07 13:45 6 Överby IBK P08 - IBK Kungälv P08 K Vit Jakob Johansson, Björn Hansson Nordby Supermarkethallen
Omgång 7
2019-12-07 09:00 7 Ljungskile SK P07/08 - Kärra IBK P08-09 Röd Agnebergshallen
2019-12-07 10:00 7 Landvetter IBK P08 Blå - FBC Lerum P07/08 Röd Maximilian Sussman, Dennis Liljedahl Pinntorps Idrottshall
2019-12-07 10:30 7 Surte IS IBK P 08 - Stenungsunds IBK P08 , Erik Lantz Bohushallen
2019-12-07 11:00 7 Landvetter IBK P08 Röd - IBK Bergum P07-08 Josefine Selén, Cheri Davidson Pinntorps Idrottshall
2019-12-07 15:00 7 Hindås IBK P08/09 - Herrestads AIF Rockets P08 Adnan Tongur Hindås Idrottshall
2019-12-07 15:40 7 Myggenäs IBK P-08 - Utbynäs SK P08 Martinus Martinsson, Elsa Johannisson Häggvallsskolan
2019-12-07 17:40 7 Lindås Rasta IBK P08 2 - IBF Backadalen P08 Röd Hugo Granhage Askims Sporthall
2019-12-08 09:00 7 FBC Vinga P08 - Floda IBK P08 Vit Lisa Hall, Betty Nordlund Hall Of Flame
2019-12-08 14:00 7 IBK Kungälv P08 K Vit - Guldhedens IK P08 Lee Johannisson, Molly Larsson Kastellegårdshallen
2019-12-08 15:00 7 IBK Kungälv P08 K Svart - Överby IBK P08 Lee Johannisson, Molly Larsson Kastellegårdshallen
Omgång 8
2019-12-14 14:15 8 Herrestads AIF Rockets P08 - Landvetter IBK P08 Röd Rimnershallen B-hallen
2019-12-14 14:30 8 Stenungsunds IBK P08 - Myggenäs IBK P-08 Kyrkenorumsskolan
2019-12-15 09:00 8 Guldhedens IK P08 - IBK Kungälv P08 K Svart Adnan Tongur Svingelns Sporthall
2019-12-15 11:00 8 IBF Backadalen P08 Röd - Landvetter IBK P08 Blå Jonatan Zachs, Oscar Larsson Tuve Sporthall
2019-12-15 12:30 8 Floda IBK P08 Vit - IBK Bergum P07-08 Leia Cardell, Johanna Oldborn Alléhallen
2019-12-15 12:30 8 Överby IBK P08 - Ljungskile SK P07/08 Jakob Johansson, Björn Hansson Nordby Supermarkethallen
2019-12-15 13:00 8 Kärra IBK P08-09 Röd - FBC Vinga P08 Elias Andersson, Felix Larsson Kärra Sporthall
2019-12-15 13:10 8 Utbynäs SK P08 - Hindås IBK P08/09 Alfred Svedberg, Ej offentliggjord Prioritet SERNEKE Arena B-Hallen
2019-12-15 14:00 8 Lindås Rasta IBK P08 2 - IBK Kungälv P08 K Vit Olivia Gesang, Hugo Granhage Salming Arena
2019-12-15 16:45 8 FBC Lerum P07/08 Röd - Surte IS IBK P 08 Edda Gudnadottir, Ebba Frick Lerum Arena B

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis