Spelprogram - Newbody Pojk Serie D

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
FBC Lerum P09 Svart Kalle Blomqvist carl.gustav.blomqvist@gmail.com 070-210 62 45 Röd/Röd/Vit
Floda IBK P09 Vit Jani Silvén janisilven@hotmail.com 0704204950 Vit, Vit, Vit
Frölunda IBK P09 Torbjörn Jacobsson tjacob22@volvocars.com 0733330875 Grön/Röd/Röda
IBK Bergum P08-09 Henric Sjöberg henric.sjoberg@ibkbergum.se 0735050219 Rosa/svart/svart
Landvetter IBK P09 2 Tobias Gustavsson tobias.gustavsson@flexlink.com 0705-873381 Vit/blå-randig, Svart, Svart
Lindome IBK P09 Grön Peter Gunnarsson peter.k.g@telia.com 0705-881191 Grön/Vit/Vit
Lindome IBK P09 Lila Peter Gunnarsson peter.k.g@telia.com 0705-881191 Grön/Vit/Vit
Lindås Rasta IBK P09 Grön Magnus Axelsson nonnos.axelsson@gmail.com +46705635504 Svart/svart/svart
Lindås Rasta IBK P09 svart Magnus Axelsson nonnos.axelsson@gmail.com +46705635504 Svart/Svart/Svart
Mölndals IBF P09 Henrik Blom 0723010390 Röd/Svart/Svart
Partille IBS P09 vit Svart, Svart, Svarta
Pixbo Wallenstam IBK P09 Svart Peter Almare peter.almare@hotmail.com 0730-804577 Rödvit, Röd, Röd
Pixbo Wallenstam IBK P09 Vit Peter Almare peter.almare@hotmail.com 0730-804577 Rödvit, Röd, Röd
Spelprogram
Tid Omgång Match Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2019-10-12 11:00 1 Lindome IBK P09 Lila - Pixbo Wallenstam IBK P09 Vit Noel Sager, Tim Berger Almåshallen A
2019-10-12 13:30 1 Pixbo Wallenstam IBK P09 Svart - Partille IBS P09 vit Hampus Nyberg, Wictor Lundstedt Mölnlycke Idrottshall
2019-10-12 13:40 1 Floda IBK P09 Vit - Frölunda IBK P09 Leia Cardell, Elin Johansson Alléhallen
2019-10-13 09:00 1 Lindome IBK P09 Grön - Lindås Rasta IBK P09 svart Jacob Säfdal, Nicole Sartipy Almåshallen A
2019-10-13 14:10 1 Lindås Rasta IBK P09 Grön - IBK Bergum P08-09 Anton Rosberg, Einar Pålsson Askims Sporthall
2019-10-13 15:00 1 Landvetter IBK P09 2 - Mölndals IBF P09 Linus Svensson, Dennis Liljedahl Pinntorps Idrottshall
Omgång 2
2019-10-19 10:40 2 Pixbo Wallenstam IBK P09 Vit - Lindome IBK P09 Grön Gustav Lindberg, Sebastian Österman Wallenstamhallen
2019-10-19 11:00 2 Partille IBS P09 vit - Lindome IBK P09 Lila Fabian Lindquist, Rikard Petrusson Qvisthallen
2019-10-19 11:00 2 Mölndals IBF P09 - Lindås Rasta IBK P09 Grön Isak Lundström, Simon Hulten Katrinebergshallen
2019-10-20 09:00 2 IBK Bergum P08-09 - Lindås Rasta IBK P09 svart Pontus Wikander, Joar Lukkari Bergumsskolan
2019-10-20 09:00 2 Frölunda IBK P09 - Landvetter IBK P09 2 Oscar Lagerberg, August Enblom Flatåsskolan
2019-11-17 11:00 2 Floda IBK P09 Vit - FBC Lerum P09 Svart Ellen Meuller, Elin Örjas Alléhallen
Omgång 3
2019-10-26 12:30 3 Pixbo Wallenstam IBK P09 Svart - Floda IBK P09 Vit Lina Evheden, Lovisa Eliasson Mölnlycke Idrottshall
2019-10-26 14:30 3 Pixbo Wallenstam IBK P09 Vit - Partille IBS P09 vit Tyra Hallin, Ebba Wangerås Mölnlycke Idrottshall
2019-10-27 12:00 3 Lindome IBK P09 Grön - IBK Bergum P08-09 Linus Berthou, Erik Hjelmström Almåshallen B
2019-10-27 12:30 3 Landvetter IBK P09 2 - FBC Lerum P09 Svart Josefine Selén, Ella Odengård Pinntorps Idrottshall
2019-10-27 13:40 3 Lindås Rasta IBK P09 svart - Mölndals IBF P09 Isak Börjesson, Anton Rosberg Askims Sporthall
2019-11-17 12:00 3 Lindås Rasta IBK P09 Grön - Frölunda IBK P09 Olivia Gesang Salming Arena
Omgång 4
2019-11-09 11:00 4 Partille IBS P09 vit - Lindome IBK P09 Grön Saga Andersson, Oskar Granat Qvisthallen
2019-11-09 11:00 4 Mölndals IBF P09 - IBK Bergum P08-09 Simon Hulten, Isak Lundström Aktiviteten A-Hall
2019-11-09 14:00 4 Landvetter IBK P09 2 - Pixbo Wallenstam IBK P09 Svart Dennis Liljedahl, Maximilian Sussman Landvetter Idrottshall
2019-11-10 10:10 4 Floda IBK P09 Vit - Lindome IBK P09 Lila Leia Cardell, Ida Juopperi Alléhallen
2019-11-10 12:00 4 Frölunda IBK P09 - Lindås Rasta IBK P09 svart Mohammad Aref Jaghobi, Islam Raiabi Flatåsskolan
2019-11-10 14:30 4 FBC Lerum P09 Svart - Lindås Rasta IBK P09 Grön Klara Sandin, Thyra Josefson Rydsbergshallen
Omgång 5
2019-11-23 10:00 5 Lindome IBK P09 Grön - Mölndals IBF P09 Nicole Sartipy, Emma Kjellander Almåshallen A
2019-11-23 14:00 5 Pixbo Wallenstam IBK P09 Vit - Floda IBK P09 Vit Malin Broström, Emma Saastad Bäckstrand Mölnlycke Idrottshall
2019-11-24 09:00 5 IBK Bergum P08-09 - Frölunda IBK P09 Emil Andersson, Oskar Kanerva Bergumsskolan
2019-11-24 10:00 5 Lindome IBK P09 Lila - Landvetter IBK P09 2 Casper Wohlers, Tim Berger Almåshallen A
2019-11-24 12:10 5 Lindås Rasta IBK P09 Grön - Pixbo Wallenstam IBK P09 Svart Hugo Granhage, Anton Rosberg Askims Sporthall
2019-11-24 13:00 5 Lindås Rasta IBK P09 svart - FBC Lerum P09 Svart Daniel Kalentun, Felix Fröhlander Salming Arena
Omgång 6
2019-11-30 15:30 6 Landvetter IBK P09 2 - Pixbo Wallenstam IBK P09 Vit Cheri Davidson, Dennis Liljedahl Landvetter Idrottshall
2019-11-30 16:45 6 FBC Lerum P09 Svart - IBK Bergum P08-09 Thor Sandqvist, Gustav Biveby Lerum Arena C
2019-12-01 10:00 6 Frölunda IBK P09 - Mölndals IBF P09 Erfan Ghorbani, Ali Alizada Flatåsskolan
2019-12-01 10:10 6 Floda IBK P09 Vit - Partille IBS P09 vit Johanna Oldborn, Sanna Söderqvist Alléhallen
2019-12-01 13:10 6 Lindås Rasta IBK P09 Grön - Lindome IBK P09 Lila Isak Börjesson, Einar Pålsson Askims Sporthall
2019-12-01 14:30 6 Pixbo Wallenstam IBK P09 Svart - Lindås Rasta IBK P09 svart Ebba Wangerås, Gustav Garplid Mölnlycke Idrottshall
Omgång 7
2019-12-07 09:00 7 Partille IBS P09 vit - Landvetter IBK P09 2 Saga Andersson, Leo Hammarstedt Qvisthallen
2019-12-07 10:00 7 Mölndals IBF P09 - FBC Lerum P09 Svart Isak Lundström, Simon Hulten Katrinebergshallen
2019-12-07 11:10 7 Lindome IBK P09 Grön - Frölunda IBK P09 Carl Rosgardt, Jacob Säfdal Almåshallen B
2019-12-07 12:30 7 Pixbo Wallenstam IBK P09 Vit - Lindås Rasta IBK P09 Grön Emma Saastad Bäckstrand, Hanna Hanselius Mölnlycke Idrottshall
2019-12-08 10:10 7 IBK Bergum P08-09 - Pixbo Wallenstam IBK P09 Svart Lucas Venderot, Emil Andersson Bergumsskolan
2019-12-08 12:05 7 Lindås Rasta IBK P09 svart - Lindome IBK P09 Lila Daniel Kalentun, Hugo Granhage Salming Arena
Omgång 8
2019-12-14 09:00 8 Lindome IBK P09 Lila - IBK Bergum P08-09 Erik Hjelmström, Linus Berthou Streteredsskolan
2019-12-14 12:30 8 Pixbo Wallenstam IBK P09 Svart - Mölndals IBF P09 Mölnlycke Idrottshall
2019-12-15 11:20 8 Floda IBK P09 Vit - Lindome IBK P09 Grön Klara Danielsson, Ida Juopperi Alléhallen
2019-12-15 12:00 8 Lindås Rasta IBK P09 Grön - Partille IBS P09 vit Anton Rosberg, Hugo Granhage Salming Arena
2019-12-15 13:00 8 Lindås Rasta IBK P09 svart - Pixbo Wallenstam IBK P09 Vit Anton Rosberg, Hugo Granhage Salming Arena
2019-12-15 15:30 8 FBC Lerum P09 Svart - Frölunda IBK P09 Alice Clarin Lerum Arena B

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis